Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Bjorn

Pages: 1 [2] 3 4 ... 20
16
Foorumi jutt / Foorum maas
« on: March 01, 2018, 16:17:04 »
Teenusepakkuja tõttu oli foorum pea 20h maas. Otsus on kolida teise teenusepakkuja juurde üle asap. Hetkel loodan et seniks rohkem tõrkeid ei tule.

17
Üldine jutt / Elar Mark relvade kvaliteet
« on: January 24, 2018, 21:39:55 »
Sain ühe Elar Marki seeria MK18 mudeli omale näppimiseks. Tegin mõned pildid ja annan oma erapooletu hinnangu sisule ning kuhu ta hetkel valitsevas airsofti maailmas võiks paigutuda.
Täpsemalt tegu siis selle mudeliga: https://gunfire.pl/product-eng-1152209800-ELAR-MARK-18-MOD1-Assault-Rifle-Replica-Platinum-Version.html

Kere kohta käib uhke jutt GunFire lehel. Ma siiski nii optimistlik ei oleks.
Kabatoru - ilusasti treitud alumiinium
Kere ülemine ja alumine ressiiver - ilmselt ikkagi tavaline AEG tüüpi kere (mingi pulbervalatud lahendus). Magnet ei võta ning väga kerge ja soe kere on. Pinnakvaliteet vihjab valamisele, mitte freesimisele.
Esiraud on massiivne ning väga tugevalt ülemise ressiiveri küljes
RAS on alumiiniumist ja ilusa pinnakvaliteediga
Kaba on plastikust ning loksub viimases asendis häirivalt palju kabatoru peal. Oleks oodanud paremat sobivust.
Kerel markeeringud puuduvad ning tundub tavaline pulbervärv olevat peal. RAS-ga võrreldes näeb lausa kole välja.
Pisemad detailid valatud odavamast metallist
Huvitav on kahepoolne tuleümberseadur. Ilmselt võimalik ka teisele poole tekitada liigutatav nupp, hetkel keerleb ainult näiduk.
Vinnastamine ja luku imitatsioon on hea lahendusega ning töötab hästi.

Sisust veidi. Platinum versioon siis.
Vedrujuht ja kiirvahetamine on OK lahendus tehtud
Sisu tavaline kvaliteetne hiina, mitte midagi erakordset. Kaablid head ja paksud, mootor tugevate magnetitega.
Shimming ning mootori asetus ei olnud ideaalne, aga käib kah.
Silindripea metall
Kolbipea "seene" kujuline
Kolb tavaline
Nozzle o-rõngaga
Vedru veidi lühike, kuid see teeb lihtsamaks kiirvedruvahetuse.
Gearbox korpusel akna esimesed nurgad kergelt tugevdatud, kuid kindlasti mitte Lonex tugevusega. Pakun, et miinus kraadidega saab vabalt puruks lastud mõni.
Kompressioon mitte ideaalne, aga päris OK. Hiina kohta igati hea tulemus.
Hopup kamber - odavast metallist valatud, sisuliselt koopia ProWin kambrist. Stock juppidega istub hästi kokku, hopi kumm "W" kujuline ning istub hästi kambris. Ei ole relva lasknud, kuid pakun, et stock formaadis laseb päris hästi. Sisemine toru OK kvaliteediga hiina kohta, kuid kindlasti mitte midagi "head".

Tl;dr kõik mis ettepoole ulatub on päris hea, sisu mitte midagi märkimisväärset. Vaata allpool hinnangut turuseisule.


Mõned pildid ka:




Siin lisatud mosfet, mida originaalis ei ole!


Siin näha XT60 pistikud, mida originaalis ei ole!


