Author Topic: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?  (Read 6331 times)

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« on: April 15, 2017, 17:05:24 »
Ostsin uue korraliku HT mootori (https://youtu.be/eJoD-f7czLw). Ütleme nii, et tulemusega olin rahul, 120nest tornado vedru vedas 7.4 lipoga 16 rps ja trigger response oli väga kuri. Mure aga selles, et peale iga mängu tuli hammakate vahetus ette võtta. Praeguseks,  kolme mängu peale skoor: gearboxi kolme erineva hammasratta hammast (mingi dboysi stock 16:1 või 18:1 setup) ja ühe kolbi (SHS) metallist hammas. Ühesõnaga, mis firma vastupidavaid hammakaid ja kolbi soovitate? Saaks äkki tulevase hooaja nii, et rohkem vahetama ei pea hakkama.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #1 on: April 15, 2017, 18:26:40 »
Mis hammakas sul täpsemalt ära sureb?  Pigem jookseb midagi kapitaalselt mööda.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #2 on: April 15, 2017, 18:40:36 »
Sama arvamus Raneliga, et sul midagi kõvasti peetis.
Shimming, mootori kõrgus,

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #3 on: April 15, 2017, 18:53:21 »
Esimesel korral tõmbas bevel geari puhtaks. Nüüd läks SHSi kolvi metall hammas, lockis gearboxi ära ja tõmbas nii spur, kui ka sector gearilt kummastkist ühe hamba kaasa. Shimmingu ja mootori kõrgusega asi ei saa olla. Seda sai enne vaadatud ja katsetatud, gearboxi hääl oli ka töö ajal täitsa tip top. Pigem tundub, et vanad stock hammakad elasid oma aja ära, ainult sellest SHSi kolvi metallhammakast ei saa aru, mis talle nüüd ei meeldinud. AOE keiss äkki?

A muidu mis tootja omad asemele soovitate võtta?
« Last Edit: April 15, 2017, 19:30:14 by Geoloog »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #4 on: April 16, 2017, 00:20:26 »
Esimesel korral tõmbas bevel geari puhtaks. Nüüd läks SHSi kolvi metall hammas, lockis gearboxi ära ja tõmbas nii spur, kui ka sector gearilt kummastkist ühe hamba kaasa. Shimmingu ja mootori kõrgusega asi ei saa olla. Seda sai enne vaadatud ja katsetatud, gearboxi hääl oli ka töö ajal täitsa tip top. Pigem tundub, et vanad stock hammakad elasid oma aja ära, ainult sellest SHSi kolvi metallhammakast ei saa aru, mis talle nüüd ei meeldinud. AOE keiss äkki?

A muidu mis tootja omad asemele soovitate võtta?
No see bever gear puhtaks tõmbamine siiski ilmselt puhtalt kehva shimmingu teema. Kui isegi näiteks veerand hambaga veab, siis on ka ilusa heliga, kui midagi ei lõtku. Mul endal läks ikka tubli 2h, et saada kõik hambad üksteisega hambuma, et mõni osaliselt poleks. Lisaks ohtra määrdega sai tagasi pandud. Ega sul puksid kulunud pole/laagrid suure lõtkuga? Kui kokku panid, siis ilma vedruta ikka kontrollisid enne üle, et kusagilt midagi pooma ei hakkaks? Ma ise olen muidu tornado toodanguga väga rahul. Aga noh, hammakad on ainsad asjad, mida ma pole pidanud üheski relvas veel vahetama. Mina ostsin oma relva kasutatuna, enne mind oli mängitud. Ise olen kolm pakki läbi lasknud m110 vedruga ning 6k m140 vedruga ning automaattuld andes oleks rof mul ~22 HT mootoriga. Seetõttu äärmiselt raske uskuda, et lihtsalt võimsama mootori vastu vahetus nüüd nii lõhkuma hakkas.
« Last Edit: April 16, 2017, 00:36:55 by ranel »

