Author Topic: Ostueelne infokogumine (AEG)  (Read 9431 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Ostueelne infokogumine (AEG)
« on: February 19, 2015, 13:05:29 »
Küsimused, mis huvitavad.
Kas keegi omab SPECNA ARMS relva?
Kas osad on vahetatavad üldlevinud osadega (n. salv). Upgrade võimalus.

Tundub esialgu, et peaks ok olema, kaasa arvatud upgrade võimekus, kuid siiski küsiks üle,
ehk n kellegi kogemusi antud tootjaga.
« Last Edit: February 24, 2015, 19:36:07 by Scuall »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #1 on: February 19, 2015, 13:46:34 »
Üldiselt on kõik osad standardi järgi. Paar tk olen lahti võtnud. Kindlasti parem kui ntks Boyi/Dboys relvad, kuid maksab ka veidi rohkem. Kui on raha veel juurde panna, siis juba Lonex või mõni muu kvaliteet tootja toodang võtta ligi.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #2 on: February 19, 2015, 16:39:45 »
Tänan. Igav hakkas ja otsustasin suve algusest uuesti ,,loodust ja plasti,, nautima hakata.
Nii jäigi silma Specna Armsi toodang. 5 aastaga suhteliselt palju muutunud, seega kordan
vana tõde ja teadmisi üle.
Väga kohe välja käia ei taha, seega kas saad veel mõnda mid-low otsa tootjat pakkuda?
Mida ICS toodanguga juhtunud on? Pole nagu eesti turul eriti näinud.
« Last Edit: February 20, 2015, 00:45:05 by Scuall »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #3 on: February 20, 2015, 08:48:26 »
Kas otsid M seeria relva või lihtsalt keskmist hinnaklassi ja mudel ei ole tähtis?

ICS on pildilt kadunud. Põhjuseid mitu.
Hind on ikkagi kõrgema otsa oma.
Paljud detailid on kergelt omamoodi ning 1:1 asendusi leida letist on keeruline.
Lärmaka sisuga.
Pole maaletoojat ning lähikonnas pole suurt hulgimüüjat, kes tooks sisse.

ASH

  • Guest
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #4 on: February 20, 2015, 13:42:51 »
Jah , ICS on kallima otsa oma koguaeg olnud huvi korral aga võid ju undosoft -ist uurida kas ja kuidas tema nendega veel hangeldab
http://www.undosoft.eu/index.php?cPath=23_61&osCsid=2b8c04bd0391b8abc7e09cb03dc077bb

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #5 on: February 20, 2015, 13:45:45 »
Otsin jah, M seeria oma. Hetkel ongi jäänud kahvlile SPECNA ARMS´i toodang. Ülevaadete kohta, pidavat täitsa ok olema oma hinna poolest.
Ma ei räägi eestis müüdavatest hindadest, kunas seal reeglina garanntii juures, seega olen nõus ,,riskima,,.
Keegi peab ju sulle ka tööd andma :P
Teema algatamine, oli soovist teada saada, kas ka meie kogukonnast suudab keegi adekvaatset infot anda.
Edit: Tänan ASH

Offline koerake1

  • Tavakasutaja
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #6 on: February 20, 2015, 22:26:21 »
Oman SA M4 ja olen väga rahul, ainult hopikumm on ära vahetatud. Lisaks tean ühte kutti veel kellel on ning samamoodi kestab ilusti.

ASH

  • Guest
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #7 on: February 21, 2015, 00:21:09 »
Oman SA M4 ja olen väga rahul, ainult hopikumm on ära vahetatud. Lisaks tean ühte kutti veel kellel on ning samamoodi kestab ilusti.

WoW , kohe panebki seda tukki ostma ju ! väga põhjapanev !!!
 Aga nyyd ma paugutan siia,et mina ja mu 8 sõpra lahmime ICS-idega igi 6 aastat ja kõigil SEISAB ilusti

koerake , mitut  relva sa reaalselt oled ise lammutanud ja omanud ? sealt alusta enesekriitikaga ! kas sa oled õige inimene jagama soovitusi  ?
kui tahad et su soovitus oleks usutav siis pane natuke juurde ( plussid , miinused - peamiselt siiski plussid võrreldes teiste tootjatega )

Nyyd võiks siia lahmida Dboys kasutajad kellel ka sõber kasutab Dboysi ja nad mõlemad on happy ever after !!! till then !
« Last Edit: February 21, 2015, 00:35:58 by ASH »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #8 on: February 21, 2015, 01:27:37 »
Läheks paar astet agresiivsusega tagasi. Mõned siiski ei muutu kunagi.
Samas kui lugeda ASH´i ridadevahelt, siis küsimus tal mõneti õigustatud.
Samas tänu sellele, võtan julguse antud tootja toodang ära hankida ja saada adekvaatne
ülevaade, sest mujalt netist leitud ülevaated on lootusandvad ja ei tasu alahinnata uusi tootjaid.
Kindlasti mu kogemus erinevate tootjate AEG´idega pole niivõrd suur kui näiteks:
Bjornil või kasvõi ASH´il. 6 aastakest ikkagi vahele jäänud. Olen mõne relva omanik siiski olnud.
Seega hooaja alguseks, kui kodumaal tagasi ja kompott kokkulükatud, võin anda nats parema
ülevaate,  kui n. koerake hetkel.
Nii, et võtame rahulikult ja klaarime asju lahingualas.

edit:
Koerake:
Mis mudelit täpsemalt omad (M4 on sama nagu ,,mul on auto, sõidab hästi :P, no offence)?
Kas laesäär on vahetatav ka teiste tootjate omadega?
Koostekvaliteet (juhul kui oskad millegagi võrrelda)?
Salvede sobivus?
,,Paintjob´i,, kvaliteet?
Hopupi kummi vahetus, mille vastu ja tulemus?

