Author Topic: Starõi Krõm tagasiside  (Read 59818 times)

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #60 on: April 14, 2014, 09:50:57 »
Otsustasin, et enne esmaspäeva ei hakka tagasisidesse vaatama ega kirjutama, et asja seedida ja nüüd lahti tehes, viis lehekülge? Korralikku flamewari ka veel? Tubli kirgede torm ikka.
Ei hakka seda kõike läbi lugema üldiselt, lihtsalt ei koti. Tagamaid tean ning tean ka seda, et vaidluse osapooled üksteisele auku pähe ei räägi.

Niiet kui minu tagasisides on midagi mis on juba "ümber lükatud" või "põhjalikult läbi vaieldud" siis palun mitte tigetseda minu peale kuna mul lihtsalt savi. Üritus aga peab tagasisidet saama.


Igaljuhul peab ütlema, et asi läks täiesti korda. Mängust jäi sisse hea tunne, seltskond oli tore, ilm oli ilus, sai ringi joostud, oma kerega kuule kinni püütud ja vastastele ka neid jagatud.

Ennem negatiive:
- Ürituse-eelne infovähesus andis tunda. Palju infokilde oli vaja välja kangutada ning mitmeid elukorralduslikke teemasid kirjas ei olnud (nagu näiteks see, et kui missiooni parajasti ei ole, siis laagrist välja minna ei tohi). Ilmselt tekib ajapikku natuke tugevam nimekiri ning järgmiseks korraks on juba rohkem vastuseid võtta. Ehk siis järgmine kord on parem.
- "Rohkelt sõidetavaid teid" ei olnud ka päris õige, meil polnud oma autodega väga miskit teha, rohkem silmailu eest (mis on ka muidugi tähtis atmosfääri loomisel). Lihtsalt nende spetsiaalselt airsofti jaoks soetatud masinate kohalesaamine on tubli rahakulu.
- Rahast: vaid kaks tugrikut mängu eest võtta on iseenda röövimine, keevitage aga juurde. Eesti mängijad peavad lõpuks aru saama, et korraldamine ei tohiks olla lihtsalt organisaatori oma lõbu.
- Alkohol mängudele ei sobi. Meil ei ole sellekohast reeglit ja sellepärast ma ka mängul ei mökitanud- vaba maa jne, aga ikkagi tahan väga seda ära mainida. Armastan alkolli nagu iga teine eestimees aga üritustele, kus on palju kokkupuudet enda ja ümbritsevate ohutuse ja ... kaine mõistuse säilitamisega, ei ole alkohol paslik.
- Ohutusest rääkides - see, et kindrali atendaat toimus sellise lõhkepaketi abil, on paha. Liiga lähedal. See peaks ka sõjaväes reglementeeritud olema, kui lähedale inimesest see asi maanduda võib (keegi parandab kui mäletab) aga laupäeval maandus ta rahvasõõri sisse. Kõik läks hästi ja effektne oli kah, kuid ma arvan, et atendaadi oleks saanud ära teha ka väiksema pauguga.

Lisame siia veel mõnede üksikisikute ebameeldiv ja rumal käitumine ja ongi negatiivil ring täis.

Positiiv aga on paljuski kõik muu, sest 90% mängust oli viispluss. Proovin välja tuua mõned seigad mis eriti meeldisid.

- Tsiviili teema oli ehe ja tore. Jalgsipatrullina mööda minna "tsiviilidest" kes rahulikult piki teed kõnnivad (üldse mitte kahtlaselt silmi pööritades) on meeldivalt kõhe. Eriti pärast seda kui enda silme all on pool tundi tagasi üks hooletu kaasvõitleja kinni kahmatud ja võssis "ära pussitatud"
- Ülesannete sagedused olid parajad ja ei lasknud ennast välja rabeleda nagu muidu ühepäevastel mängudel seda teeb. Vahepeal tuli küll vastaste isetegevust sisse aga seda andis kas ignoreerida või piisavalt laisalt tagasi lüüa kuna meil oli väikestest sõdalastest tõhus aktiivkaitse olemas : D
- Kindrali missioon vajab eraldi äramärkimist. Kuigi saime hiljem teada, et vaene kindral suri haavadesse, oli ikkagi selle ümber toimunud jant tekitanud palju häid mälestusi. Eriti see hetk, kus Jay poolt üle kasti tõmmatud Härra Kindral Haraldi jalad uljalt taevapoole välguvad ei lähe niipea meelest.
- Asukoht oli huvitav. Polnud varem Kahalas käinud ning kuigi alguses võis viriseda, et territoorium on kole väike, siis hiljem jalad tänasid selle eest.
- Toitlustust ise ei kasutanud kuid minuarust oli tore, et see olemas oli ning see lisas kindlasti ka õhustikule juurde.
- Ilm oli korraldajatel kenasti kinni makstud. Tartus oli sel ajal pidevalt vihma laristanud.


