Author Topic: Starõi Krõm tagasiside  (Read 59541 times)

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #45 on: April 13, 2014, 22:12:21 »
..
  Ja siis kui me karjusime seal paanikas maas vingerdades tuli oma kümnekonna relva valangud baasi platsi suunast meie 2 pihta kes me seal halasime näoli maas . Kogu lugu , nii hale see oligi.
   Kaabel jäi kaevamata ja Tiblastani infrastruktuuri tööd tõenäolisetl siiani teostamata

Ok, tänud, seda situatsiooni, kus keegi üritas maas olles baasi poole roomata, ma juba nägin ja küllap saite siis minu kuule ka.
Aga võib-olla oli närvilisuse põhjus selles, et sa ASH olid äravahetamiseni sarnane selle tüübiga, kes autosid väljasõidu juures lõhkepakettidega trollis ja osal rahvast olid teatud eelarvamused;-)
« Last Edit: April 13, 2014, 22:13:52 by AndrusK »

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #46 on: April 13, 2014, 22:13:41 »
Kirjutan siia nüüd siia normaalse tagasiside.
Olin Koalitsiooni poolel
 +
1)Koht sobis mulle.
2)Korraldaja tegi head baaside ehituse ja baasi elu korraldamisega
3)Ülesanded olid tõsiselt võetavad selles mõttes ,et ülesannet mindi täitma täie tõsidusega

-
1)Vahest venis aeg tõesti pikalt
2)Tiimide vaheline suhtlus oli väga minimaalne
3)Mõnedele tõesti ei jõudnud reeglid vist kohale oli olukordi kus vaenlane ei pannud isegi pähelasku tähele.

Järgnevatel üritustel sooviks näha suuremat suhtlust staabi ja üksuse vahel kuna vahel olid mõned üksused kadunud.

Samas üks soovitus Mareku noorte rühmale mida te võiksite lahendada on see ,et kui satute rünnaku alla siis mitte satuda paanikasse nt läksime rahale järgi ja satusime kuulipilduja tule alla siis esimesena kes noorte rühmast auto taha läks oli üks tüdruk.

Loodan ,et kõlbab.
****

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #47 on: April 13, 2014, 22:14:20 »
Ahaa ! see kontakt oligi täielik kaos .
selles suhtes et me 3 tsiviili külaelanikku kes me olime just ümber kolinud kaugematele asumaadele tulime töökuulutuse peale Tiblastani ehitustöödele kus pidi olema võimalik tiba raha teenida , mul oli isegi oma labidas kaabeldustöödeks olemas . Baasi energiatoide tuli liita vist sinna mingisse ühtsesse võrku vms . aga kui meid seal oli juba läbi otsitud väravas lasi keegi kedagi , mille peale putkas passinud K.väelane lasi oma meest selga . Siis tuli kuskilt võssist mingi räme valang 1 meie tsiviili ja 2 värava mehe pihta . Tulemuseks jäime meie 2 tsiviili madalamale kui muru ja see noor sõdur selles putkas tõkkepuu kõrval , too muidugi küttis vist kogu oma moona kuhugi lampi ära .
  Ja siis kui me karjusime seal paanikas maas vingerdades tuli oma kümnekonna relva valangud baasi platsi suunast meie 2 pihta kes me seal halasime näoli maas . Kogu lugu , nii hale see oligi.
   Kaabel jäi kaevamata ja Tiblastani infrastruktuuri tööd tõenäolisetl siiani teostamata

Siin sa kirjeldad ilmselt seda olukorda kui need tiblastani kaevurid olid sõelapõhjadeks lastud ja pärast koalitsiooni baasis zombiedena vahutasid ja räuskasid?
Jällegi väidan, et korralduse poole pealt peaks üritama tsiviile ja võitlejaid kuidagi paremini eristada.