Hinnaklassi poolest jäävad Elar Mark relvad kuhugi Specna ja Lonexi vahele. Specna siis veidi odavam ning Lonex kallim. Oma omadustelt, sisult ja suunitluse poolest pigem liigitaksin ta rohkem Specnaga konkureerima (loe: hea hiina). Otseselt võrdluses Specna vs Elar Mark tooksin välja kindlasti hopi eelise Elaril. Specnadel minuteada tavaline klassikaline kolmerattaga kamber, mis tahaks igal juhul välja vahetamist Rotary tüüpi asja vastu (st. ca 15 eur väljaminekut). Elar Markil mõni erinevus veel - on nt. ARL vabasti hoob olemas, juhtmetele on väga ilusad käiguteed tehtud jne. Samas GB sisu poolest ei näe, et midagi erilist oleks. Mootor on võimas, kuid keegi ei ütle kuidas on vastupidavus ning vahetatavus. Just see viimane asi on eriti tähtis hiinlaste puhul - kui ikka purunenud jupi asemele ühtegi kvaliteetjuppi ilma modimata ei pane, siis on hapu lugu. Kokkuvõttes: aeg ja kasutajad panevad paika kumb on parem. Kindlasti tasub proovida ning julgeks just pikemaid versioone katsetada. Kaba võiks mingi ägedama aftermarketi vastu vahetada ja peaks ilusa relva saama kokku. Kaalu on Elari Markil mühinaga ning just eespool otsas. Massiivne raud annab palju juurde ja kuna kinnitus tundub tugev olema, siis ei tohiks loksu ka olla. Ülemine ja alumine ressiiver istuvad omavahel mõistlikult hästi kokku. Imekergelt saab omavahel väänata, kuid ei tohiks häirida ega kajastuda tulemustes. 

18
Kuna Maple Leaf teeb oma torudega ja hopi kummidega head tööd mujal maailmas, siis sai tellitud mõned ka siin katsetamiseks. Osad on juba läinud enda ja teiste relvade sisse. Mõned sai rohkem võetud, et ka teistele pakkuda. Kõik tooted uued ja pakendis ning arvega. Crazy jet GBB inner barrel + Hot Shot bucking combo on see mida saab tavalise AEG sees kasutada.
Autobot ja Decepticonid on VSR/GBB püstoli kummid. Macarone on tavalise AEG toru jaoks mõeldud kumm.

Maple Leaf Macarone Flathop bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Hot Shot Bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Autobot Bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Autobot Bucking 70° 12 eur

19
Müük / Müüdud
« on: January 12, 2018, 20:50:33 »
Müüdud

20
Edasiarendus eelmisest teemast, kus tuli arutlusele poltlukk airsoft relvade kiiruste tõstmine/ühtlustamine teiste mängupaikade ning riikidega. Kuna sisendeid tuli mitu, siis panen küsitlusse kolm erinevat versiooni mille vahel valida.

Eesmärke muudatustel on mitu:
1) tuua BA snaipritele suurem eelis tänapäevaste semi auto relvade ees mis suudavad tänu nt. HPA-le lasta kiiret üksiklasku suurte kiiruste juures
2) paremini sobituda lähiriikide ning teiste mängupaikade ja korraldajate reeglitega mida kasutatakse
3) Läheneda jõupõhise mõõtmisega olukorrale kus relvad raske moonaga võivad niigi lasta üle hetkel kehtiva piiri, kuid mõõtmine seda ei kajasta.

Väljavõte eelmisest teemast seoses jõu vs kiirus mõõtmisega. Hetkel umbes kehtivad piirid:
Quote
Poltlukk snaiper 3J = 173m/s 0.2g kuuliga = 141m/s 0.3g kuuliga = 129m/s 0.36g kuuliga = 122m/s 0.4g kuuliga = 118m/s 0.43g kuuliga = 115m/s 0.45g kuuliga
MED ehk minimum engagement distance ehk miinimum laskekaugused:
Poltlukk 20m (backup relv kohustuslik)


Ettepanek 1 on säilitada hetkel vaikimisi kehtiv piirang siinse foorumi põhjal on 3J reegel ehk ca 173m/s 0,2g kuuliga miinimum distantsiga 20m.
Ettepanek 2 on tõsta jõud 3.5J peale ehk ca 187m/s 0,2g kuuliga miinimum distantsiga 25m.
Ettepanek 3 on tõsta jõud 4J peale ehk ca 200m/s 0.2g kuuliga miinimum distantsiga 30m.