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #5 on: April 16, 2017, 14:17:01 »
Laagrite seisukorda ei tea (peab uurima), shimmingu puhul jah ikka enne komplekselt gearboxina testimist katsetasin hammakad ükshaaval ja siis kõik koos läbi. Vanad hammakad (need mis feilisid) olid minu käes 120nese vedruga lasknud tubli 20k+, relva ostsin samuti kasutatult kuid eelnevat ajalugu ei tea (kere järgi üpris vana). See, et asi kehva shimmi või mootori vale kõrguse pärast feilis peaks tähendama, et setup oli kapitaalselt valesti ja no nii valesti ma nüüd seda gearboxi ka kokku ei ole suutnud panna. Eelneva 20k+ läbi lastud ajaloo jooksul olen korduvalt seda gearboxi lahti võtnud ja on pärast ka ilusti töötanud. Ainuke asi mida ei viitsinud jebida oli AOE, kas see oli selle SHSi kolbi metallhamba murdumise põhjuseks ma ei tea.

Teema kisub veidi algsest mõttest eemale. Mis toodangu hammakaid võiks vaadata? Relvadees lonexi kraam olemas, kuid sellel üpris krõbe hind, mis see parim hinna kvaliteedi suhtega tootja olla võiks?

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #6 on: April 16, 2017, 15:53:17 »
Lonexi punane on päris hea kolb.

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #7 on: April 22, 2017, 13:08:10 »
Ok, võtsin SHSi 18:1 hammakad ja 14 metallhambaga õhendatud SHSi kolbi. Laagrid vahetasin ka välja. Töötab nüüd ilusti ja laseb stabiilselt +/-3ms lähedale.
AGA. Nüüd hakkasid relval feedimis probleemid. Kuna tappet, hop ja salv on samad mis varem, siis peab olema tegu vist selle va SHSi sector geariga. Nimelt sellel pole delayerit, stock hammakatel oli metallist delayer juba külge "keevitatud". Mida sellest delayerist arvata, on tast tolku või peaks pigem mõnda teist tappetit katsetama hakkama?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #8 on: April 22, 2017, 20:24:53 »
Delayer on vajalik. Elimineerib feedimisprobleemid ja ma arvan ka, et ilma delayerita kulub tappet oluliselt kiiremini läbi. Kui sa seda katkiselt hammakalt lahti kangutatud ei saa, siis soovitan osta peotäis selliseid asju https://gunfire.pl/product-eng-1152214539-Tappet-Plate-Delayer-for-Gearbox-V2-V3.html
« Last Edit: April 22, 2017, 20:36:21 by AndrusK »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #9 on: April 22, 2017, 20:46:42 »
Ok, võtsin SHSi 18:1 hammakad ja 14 metallhambaga õhendatud SHSi kolbi. Laagrid vahetasin ka välja. Töötab nüüd ilusti ja laseb stabiilselt +/-3ms lähedale.
AGA. Nüüd hakkasid relval feedimis probleemid. Kuna tappet, hop ja salv on samad mis varem, siis peab olema tegu vist selle va SHSi sector geariga. Nimelt sellel pole delayerit, stock hammakatel oli metallist delayer juba külge "keevitatud". Mida sellest delayerist arvata, on tast tolku või peaks pigem mõnda teist tappetit katsetama hakkama?
Tartus delayer olemas. 2 eur oleks vast mõistlik hind küll. Oli vist lonex ja täitsa tutikas kui huvitab.

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #10 on: April 22, 2017, 21:26:58 »
Ok, testin delayeriga ära. Kui Tallinnast ei leia, siis võtaks Ranel Sult Tartust selle Lonexi oma ära. Gunfire oleks ka ok, a sealt pole lähiajal suuremat tellimust tulemas.

Offline Geoloog

  • Tavakasutaja
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vastupidavad hammakad ja kolb HT mootorile?
« Reply #11 on: April 27, 2017, 18:05:29 »
Ok, sain Xforce omadelt SHSi delayeri (sama disain nagu see soovitatud tornado). Töötab ilusti @1030 RPM ja laske vahele ei jäta.