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #48 on: April 13, 2014, 22:20:05 »
siis sul vist jäi arusaamatuks see,  et separatistidki olid kohalikud  .
see oligi ju asja mõte , sa ei suuda tõenäoliselt sobituda lihtsalt rolli vist , et vaenlane võib olla igaühes aga see ei tähenda et see nii on !! ?? See ei olnud mingi Raadi pühapäeva täristamine siiski , kahjuks ka mitte päris milsim , vastasel juhul oleks tegu ikka katastroofiga

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #49 on: April 13, 2014, 22:23:16 »
..
  Ja siis kui me karjusime seal paanikas maas vingerdades tuli oma kümnekonna relva valangud baasi platsi suunast meie 2 pihta kes me seal halasime näoli maas . Kogu lugu , nii hale see oligi.
   Kaabel jäi kaevamata ja Tiblastani infrastruktuuri tööd tõenäolisetl siiani teostamata

Ok, tänud, seda situatsiooni, kus keegi üritas maas olles baasi poole roomata, ma juba nägin ja küllap saite siis minu kuule ka.
Aga võib-olla oli närvilisuse põhjus selles, et sa ASH olid äravahetamiseni sarnane selle tüübiga, kes autosid väljasõidu juures lõhkepakettidega trollis ja osal rahvast olid teatud eelarvamused;-)

Ei ei ei mina ei trollinud kedagi , minu vanaisa paigutatud kivi juhtus olema seal kus ma käisin mõtteid mõlgutamas , seal ringtee mis te ümber selle kivi sisse sõitsite aastate jooksul , ümber minu ja mu isa ja vanaisa .

 Teie süüdistused põhinevad vaid väidetel nagu mina oleks kuhugi midagi paigutanud 
vastasel juhul te oleksite saanud selle üles võtta
« Last Edit: April 13, 2014, 22:26:17 by ASH »

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #50 on: April 13, 2014, 22:28:47 »
Ehk aitaks see kui kasutaks järgmistel mängudel reeglit 1)Kõik relvad peale kuulipildujate kasutavad mid cape 2)Iga üks võib lahingusse võta kolm salve ja nelisada kuuli 3)ülejäänd salved ja kuulid jäävad baasi või parklasse.

Äkki siis lõpeks mõttetu plastiku jagamine.
****

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #51 on: April 13, 2014, 22:37:32 »
Ehk aitaks see kui kasutaks järgmistel mängudel reeglit 1)Kõik relvad peale kuulipildujate kasutavad mid cape 2)Iga üks võib lahingusse võta kolm salve ja nelisada kuuli 3)ülejäänd salved ja kuulid jäävad baasi või parklasse.

Äkki siis lõpeks mõttetu plastiku jagamine.

Ei ole kusjuures üldse paha point. Kuigi, midcappide nõuet ma ei poolda. Minu arvates, need kel saab villand kõrinal ringijooksmisest, ostavad midcapid niikuinii, eraldi sundida ei ole vaja. Kaasasoleva laskemoona piiramisel võiks küll jumet olla. See ei maksa midagi, igaüks saab seda teha.
« Last Edit: April 13, 2014, 22:40:32 by AndrusK »

Offline Doc

  • Tavakasutaja
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #52 on: April 13, 2014, 22:59:44 »
siis sul vist jäi arusaamatuks see,  et separatistidki olid kohalikud  .
see oligi ju asja mõte , sa ei suuda tõenäoliselt sobituda lihtsalt rolli vist , et vaenlane võib olla igaühes aga see ei tähenda et see nii on !! ?? See ei olnud mingi Raadi pühapäeva täristamine siiski , kahjuks ka mitte päris milsim , vastasel juhul oleks tegu ikka katastroofiga

Mil-sim = real-sim?
1.Ehk siis kui soomuki kõrval lõhkeb IED ja tuleb sellest suunast kontakt, kus keegi vend jookseb, ringi tolkneb, siis mis sa pakud, kui pikk on sellise "juhusliku-teekäija" eluiga?
2. Tsiviilide / kõndivate laipade - vahelt kolonni pihta tuld avades, paku, paljud neist "kilpidest" saavad tinamürgituse?
3. Kui käib kontakt, siis palju reaalselt jalutab suht külma kõhuga tsiviliste kahe osapoole vahel? Reaalis kaovad sul tsivvid nagu sõnnik lehma ihust ja on madalamad kui muru ja ei iitsata ennem, kui pole mõnda aega vaikust olnud.
4. Mis puutub läbiotsimisse, siis mida põhjalikumalt seda tehakse, seda parem, kui vaja, võtad ka trussarite väele