Hääletus võiks kesta vähemalt kuu aega kui mitte kauem, et saada piisavalt sisendit erinevatelt mängijatelt. Hääletama on oodatud kõik kasutajad hoolimata sellest kas ise mängid snaiperrelvaga või tavalise automaadiga.

21
Ost - Vahetus - Laenutus - Ära anda / O: VSR kaba / katkist VSR relva
« on: December 19, 2017, 09:21:06 »
Seoses erinevate projektide ehitusega võib mulle pakkuda müügiks:

VSR kaba (kas ainult kaba või koos metallist chamber blocki ning salveriiviga)
Katkist VSR relva, sisujupid ja nende seisukord ei oma mingit tähtsust

Pakkumised PS või 53 98 21 kaheksa viis

Võib ka teistpidi pakkumine olla: sinu poolt katkine VSR ning minu poolt vastu tuunitud VSR.

22
Seoses airsofti relvade arenguga ning pidevalt uute platvormide turule tulekuga on ettepanek täpsustada reegleid, mis on siin foorumis kirjas ning mida paljud mängukorraldajad kasutavad muutmata kujul. Kuna reeglid peaksid olema kommuunis vastu võetud ning suurema osa poolt aksepteeritud, siis läheb üles avalik küsitlus erinevate muudatustega mille kohta saab hääle anda. Küsitluse tulemused võtame kokku ning selle alusel muudan esimeses postituses olevate reeglite sisu vastavalt.

Kirjutan lahti ettepanekud koos põhjendustega. Kindlasti on aktiivsetel mängijatel veel ettepanekuid. Palun esitage sisend ning formuleerin selle küsitluseks nii, et kõik saaksid vastata.


Ettepanek 1: relvade kronomised ja piirangud muuta kiiruse põhiselt jõu põhiseks. St. reeglites on piirang erinevatele relvatüüpidele Joulides millele antakse võrdluseks kiirus m/s. Põhjus selles, et erinevat platvormid käituvad väga erinevalt. Viimase 10 aastaga on muutunud tavaline 0.2g kuul juba pigem 0.3g kuuliks ning snaipritel 0.3g kuul juba 0.45g kuuliks. Tänu sellele tekib "joule creep" effekt. Lisaks on kasutusel HPA/co2/green gas platvormid, mis kõik on väga tugeva jõu kasvuga. Eesmärk on mängudel mõõta kõiki relvi selle kuuliga ning selles seades (k.a. hopup seade) millega mängija selle relvaga mängib. Näiteks kui mängija kasutab 0.3g kuuli automaadis siis on tal hopup samuti seatud 0.3g kuuli järgi.

Näide ettepanek 1 kohta.
Näiteks mängija tuleb mängule ning kronotakse relva hopup maas 0.2g kuuliga. Saadakse tulemuseks 120m/s 0,2g mis on jõus võrdväärne 1,48J. Tegelikult kasutab mängija mängimiseks kõrgemat hopup sätet ning 0.3g kuuli. Kui nüüd uuesti kronoda "mänguseades" relva, siis saadakse tulemuseks 107m/s 0.3g kuuliga mis on jõus 1,7J energiaga ning ümberarvutatuna võrdväärne 130m/s 0.2g. Ehk siis "mänguseades" relv laseb tegelikult igati üle aksepteeritud piiri, aga mõõtmistulemus seda ei kajasta. NB! Tegemist on reaalse näitega mis on isegi tagasihoidlik. Suuremate kiiruste juures - semi auto ja bolt action kiiruste juures tekib jõu kasv pikemate torude puhul veelgi suurem. Täiesti reaalne on kuni 1.5 korda jõu erinevus! Jõu mõõtmine esialgu vajab harjumist, kuid nt. Soomes on minuteada ammu kasutusel jõu piirangud mitte kiiruse piirangud. Jõu järgi kronomine tagab reaalsed tulemused ning minu teada kõik tänapäevased kronomeetrid lubavad ka kuuli kaalu sisestamist, et kohe õige jõud arvutatakse ekraanile! Ainuke möödahiilimiskoht on valetada kuuli kaalu kohta mida relv kasutab. Esiteks on sellisel juhul antud mängija juba eos airsofti sobimatu ning teiseks korralikul mängukorraldajal ei ole probleemiks kronomiseks hankida erinevas kaalus moona, et kontrollida vajadusel kahtlusi.

