Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160707 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
sport või hobi?
« Reply #135 on: June 07, 2018, 11:42:45 »
Airsoft – hobi või sport?

Eile osalesin üle pika aja vene mängijate treeningul. Väga raske on vastu saada treenitud mängijatele. Väga tugev kogemus. Suur vahe on minusuguse tava airsoftija ja hästi treenitud airsoftijal.
Arvasin, et olen aktiivne airsofter, aga on palju aktiivsemaid:

Päris mitu vene tiimi treenivad vähemalt korra nädalas, üks ka vähemalt 2 korda nädalas.

Kas leidub Eesti tiimide hulgas ka nii aktiivseid? Et saada ülevaadet meie airsoftist, ehk olete nõus mulle kirjutama (margus1701@hotmail.com), et kas on aktiivseid tiime, kes päris tihti treenivad? Soovil tagan anonüümsuse.

Praegu jääb mulje, et vene tiimid viivad airsofti aktiivsemalt edasi, sügav kummardus neile ja palju edu!!! Kas eestlaste seas on kedagi, kes sellel teemal asju ajavad?
Ma ise ei trügi otsustajate hulka, ma pigem selline asjaajaja rollis.

Osad tiimid on orienteeritud spordile, et kuna igalpool teistes riikides olevat  airsoft juba ametlikult sport (seda vaid juttude põhjal, kas ka tegelikult?), siis treenitakse enda taset ka turniirideks ja rahvusvahelisteks võistlusteks.
Hea, et vähemalt üks Eesti tiim tundis huvi Riia turniiri vastu, ma ei tea kas nad ka juba regasid end sinna... 

Mina ise hobi mängijana ei tunne huvi airsoftis osalemist kui sportlasena, aga põnev oleks võistlust pealt vaadata ja omadele kaasa elada....
 Lihtsalt on huvitav teada, et kuidas ja kes palju airsoftiga tegeleb...
« Last Edit: June 07, 2018, 11:50:20 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kolmapäevak meie klubiga
« Reply #136 on: June 27, 2018, 10:27:15 »
Kui keegi soovib meie klubiga täna mängima tulla, siis võta palun ühendust minuga 56 570 325 või margus1701@hotmail.com

Mõni mängija veel mahub

Mängime Tallinna külje all paintballi alal, kus ka majad. Mängumaks 5 eur läheb ala omanikule.
Alustame kell 18:00

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kolmapäevaku kokkuvõte
« Reply #137 on: June 28, 2018, 00:41:32 »
Palju tänu Andresele, et andis võimaluse uut põnevat ala proovida!!!
Palju tänu neile 11-le kes foorumi kutsele reageerisid ja tulid meie klubi vastu mängima!!!


See Laagri paintballi ala kus viimati ka Militaarseiklus mängu korraldas, on ikka päris suur ja põnev ala. Meie kõikidesse kohtadesse ei jõudnudki, kus olevat veel mingid kaevikuliinid ja pimedad siseruumid.

Meie mängisime alal kus olid ehitised, mullakattega angaari moodi ehitised, mägi mille otsas „kahur“, erineva sügavusega huvitavad kaevikud, eriti laheda kujuga kaevikud olid selle esimese mullaga kaetud garaazide taga, erineva tihedusega võsa ja metsa (üks võsamets oli nii tihe, et peaaegu võimatu läbi saada), palju masinaid, isegi soomuk, tramm, veomasinad ja sõidukid, kuhu kõikidesse võis sisse ronida. Varitsemiseks oli väga palju kohti.

Mängisime ühe eluga mänge, kus üks osapool kaitses ja teine ründas.
Sain olla 11 mängijaga meie klubi (vist oli 10 mängijat) vastu. Luuret, kaitset, üllatusi, rünnet, kõik need sisaldusid selles kolmapäevakus.