Ja nii ongi. Kindlasti veel kõvasti asju mida ära märkida aga ei tule meelde. Mulle mäng meeldis, läheb heameelega teinekordki ning ebameeldivaid üksikindiviide annab lihtsalt ignoreerida kuna 98% rahvast on tegelikult tore. Tänud kõigile, oli hea nädalavahetus!

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #61 on: April 14, 2014, 10:02:17 »
- Rahast: vaid kaks tugrikut mängu eest võtta on iseenda röövimine, keevitage aga juurde. Eesti mängijad peavad lõpuks aru saama, et korraldamine ei tohiks olla lihtsalt organisaatori oma lõbu.
- Alkohol mängudele ei sobi. Meil ei ole sellekohast reeglit ja sellepärast ma ka mängul ei mökitanud- vaba maa jne, aga ikkagi tahan väga seda ära mainida. Armastan alkolli nagu iga teine eestimees aga üritustele, kus on palju kokkupuudet enda ja ümbritsevate ohutuse ja ... kaine mõistuse säilitamisega, ei ole alkohol paslik.
- Ohutusest rääkides - see, et kindrali atendaat toimus sellise lõhkepaketi abil, on paha. Liiga lähedal. See peaks ka sõjaväes reglementeeritud olema, kui lähedale inimesest see asi maanduda võib (keegi parandab kui mäletab) aga laupäeval maandus ta rahvasõõri sisse. Kõik läks hästi ja effektne oli kah, kuid ma arvan, et atendaadi oleks saanud ära teha ka väiksema pauguga.

+1 nendele punktidele. Kuna toitlustust kasutati vist päris aktiivselt, siis usun et korraldaja jäi ikkagi kokkuvõttes plussi ning toidu pealt teeniti puudujääk, mis mängumaksust jäi sisse.
Kaitseväe "Siniste" kasutamine on problemaatiline olnud algusest peale. Sõidukite vastu (visatakse sõiduki kõrvale) on okei, kuid jalaväe sees on kahtlane.

Offline Wolle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #62 on: April 14, 2014, 11:31:04 »
Kaitseväe "Siniste" kasutamine on problemaatiline olnud algusest peale. Sõidukite vastu (visatakse sõiduki kõrvale) on okei, kuid jalaväe sees on kahtlane.

Täpselt selle hetkeni kuni see "sinine" maandub valesse kohta. Mina ausalt ei viitsiks hakata vahetama "bloggerit" keset metsa kuna keegi otsustas "natuke kangemat" pauku kasutada for the lulz.

PS! Blogger on siis kange mudarehv tugevate seintega aga niipalju kui ma seda sinist nägin siis võib juhtuda, et ratta alla sattudes lõhub ka tugeva struktuuriga rehvi!

Offline MartinK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #63 on: April 14, 2014, 11:46:31 »
Natukene tagasidet ka minu poolt.

Üldises plaanis oli igati meeldiv ja tore üritus, kus sai natukene ka ühe Koalitsioonivägede suuremat sorti jao juhtimist harjutatud (olenevalt ajahetkest 12-18 isikut). Selles osas on endal arenemisruumi veel küllaga. Seda näitas eriti ilmekalt ka kuidas ahelast moodustus amööbne hajus-lahingparv rakettide stardipositsioonide rünnakul (meile jäi mälu mööda C6/C7 sektorid).