ASH

  • Guest
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #53 on: April 13, 2014, 23:04:51 »
noh ma isiklikult võtsin kellade väele , ega teile küll sellest kasu pold
ja mingist kahe osapoole vahel töllamisest mai tea midagi , üldiselt lihtsalt anti rämedalt tuld kõigepealt K.vägede poolt liikuvate subjektide pihta , tule"vahetus" tekkis enamjaolt pärast seda kui olid tsiviilohvrid , sina nägid äkki asja teisiti , aga nagu varem mainitud sai siis oli K.vägede poolel ikka jõhker itšfingeri sündroom
 niisama nalja pärast küsin et palju sul neid Ied-sid siis plahvatas seal , selliseid mida kirjeldad , kus tsiviil võis asjasse segatud olla ? . kuna ma olin asja juures võin väita et ainult 1 oligi selline mida sa silmas pead .  Ülejäänud paugud olid tõenäoliselt juba mässuliste käsitsi visatud
« Last Edit: April 13, 2014, 23:08:39 by ASH »

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #54 on: April 13, 2014, 23:05:53 »
Tsiviilid, mässulised, Rules of Engagement: Tsiviil (mängusisene) oli RELVASTAMATA isik alal. Ja nii asjad maailmas käivadki, ühel hetkel tõmmatakse sulle nurga tagant valangut, järgmisel hetkel astub sealt välja suurte silmadega tsiviil, kes tõsimeeli väidab, et tema ei tea asjast midagi. Ja Genfi konventsioonid kaitsevad teda...
Nii tegutsesime meiegi ja polnud mitte mingit eesmärki, et te meid usaldama peaksite. Küll aga pidite teie, kui meie maale sissetungijad, meiega ikkagi suhtlema ja mitte meie elu takistama. That´s the beauty of Milsim.
Teil polnud õigust tsiviile niisama tappa, neid väljaspool baasi põhjendamatult läbi otsida või siis neid lihtsalt minema kupatatada. Tsiviilide tegevusi ja liikumisi oleks tulnud jälgida ja kui midagi ohtlikku avaldub, alles siis sekkuda, kuid mitte midagi enamat. Ajapikku siiski asi paranes selles osas, nagu ka ASH mainis.
Mängu alguses oli pääsla turvakontroll nõrk. Ei kästud veste seljast ära võtta nt. Püstoleid oleks saanud kergesti sisse smuugeldada. Mängu edenedes aga muutus asi vastupidi aga mõtetult detailseks. No ei ole vaja panna mehi põhimõtteliselt riidekiht-haaval striptiisi tegema, kui saaks relvadest aimu ka läbi kombates ning küsimused nagu "Mis Camelback´is on?".
Leidus ka tsiviilidena esinevaid mässulisi, kes salaja relva kandsid. Siiski, teemaga kokku puutunud isikud teavad, et kui automaadiga mees hoiab sul rahulikult silma peal ja järgib elementaarseid turvataktikaid (ei lase panna tundmatutel isikutel oma läheduses käsi selja taha, taskutesse vms. kohta, kust sa ei tea, mida ta võib välja võluda) ning sinul on relv peidetud kuhugi tasku, vöövahele või mõnda kehaõõnsusse, siis on väga vähe võimalusi, et sina saad sooritada esimesena tapva lasu. Ka mässulised teadsid seda. Enamik selliseid tapmisi toimus siis, kui sõdurid keerasid tsiviilisikutele selja või vaatasid parajasti kuhugi mujale - taaskord elementaarse turvataktika rikkumine.
Soovitus järgmisteks mängudeks: Tundmatute isikutega tuleb olla ikka tunduvalt konkreetsem. Kui ei allu esimest ja teist korda käsule, siis tuleb kohe teguteseda (NB! Tegutsemise all ei mõtle üksnes maha laskmist). Heaks näiteks mängul oli Bjorn, kes töllerdas vahepeal nii pääsla juures kui ka lahinguväljal tsiviilina ringi, ega allunud kümnetele korraldustele, mis talle anti. Ja temaga ei tehtud midagi. Samas, kui Koalitsiooni baasi lähedal tappis tundmatuks jäänud tsiviilisik kaks sõdurit ja Bjorn paanikas baasi poole jooksis, tegi peale ühekordset hoiatust Aiku poolt lask jalga tema tegevusele kiire lõpu.