Jõudsin mõned pildid ka teha:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqShzzNUfgg3_oKlhbe


Ala omanik andis loa pildid siia panna, aga ta palub, et keegi ei läheks ilma loata alale, see on eravaldus!!! Nad on seal palju vaeva näinud ja hoiame ja austame teiste pingutusi. Ärme lõhu ega sisene sinna loata. Ühed kes millagil sisenesid loata ja trammi aknad lõhkusid, said korralikult karistada.

Seal tahaks veelgi mängida ja loodan, et keegi korraldab seal jälle mängu...


Võibolla mõnele meie osapoolel olijale tõesti jäi millegist puudu, näiteks oli selline seisukoht:
ausaltöeldes oli suht sitt mäng
kohe oleks võinud mainitud olla et lähme rahaeest söödaks
ma ootasin enamvähem võrdsete tiimidega normaalset mängu


Meie klubi vastu on jah raske mängida, kuna seal on osavad mängijad. Minu arvamus on selline, võrdseid tiime on raske teha kui pole kõik koos mänginud, võrdsete tiimidega mäng ei anna nii palju treeningu kogemust kui annab tugevama vastase vastu mängides.

Eks inimestel on erinevad huvi, kes soovib lihtsalt mängida, teised soovivad lisaks mängule end ka edasi arendada. Kõikide soove ei saa ühekorraga täita.

Kui soovid end arendada, siis tasub pigem tugevama vastase vastu mängida. Ma ei osanud sellele tulla, et see võib ühe mängija päeva ära rikkuda, et peab tugevama vastase vastu mängima. Aga soovitus edaspidiseks, kui midagi on valesti kas korraldajalt või ala ei sobi, siis püüa ise teha endale mäng huvitavaks, proovi erinevaid taktikaid ja ära igavle varitsuses vaid leia vastutegevust. Kui minu leiad, siis anna probleemist teada ja teeme koos mängu põnevamaks.

Eks iga korraldaja korraldab omamoodi, ma ise eelistan ka selliseid mänge kus kaks osapoolt ründavad, mitte kus üks kaitseb ja teine ründab. Aga kui kõik mängud oleksid ühesugused, siis läheb igavaks. Sellepärast on hea vahelduseks midagi teistmoodi ja ainult ühe eluga mängud. Samas jõudsime selle paari tunniga teha 5 ühe eluga mängu, seega 5 elu õhtu peale polnud vast vähe. 

Sääski oli üllatavalt vähe, alles lõpus hakkasid mõned üksikud ründama, aga siis aitas väga hästi tõrje BROS.

Väga hea kolmapäevak.
Sain tugeva koormuse, higist läbimärg ja võimsa adrelaksu, eriti esimeses ja viimases mängus kus sain luurata, varitseda ja üllatada kohe mönuga, täitsa hea seltskond oli, aitäh kõigile!!!
« Last Edit: June 28, 2018, 01:06:00 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Neljapäevak Laagris meie klubiga
« Reply #138 on: July 02, 2018, 18:19:40 »
Meie klubiga mängima

Kuni 20 mängijat.

Seekord samuti ühe eluga mängud (v.a. soojendusmäng, mis on piiramatute eludega), aga lisame ründe mängud korraga mõlemale osapoolele:
Üks osapool alustab ühest rajatisest ja teine osapool teisest rajatisest. Teineteise välja löömine ja kui oled vastase ala hoidnud vähemalt 1 minut, siis võit. Poolte vahetused ja sama.

Mõne rajatisega teeme kaitse ja ründe mängu nagu eelmine kord, et üks osapool kaitseb ja teine ründab.

Kui osapooled on ebavõrdsed, siis jagame ümber.

Et vältida mängu järgset pikka vingumist, siis hoiatus: tegemist on airsoftmänguga kus on oht saada kuuliga pihta, ilmselt siis osavamalt mängijalt!!!
______________________________________________________________________________________

Viimases mängus kogesime, et raadioside on oluline abivahend.

Mängumaks 5 eur läheb ala omanikule.

