Author Topic: zaG-i projektid  (Read 47956 times)

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #30 on: September 18, 2018, 10:50:01 »
No 800 euro eest saab absoluutse miinimumi, antud relv läks ilma balooni ja reguta 1000+ EUR

Offline AUTRIII

  • Tavakasutaja
  • Posts: 22
    • View Profile
    • Wortex-Airsoft Discord
Re: zaG-i projektid
« Reply #31 on: September 20, 2018, 10:41:03 »
zaG, küsimus kust sa DMR salved said? M4 tüüpi, (Short) magazines.
Otsin taga ja ei leia neid lihtsalt kuidagi.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #32 on: September 20, 2018, 12:16:41 »
Airsoftprost Ares salved, see oli ka ainus koht EU-s kus ma neid laos nägin.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #33 on: December 05, 2018, 11:11:06 »
Sain lõpuks oma MK12 P*F2 stabiilsuse sedasi paika, et võib rahule jääda. 30 lasu peale min-max kõikumine 0,5 m/s, keskmine 0,3 m/s, mis minu silmis on DMR-i kohta väga hea. Et niisama udujuttu ei ajaks siis video ka.

https://youtu.be/ancSxmDMQQE

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #34 on: February 15, 2019, 10:14:34 »
Väike värskendus BOLT-ile.
« Last Edit: February 15, 2019, 10:50:37 by zaG »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
zaG-i projektid
« Reply #35 on: April 30, 2019, 16:46:49 »
Kuna osa alasi ei sobi snaiprile siis sai tehtud DMR-ile uus "all-around" upper.

T1 punatäpp
G&P 12" outer barrel
Madbull TROY Industries 11" rail
Strike Industries Viper Mod 1kaba (mil-spec)


Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #36 on: August 16, 2019, 18:49:47 »
3D prinditud sleeve Polarstar F2-le. Miks?

1. Ideaalne alignment, ei mingit kruvide ja muu jamaga sättimist. Lisaks on kõik peale igat lahti ja kokkupanemist ideaalselt paigas.
2. HPA enginet lihtne hooldada, ei pea tervet relva lahti kruttima, piisab upperi ja loweri lahtitegemisest ja saad engine kätte.
3. Upper ja lower ressiiver omavahel sõltumatud. Pistol gripi või kabatoru painutamine ei mõju alignmentile.

Palju maksis?
5 Eurot materialikulu ja veidi aega google sketchupis. Lisaks vana gearboxi poolekssaagimine.

Mõned pildid ka:

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: zaG-i projektid
« Reply #37 on: September 01, 2019, 21:14:33 »
Hei, ehitan ka Wolverini baasi VSRí ja selline küsimus, et umbkaudu, mis PSI annab sellisel setupil millise energia? Hetkel on mul veel stock hopup ja toru (kuigi tulemas on AA kamber ja Egdi sinna sobiv toru) ja ma ei saa kuidagi 4J energia ligidalegi, 160psi annab 3J. Kuidas normaalne on?

EDIT: Sain lahenduse, hop'i tuleb peale keerata.

Edit2: Bar10 Pro on, 430mm toruga. Kuulid 0.46. Aga ma lootsin, et kui keegi mingeid numbreid paneb, siis oma setupist lähtuvalt. Zag'il paistab olema sama pikk toru, kuigi kuulid vist on kergemad.
« Last Edit: September 02, 2019, 10:22:14 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: zaG-i projektid
« Reply #38 on: September 02, 2019, 07:34:37 »
Lisaks palju sõltub torupikkusest ja veel enam kuuli kaalust. Sellepärast ongi mänguseades jõupõhine mõõtmine tähtis.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #39 on: September 02, 2019, 10:56:51 »
BOLT-i puhul sõltub tõesti väga palju täpsustorust ja kuulist. 3cm täpsustoru pikkuse vahet võib tähendada isegi 1J suurust erinevust. Toru sisediameeter mängib samuti rolli (minul oli 6.01 ja 6.04 täpsustoru vahe 0.2J). See süsteem joulecreepib ikka mõnuga, sisuliselt kui ma oleks täielik emm ja läheks mingile mängule, kus mõõdetakse endiselt m/s 0,2g kuuliga, saaksin mängida DMR reeglite järgi, kuigi reaalsuses on relv sätitud 4J peale.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: zaG-i projektid
« Reply #40 on: September 06, 2019, 21:50:01 »
Hei, mis torud need 3cm pikkuse juures 1J erinevust andsid, ega üks neist ported ei olnud? Mul on nüüd olemas AA hopup ja Edgi selline toru: https://www.skirmshop.nl/en/edgi-custom-works-601mm-435mm-vsr-unbridg-48563693.html