Alustagem siis ka negatiivsetest pooltest.
- Kaootilisust oli Koalitsioonivägede poolel natukene palju tunda just selles osas, kas ja millal peaks laagris olema. Sellest tulenevalt tekkis nii mõnigi iseseisev seltskond, kes siis ka reeglitevastaselt tsiviile kimbutamas käis. Vähemalt üks paar neist sai ka tugeva noomituse külaelanikele paukude viskamise ja laskmise pärast.
- Pikemate mängude puhul võiks varasemalt ka kõik osapooled välja mõelda kaua nad tegelikult plaanivad olla. Põõsa all ööbimiseks vajalik varustus oli küll kaasas, aga kuna tundus, et vastaspoolelt on ka kõik lahkumas, siis sai ise ka ca 2 paiku koos paari kaaslasega lahkutud. Pigem oleks eelistanud öösel mõned tunnid magada ja võib-olla ka väikeste vahedega vastaseid kimbutamas käia (kui ei ole kehtestatud üleüldist öörahu).
- Nõus siinkohal ka Paganarh'iga. Mängumaks võiks vabalt olla pigem suurem seda tüüpi mängudel. Varem või hiljem tuleb aru saada, et puhtalt enda lõbuks ja kuludega/kahjumiga mängude korraldamine ammendab ennast varem või hiljem ka kõige kindlameelsema mängukorraldaja jaoks. Meil on aktiivseid mängude korraldajaid piisavalt vähe selleks, et võiksime pigem nende tegevust toetada. Sellega koos kaasneb tulevikus loodetavasti ka üks väga selge pluss: mängude stsenaarium muutub põhjalikumaks ning mängud üleüldse paremini organiseerituks.

Nüüd positiivsest, mis on tegelikult valdav enamik kogu mängust.
- Minu jaoks täiesti uus mänguala ja väga meeldiv vaheldus Männikule. Lastud sai pigem vähem (kokku kogu mängu peale äkki ca 3-5 midcapi'i), kuid jalutatud sedavõrd rohkem.
- Seltskond oli hea ning tsiviil-separatist-terroristide rollid said välja mängitud suurepäraselt. Lähtutud sai reeglist, et relvastamata isik on tsiviil, keda kahtluse korral võiks/peaks siiski kontrollima. Sellest hoolimata õnnestus ASH'il siiski ka minu silme alt hoolimata põhjalikust läbipuistamisest "kõva pulgaga" meie laagrisse sisse jalutada. Edaspidiseks jääb vähemalt meelde. Küll peaks endale põhjalikult selgeks tegema, milliste reeglite järgi võib meie üritustel tsiviile kohelda kui nad korraldustele ei allu. Oli tunda, et pidev kahtlus tsiviilide suhtes muutis nii mõnegi mehe näpu ülitundlikuks.
- Vastaste väga korralikult organiseeritud rünnak rahaveo korral. Jällegi väga palju õppida edaspidiseks.
- Toitlustus oli väga hästi korraldatud (Marek & Co, väga oivalised burgerid!) ning hea meelega näeks seda ka suurematel üritustel tulevikus.


Kuskil siin mainiti Koalitsioonivägede kohati liialt usinat tsiviilide puistamist. Kui mu mälu mind ei peta, siis muutus kogu suhtumine palju karmimaks peale esimest Koalitsioonivägede laagris käinud pauku, kuigi selgelt oli minu meelest märgitud, et pauke kasutatakse ainult masinate peatamiseks. Peale seda sai vähemalt meie jaol võetud ka suhtumine, et tsiviilid on toredad, aga parem karta kui kahetseda.

Öine separatistide VIPi varitsus ja lõpuks ebaõnnestunud arreteerimine kruvis pinge väga kõrgele. Põõsa alla ca 15 minutit lamamine, oodates kuni VIP koos saatjaskonnaga möödub, lõi adrenaliini päris üles. Ma ütleks, et vähemalt algus oli päris hea. Hoolimata pidevas taskulampide vihus lamamist, sai siiski saatjaskond suures osas maha võetud (nii palju kui kõrv ja silm seletasid). Küll aga oli natukene mõru kui tagantpoolt VIPi juurde jõudsime (peale seda kui teda transportinud mees just maha oli lastud tiimikaaslase poolt), teda vaikselt edasi liigutama hakkasime ja siis omakorda oma mehe käest plastikut saime.



Igal juhul oli väga meeldiv päev (tänud korraldajatele!) ja hea meelega näeksin tulevikus rohkem just pikemaid mil-sim üritusi (jah, laagris korralduste ootamine ja patrullimine on sealjuures üks mängu osa).