SISU:
Koguneme nii, et esimestega lähme soojendusmängule kell 17:45.
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=d7aef510eb787d14bd8c0fdb89faf22b

Esimene soojendusmäng on kahe kollase rajatise vahel, teineteise välja löömine, ellu ärkad oma stardis kui pole tule all. Surnud koguneva i tähe juurde garaazis.
Hilinejad tulevad otse mängule või ootavad esimese garaazi esimeses ruumis (kaardil i täht). Ja siis alustame ühe eluga mängudega.

Asukoht:
Koguneme Tänassilma 27 taga ja sealt jalgsi alale, kuhu esimese muldkattega garaazi esimesse ruumi jätame asjad. Juurde pääseb vaid ühelt poolt, Tänassilma 29 eest:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=482210fe8c38cc73a02f4834e1ddd173

Roheline piirjoon on umbkaudne, ma ei tea tegelikke piire.

Pilte alast:
https://www.facebook.com/pg/Achtung.ee/photos/?tab=album&album_id=1224414290986610

Pilte viimasest mängust:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqShzzNUfgg3_oKlhbe

Ala omanik:
http://achtung.ee/

Ala tutvustus:
Erinevas seisukorras ehitised, mullakattega angaari moodi ehitised, erineva sügavusega kaevikud, erineva tihedusega võsa ja metsa (üks võsamets oli nii tihe, et peaaegu võimatu läbi saada), palju masinaid, isegi soomuk, tramm, veomasinad ja sõidukid, kuhu kõikidesse võib sisse ronida. Varitsemiseks oli väga palju kohti.

Palun teata oma osalemisest ka siin, PM-i või margus1701@hotmail.com
« Last Edit: July 02, 2018, 19:29:58 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
tänane neljapäevak
« Reply #139 on: July 05, 2018, 10:22:12 »
Praeguse seisuga on osalemisest teatanud umbes 17 mängijat, lisaks üks sõiduk, mille hävitamise reeglid lepime kohapeal kokku.
Paukgranaadid keelatud.

Vihma korral saab i tähe juures garaazis end valmis seada.

Kui mind parklast ei leia, siis kohtume lahingus või i tähe juures garaazis.
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=d7aef510eb787d14bd8c0fdb89faf22b
Hilinejad liituvad osapoolega, kelle elluärkamis ala on i tähe garaazi taga muldkatusega kelder. Pihta saades ärkad ellu oma stardis, eesmärk on vastane välja lüüa oma ehitisest. Osapoole mängijad püüa selgeks saada mängu käigus, ilmselt need, kelle suund on vastase ehitise poole.

Soojendusmäng kestab kuni parklast on viimane jõudnud i tähe garaazi juurde, siis STOPP ja alustame koos lahingpäeva.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
neljapäevaku kokkuvõte
« Reply #140 on: July 06, 2018, 00:15:04 »
Palju tänu kõigile osalejaile ja ala omanikule!!!

Avastasime seekord mõnda teist nurka ka seal alal, aga avastamist seal veel küllaga. Väga mitmekülgne ala.

Suured mehed varjasid pisikese soomuki ära:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111335&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp

Enne mängu pildistasin lihtsalt ala ja siis mõned lahingpildid:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSh2mJbF91L4HYo1pq
Kõiki uduseid ei raatsinud ära visata.

Paistab, et kell 17:45 on tööpäeval vara alustada. 
Soojendusmäng algas täpselt kell 18:00 ja 13 min hiljem langes viimane.
 
Siis jõudsid kõik kohale ja 22 mängijat jagus enamvähem võrdseks. Igaksjuhuks küsisin iga mängu järgi üle, et kas probleeme oli. Mõni üksik vaid kurtis, et sai kuuliga liiga vara pihta.

Jõudsime kokku 7 mängu teha, kus kumbki osapool alustas eri kohtadest ja teineteise välja löömine, ühe eluga. Mõnes mängus osales ka sõiduk.
Minu meelest olid osapooled päris võrdsed.
Jõudsime mängida vaid ala esiosas.