Jõu piirangud ettepanek 1 kohta. Kõik suurusjärgud on ümardatud. Mulle tundub, et automaat ja KP/SA snaiper on meil hästi vastu võetud ja sarnane paljudes teistes riikides kehtivate piirangutega. Poltluku kiirused kõiguvad suuresti - mõnes kohas on ca 160m/s, mõnes kohas 190-200m/s. Ehk siis väga palju kõiguvad. Ettepanekud oodatud kas on vajadus seda muuta.
Automaat 1.5J = 122m/s 0.2g kuuliga = 110m/s 0.25g kuuliga = 100m/s 0.3g kuuliga. 
Kuulipilduja ning poolautomaat snaiper 2,3J = 151m/s 0.2g kuuliga = 135m/s 0.25g kuuliga = 124m/s 0.3g kuuliga = 107m/s 0.4g kuuliga
Poltlukk snaiper 3J = 173m/s 0.2g kuuliga = 141m/s 0.3g kuuliga = 129m/s 0.36g kuuliga = 122m/s 0.4g kuuliga = 118m/s 0.43g kuuliga = 115m/s 0.45g kuuliga

MED ehk minimum engagement distance ehk miinimum laskekaugused:
Automaat 0m (majades sees üksiklask ning pimetuli keelatud teiste reeglitega)
Kuulipilduja ning poolautomaat snaiper 15m (backup relv kohustuslik)
Poltlukk 20m (backup relv kohustuslik)

MED Distantsid on võetud ja arvutatud selle järgi, millise kauguse peale umbes langeb kuuli kiirus alla 1.5J energia. St. hoides MED distantsi ei tohiks üksiku lasu tabamus olla tugevam kui tavaline ilma piiranguta automaadi lask.

Kõiki jõu arvutamise kalkulaatoreid saab vabalt internetis kasutada (mobiili äppid on ka olemas):
http://asiaairsoft.com/index_topic.php?did=23&didpath=/23
http://www.coderedairsoftpark.com/pages/park-rules-and-hours/fps-calculator.php
http://www.airsoftmaster.com/fps-chart-for-airsoft-guns/

MED arvutamise jaoks kasutasin ATP projekti: http://mackila.com/airsoft/atp/


23
Projektid / HPA ning snaiperrelvade ehitus
« on: December 06, 2017, 17:43:14 »
Kuna viimasel ajal on mitu pöördumist ja projekti ette tulnud, siis panen siia kirja millega tegelen ning millega võib minu poole pöörduda.

Asjad mis pakuvad pinget, milles oman kogemusi ja olen huvitatud ehitama: AEG ümberehitused HPA süsteemide peale ning erinevad snaiperrelvade ehitused (vedru või õhu peale).

Asjad millega ei ole mõtet pöörduda: tavalised remondi ja hooldustööd.

Baasrelv ning jupid võivad olla tellija poolt, kuid võin ka ise siit-sealt osta ning vajadusel arve esitada kui ettevõttele vaja.

Vajadusel kontakt PS või 53 98 21 kaheksa viis

24
Kapipuhastus ning hunnik erinevat kraami pakkuda poolmuidu. Kõik asjad Tallinnas, Mustamäel. Vajadusel postipakiga üle Eesti ostja kulul (3 eur lisaks). Alla 10 eur ostude puhul ei viitsi pakkida ja viia ning ootan järele tulemist.