Offline EleCTriC1

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #64 on: April 14, 2014, 12:03:33 »
Vahva mäng.

negatiivne:
Kuna osa võttis palju noori (lapsed) siis kahjuks nii mõnedki karjusid roppusi jms. Nagu üks kaasvõitleja mainis siis väiksed tüdrukud kirjutasid ülesse ja poisid kuulasid kõrvad kikkis, et mis see nu** tähendab ja mis t*** jne...
Kõige suuremaks lärmajaks üks härra kes siingi muudkui vatrab ja endast hästi arvab pidevalt.

Mis puutub paugutajatesse siis need on veidi kanged. olin bagipeal kui pauk käis ja sammal koos muu metsasleiduvaga mulle näkku lendas.
Kui selle viskaja arvab, et ei ole tugev siis proovigu ise kuidas sammal näkku tuleb 2m kauguselt.

Arusaamatuks jäi osapoolte jagamine, kas halvasti oragniseeritud, et Mässulisi hommikul (teiseks päevaks) ei olnud või vedasid nad ise teisi alt?

guns and booze? ja veel laste juuresolekul. Väga vale tegu!
Telgis oma ette palun, aga teiste vahel?

....

Positiivne:
Omategevus kohati vastase (mässuliste) poolelt tundus põnev siiski tekitas sõjafiilingut.
missioonid olid head ja piisava tempoga, sai vahepeal maha istutud ja juttu aetud.

Surematuid minule ette ei jäänud seekord. Või tabasin alati piisavalt, et tunnistati.

Sõidukid. Lihtsalt vägev (stiilipunkte bagimeeskonnale ja nende mütsidele), isegi kui ühe esimeste missioonide käigus bagil küte otsa sai oli sõidukist ilmajäämine omamoodi justkui sõjakäiku sisse kirjutatud.
Tahaks siin ära mainida, et Rahvas hoidke end sõidukitest eemale veidi ja laske nad läbi. Lisaks lahingu ajal sõiduki taha varjumine on ohtlik. Juht ei tarvitse näha kui alustab tagurdusmanöövrit.
Kui ei eksi siis vene mängudel olla mainitud, et sõidukite taha varjuda ei tohi.

Mängu idee kui selline tervik oli tore, civil isiku poolt seljatangant koalitsiooni väelase pussitamine oli hea üllatus ja hästi mängitud.

Aitäh
No. 123

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #65 on: April 14, 2014, 13:08:13 »
- Pikemate mängude puhul võiks varasemalt ka kõik osapooled välja mõelda kaua nad tegelikult plaanivad olla. Põõsa all ööbimiseks vajalik varustus oli küll kaasas, aga kuna tundus, et vastaspoolelt on ka kõik lahkumas, siis sai ise ka ca 2 paiku koos paari kaaslasega lahkutud. Pigem oleks eelistanud öösel mõned tunnid magada ja võib-olla ka väikeste vahedega vastaseid kimbutamas käia (kui ei ole kehtestatud üleüldist öörahu).

Kuskil siin mainiti Koalitsioonivägede kohati liialt usinat tsiviilide puistamist. Kui mu mälu mind ei peta, siis muutus kogu suhtumine palju karmimaks peale esimest Koalitsioonivägede laagris käinud pauku, kuigi selgelt oli minu meelest märgitud, et pauke kasutatakse ainult masinate peatamiseks.

Oma pikemas tagasisides rääkisin veidi öist lõppu lahti, aga lisan paar punkti.
Algusest peale oli korraldajal teada, et suur enamik mässulistest EI PLAANI ööseks jääda. Ehk siis ainukesed kes võibolla ütlesid, oli Lynx, mina ja mõni üksikvõitleja. Kokku 8-9 nägu vist. Ehk siis: korraldaja võttis otsuse, et mängitakse osapooltega suuruses ca 25 vs 70 ning samuti oli teada, et mässuliste osapoolel MAX kohalolu ööseks saab olla 8-9 liiget. Kõigil neil 8-9 liikmel oli magamisvarustus kaasas ning esialgu ka plaan hommikuni võidelda. Põhjused, miks seda ei tehtud tõin ennem välja. Võin pikemalt seletada, kui miski arusaamatuks jäi.

Siinkohal küsimus korraldajale - mis oli ametlik plaan hommikuks, teades et üks vähendatud koosseisus jagu on mässuliste poolel.
Järgmine küsimus k. vägedele - mis te siis tegite järgmine hommik? Palju võitlejaid kohal oli?