Offline Doc

  • Tavakasutaja
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #55 on: April 13, 2014, 23:31:13 »
noh ma isiklikult võtsin kellade väele , ega teile küll sellest kasu pold
ja mingist kahe osapoole vahel töllamisest mai tea midagi , üldiselt lihtsalt anti rämedalt tuld kõigepealt K.vägede poolt liikuvate subjektide pihta , tule"vahetus" tekkis enamjaolt pärast seda kui olid tsiviilohvrid , sina nägid äkki asja teisiti , aga nagu varem mainitud sai siis oli K.vägede poolel ikka jõhker itšfingeri sündroom
 niisama nalja pärast küsin et palju sul neid Ied-sid siis plahvatas seal , selliseid mida kirjeldad , kus tsiviil võis asjasse segatud olla ? . kuna ma olin asja juures võin väita et ainult 1 oligi selline mida sa silmas pead .  Ülejäänud paugud olid tõenäoliselt juba mässuliste käsitsi visatud

Keegi ei väidagi, et polnud kripeldavat triklisõrme sündroomi, lihtsalt oli äärmiselt palju suitsidaalseid tsiviile, kes käitusid nagu umbjoobes või tõsised elu-eitajad ilma ühegi enese alalhoiu instinkita.
IED näide oli elust enesest, ehk siis "real-sim" Kuna mängusiseselt polnud ise kohapeal, siis võta sõna selle kohalt, kes keda ennem pommitas või lasi või ei lasknud.

Offline Doc

  • Tavakasutaja
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #56 on: April 13, 2014, 23:47:40 »
Tsiviilid, mässulised, Rules of Engagement: Tsiviil (mängusisene) oli RELVASTAMATA isik alal. Ja nii asjad maailmas käivadki, ühel hetkel tõmmatakse sulle nurga tagant valangut, järgmisel hetkel astub sealt välja suurte silmadega tsiviil, kes tõsimeeli väidab, et tema ei tea asjast midagi. Ja Genfi konventsioonid kaitsevad teda...
Nii tegutsesime meiegi ja polnud mitte mingit eesmärki, et te meid usaldama peaksite. Küll aga pidite teie, kui meie maale sissetungijad, meiega ikkagi suhtlema ja mitte meie elu takistama. That´s the beauty of Milsim.
Teil polnud õigust tsiviile niisama tappa, neid väljaspool baasi põhjendamatult läbi otsida või siis neid lihtsalt minema kupatatada. Tsiviilide tegevusi ja liikumisi oleks tulnud jälgida ja kui midagi ohtlikku avaldub, alles siis sekkuda, kuid mitte midagi enamat. Ajapikku siiski asi paranes selles osas, nagu ka ASH mainis.
Mängu alguses oli pääsla turvakontroll nõrk. Ei kästud veste seljast ära võtta nt. Püstoleid oleks saanud kergesti sisse smuugeldada. Mängu edenedes aga muutus asi vastupidi aga mõtetult detailseks. No ei ole vaja panna mehi põhimõtteliselt riidekiht-haaval striptiisi tegema, kui saaks relvadest aimu ka läbi kombates ning küsimused nagu "Mis Camelback´is on?".
Leidus ka tsiviilidena esinevaid mässulisi, kes salaja relva kandsid. Siiski, teemaga kokku puutunud isikud teavad, et kui automaadiga mees hoiab sul rahulikult silma peal ja järgib elementaarseid turvataktikaid (ei lase panna tundmatutel isikutel oma läheduses käsi selja taha, taskutesse vms. kohta, kust sa ei tea, mida ta võib välja võluda) ning sinul on relv peidetud kuhugi tasku, vöövahele või mõnda kehaõõnsusse, siis on väga vähe võimalusi, et sina saad sooritada esimesena tapva lasu. Ka mässulised teadsid seda. Enamik selliseid tapmisi toimus siis, kui sõdurid keerasid tsiviilisikutele selja või vaatasid parajasti kuhugi mujale - taaskord elementaarse turvataktika rikkumine.
Soovitus järgmisteks mängudeks: Tundmatute isikutega tuleb olla ikka tunduvalt konkreetsem. Kui ei allu esimest ja teist korda käsule, siis tuleb kohe teguteseda (NB! Tegutsemise all ei mõtle üksnes maha laskmist). Heaks näiteks mängul oli Bjorn, kes töllerdas vahepeal nii pääsla juures kui ka lahinguväljal tsiviilina ringi, ega allunud kümnetele korraldustele, mis talle anti. Ja temaga ei tehtud midagi. Samas, kui Koalitsiooni baasi lähedal tappis tundmatuks jäänud tsiviilisik kaks sõdurit ja Bjorn paanikas baasi poole jooksis, tegi peale ühekordset hoiatust Aiku poolt lask jalga tema tegevusele kiire lõpu.