Condor 2p Speedy rihm http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=101_110&products_id=2172
Hind 10 eur

VFC rihma kiirkinnitused. Väga kvaliteetsed tükid. Peaksid sobima enamikele relvadele millel vastav ümar auk olemas kiirkinnituste jaoks. http://www.b2airsoft.com/vfc-vfc-qd-sling-swivel.html
Hind 15 eur paar

VFC M40A3 RAS rail ning summuti adapter (sobib ilmselt ka teistele snaiperrelvadele)
https://www.wgcshop.com/product_detail1.php?item=VFC-MWS-M40-AL01
https://www.wgcshop.com/product_detail1.php?item=VFC-BRL-M40-AL01
Hind RAS 30 eur, summuti adapter 5 eur

Balistyc HPA 800 regu, minu mäletamist mööda oli katki. Rõhunäidik ilma rõhuta juba 25psi peal. Ehk siis pigem varuosadeks. Tasuta mõne teise eseme ostuga esimesele huvilisele.
Väike regu koos korraliku rõhunäidikuga. Üle keermestatud 1/8 keermega. Viimati töötas, sobis rõhkudele alla 100PSI peast ütlen. Hind 10 eur kokku (samad jupid poest ca 40-50 eur pakun).
Termokruus tutikas. Tasuta kaasa mõne teise eseme ostu puhul esimesele huvilisele.

Hiina SPR esiosa koos välistoruga M seeriale. Custom tsenteerimisrõngas 3D prinerist sees. Müün komplektina kuna toru jaoks spets mõõdus rõngas tehtud selle reiliga kokku sobivaks: 0 loksu pika esiosa kohta, mis on ülikerge.
Hind 20 eur  kokku

Redline Airstock cover https://m.facebook.com/PolarStarAirsoft/posts/1517417155151812
Kui peaks leiduma  mõni teine Airstocki kasutaja Eestis, siis annan ära 5 euriku eest eseme, mis muidu maksab pea 30 euri. Ise ei kasuta.





25
Tagalatoetusel on käimas kampaania kus kõik Morakniv noad on -20% soodushinnaga.
Hea võimalus nädalavahetuseks üks nuga või kirves ligi võtta Steelcore ürituseks (saan kohapeale tuua soovitud mudelid) või tulevikuks osta.

http://tagalatoetus.ee/pood/index.php?id_category=16&controller=category

26
Üldine jutt / Avalikus kohas airsoft relvadega viibimine
« on: July 27, 2017, 21:54:56 »
Nonii. Palju õnne poisid. Sedasi jätkates pole kaugel aeg, kus relvad peavad olema erksavärvilised või jääb airsofti privileeg ainult relvaloa omanikele.
http://tallinncity.postimees.ee/4192601/pildid-aegnalt-tallinna-soitnud-laeval-vehkisid-mehed-ohkrelvaga-sekkuma-pidi-politsei?_ga=2.99495774.1306622213.1501102379-1161726900.1488131055

Teeks nüüd nii, et KÕIK mängukorraldajad on tulevikus selles osas resoluutsed - kui tullakse kohale katmata relvaga, siis näitad näpuga kodutee poole ja ütled viisakalt, et selliseid mängule ei ole vaja.

27
Videod / Tagalatoetuse videod
« on: May 15, 2017, 08:50:49 »
Tagalatoetuse Youtube kanalisse on ilmunud erinevaid matkamisega seotud videosid. Bjorn ja Rain räägivad oma kogemustest erineva varustusega. Räägitakse küll (seljakotiga) matkamise võtmes, kuid paljud asjad on üks ühele üle kantavad ka militaar, KL või airsoftiga seonduvatele tegevustele. Nt. katelokid, veekandmissüsteemid, riietus, jalatsid, magamissüsteemid jne. Praeguseks hetkeks 5 videot üleval, lähiajal juurde tulemas.