Peale mängu tegi ala omanik ekskursiooni ala ühte kaugemasse serva, tee sinna oli põnev, läbi sinkavonka eri sügavuste kaevikute, mis kunagi käsitsi raiuti paekivisse. Tee ristus paljude tihedas võsas olevate kaevikutega. Eriti lahe oli sarapuu mets, mille aluse on nad puhtaks raiunud ja peakohal tihe okste lagi. Valgus sealt eriti läbi ei paista ja huvitava mulje jätab see koht. Jõudsime lõpuks kunagise sidekeskuseni, mis on briifingu kohast otselennul 480m kaugusel. Hoone on osaliselt mulla alla maskeeritud, päris pikk, sees pime koridor ja palju ruume. Äge koht lampide sõjaks. Kahju, et fotoka autosse unustasin.

Kogu ala on ikka päris suur ja seal kannataks päris mahuka mängu teha. Kujutan ette, et järgnev öömäng saab lahe olema.


Õnneks ilmaennustus pani mööda ja vihma ei hakanud sadama, ainult mõni üksik piisk langes vahepeal...
Lõpetasime natuke peale kella 21.
Täitsa normaalse koormuse sai heas seltskonnas.
Ainsatki sääske ei näinud, ei tea, kas Bros on nii tugev kaitsevahend või neid tõesti polnud...

Palju tänu kõigile!!!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
leitud kiirlaadija
« Reply #141 on: July 06, 2018, 09:41:46 »
Leitud kiirlaadija, kaotaja võta minuga ühendust 56 570 325

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
salv leitud
« Reply #142 on: July 06, 2018, 16:03:45 »
Ala omanik ütleb, et see ala on hea ka sellepärast, et kaotatud asjad leitakse üles, täna näiteks leidis salve:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111336&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp
See on ala omaniku käes. Kaotaja võta minu või omanikuga ühendust.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kolmapäevak Laagris meie klubiga
« Reply #143 on: July 09, 2018, 14:49:06 »
Kolmapäevak Laagris:

Kas meie klubiga tuled mängima?, kuni 20 mängijat.

Ühe eluga mängud v.a. soojendusmäng, mis on piiramatute eludega.


Koguneme nii, et briifing algab kell 18:00 parklas. Kui kõik pole selleks ajaks valmis, siis hilinejad tulevad otse alale i tähe juurde.
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=d7aef510eb787d14bd8c0fdb89faf22b


Üks osapool alustab ühest rajatisest ja teine osapool teisest rajatisest. Teineteise välja löömine ja kui oled vastase ala hoidnud vähemalt 1 minut, siis võit.
Mõne rajatisega teeme kaitse ja ründe mängu, et üks osapool kaitseb ja teine ründab.

Kui osapooled on ebavõrdsed, siis jagame ümber.

Mängumaks 5 eur läheb ala omanikule.

Asukoht:
Koguneme Tänassilma 27 taga. Juurde pääseb vaid ühelt poolt, Tänassilma 29 eest:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=482210fe8c38cc73a02f4834e1ddd173

Roheline piirjoon on umbkaudne, ma ei tea tegelikke piire.

Pilte alast:
https://www.facebook.com/pg/Achtung.ee/photos/?tab=album&album_id=1224414290986610

Pilte kahest mängust:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqShzzNUfgg3_oKlhbe
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSh2mJbF91L4HYo1pq

Ala omanik:
http://achtung.ee/

Ala tutvustus:
Erinevas seisukorras ehitised, mullakattega angaari moodi ehitised, erineva sügavusega kaevikud, erineva tihedusega võsa ja metsa (üks võsamets oli nii tihe, et peaaegu võimatu läbi saada), palju masinaid, isegi soomuk, tramm, veomasinad ja sõidukid, kuhu kõikidesse võib sisse ronida. Varitsemiseks oli väga palju kohti.

