Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 164248 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Famagusta kummituste linn
« Reply #75 on: December 19, 2016, 22:03:05 »
Airsofteri unistuste mängumaa

Põhja Küprose Vahemere äärses puhkaja lembeses Famagusta linnas on endine uhkeim linnaosa, kus oli kõige rohkem kasiinosid ja hotelle lõbustuskohtadega.
 
Täna on selle nimi Kummituste linn - Varosha.

Väljavõte reisipäevikust giidi jutu järgi nädal tagasi:
See on siin selline suur linnaosa, mis veel 40 a tagasi oli Küprose suurim ja uhkeim puhkekeskus koos kasiinode, hotellide ja kõige kultuuriga. Kui 40a tagasi Türklased sisse tungisid ja pommitasid, siis kohalikud kreeklased ei jõudnud midagi kaasa haarata ja põgenesid. Türklased senini valvavad relvastatud valvega, lootes, et kreeklased või mõni uus ärimees soovivad selle linna tagasi osta. Aga nüüd on seal lagunemisohtlik, mida ka piltidelt näha.
Linna sisse ei lasta, varisemisohtlik.
 
Pildistada seda linnakut ei tohi, vaid omal riskil salaja. Video ja relvastatud valve jälgib ja fotokad võetakse lihtsalt jõuga ära.
Giid soovitas oma kaaslast pildistada kogemata nii, et linnak ka peale jääb, siis ehk sõdurid ei võta fotokat ära. Õnneks sain salaja ka pildistada vaid mõned pildid:
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%216759&cid=A873BD12FD2ED25F

 Aga kahju sellisest süngest linnakust, õhtuti tõesti nagu kummituste linn.
Siin saaks ägedaid lahinguid teha.
Veel pilte/video netist surnud linna kohta:

https://www.youtube.com/watch?v=TArh4MFonaQ

https://www.youtube.com/watch?v=G1dsnNAeCzc


https://jakmeedia.com/kuprosel-linnas-nimega-famagusta-on-ghost-town-ehk-eesti-keeles-kummituslinn-kuna-famagusta-asub-turgi-poole-peal-kuprosest-siis-sinna-famagustasesse-on-sisenemiseks-vaja-viisat-nn-g/


Väga sügava mulje jättis.
« Last Edit: December 19, 2016, 22:34:21 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
tuli küsimus, kes vastutab?
« Reply #76 on: March 02, 2017, 09:06:18 »
Tuli selline küsimus:
Tere! Mul on küsimus seoses mängu korraldamisega.

Kui on lapsevanema poolt antud allkiri, et laps vastutab ise enda eest ning kui midagi juhtub kas juriidiliselt olen mina selles süüdi, et vanemal õigus kohtu alla anda.
Mõtlen kas laps vastutab oma tervise eest mängul kui lapsevanema luba olemas.Kui peaks juhtuma, et näiteks murrab jala laudas kas selle eest vastutab korraldaja või mängija ise hooletuse tõttu.

Küsin igaks juhuks ette ära, et kunagi ei tea kui midagi juhtub.


Eks see puudutab paljusid. Kuidas oleks kõige õigem vastata, palun abi targematelt, kes oskavad õigest seadusest/määrusest vastuse leida.

Mina olen saanud aru, et olenemata sellest kas on kirjalikud/suulised garantiid vastutuse osas olemas või mitte, kui midagi juhtub mängu alal, vastutab ikkagi korraldaja ja ala omanik. Eriti jama kui veel juhtub alaealisega, ei aita lapsevanema kiri ka midagi? Ilmselt vanema kiri vähendab pisutki korraldaja vastutust ja korraldaja ja ala omaniku vaheline kokkulepe vähendab ala omaniku vastutust? Kas suurim vastutus jääb korraldajale?

Kas on meie seas, kes oskab õigema vastuse anda?