Täpsustan ka granaatide kasutamist. Enne mängu briifis öeldi selgelt maha, et granaate kasutatakse ainult autode pihta. Kui saime teada, et tuleb "kindrali tapmine diversiooni akti läbi", siis küsisime eraldi üle, kas selles etapis on lubatud kasutada granaati just nimelt kindrali "õhkimiseks". Saime vastuse, et JAH on küll lubatud. Sellest lähtusime ning seda ka tehti. See mis pulka kasutati ning kuhu visati ei ole enam minu kommenteerida. 

« Last Edit: April 14, 2014, 13:10:49 by Bjorn »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #66 on: April 14, 2014, 13:30:17 »

Järgmine küsimus k. vägedele - mis te siis tegite järgmine hommik? Palju võitlejaid kohal oli?


Mina magasin autos ja kuskil 9 paiku oli varustus seljas ja minek baasi poole. Seal tegeleti ärkamisega ja mingil hetkel selgus ka, et vastast pole ja rohkem midagi ei toimu. Siis aeti veel viimane shaslökk pruuniks, pandi telgid kokku ja mindi koju. Inimesi oli vast 30..40.

Offline MartinK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #67 on: April 14, 2014, 13:31:08 »
Algusest peale oli korraldajal teada, et suur enamik mässulistest EI PLAANI ööseks jääda. Ehk siis ainukesed kes võibolla ütlesid, oli Lynx, mina ja mõni üksikvõitleja. Kokku 8-9 nägu vist. Ehk siis: korraldaja võttis otsuse, et mängitakse osapooltega suuruses ca 25 vs 70 ning samuti oli teada, et mässuliste osapoolel MAX kohalolu ööseks saab olla 8-9 liiget. Kõigil neil 8-9 liikmel oli magamisvarustus kaasas ning esialgu ka plaan hommikuni võidelda.

Sellega on kõik selge. Pigem oli mu kriitika suunatud sellele, et mitmepäevaseks mõeldud-reklaamitud mängude puhul võiks selleks ka täpsem plaan olla. Kui ajalugu näitab, et kipub probleemiks olema ööbimine ja mängijate hulk järgmisel hommikul, siis tuleks võib-olla mõelda eelneva registreerimise peale, koos ööbimisplaanide täpsustamisega. Täiesti arusaadav, et kõigil ei ole kas isiklikel või muudel põhjustel ööbima jääda. Ei eeldagi, et peaks.

Täpsustan ka granaatide kasutamist. Enne mängu briifis öeldi selgelt maha, et granaate kasutatakse ainult autode pihta. Kui saime teada, et tuleb "kindrali tapmine diversiooni akti läbi", siis küsisime eraldi üle, kas selles etapis on lubatud kasutada granaati just nimelt kindrali "õhkimiseks". Saime vastuse, et JAH on küll lubatud. Sellest lähtusime ning seda ka tehti. See mis pulka kasutati ning kuhu visati ei ole enam minu kommenteerida.

Oleksin jällegi pidanud oma kommentaaris täpsem olema. ASH'i poolt korraldatud kindrali õhkamine oli suurepäraselt läbi viidud ja tõi väga hästi välja enda vajakajäämise (värviline "kõva pulk" järgmine kord enam laagrisse ei pääse). Irooniline on sealjuures see, et kui teda läbi katsuti, siis naljatleti ka selle üle, et see pauku teeb. Ometigi ei tõstatanud see kogu ümbritsevas seltskonnas punast lippu üles. Selle sinise paugu pürotehniliste omaduste üle väga sõna võtta ei oska kuna puudub igasugune eelnev kogemus. Ilmselt asjaosalised ise teavad ka paremini kas ja mis tingimustel nende kasutamine aktsepteeritav on.

Offline Sv

  • Tavakasutaja
  • Posts: 303
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #68 on: April 14, 2014, 13:53:36 »
+ Koha valik oli hea, lihtsalt fantastiline maaastik. Mulle tihe võsa ei meeldi, seal pole BB'dega midagi teha.
+ Missioonid. Motoriseeritud kolonn teed blokeerivaid puid maha võtmas, separatistide rünnak kolonnile, VIPi eskortimine jne jne. Kõigil teatav LARPi element juures, täpselt sellises koguses nagu mulle paras.