Palun teata oma osalemisest ka siin või margus1701@hotmail.com

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kolmapäevaku kokkuvõte
« Reply #144 on: July 12, 2018, 12:26:48 »
Palju tänu kõigile osalejatele ja ala omanikule!!!

Militaarseiklus leidis meile ikka päris huvitava lahingala linna serval, palju tänu Marekile!!!
Kui mõned aastad tagasi üks vene mängija soovitas tutvuda mul selle alaga, siis kuidagi ei tõmmanud, et kuidas ikka saame mängida paintbali alal, väike ju.
Aga kui sain proovida Maardu paintbali ala ja meie klubiga sageli Liikva paintbali ala, siis sain aru, et need ju super kohad intensiivseks lahinguks ja treeninguks. Kui paintbali alal suudad elus püsida, siis on lahingus kergem....
Ja see Laagri ala ei ole tüüpiline pisike paintbali ala vaid päris suur lahingala.

Järelikult see ala on hea kui meie klubi, kes on päris nõudliku maitsega, juba kolmandat nädalat järjest soovib seal mängida. Klubikaaslasi pole kerge igale lihtsale alale meelitada, aga sinna nad soovivad ise minna. Ja päris mitu korraldajat soovivad seal korraldada, seega ala on meelitav.
Ja seal on ka palju huvitavat. Näiteks iga nädal on  tekkinud uusi masinaid juurde, milles võimalik varjuda. Seekord oli lisatud minu lemmik roomik, kui õigesti mäletan siis GTS, mis vist on kas GAZ 53 või 52-e mootoriga.
Selle roolis (rooli tal pole vaid kaks kangi) sain olla sõjaväes Novaja Zemlja tundras, see masin ujus küll aeglaselt, aga ronis päris järsust mäest üles, elamused hästi meeles. Sellepärast oli sellise maisna kõrval eriti hea olla.

Seekord proovisime ehtsal paintbali platsil betoon kamakate vahel mängida ja enamus kamakatest olid nii madalad, et sai hea koormuse käpukil luurates.
Seekord proovisime ka paralleelkaevikuliinid ja sarapuumetsas lahingut. 
Avastamist küllaga seal alal.
Ilmselt paljud mõistavad kui suure töö on ala omanik seal väga tihedas võsas teinud, et lahedad kaevikud nähtavaks puhastada.

Ala omanik andis hea vihje ja seekord tegime trammi lahingut teisiti, et kumbki alustas eri kohtadest, oli vaja trammini jõuda ja seda hoida umbes 5 min. Mitte nagu tavaliselt, et üks alustab ühest ja teine teisest nurgast ja teineteise väljaajamine.
Vahelduseks midagi teisiti.

Seltskond oli hea, meid vist oli 15-16. Ilma ka super. Füüsiline koormus ka täitsa ok.

Ootan põnevusega laupäeva öölahingut, suurema seltskonnaga kogu alal võib päris põnev olla.

Palju tänu kõigile!!!
« Last Edit: July 12, 2018, 12:45:28 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Briifingu lühendatud talveversioon
« Reply #145 on: October 09, 2018, 09:43:46 »
Kas keegi on katsetanud briifingu lühendatud talveverisooni?

Sageli virisevad ja külmetavad kui briifing on 15-20 min.
Kui panna briifingu tekst enne mängu foorumi, näiteks üks variant selline: https://onedrive.live.com/edit.aspx?cid=a873bd12fd2ed25f&page=view&resid=A873BD12FD2ED25F!11513&parId=A873BD12FD2ED25F!3726&app=Word

Kui mängijad loevad selle enne mängu ise läbi, siis kohapeal teeksin uutele 3 minutiga ja teistele kuni 2 minutiga lühibriifingu ja saab kohe mängima asuda. Sellega hoiaks pikka külmetamise aega kokku...

