Author Topic: 2017-11-25 Vääna dessant II  (Read 2228 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
2017-11-25 Vääna dessant II
« on: November 25, 2017, 18:36:11 »
Aitäh kõigile osalejatele!
Vihma sada liiga palju, mis segas mul briifingut ja korraldust, minu viga.

Fotod panin  alakorruse fotodesse.
Kokkuvõte hiljem...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-11-25 Vääna dessant II
« Reply #1 on: November 27, 2017, 12:44:14 »
KOKKUVÕTE LAHINGPÄEVAST:

BRIIFING JA VEAD:

Seekord ajas vihm mu briifingu segamini. Enne briifingut hakkas ladistama ja kallas päris tihedalt ka pool mängu.

Õnneks oli meid vähe ja kõik mahtusid briifinguks koormakatte alla (albumis esimene foto) vihma varju. Enne ja peale mängu pakkusin ka sooja rohelist teed ja komme. Teed joodi 4-st liitrist ligi 3 liitrit ära.
Planeerisin üldbriifingu parklas ja mängu sisu briifingu mängualal, aga tugeva vihma pärast selgitasin kõik varikatuse all parklas.

Raske oli briifingut selgelt läbi viia kui vahepeal käidi autodes asju võtmas.
Briifinguga alustasin umbes 7 minutilise hilinemisega, et oodata hilinejaid.
Kahju, et üksikud mängijad ei austa kaasmängijaid õigeaegse saabumisega.

Korraldajana polnud mul kerge teha õigeid otsuseid, kas alustada briifingut õigeaegselt, et vältida õigeaegselt saabunute virisemist viivituse pärast või oodata hilinejad ja kõigile üheaegselt, et kõik saaksid kogu info kätte.

Kuna briifingul ei suutnud ma kõiki koos hoida (hilinejad liikusid autode vahet) siis armee osapoolel osad mängijad ei teadnud oma surnuala asukohta. Eks ka minu viga, et ei korrutanud mitu korda üle. Ja siit tuleb ka välja, et ei loeta enne mängu foorumis olevat mängu sisu infot kus kõik surnualad ja elluärkamine ka kirjas.

MÄNGIJATE ARV:
Jagunes nii, et dessandi poolel oli 12, armee poole osalejate arvu unustasin lugemata (üks väitis, et 13), umbkaudse arvu järgi arvestasin enamvähem võrdse arvu.

SISU:

Kuna armee osapoolel oli puudulik side, siis ei saanud rakendada stsenaariumis seda, et armee ranna patrull informeerib ülejäänud armeed dessandi liikumisest. Peale seda oleksid saanud armee saata abiväe randa kaitsma. Improviseerisin pisut teisiti. Järeldus – korraldajal peab olema koguaeg varuvariandid.

Dessandi osapoole mängijad olid alal esimest korda ja neil polnud kerge vajalikke mägesid üles leida.

9 minutiga vallutati sild.
24 minutiga vallutas dessant esimese lipumäe. 1h 40 min möödudes õnnestus dessandil armee staap hävitada (suitsugranaat süüdati) ja napilt alla 2 tunniga kogu operatsioon lõpule viia.
Hea oli vaadata kuidas dessant pingutas ja eriti hakkas silma klubi USMC aktiivne tegevus eesmärgi nimel, hea töö.

Armee osapool kaitses väga tublilt viimse hingetõmbeni lipumägesid ja staapi. Kui vahepeal õnnestus dessandil armee staabile päris ligi pääseda, siis lõi armee nad peagi jälle välja kuni lõpuründes dessant saavutas oma eesmärgi.
Põnev oli tegevust jälgida.   
Tänan, et viitsisite asja tõsiselt võtta!!!

Teine mäng toimus väiksema (umbes 12) seltskonnaga rannaluidetel ja väikse vahiputka ümber. Pehmes liivas müttamine väsitas meid nii, et rohkemat ei jõudnudki.
__________________________________________________________________________

KOKKUVÕTE  ja  JÄRELDUSED:

Järjekordselt järeldasin seda, et külma ja vihmase ilmaga pole mõtet teha keeruka sisuga mängu või kui teha peab korraldaja olema veendunud, et kõik on tutvunud mängu sisuga.
Seekord sain mängida vähem ja rohkem tegelesin mängijatele mängu ajal mängu sisu tutvustamisega. Aga vähemalt ühe korra sain ka adrenaliinika sõnadega killimise.

Üks mängija ütles, et temale oli see üle pika aja üks paremaid mänge, aga mina isiklikult polnud korraldusega rahul. See oli mulle õppetund edaspidiseks, aga ma ei tea kas oskan kohe järgmisel mängul neid korralduslike vigu vältida...

Jalutajaid oli metsa all vähem, aga rannas oli segavalt palju.
Mulle see metsaalune ja rannaluited väga meeldivad ja läheks sinna veel ja veel mängima, aga soovitan seal vaiksemalt ja ettevaatlikult mängida just jalutajate pärast.

Kaugeimad saabujad olid vist Koselt ja Haapsalust. Noorim 11aastane. Tore, et uued mängijad isa ja poeg said ka head elamused ja küllaga täristada – pidasid ilusti lõpuni vastu.

Aitäh kõigile!!!