- Väed oleks võinud olla arvuliselt paremas tasakaalus. Liiga tihti juhtus seda, et lõpuks, peale pikka kõmpimist nägin kedagi keda kulaga maha saagida, ja siis torkas ikkagi silma oranž käepael.
- Osa infot oli korraldajate poolt suusõnaline, ehk et ei olnud garanteeritud, et see kõigini jõudis. Näiteks see, et omapead kontakti otsima ei lähe. Seda olevat öeldud briifingul, kus *kõik* võisid/võisid mitte kohal olla. Võisid/võisid mitte kuulda. Sellise info võiks kirja panna reeglitesse. Seda infoliikumise probleemi mainiti ka enne siin, niiet ei usu, et viga minus isiklikult.
- Burgerini ei jõudnud, sest nende tootmine lakkas umbes siis kui mina tagasi jõudsin. St, oleks teadnud mis kell lakkab, siis oleks läinud ja varem söönud. Õnneks omade suurepärane sašlikk päästis.

Leian, et selline "missioonidele minek" on märksa lahedam formaat kui üle-kaardiline deathmatch, mis niikuinii vältimatult muutub kaoseks. Seda tuleb rohkem kontrollida lihtsalt, et lappama ei läheks.

Kokkuvõtteks soovin öelda, et laupäevane üritus oli üsna kindlalt minu ~2-aastase airsofti karjääri lahedaim kogemus ja kuigi korraldajal veel arenguruumi on, osalen hea meelega ka järgmistel mängudel. Thumbs up igatahes, väga-väga lahe möll!
147

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #69 on: April 14, 2014, 14:11:42 »
Järgmine küsimus k. vägedele - mis te siis tegite järgmine hommik? Palju võitlejaid kohal oli?

Täpsustan ka granaatide kasutamist. Enne mängu briifis öeldi selgelt maha, et granaate kasutatakse ainult autode pihta. Kui saime teada, et tuleb "kindrali tapmine diversiooni akti läbi", siis küsisime eraldi üle, kas selles etapis on lubatud kasutada granaati just nimelt kindrali "õhkimiseks". Saime vastuse, et JAH on küll lubatud. Sellest lähtusime ning seda ka tehti. See mis pulka kasutati ning kuhu visati ei ole enam minu kommenteerida.

Hommikul oli jah ports ussikesi, vene punt ja veel rahvast. 30 sai vast kokku küll jah

Ning seda ei pane kindlasti keegi pahaks, et kindralit litiga maha võeti. Oleks olnud natuke nadi kui terrorist oleks jooksnud keset platsi ning hüüdnud kõva ja selge häälega "PAUH!". Lihtsalt jah, see pulgake oli vähe kõvavõitu.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #70 on: April 14, 2014, 15:00:22 »
Küsimus korraldajale?
Kuidas pürotehnikaga lood on?
Kui ilmatingimused (tuleoht) ei keela, võib teha pauku-mürtsu-suitsu, aga kõike mõistuse piires - see tähendab, et ükski võitleja ei kanna endaga kaasas igasse kontakti a'la 5 pakki paugukaid.------Miks keelati?Tule millal tahad ja mine millal tahad.Siis kindlasti kõik seda ei kuuleks.


Jah meie 14 mässulist andsime teada,et meie ööseks ei jää.Seda mitmel erineval põhjusel.Räägin ainult enda põhjustest.
Nr 1Järgmine päev pidin elukoha vahetuse tõttu kolima nr2.Kuna hetkel on olemas vaid kula siis vaevalt,et keegi oleks tahtnud,et ma sellega öösel mängiks.nr3Eelmistel tule ja mine mängudel ning 24h mängudel on hommikuti tehtud tavaline lipu mäng!Mis ei haaku kuidagi eelneva päevaga.

-poolepealt

Kui pidevalt tõmmatakse mängule pidurit peale siis kaob ka motivatsioon(nüüd toimub sõõmine,nüüd järgnevad 1h ei toimu midagi ja siis uuesti 1,5 h ei toimu midagi.Peale igat ülesannet oli selline lause)Milleks seda?Mäng pidi olema tule millal tahad ja tee mida tahad?Aga tegelikult oli suht raamides mäng.
Ei meeldi kui probleeme lahendatakse avalikult kõigi ees!!!Kui kellegil midagi on siis minge ja arutage seda omavahel.
See samuti rikub kogu seda atmosfääri.