Et kas sellisel variandil on mingi varjatud puudused, mida ma ei näe?
Mina näen vaid mõnda puudust:
1) mängija kes pole foourmist lugenud mängu kuulutust ja briifingut, pole kursis ja võib sellega mängu rikkuda.
2) kui mängija võtab sõbra kaasa kes pole ka kursis, siis tema on samuti ohuks mängule.

Samas kui palju võtab aega, et end kurssi viia kaasmängija abiga...

Kas on mingeid ohte sellise lühendatud talve briifinguga, mida ma ei näe?

Eelmisel neljapäevakul katsetasin lühendatud varianti ja sel nädalal katsetan uuesti väiksema seltskonnaga...

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #146 on: October 09, 2018, 11:24:47 »
Võimalikult lühike briifing on juba hea mängu alus. Kunagi käisin sõjaväes ja sealt jäi selline asi meelde:"Käsk peab olema selgelt välja öeldud ,lühike ja kõigile üheselt arusaadav". "Vajadusel kontrollida kas käsusaaja on käsust aru saanud". Igasugune nämmutamine on kurjast. Mina isiklikult ikka üritan foorumist enne mängule minekut uurida kuhu ma lähen ja mis seal teha tuleb. Seega olen poolt lühema briifiga

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #147 on: October 18, 2018, 09:42:23 »
Tänan Heiki vastamast!
Oled ainuke, kes vastas ja sellepärast ei tea ma muidu kui ei katseta.
Laupäevasel mängul katsetan briifingu lühendatud talveversiooni.
Eks selge on ka see, et esimese korraga ei saa selgust. Sellega harjutakse ehk pikema aja jooksul...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Mängumaks - järelmaks
« Reply #148 on: October 25, 2018, 10:12:08 »
Mängumaks - järelmaks:

Kuna olen materiaalselt vaene, siis tean, et 5 eurot on suur raha. Ja seda teavad ka mitmed mängijad. Olen tulnud kõigile sellistele mängijate soovile vastu ja lubanud mängule nii, et nad ei maksa mängumaksu kohe vaid maksavad siis kui saavad.

Peaasi, et saad kuulid ostetud ja tule ela end välja, maksad siis kui saad. Ja see on praktikas toiminud. Minul pole tavaliselt meeles, aga mängijad ise tulevad ja ütlevad, et kas unustas tookord maksta või polnud raha...
Ma ei oska õelda teiste korraldajate seisukohti, aga minuga saad kokkuleppele ja kaubelda...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: Mängumaks - järelmaks
« Reply #149 on: October 25, 2018, 10:44:12 »
Mängumaks - järelmaks:

Kuna olen materiaalselt vaene, siis tean, et 5 eurot on suur raha. Ja seda teavad ka mitmed mängijad. Olen tulnud kõigile sellistele mängijate soovile vastu ja lubanud mängule nii, et nad ei maksa mängumaksu kohe vaid maksavad siis kui saavad.

Peaasi, et saad kuulid ostetud ja tule ela end välja, maksad siis kui saad. Ja see on praktikas toiminud. Minul pole tavaliselt meeles, aga mängijad ise tulevad ja ütlevad, et kas unustas tookord maksta või polnud raha...
Ma ei oska õelda teiste korraldajate seisukohti, aga minuga saad kokkuleppele ja kaubelda...

Kaubale saab alati, peamine, et tasumisega liigselt ei venitataks ja korraldaja ei peaks mängijale meelde tuletama, et kuule millal sa kunagi mängumaksu tolle või tolle mängu eest ära tasud. Kui parajasti rahadega kitsas, siis ega selle pärast mäng mängimata ei jää, peaasi, et seda hiljem maksan võimalust kurjasti ära ei kasutataks, sest korralduskulud vajavad katmist ja järgmised mängud rahalisi kulutusi ja ega see raha ju suurt mujalt ei tule kui korralduskasumist mis pole ka teab mis suur summa.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!