Ma ei saa 160psi juures üle 3.3J .46 kuuliga, originaaltoru originaalhopupi kambriga läks üle 4J kui hop natuke peale keerata. Hopi kummideks on Maple Leaf Monster ja Maple Leaf Wonder, 70 degrees, Wonder annab kuskil 0.15J suurema kuuli energia.
« Last Edit: September 07, 2019, 08:09:36 by AndrusK »

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #41 on: September 12, 2019, 18:40:13 »
0.49g kuuliga saad ka pisut juurde praegusele, mis kuuli muidu kasutad?

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #42 on: September 12, 2019, 19:57:41 »
Kuna sul toru ported siis sisuliselt võta toru pikkusest see 2-3cm maha (see osa kus toru sees augud), sealt tulebki see erinevus. Soovitan 60 kraadist kummi kasutada, saad oluliselt stabiilsema tulemuse, eriti jahedamal ajal. Kuulidest siiani parimat tulemust andnud BLS .48. Novi ".49" on tegelikkuses BLS .48 rebrand, ehk siis täpselt sama kuul ainult poole kallim.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: zaG-i projektid
« Reply #43 on: September 13, 2019, 10:24:05 »
Ma kasutan Novi .46 kuule. .46 sellepärast et bio. Ma proovisin ka PDI 509mm 6.01 toru AA hopikojas ja 160psi andis 3.3J. Proovisin ka suruda pöidlaga toru otsa kinni ja teha tühilasu - rõhk püsis kenasti sees, mingit katastroofilist leket ei tohiks hopi ümbruses olla.

Järgmine samm oleks Bolt lahti võtta ja kontrollida, et kas kõik tihendid on oma koha peal. Samas, süsteem ei leki, mul on mitu päeva see asi sama ballooniga vedelenud, iga päev olen paar lasku teinud ja rõhk püsib sees, ei tea mis seal saab üldse olla. Mingi variant on vist "air saver" vedru, kuigi õhu puudust ei tohiks otseselt olla, pikem toru ju ikkagi suurendab väljalaskekiirust. Wolverine foorumi andmetel tundub küll, et ma pole ainus sarnase probleemiga.

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: zaG-i projektid
« Reply #44 on: September 13, 2019, 14:53:20 »
Kui leket kahtlustad, siis aitab kui tõmbad bolti seesolevad tihendid silikonmäärdega üle. Eriti on sellest abi jahedamate ilmadega.

See shim kit, kus ka antud ,,airsaver vedru'' sees on, peaks muutma süsteemi õhu osas ökonoomsemaks, kuuli jõudu joulides see otseselt ei tohiks mõjutada.
Kui kasutada süsteemi HPA ballooni pealt, siis tundub õhu ökonoomsuse saavutamine suht väheoluline, sest laske teed nagunii vähe ja ballooni tühjaks laskmine ürituse ajal on suht vähe tõenäoline. Pigem võib shim kit omada olulist rolli siis kui kasutad süsteemi CO2 pealt. Antud juhul saab ühe CO2 ballooniga lasta ~50 lasku +/- ja siis on küll oluline erinevus kui shim kit abil ca 15 lasku juurde saad.

Katsetasin ise selle shim kit'i ära. Asendasin vedru + 2 seibi ning ütleks, et märgatavat efekti ei saanud. Tulemuseks oli hoopis väljalaskekiiruse langus, st pidin survet pisut peale keerama, et endine tulemus saavutada. CO2 osas ei märganud samuti olulist kokkuhoidu, saan ühe kapsli pealt lasta umbes 40 lasku enne kui surve langema hakkab.
Samas kui teiste kogemusi lugeda, siis enamus ikka väidab, et saavutab märkimisväärse õhu kokkuhoiu. Teisalt öeldakse ka, et iga süsteem on erinev, see combo ja parameetrid, mis ühel süsteemil annavad hea tulemuse, ei pruugi teisel süsteemil sarnaselt toimida.