Author Topic: O:Sellist asja nagu.....  (Read 6338 times)

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
O:Sellist asja nagu.....
« on: February 15, 2015, 11:46:49 »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #1 on: March 10, 2015, 20:58:16 »
Ikka veel tahaks!

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #2 on: March 11, 2015, 03:36:21 »
Olen ise ka mõelnud selle jubina peale, kuid pole kordagi kellegil näinud, et korra piiluda kuda on. Ma arvan et targem on ebay poole pöörduda, kohalikes poodides on ulme hind ikka.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #3 on: March 11, 2015, 10:44:40 »
Ma muretsesin endale sellise asja: http://www.dx.com/p/aluminum-alloy-70mm-3x-teleconverter-gun-scope-mount-set-for-20mm-rails-black-140044

Üldiselt, mulje on selline, et ta teeb küll seda mida tahad, ehk siis punatäpi ette asetatuna võid läbi tema jälgida, et kuhu kuul täpselt läheb. Aga, ta on ebamugav. Ta on ikkagi täitsa kaalukas, flipitud olekus läheb ta relva gabariitidest välja ning ettepanek ja kõrvalepanek nõuab käeliigutust ja võtab natuke aega.

Isiklik lemmik on 4x skoop, mille kukil on pisike punatäpp. Suhteliselt kerge, natuke kõrge aga ei midagi katastroofilist, mugav kasutada. Kiirelt sihid läbi punatäpi, aga kui vastane on varjunud ja kuul on vaja täpselt õigesse kohta suunata, siis vaatad läbi skoobi.
« Last Edit: March 11, 2015, 10:56:45 by AndrusK »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #4 on: March 11, 2015, 20:13:21 »
AndrusK....Ka minule ei meeldi see sihik.
Aga ma otsin seda teiseks otstarbeks.
Kollsnaiper...ebay-st olen seda vaadanud.Ka seal on suht krõbedad need hinnad.Ja kuna ma pole kindel kas see toimima hakkab nagu ma soovin.....siis pole ma ka tellinud.Lootsin,et kellegil vedeleb ja soovib müüa.



Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #5 on: March 12, 2015, 03:25:35 »
Kas lihtsast monoklist ei oleks võimalik miskit aretada? Sissevaate lääts ümber vahetada, et ei peaks päris silma pihta panema. Monoklid on mõne euri kanti ebays, ise plaanin ühest goprole zoomi ehitada.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #6 on: March 12, 2015, 08:04:29 »
Saad lingi panna....mida täpsemalt silmas pead?Mida väiksem see monokkel on seda parem:)
Muide ehituses ongi just zoomiga kaamera ehitus:)

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #7 on: March 12, 2015, 15:39:42 »
Mina võtsin nt selle http://www.ebay.co.uk/itm/111481997666?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Miks just monokkel? Sest monokliga ei pea väga kaugusega kaamerast mängima, enamjaolt pistad nii lähedale kui võimalik, ja toimib ilusti.

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #8 on: March 12, 2015, 18:29:23 »
Kollsnaiper, kui sul antud lahendus toimib, siis ehk teed video ja näitad kuidas välja näeb, kuidas on pilt jne.

Endal ka väike huvi ;)

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #9 on: March 13, 2015, 02:36:42 »
Ikka, kui kätte tuleb, siis viskan projektide alla kogu protsessi.

Offline nospammx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #10 on: March 14, 2015, 13:18:15 »
Kiire katsetus monokkliga (sama mis kollsnaipri lingil ainult kirjad peal 10x25) gopro hero 1 + korpus. monokkel läheb ilusasti läätse vastu koos oma äärega.
https://www.youtube.com/watch?v=M90UyBDpFbE

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #11 on: March 15, 2015, 23:42:29 »
Eks ikka toimib, mingi aeg ehitasin poolest veneaegsest binoklist samamoodi, aga ei saanud seda süsteemi kuidagi püsima ja kaalus ka jube palju, kiskus viltu pidevalt.

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: O:Sellist asja nagu.....
« Reply #12 on: March 20, 2015, 21:00:54 »
Juhtus nii, et hetkel tekkis gopro külge ehitamise asemel üks teine idee, mille käiku lasin. Tegin monoklist hoopis punatäpile suurenduse, eemaldasin sissevaate pisikesed läätsed, ja panin asemele ühe suure mõlemalt poolt kumera läätse. Tegelen goproga kunagi hiljem.