1. ROE - Seda jälgitakse nii täpselt kui võimalik. Omadest ei tea kedagi, kes tahtlikult süütuid tsiviliste oleks kõmmutanud mängu ajal. Kui võsast sind aga lastakse ja laskja vahetab positsiooni siis õnnetusi juhtub - collateral. Genfi konventsiooni jätaks targu välja hetkel sellest arutelust?
2. Läbiotsimise keeldu polnud ei laagrist väljas ega sees - kahtlased isikud läbi otsida.
3. Turvataktika ja 10a noorkotkad - great success!
4. Tundmatute isikutega olla rohkem konkreetsem? Eelmise punkti teema - liiga palju segati igapäeva elu? Kui poleks olnud "burksi-putka" keset K-vägede baasi, poleks checkpoindist mitte üks tsiviil sisse pääsenud. End of story.

Offline RomeoEcho

  • Tavakasutaja
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #57 on: April 14, 2014, 00:13:36 »
Keegi ei väidagi, et polnud kripeldavat triklisõrme sündroomi, lihtsalt oli äärmiselt palju suitsidaalseid tsiviile, kes käitusid nagu umbjoobes või tõsised elu-eitajad ilma ühegi enese alalhoiu instinkita.
Millist episoodi sa mõtled täpsemalt nüüd?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #58 on: April 14, 2014, 08:08:44 »
Tsiviilid, mässulised, Rules of Engagement: Tsiviil (mängusisene) oli RELVASTAMATA isik alal. Ja nii asjad maailmas käivadki, ühel hetkel tõmmatakse sulle nurga tagant valangut, järgmisel hetkel astub sealt välja suurte silmadega tsiviil, kes tõsimeeli väidab, et tema ei tea asjast midagi. Ja Genfi konventsioonid kaitsevad teda...

http://youtu.be/P0Yczpf8Iuk?t=4m40s

Viidatud videos võetakse maha vaenlase (Iraagi paramilitarne üksus, mis amereid miinipildujatega kollitas) forward observerid ehk vaatlejad/tulejuhtijad. Kild videost: mees raadioga on suurem oht kui mees miinipildijaga. Ehk siis, see ei ole päris nii, et kui sul relva pole, siis tina ei saa. Leidub ka videoid, kus lastakse maha tüübid, kes parasjagu ied jaoks auke kaevavad jne, kuigi neil ka relvi iseenesest ei ole. Ehk siis, kui su tegevusel on tõlgendamise võimalus, siis kes ütleb, et just sinu tõlgendus peab peale jääma?
« Last Edit: April 14, 2014, 10:12:19 by AndrusK »

Offline Ardo-Jako

  • Tavakasutaja
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #59 on: April 14, 2014, 08:33:35 »
Peale väga varakult halba kontakti kus juhtusin kokku nii juhmi või jultunud võitlejate/ võitlejaga kes ei suvatsenud ka siis jumala selgeid tabamusi tunnistada kui kaameraga kõrval seista.

