Author Topic: Pürotehnika  (Read 17143 times)

Offline HenriH

  • Tavakasutaja
  • Posts: 94
    • View Profile
Pürotehnika
« on: December 01, 2017, 19:12:16 »
Tekkis selline küsimus, et kes müüb või kust saaks osta ühekordseid süüdatavaid paugukaid?

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #1 on: December 01, 2017, 19:27:06 »
Eestis müük keelatud.

Offline HenriH

  • Tavakasutaja
  • Posts: 94
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #2 on: December 01, 2017, 20:43:55 »
Aga neid helluseid ju tehakse,kus nad nende tegeiseks kraami saavad?

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #3 on: December 02, 2017, 00:00:15 »
Kuskilt leti alt saab. Kommerts müük sellistel asjadel puudub.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #4 on: December 02, 2017, 11:36:05 »
Aga neid helluseid ju tehakse,kus nad nende tegeiseks kraami saavad?

Kui on keelatud, siis ma ei julge valjult soovitada. Aga kui loed mõne hiljutise mängu tagasisidet, siis saad teada mis .....poisid aktiivselt kasutasid isetehtuid ja saad nendelt küsida, mis riigist nad toorainet tõid suuremas koguses....

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #5 on: December 02, 2017, 12:27:33 »
Kui sõpradega kuuris mängite, siis küll.
Korraldaja korraldatud mängudele ma seda träni kaasa ei veaks. Isiklikult ignoreerin ka kõiki neid pauguteid, mis ei ole tabava elemendiga.
Viska kas või jalge alla, kui ma pihta ei saa, siis kätt ei tõsta ja sedasi teeb 90% mängijatest, neil on täiesti ükskõik mingitest "meetritest" vms.

Soovitan soetada TAGINN tooteid, nad on küll kordades kallimad, aga kogu protsess on palju ohutum ja anturaažikam, kui helluste/vetsurullide vorpimine.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #6 on: December 02, 2017, 12:37:12 »
Kas keegi muidu põhjedaks,et miks kasutatakse neid Helluseid?Miks mitte lihtsalt tavalist paugukat.Kunagi sai proovitud,et panin herneid ümber pauguka ja teibiga kinni.Seisin siis umbes 50cm kaugusel ja tahtsin teada,et kui valus see on.Tulemus oli see ,et üks hernes lendas läbi dresside ja jala säärelihasesse.Arm kenasti elu lõpuni.Huvitav ongi see,et tegalikult ju keegi teist ei tea kui kiiresti need kuulid sealt lendu lähevad.Relvadel seate piiranguid ja laske distants on määratud.Kui tahate ,et midagi kindlasti välja lendaks siis kasutage ikka selliseid millel on kontrollitud...... kuulide väljalennu kiirus.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #7 on: December 02, 2017, 12:42:13 »
Kui sõpradega kuuris mängite, siis küll.
Korraldaja korraldatud mängudele ma seda träni kaasa ei veaks. Isiklikult ignoreerin ka kõiki neid pauguteid, mis ei ole tabava elemendiga.
Viska kas või jalge alla, kui ma pihta ei saa, siis kätt ei tõsta ja sedasi teeb 90% mängijatest, neil on täiesti ükskõik mingitest "meetritest" vms.

Soovitan soetada TAGINN tooteid, nad on küll kordades kallimad, aga kogu protsess on palju ohutum ja anturaažikam, kui helluste/vetsurullide vorpimine.

See ongi üks põhjustest miks eelistan enamus ajst mängida sõprade ja klubiliikmetega.Kellegil pole probleemi tunnistada graanaadi tabavust.Ei ole meil vaja ehitada ise granaate jne.Piisab kui on kokkulepitud 5m ja nii on.Siiani kenasti toimind.Kes tahab huiab ka  hellusega.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #8 on: December 02, 2017, 14:38:38 »
No achtungi ümber ei ole mõtet lendavat elementi panna.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #9 on: December 02, 2017, 16:34:44 »
No achtungi ümber ei ole mõtet lendavat elementi panna.
Aga mille ümber tasub panna?Nb ma ei katsetanu achtungi granaadiga!Kui sa seda silmas pidasid.

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #10 on: December 02, 2017, 23:48:30 »
Ära saa minust valesti aru, ma lihtsalt ei viitsi neid klaarimisi pidada, isegi rikošettide puhul lähen vahel minema, et ei peaks pärast kuulama/lugema mingit jama enda kohta.
Lihtsalt on olnud liialt palju juhuseid, kus visatakse see nätsakas kuskile nurga taha ja siis eeldatakse, et ongi klaar ja kõik. Ka enamusel Tln/Harjumaa mängudest on "paugukad" lihtsalt "lärmigranaadid" vms.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #11 on: December 03, 2017, 11:17:48 »
Ära saa minust valesti aru, ma lihtsalt ei viitsi neid klaarimisi pidada, isegi rikošettide puhul lähen vahel minema, et ei peaks pärast kuulama/lugema mingit jama enda kohta.
Lihtsalt on olnud liialt palju juhuseid, kus visatakse see nätsakas kuskile nurga taha ja siis eeldatakse, et ongi klaar ja kõik. Ka enamusel Tln/Harjumaa mängudest on "paugukad" lihtsalt "lärmigranaadid" vms.

Mis ma oskan öelda.Vali seltskonda kellega mängid.Ma tean kellega ma EI mängi......sest tõesti ei viitsi ja ei taha vaielda.Tahaks seda mängu nautida(Muidugi teinekord inimene ei tunne ja tuleb arusaamatusi)üldiselt väldingi suuri üritusi (seltskond suht kirju ja palju terminaatoreid).Aga ma ei saa nende hernestest aru.Viskad granaadi ruumi..... üks saab tabamuse ja teine ei?(reaalsuses?)...räägin siis väiksest ruumist)Lihtne ju,et ruumis kõik surnud.
Ütleme nii,et üldiselt vanemad mängijad teavad,et achtungile ei pane herneid aga kas ka noored?
Toon  ühe väikse näite:Kutt paneb väiksele granaadile herned/kuulid......kahjuks mitmel korral keegi pihta ei saa.Järelikult sitt ja nõrk granaat.Leiab siis kuklit nurgataguselt müüalt korraliku granaadi(a-la achtung).Paneb sinna herned ümber ja viskab pundi sisse.
Juhuslikult keegi näkku saab siis need lihtsalt tagasi ei põrka.Võiks ju nagu ennem mõelda?
Pooldan igati elemete loopivaid granaate(aga siiski oskajate poolt tehtud...mitte kodukootud)Tag jneon ju olemas.

Kui keegi suudab seletada nende reaalset vajalikkust siis oleks hea!

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #12 on: December 03, 2017, 13:59:32 »
Mainiksin ära et paugukaid on igast kategooriast. Pole vaid achtung ja paukhernes. Kui panna vahepealne helluse pudellisse ja normaalselt herneid ümber ( mitte 10 tükki külge liimitud/teibitud), siis on tulemus siiamaani hästi töödanud ja keegi pole viga saanud (isegi CQB). Kui küsid miks see vajalik on, siis vastan, et hind. Kõigil pole raha Tagginn jaoks, ja veidi halb tunne tekib kui 7 eurot visata ja mitte kedagi tabada. Selline on minu arusaam olukorrast.

Offline HenriH

  • Tavakasutaja
  • Posts: 94
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #13 on: December 03, 2017, 16:38:04 »
nõustun Gladioz

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: Pürotehnika
« Reply #14 on: December 03, 2017, 17:17:53 »
Sõjapidamine ongi roppu moodi kallis.