+korraldaja oli näinud vaeva(söögikoht,pääsla,sildid metsas, raketid jne)
Mäng algas õigeaegselt
Seltskond oli hea


Siia tahaks rääkida ka ühest vahejuhtumist.
Nimelt sattusin kahe vaenlasega kontakti.Avasime koos tule.Üks sai kohe pihta ja teine viskas puu kõrvale pikali ja tulistas minu poole.Mina ise varjusin ka puude varju ja jäin põlvele ning lasin tema poole.Hetk hiljem ütles mulle eelnevalt tabamuse saanud mängija,et miks ma ei sure?Tema sõber laseb ja näeb läbi optika kuidas ma pihta saan.Ok lõpetasime kontakti ja kutsusin esimesena pihta saanud mängija enda juurde ja lasin võtta sama positsiooni nagu mul oli.Ja ta sõber siis hakkas teda laskma läbi optika.Tulemus oli järgmine,et inimesel oli hopp peale keeratud ja kõik kuulid tõusid enenne mind ülesse ning lendasid minu taga olevasse puusse.Kas  hop oli kogematta peal või siis selleks peal,et võimalikult kaugele lasta seda ma ei tea.Aga asi lõppes sellega,et nemad jäid relva timmima ning ütlesid,et mina mängiks edasi.Tegemist oli vene keelt kõnelevate mängijatega.(viis pluss,et olid ausad ja tunnistasid oma viga).



Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #71 on: April 14, 2014, 15:36:28 »
Kaitseväe "Siniste" kasutamine on problemaatiline olnud algusest peale. Sõidukite vastu (visatakse sõiduki kõrvale) on okei, kuid jalaväe sees on kahtlane.
Siniste kasutamisel näeb KV ohutustehnika ette kuulmekaitsmete kasutamist, siseruumides võib saada muidu pöördumatuid kuulmiskahjustusi.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #72 on: April 14, 2014, 15:43:27 »
Kaitseväe "Siniste" kasutamine on problemaatiline olnud algusest peale. Sõidukite vastu (visatakse sõiduki kõrvale) on okei, kuid jalaväe sees on kahtlane.
Siniste kasutamisel näeb KV ohutustehnika ette kuulmekaitsmete kasutamist, siseruumides võib saada muidu pöördumatuid kuulmiskahjustusi.

Lisaks sellele on kohustuslik hoida alumisest otsast ning koheselt pärast traadi tõmbamist ära visata. Samuti on nahkkindaga käsitsemine kohustlik (viimati veel). Üldiselt on need karmid igal juhul. Enda üritustel olen selgesõnaliselt keelanud nende kasutamise, just sel põhjusel, et ei tea kuhu kogemata satub või kukub. Maastikul annab hea efekti muidugi.

Offline TanelT

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #73 on: April 14, 2014, 16:19:40 »
Siniste KV pakettidega on selline lugu, et kuulmiskahjustusi võivad nad tegelikult tekitada ka maastikul. Mul on isiklik kogemus sellest kuidas üks sellistest plahvatas vähem kui poole meetri kaugusel mu peast heina sees. Õnneks kandsin kuulmekaitsmeid ja kaitseprille kuid rõhulaine oli piisav et natuke sarnaneda näiteks TT granaadiheitja laskmisega. Lisaks, nagu ka Björn mainis,  ei saa kunagi visketäpsuses täiesti kindel olla, lõpuks ikka lendab vastu puud või viskad lihtsalt mööda ja siis maandub too tont teab kus. Ja mis siis? Tuletan meelde, et samasuguse paketiga on üks ajateenija endal sõrmed otsast lasknud.

Mu jutu mõte on see, et selliste ning ekvivalentsete pakettide kasutamine mängul peab olema seotud kuulmekaitsmete kohustuslikuks tegemisega. Siis kui pakett juba sisiseb on hilja kõrvatroppe otsida. Tsiviilkäibes on ka piisavalt pauguteid mis ei ole nii vänged ja mida kannatab kasutada ka siseruumides ilma kõrvatroppideta.