 
Youtube link: https://www.youtube.com/channel/UCEtyvm9OCv6PJWYzKkvA1OQ
Facebook: www.facebook.com/tagalatoetus

28
Arhiiv / müüdud
« on: May 01, 2017, 21:03:32 »
Kergkiiver koos riidest kattega. Küljepeale ise tehtud Sony AS100 kinnitus. Kukla peale saab 2x18650 akupanga kinnitada. Kaas tuleb spets 90 kraadise otsaga kaabel, et akupanka viisakalt ühendada Sony kaameraga. Kiivril on ees osas ka vanast ajast GoPro kinnitus olemas.

Hind 20 eur










GoPro rail mount
Hind 5 eur




29
MTÜ Tagalatoetusega seotud isikud kasutavad Cumulus kõrge kvaliteediga hanesulest  tooteid ning tekkinud on soov neid juurde muretseda. Kuna Eestist kohapealt neid osta ei saa, siis pakub MTÜ Tagalatoetus oma sõpradele ja tuttavatele koos meiega tellimise võimalust.

Esimene tellimus läheb lukku 20.02.2017
Oodatav tarneaeg peaks olema ca 2-4 nädalat. See sõltub olulisel määral sellest, mida tellida. Näiteks on võimalik tellida magamiskotti pikemas versioonis, mille tegemine võtab rohkem aega. Saabuvad Tallinna ning käest-kätte saab Mustamäelt. Postitada võib ostja kulul üle Eesti.

Laoseisu ning hindasid saab vaadata http://sleepingbags-cumulus.eu/
Tellides ühistellimusega tuleb lõplikuks hinnaks Cumulus veebipoe letihind miinus 10%. St. kui ese on 100 eur, siis Eestist saab kätte 100-10%= 90 eur. See on lõplik hind Eestis koos transpordi ja kõigi muude kuludega.

Kõiki magamiskotte mida täidetakse 850 Cuin sulega on võimalik tellida Hydrophobic Down täidisega, st. vett hülgava sulega, mis suurendab märkimisväärselt sulgmagamiskottide niiskustaluvust ja soojuse säilitamise võimet märgades tingimustes. Ühtlasi on 850 Cuin (EU standardi järgi, st. USA standard vastab 900Cuin) kõrgeima kvaliteediga sulg mida saab kasutada. Cumulus teeb osasid tooteid 700 Cuin sulest, mis on veidi odavama hinnaklassiga. Tutvuge kodulehelt kindlasti sule infoga kui ka Pertex materjalidega ja leidke sobivaim lahendus Teie otstarbeks. Cumulus annab omalt poolt ülipika tootjapoolse garantii ning on tegutsenud hetkeseisuga üle 27 aasta turul! (Magamiskottidele 10a, Jakkidele 5a garantii) Link garantiile: http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/menu-dolne---uk/warranty

Varasema kogemuse pealt saab öelda, et Hydrophobic Down sule kasutamine lisab magamiskotile ca 50 eur lisaks. Link Hydrophobic Down testile: http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/menu-dolne---uk-ii/the-revolution-has-come
Samuti on magamiskoti pikemaks tegemine ühe sektsiooni võrra (lisab ca 10cm pikkusele) ca 50 eur lisaks.
Nende muudatuste täpsed hinnad võivad konkreetsest mudelist sõltuda, aga see on suurusjärk millega peaks arvestama.