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #77 on: March 02, 2017, 12:44:42 »
Quote
Kui on lapsevanema poolt antud allkiri, et laps vastutab ise enda eest ning kui midagi juhtub kas juriidiliselt olen mina selles süüdi, et vanemal õigus kohtu alla anda.
See lause kõlab väga kahtlaselt - laps ei saa enda eest vastutada ning kui vanem kirjutab, et laps vastutab ise, siis see kõlab õigustühiselt. Lapse eest saab vastutada vanem või keegi teine täiskasvanu, mitte laps ise.
Sellele lausega minu arvates jääb laps täielikult korraldaja vastutusele.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
vastutus
« Reply #78 on: March 03, 2017, 10:22:22 »
Ma ei ole leidnud seadust, kus oleks selline asi kirjas.
 
Seadusest vist seda otseselt välja ei loe, kes vastutab. Võibolla kohtupraktikas on esinenud sarnaseid juhtumeid. Seega sõltub kõik kaitsja/advokaadi tasemest.

Arvan, et kui lapsevanem annab mängule kaasa kirja, et lapsega juhtunu korral korraldaja ei vastuta, siis on see oluline   kaitsevahend korraldajale. Kui lapsega/täissealisega midagi juhtub, siis vaadatakse iga juhtumi korral eraldi asjaolud üle.
Loogiliselt võttes ei saa ei lapsevanem ega korraldaja vastutada lapse/täisealise iga vale sammu eest. Kui laps ronib korvpalli trennis varbseinale ja end alla kukkudes vigastab, siis vanemat/treenerit ju vangi ei panda...

Kui kellegil on parem vastus, siis ehk aitad...   
« Last Edit: March 03, 2017, 10:33:40 by Margus »

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #79 on: March 03, 2017, 12:09:20 »
Karates kunagi ammu alaealised pidid paberiga tulema, et treenerit kohtusse vms ei anta, kui midagi juhtub. Ju see ikka vajalik on.

Ilma kirjaliku vanema nõusolekuta peab ikka päris julge olema.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #80 on: March 05, 2017, 23:12:23 »
Eks see lapsevanema kiri on rohkem sinu enda rahustamiseks...


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #81 on: March 06, 2017, 08:36:22 »
Kas arvad, et sellel siis juriidilist jõudu ei ole? Et kas loed kuskilt seadusest välja, et ainult korraldaja vastutab?

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
jalutajad - tsiviilid
« Reply #82 on: June 02, 2017, 17:53:20 »
Panin välja kolmapäevaku Kakumäele ja kohe on tulnud kaks arvamust, et seal on liiga palju jalutajaid. Olen ise seal nii tööpäeva õhtul ja puhkepäeval jalutanud ja tööpäeva õhtul on jalutajaid vähem. Muidugi ei taha konflikte jalutajatega ega probleeme.

Praegu on airsoftijate seisukoht selline, et mängime vaikselt ainult nendes kohtades kus minimaalselt jalutajaid - see võib olla on täiesti õige seisukoht.

Vaatame asja teiselt küljelt:
Saan õigesti aru, et airsoft pole keelatud ega piiratud (piirang ainult, et ei häiriks kõrvalisi isikuid) sportlik hobi. Seadusandluse loomise ja meie jälgimisega nagunii tegeletakse ülevalt poolt ja ollakse kursis airsoftiga. Ainukesed kes meist ei tea on jalutajad.

Sellel ajal kui meie end peidame jalutajate eest, laiendavad teised adrenaliinikad jalutajatele ohtlikud,  konkureerivad hobid oma tegevust ja laiendavad oma alasid. 

Kui kukub mägironija Astangul või mujal pangal jalutajale pähe, kui peintboleri kuul tabab jalutajat, krossitsikkel hüppab üle künka jalutajale pähe või jääb marjuline suurel kiirusel kihutava krossikale ette. Kas olete näinud kui kiiresti ja tugevalt lendab discgolfi taldrik?, kui see nina vastu või kuklasse lendab, mis saab? Kas airsoft on ohtlikum?