Omaette küsimus on muidugi kuidas üldse tsiviilkäibesse sattus kaitseväe imitatsioonivahend mille üle peaks täpset arvet pidama ja mille ülejäägid peaks peale õppust tagastama.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Starõi Krõm tagasiside
« Reply #74 on: April 15, 2014, 10:46:01 »
Videode rubriigis ka olemas, aga kuna aktiivne teema, siis kopeerin siia kah:
Starõi Krõm 14APR2014

Paar märkust.
Ardo-Jako: Sinu väide, et adrenaliin laes ning ei kuule ega tunne tabamusi on lühidalt öeldes pullikaka. Vaata video üle ning avastad, et sul oli tegemist relva toimima saamisega, kuid ülevoolavat adrenaliini või takistusi, mis mõjutaksid tabamuste kuulmist ei olnud. Istusid pikalt puu all ning võtsid valanguid vastu. Arvestades puu suurust (ca 3x peenem kui sinu keha, mida esialgu põlvelt ja hiljem lamades üritasid taha varjata) ja kuulates valanguid mis sinna klõbinaga jõudsid siis ei ole vaja pikalt leiutada. Ma tean, ise lasin ju! Reageerisid lõplikult päras teist korralikku otsevalangut küljepealt.

Minu mõte - kui sa ise paned ennast olukorda (avatud metsaalune, peene puu, suur varustus), siis ole meheks ja võta ka kõige kergemad "võibolla" tabamused vastu. Kui seda ei suuda, siis vali kontakt ja taktika selline, kus tabamused tulevad lähedalt ja tugevalt ning ei pea arvama. Siis ei teki küsimusi ehk.

Hei Bjorn.
Keegi mainis ennist, et mäe ründamisel/kaitsmisel olla ma saanud valangu selga? ning hiljem toruga kõhtu? Päris täpselt ei tea mis hetke mõtlesid (tuleta meelde mulle), sest toruga kõhtu ei tule ette kohe. Kui on mingi mure (stiilis keegi lasi mulle 100% valangu selga) ja ma pole koheselt (max 1sek) jooksul reageerinud (hääl+käsi relvaga üles), siis palun teada anda mulle. Seal samas ja kohe. Hoian camelbacki selja peal ning täpselt sinna lastes (pehme veekott) ei pruugi keset lahingut ei tunda ega kuulda olla. Igal juhul palun, et tuldaks ja räägime asjad selgeks, mis miks ja kuidas. Ehk tean siis teinekord teistmoodi varustust valida.

Selgitan pisut:
Tulime sedasama kurikuulsat mäge võtma. Oli õhtupoolsem aeg, samas valge. Sina olid müüri taga, mina tulin müüri küljepealt. Panin kula maha ja võtsin UARi. Pistsid pea välja, lasime korraga 3-4 lasku. Sain tabamuse kintsu ja sind tabasin kõhtu. Hõikasin, et sain pihta ja tabasin sind. Peale seda kohe tuli müüri tagant  üks noor võitleja ja lasi sind ka point blank  ning hakkas vabandama. Sa ütlesid, et kõik ok ja üksiklasuga lasi jne.
Minu poolt öeldu ei olnud mõeldud kriitikana, vaid pigem näitena kuidas varustuse pihta teinekord ei tunne tabamust.

Pahandus - videos see koht sees. Tunnistan, et täiesti reaalne võimalus oli, et said mulle pihta, kui ennast nurga tagant avasin (tundub, et pea, parem käsi, õlg ja veidi keha võiks olla sulle nähtavad). Vaatasin algse video suurel ekraanil üle (Juutuub võtab ilgelt palju kvaliteeti maha) ning näha on valgusvihus paari minu valget kuuli sinu poole lendamas. Vastupidises suunas eristada ei ole võimalik, sest kui sa just pea piirkonda ei sihtinud, siis ilmselt kaamera ei taba teise nurga all liikuvaid pallikesi. Paar korda on midagi all servas näha, nagu põrkaks maastikult üles vms. Aga see pseudo. Kuna lasin aktiivselt, siis ei saa ka helist tuvastada, et oleksin varustusse saanud. Kiiver ja keha on välistatud. Seljas oli ainult vorm + õhuke pesu ning kiivrisse kuuleb HÄSTI, ka videos!

Ehk siis jään enda eelmise punkti juurde - tule ja ütle kohe pärast lahingut või lahingus sees, kui oled veendunud et said mulle pihta, aga ma ei reageerinud koheselt. Üldiselt nagu ka videodes näha, siis ca esimese sekundi jooksul on mul käsi püsti ning häälega märku antud. Ei taha kohe mitte üle lastud saada.