Hea ASH, tunnstan, et üks nendest "juhmarditest" olin mina, keda sa rõõmsalt filmisid. Jah, minu adre oli selleks ajaks juba nii laes, nagu ta pole ammu olnud - seda paraku halvas mõttes. Surematuid - neid on alati.. Samas, olles piisavalt palju mängudel käinud, ei tõstata ma üldiselt sellest probleemi - tean, et läbi vesti ei tunne ja kõva täristamse ja andmise juures ei kipu alati ka kuulma, kui tuleb tabamus, seega mõistan, kui ka vastane ei tunnsta tabamust, mille mina olen tema suunas teele saatnud, jmala eest, ka mina ei taju alati, kui olen saanud tabamse. Antud situatsioonis, tunnistan alandlikult, kaotasin ma enesevalitsuse ja ühel hetkel oli tõesti suva, sest ilmselgelt ei tunnistanud ka minu oponent tabamusi. Siiski, lõpuks ma ennast surnuks tunnistasin, nagu seda ka sinu video kindlasti näitab ja jalutasin kontaktist minema.

Mis mul aga kaane pealt ära viskas oli surnu, ma julgen nüüd juba eeldada, et tegemist oli sinuga, ASH, käitumine. Mul ei ole midagi selle vastu, kui filmitakse, jumala eest, vastupidi, ma (ega üldse meie üksus) reeglina ei jää ei pildile ega filmilindile. Küll aga morjendab, kui surnu tolkneb kahe osapoole tulevahetuse vahel, olles takistuseks, samuti ei suvatse kõrvale astuda, kui ma viisaka inimesena seda teha soovitan, sest ei taha juba surnud plastikuga ekstra üle valada. Peale selle seisab su selja taha nagu majakas, toimides ideaalselt tulejuhina.

Kui see aga polnud sina ja keegi teine, siis erilist vahet pole. Reegel on, et surnud ei räägi, lahkuvad kontaktialalt, või siis filmivad kõrvalt.

Aga see selleks, see oli lihtsalt ebameeldiv intsident, mis ilmselt meile mõlemale meele veits mõrudaks tegi.

Kogu asjast üldiselt:

Palju kurdetud mässumeelsete/tsiviilide segadus, mis mõlemale osapoolele palju tuska tegi - noh, enam reaalsemaks minna ei saagi :D Selle koha pealt tuli ühel hetkel leppida, ja tõsi, kõvasti kiruda ja vanduda. Aga eks ta nii ole ka päriselus, teadmata, kes on vaenlane, on närvid pingul ja krussis.

Ka meie jaoks oli arusaamatu ROE teema, aga sai siis täpsustatud ja sellega selgust ning enda jaoks pinget maha kohe keeratud. Ehk siis, relva pole - ei lase, relv on - lasen. Samas mässuliste osapoolel tsiviliste, kes laagri istusid - neid sai ilmselt tabatud ka parima vältimistaktika puhul. Kui laagris seisab snaiper, kes meie pihta tule avab, siis on elementaarne, et me vastame tulega. Kui sealjuures rahumeelsed istujad pihta saavad, süüdistage oma mässajaid, kes teid inimkilpidena kasutavad - nagu keegi juba mainis - collateral damage. Siiski, meie üksuse siseselt hoidusime mässuliste laagri pihta tule avamisest, kuigi tean, et seal oli ka noori poisse (noorkotkad?), kes seda tegid, aga samuti teadmatusest, mis teema selle laagriga on, niiet anname andeks, onju.

Veidi frustratsiooni tekitas küll jah, jooksvalt reeglite muutmine, aga, kui olukord seda nõudis, arusaadav - tulebki olla paindlik.

Samuti tekitas segadust, mida ja millal võis teha. Me reeglina ei lahkunud laagrist ilma konkreetse eesmärgita, mis anti. Samas oli aeg, kus öeldi, et minge ja majandage ise veits. Ma siinkohal ei tea, kes ütles, aga selline info laagris levis.

Nõustun sellega, et kohalike küla oli halvasti asetatud ja märgistatud. Veidi kaugemal oleks võinud olla ja selgepiirilisem (näiteks lint?), et kus on asula ja kus enam mitte.

Ma usun, et nii korraldajad, kui ka osalejad teevad omad järeldused ja õpivad neist - vähemalt tahaks ju loota.

Korraldajaile siiski tänud ettevõtmise eest, sai joostud, sai "verd sülitatud", sai adrenaliini ja närvi mindud - normaalne mäng :)