Krossikad on omale rajanud ametlikud krossi rajad Raku ja Männiku järve ümber kus on palju jalutajaid ja ametlik koerte jalutamise ja ujutamise koht, samuti discgolfi mängijad on hõivanud tavalised pargid ja ka airsoftimiseks väga hea ala Männikul Saku krossiraja kõrval, enam ei saa seal alal ei meie ega krossikad tegutseda, kui siis öösel.
Samuti ju võiks olla avalikud airsoftimise alad kus jalutajad liiguksid ettevaatlikumalt või väldiksid nagu discgolfi, krossikate, …,  radadel.

Kas ootame ja kardame edasi või hakkame end jalutajatele näitama ja harjuma teineteisega.
Ma eelistan viimast.

Airsofter, kes on nõus, võiks jalutaja nägemisel lehvitada või näidata püstist põialt ja viisakalt õelda, et me lihtsalt mängime ja ei ole mingid päris relvad, seda olen palju teinud ja pilk kohe muutub sõbralikumaks.
Ohutumas kohas võiks isegi lasta jalutajal mõne lasu teha ohutus suunas, et saaks aru millega laseme ja siis räägib jalutaja ka tuttavatele kui lahe asi on airsoft. Olen sedasi teinud 3 korda ja väga rõõmsa tänu sain.

Eks kindlasti on sellel julgemal tegutsemisel omad tagajärjed, algul kindlasti sageneb helistamine hädaabi numbrile ja ka võib-olla politsei saabumine ja ajakirjandusse sattumine. Siis hea kriitikutel näpuga näidata.

Aga kui selle raske ülemineku aja üle elame, kus hädaabi ja politsei meiega harjunud, siis peaks ju meil lihtsam olema mängida. Kuigi arvan, et kui käitume mõistlikult jalutajatega, siis ei kutsuta politseid.

Eks kindlasti leidub meie hulgas pidureid, kes lasevad valesse kohta.
Need kaks juhust mida olen kuulnud, kus Türisalus lasti eramu hoovi ja Männiku linnakus lasti autogaraazi aknasse olid ju ka üksikute viga mitte korraldatud mängu ajal.  Ja mõlemas kohas enam ei lubata mängida.

Ma ei usu, et ülejäänud maailma airsofterid end nii väga peidavad, pigem näidatakse end rohkem, harjutakse jalutajatega (hea näide Narva mängust), laiendakse oma alasid, leitakse alasid ja mängijaid juurde.

Küsin, miks meie end jätkuvalt peidame ja nii väga jalutajaid kardame? Jalutajaid, kes võiksid hoopis meist rohkem teada ja isegi tulevikus osaleda meie mängus.

Ma ei mõtle, et me peaksime nüüd raha sekka mängima minema vaid jutt käib üksikute jalutajatega aladest.

Või mida teised arvavad?

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
jalutajad - tsiviilid
« Reply #83 on: June 02, 2017, 18:35:01 »
Minu isiklik seisukoht on see, et me peaks tsiviilidest võimalikult kaugele hoidma, miks?
Sa tõid võrdluse krossisõitjate ja discgolfijatega aga unustasid ühe olulise nüansi, meie relvad ja varustus näevad kohati 1:1 sarnased päris relvade ja varustusega.
Sellest ei maksa lähtuda, et kõik inimesed on mõistvad ja saavad meie hobist aru ning tulevad küsima, et mille põnevaga me siin tegeleme.
Pigem on esimene reaktsioon relvastatud inimesi nähes politseisse helistamine. Igasugusele relvadega seotud intsidentidele (olenemata sellest, kas tegu on päris relvaga või selletaolise esemega) reageerib politsei kõrgendatud jõududega.
Selliste väljakutsete arvu sagenemine ei tähenda seda, et politsei ja hädaabi harjub sellega ning võtab rahulikult vaid see tähendab nende jaoks suurt probleemi, millele on vaja lahendust leida.
Mingit ülemineku perioodi oodata on pisut naiivne, pigem järgnevad sellele konkreetsed meetmed.
See omakorda võib tähendada seda, et varsti me jookseme metsa all ringi selliste relvadega nagu portugalis ja inglismaal:



Hullem variant on see, et airsoft relvad keelataks üldse ära, vaevalt sa midagi sellist oma südametunnistusele tahaksid.
Ma saan aru, mis su mõte on ja see ei ole üldse halb, lihtsalt avalikes/poolavalikes kohtades mängude tegemine ei aita eesmärgile kaasa vaid pigem omab sellele vastupidist reaktsiooni.

ASH

  • Guest
Re: ise lahing korraldada
« Reply #84 on: June 02, 2017, 19:27:59 »
minu mäletamist mööda on Margusele seda ammu ilma korduvalt lahti seletatud ja sama inglismaa näitegagi !!!

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #85 on: June 02, 2017, 19:38:10 »
Minu arvates on üks väga hea põhjus jalutajatest eemale hoida on see, et on vaja ka nende ohutust tagada. Pole võimatu, et adrekas üleval laseb keegi liikuvat kogu ja pärast selgub, et see oli üks jalutaja. Kui hästi läheb, siis on nahal väike punane täpp. Kui aga väga kehvasti läheb, siis on jalutaja ühest silmast ilma ja sellele järgneb juba uurimine ning järgnevaid sanktsioone on juba siin teemas varem mainitud. Ei ole vaja ronida airsofti mängima jalutajate keskele - sedasi kasvab kõvasti tõenäosus, et keegi saab viga.

On siis airsofti vaja tutvustada, kui hobi, mille tõttu keegi silmast ilma võib jääda??

Offline poja

  • Tavakasutaja
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #86 on: June 02, 2017, 22:32:12 »
Jalutajad = pered lastega .Sa Margus võta oma pere järgmisele mängule , kaasa pane nad ilma prillide ja muu kaitseta meie vahele jalutama ja pärast mängu jaga meiega oma positiivseid kogemusi. :boo:


poja33
Echo6

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #87 on: June 03, 2017, 07:51:44 »
« Reply #82 on: June 02, 2017, 17:53:20 » Margus
Hakkasid varakult õhtul kallama? Vabanda, kuid nii lolli juttu pole ma ammu lugenud!
,,Aga kui selle raske ülemineku aja üle elame, kus hädaabi ja politsei meiega harjunud, siis peaks ju meil lihtsam olema mängida. Kuigi arvan, et kui käitume mõistlikult jalutajatega, siis ei kutsuta politseid.,,

Asi pole politsei kutsumises. Vaid tsiviilide (te ise enamik olete ise ka tsiviilid )OHUTUSES!
Saab jalutaja taldrikuga mööda pead või tsiklilt kõksu, siis on masside jaoks üksikjuhtum.
Aga kui kellelgi lastakse silm välja, siis ei suuda seda žitta, mis ventikasse lendab, keegi koristada.
Eriti, kunas rohemassiivides, ei vaadata kuhu lastakse ega olda kindlad, mida lastakse. Ja seda ui sa muudad!
mingi tume kuju põõsa varjus, siis TULD kohe rsk. Olgu see roomav adre laksu all Margus, väike laps vanaema eest ära jooksnud või ennast kergendav geoloog (prükkar. Mitte ajada meie Geoloogiga segi)
Mai saa üle rsk, see on nagu selle grannylover Macroni jutt, et kõik ei ole pahad aga kui mõni kipub õhku lendama, siis harjuge ära pigem. Andke aega atra seada.