Siinkohal ei hakka pikemalt peatuma teemal miks on sulg parem kui sünteetiline materjal ning mis on mõlema materjali plussid ja miinused. Selleks on Google ning sajad postitused foorumites, mis pikalt lahti seletavad kogu info. Mis puudutab Cumuluse toodangut, siis siiamaani saab nende toodetest rääkida ainult head.
* Hind! Võrreldes samade näitajatega sulgmagamiskotte paljude tuntud lääne tootjate omadega on Cumuluse hind märkimisväärselt madalam. Veelgi enam - Tagalatoetuse kaudu tellides saab transpordikuluta ning 10% odavamalt Eestist kätte asjad.
* Kvaliteet - suletäidis, kattematerjalid, lukud, tootearendus, disain on kõrge kvaliteediga. Tegemist on pikaajalise EU firmaga, kes ei ole tootmist viinud Aasia riikidesse.
* Soojuspidavuse näitajad on pigem realistlikud või alahinnatud kui ülehinnatud. Kuna iga inimene on erineva soojusvajadusega, eriti öösel magades, siis ei ole kohane tuua 1:1-le võrdlusi kuidas keegi ühel või teisel ööl magas. Küll aga on isiklikud kogemused sarnastes tingimustes erinevate kottidega läbi aastate magades olemas ning nii mõnigi tuntud tootja on pettumust valmistanud. Cumuluse puhul seda veel ei ole olnud.
*Magamiskotid tulevad ühe kompressiooni kotiga ning ühe säilituskotiga, mis on kordades suurem ning võimaldab mugavalt kapis hoida magamiskotti ilma, et selle soojusväärtus väheneks sule kokku pakkimise pärast.

Küsimused siia teemasse.

Tellimuse soovid saada e-mailile tagalatoetus@gmail.com. Kogume tellimused kokku ning saadame ettemaksu info paar päeva enne tähtaega välja. Kõige lihtsam on 100% mahus ettemaksuga majandada. Kui usaldus puudub, siis saab ka 50% ettemaksu pealt tellimuse vormistada.

Tellimuse e-maili sisu:
Ees- ja Perenimi
Soovitud toodete koodid või lingid ning kogused.
Kontakt telefon (vajalik, et viimase hetke muudatusi kooskõlastada)
Kätte saamise jms info mis pead vajalikuks.


NB! Kui tunned mõne toote vastu suurt huvi, aga ei ole 100% veendunud tellimuses, siis anna teada. Võimaluse korral tellime ta ära ilma väljaostu kohustuseta!

Bjorn @ MTÜ Tagalatoetus
www.tagalatoetus.ee

30
Panen üles küsitluse, et aru saada mis seis on tõsisemate milsim stiilis mängijate hetkeseis Eestis. Kuna piir milsim ning tavamängu vahel on hägune, siis määratlen ta subjektiivselt järgmiselt:

MilSim võimeline mängija omab varustust ning võimekust iseseisvalt ilma kõrvalise abita sooritama ülesandeid 24h jooksul välistemperatuuril 0C ja kõrgemal. Sealjuures omab magamisvarustust ning vihmariietust, et erinevates ilmastikuoludes püsiks teovõimelisena. Ei vaja lisatäiendamist 24h jooksul (toit, vesi, kuulid vms).

Milsim mängija piirangutega oleks mängija, kes omab enamjaolt varustust (seljakott, rakmed, sooja toidu valmistamise vahendid, magamiskott, lebomatt, valgus, vesi jne), kuid on piiratud näiteks temperatuuri, sademete või telgikoha poolest. St. kui mängu korraldaja tagab talle välistemperatuuri 0C ja kõrgema puhul ööseks koha köetavas jaotelgis, siis ta on võimeline 24h jooksul ilma lisatäiendusteta ülesandeid sooritama. 

Tavamängija MilSim kalduvustega oleks mängija, kes omab varustust, et iseseisvalt 0C ja kõrgema temperatuuri puhul hakkama saada 12h jooksul ilma ööbimiseta. Omab elementaarseid vahendeid, et metsas  hakkama saada - toit, vesi, valgus, soe ja vihmakindel riietus.

Palun vastata küsitlusele, et teada saada potentsiaalsete milsim mängijate arvu ja varustuse taset. See on tulevikus abiks mängude korraldajatele, et hinnata erinevat tüüpi mängude suurust ja huvigruppi.

Pages: 1 [2] 3 4 ... 20