Cheers
« Last Edit: February 21, 2015, 01:46:06 by Scuall »

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #9 on: February 21, 2015, 02:55:47 »
Omanud ei ole ühtegi Specna relva, kuid olen lahti võtnud ja nokitsenud kolme erineva kallal, mis jäid kuskile 150-180€ hinnaklassi. Vaatlemisel tegin ühe järelduse, enamuste hind sõltub sellest, missugune laesäär relval on. Kõigil kolmel, mida ma näppinud olen, oligi ainult laesääre vahe.

Niipalju kui nüüd lahtivõttes uurida puurida neid sai, tooks välja plussid miinused sellised:

Plussid: kohe kindlasti quick spring change süsteem (selle aasta mudelitel on seda edasi arendatud, youtubest saab järgi uurida), relvaga on kohe kaasas 2 vedru, 300fps ja 400fps. Teeb selle koha pealt elu väheke lihtsamaks. Juppide sobivuse koha pealt oskan öelda, et modify, lonexi ja paari suvalise hiina käki jupid istusid ilusti sisse ja probleeme nendega ei ilmnenud. Mootor on täiesti tavaline mis enamusel alla 200 euristel sees on, kannatab max 120-st vedru, 130-ga hakkab natuke punnitama. Stock gearboxi sisu on nii ja naa, parem kindlasti kui eelnimetatud Dboys jms tootjatel, aga mingi kõrgem klass ta kindlasti pole.
Täpsustoru ja hopikoda on sellise hinnaklassi kohta ka mõistlik, ei näe suurt vajadust neid välja vahetada, kui midagi väga peetis pole.
Kere tundus korralik sellise hinnaklassi kohta, võimalikult palju metalli ja kaalu poolest on ka mõistlik.

Miinused: gearboxi kere tundus üsna õhuke olevat, ei teagi kas see üle 120-se vedru ära kannatab, kui üle selle tuunida. Püüdsin Specna Armsi kodukalt meili teel infot saada selle kohta, et kui tugevat vedru sinna üldse maksab panna, aga ei ole üle paari kuu ühtegi vastust saanud.
Stock hopikumm on täis saast, selle soovitaksin kohe välja vahetada, kuna neil on mingi väga veider "tila" seal küljes, mis kahel relval oli juba peale esimest mängu ribadeks lastud. Karbist välja võttes ei lasknud ka väga sirgelt, pildus väga huupi laiali, kuid lonexi 50-ne hopikumm lahendas selle probleemi.
Ühel relval oli ka esimese kuu jooksul bolt release süsteem seestpoolt ära murdunud, lähemalt uurides oli kohe näha, et selle mehhanismi tükid olid kõik kuketinast tehtud, ega need saagi kaua kesta kui nendega tihti klõbistada.

Salvede kohta, G&G mid ja hicapid istusid ilusti ilma probleemideta, söötmisega probleeme ei ilmnenud.
Üleüldiselt on relva kere ehitus väga korralik, mitte midagi ei logisenud, polte ja kruvisi üle ei pidanud keerama.

Rohkem ei oskagi midagi välja tuua, kuna pole nendega otseselt mängul käinud.
Loodan et said infot juurde sellest.

ASH

  • Guest
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #10 on: February 21, 2015, 07:45:40 »
vot see on põhjendatud soovitus

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #11 on: February 21, 2015, 19:28:52 »
Omast kogemusest võin hetkel öelda,et täna lõpetas poja Specna-arms-i päästik töö. mängudel käinud umbes 6-8. Oli täiesti stokk.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #12 on: February 21, 2015, 19:48:23 »
Mida kujutab endast G&G Top Tech series,
netis palju pos tagasisidet.
« Last Edit: February 22, 2015, 10:27:13 by Scuall »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: SPECNA ARMS - Hinna/kvaliteedi suhe.
« Reply #13 on: February 22, 2015, 10:12:32 »
Soovitan ümber mõelda.

G&G TopTechi müügi lõpetas Relvad.ee pood, sest liiga palju garantii jamasid oli. Mõned punktid.

Väga nõrgad gearboxid. Iga talv sai ikka mitmeid vahetatud! Isegi suvel tuli katkise boxiga mehi vastu, kõik relvad max 120m/s.
Plasitkust hopup hammasratta postid murdusid kerget. Kahel korral isegi ei jõudnud relv poest välja, kui juba puru.
Kui pneumaatiline blowback, siis arvesta, et see süsteem kaua ei tööta ning ühestki vedrust õiget kiirust välja ei võlu. Kui asendada tahad, siis pead arvestama päris mitme detaili vahetusega.
Keskmine hammakas läheb väga kergelt.
Kere on ok, kuid kõik aftermarket gearboxid ei istu sisse.
Päästiku klemmid halvast materjalist. Vajuvad laiali ning kõrbevad ära. Tõsine probleem.
Väikesed ja nõrgad juhtmed, väga kergelt purunevad.

Tl;dr selle asemel võtaks iga kell Specna.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: Ostueelne infokumine (AEG)
« Reply #14 on: February 22, 2015, 10:46:39 »
Bjorn, tujurikkuja.
Vahetasin ka teema pealkirja, et oleks adekvaatsem ja vastaks sisule.
Väga kahju. Sest kiideti G&G toptech Gen3 relvasid.
Eks uurin nats edasi. Eelistaks M seeria mudeleid, eriti AK omad ei
paku pinget.