,,Kas ootame ja kardame edasi või hakkame end jalutajatele näitama ja harjuma teineteisega.,,  WTF?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: ise lahing korraldada
« Reply #88 on: June 03, 2017, 08:11:54 »
Mul on jäänud mulje, et osad eelkõige just naisterahvad jälestavad kõike ja kõike mis relvadega seotud, sest see seostub nendel tapmisega, mis on teadagi paha. Lastele ei osteta mängurelvi ja justnimelt põhimõtte pärast, jne. Kui selline näeb sind avalikus kohas relvataolise esemega jooksmas, siis ta natuke võib-olla kõhkleb ja siis helistab politseisse ja politsei peab reageerima. Ok, seletate üksteisele oma vaatekohad ära, kumbki kedagi ei veena ning kui ta järgmine kord näeb sind relvaga jooksmas, siis ta helistab jälle ja sedakorda kohe. Ja politsei reageerib, sest relvatoalise esemega avalikus kohas viibimine on keelatud.

Selle (relvatoalise esemega avalikus ruumis viibimise keeld) vastu saad läbipaistvast plastmassist relvadega, aga siis jääb ikkagi ohutuse küsimus, et kas sa tõesti plaanid prillideta tsiviilide läheduses oma airsoftikast tulistada.
« Last Edit: June 03, 2017, 08:44:43 by AndrusK »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: jalutajad - tsiviilid
« Reply #89 on: June 03, 2017, 08:13:59 »
Ma ei mõtle, et me peaksime nüüd raha sekka mängima minema vaid jutt käib üksikute jalutajatega aladest.

Kirjutasin selgelt, et: „Ma ei mõtle, et me peaksime nüüd raha sekka mängima minema vaid jutt käib üksikute jalutajatega aladest.“
Aga no kriitikud said ka vähemalt suu lahti teha ja teema kriitiliseks pöörata.
Muidugi ei soovi ma sellega et jookseksime ringi värviliste relvadega ja konflikte jalutajatega.

Püüan selgitada siis teistmoodi:

Kas te olete mänginud mõnel mängul kus ei ole ühtegi jalutajat? Kui siis mõni üksik kord või kinnisel alal. Isegi Jägala-Aegviidu polügonil, mis on teest eemal, leidub jalutajaid, ka kinnisel hoiatavate siltidega Männiku polügonil. Olen isegi tsikliga sõitnud ja pikniku pidanud Kuusalu polügonil, Raku karjääri ohtsoonis jne. Kui pole aeda ees, siis ikka minnakse igale poole jalutama.
 
Suvel on airsoftereid ja ka jalutajaid rohkem. Airsofti mängul jalutaja liikumisel on muidugi parem varjuda ja jalutaja mööda lasta. Minu soov –idee algab sellest momendist kui jalutaja märkab airsofterit.
Kui seni airsofter  ja jalutaja põrnitsesid teineteist tuima pilguga, siis minu soov:
Enne kui jalutaja jõuab telefoni haarata, parem viipa jalutajale sõbralikult ja selgita, et me mängime airsoftrelvaga – MITTE PÄRIS RELVAGA.

Kas nüüd mõistate minu mõtet?

Ja mis keelab meil paluda Linnaosavalitsuselt (LOV-lt) meile eraldada mõni metsaalune, kuhu saame hoiatavad sildid välja panna. Mis muidugi ei tähenda, et me hakkame seal alal jalutajaid laskma.
Sobivaid alasid ju küll, kasvõi viimase Raku mängu alal metsas kus oli laskepesasid ja kraave. Samuti Järve metsas või Vääna ahvatlev küngastega mets.
Loodetavasti ikka mõni mõistab mu ideed…

Kui korraldaja paneb mängu välja, siis on ju selge, et ta on eelluuret teinud ja teab jalutajatest. Siis pole ju mõtet hakata nii korraldaja kui mängijate indu alla suruma avalikus foorumis. Kui ikka tahad lisaks märku anda jalutajate rohkusest, siis kirjuta meilile või PM-i.

Mõnusat airsoftliku nädalavahetust kõigile!!!
Paistab et sel nädalavahetusel saab paljudes eri kohtades mänge olema, edu korraldjatele ja jalutajatega head sõbrunemist!!!

« Last Edit: June 03, 2017, 08:19:22 by Margus »