Author Topic: 2017-07-01 Klooga baasis Middle East: Sudden Strike [MESS]  (Read 3449 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Palju tänu osalemast!

Ilmataat oli kuri tugeva tuule ja vihmaga, sadas peaaegu kogu päev.
Lisaks tuli meil ületada kaks raskust, mis oluliselt muutsid mängu kulgu, esimesel tunnil stsenaariumi ootamatu muutus Alliancile ja ühe mängija jala vigastus.
Põhjalikum kokkuvõte hiljem.
Fotod panin alakorruse albumisse

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-07-01 Klooga baasis Middle East: Sudden Strike [MESS]
« Reply #1 on: July 02, 2017, 14:47:45 »
Suur tänu Sergeile hea ja õpetliku koostöö eest!!!

Täiesti uus kogemus minule.

Sergeilt õppisin:
Kui oluline on huvitav stsenaarium, mängu läbiviimine ja juhtimine, surnualas tuulise ilma vastu kogu info kleebitud teibiga vineerile, kell teibiga puu küljes, lisaks mahlad topsikutega, kui oluline on osata inimesele esmaabi anda ja kanda kaasas põhjalik meditsiini apteek.

Soovitus kõigile airsofteritele, lisage oma varustusse korralik apteek, kus on palju sidet ja haava puhastus vahendeid.

Sergei on läbinud spetsiaalse meditsiini kursuse, mis mõeldus airsofteritele. Ja seekord sai Sergei oma apteegi täielikult tühjaks teha ja rakendada oma oskusi vigastatu peal. Mitte mänguliselt vaid päriselt!!!
Kiirabi töötajad kiitsid lahast ja sidet, mida meie airsofterid tegid vigase põlvega mängijale.
Õhtu poole kuulsin, et kannatanul oli lihase rebend, õmmeldi ja kodune ravi.

Head paranemist Olaf-Kaurile!!!
__________________________________________________________________________________________

Meil oli tegelikult Sergeiga eelnevalt kokkulepitud tegutsemine õnnetusjuhtumi korral nii, et kui juhtub eesti mängijaga õnnetus, siis jään mina vigastatuga tegelema ja Sergei viib mängu läbi ja vene mängijaga õnnetuse puhul vastupidi.

Aga läks nii, et õnnetus juhtus kõige raskemini ligipääsetavas kohas – mõisa I korrusel. Mängija oli komistanud mõisa I-korruse põrandal ja vigastanud põlve.

Mõisale lähemale pääseks vaid väga kõrge neljaveolisega või helikopteriga. Olin angaaris, mis on mõisast otselennul 414m kaugusel, kui mulle teatati õnnetusest mõisas, vigastatu seisukorrast ja rahvusest ei saanud aru. Sergei läks kohale ja mina jäin Alliance osapoolele juhiseid jagama. Umbes 10 min hiljem paluti ka minul kannatanu juurde sõita autoga. Ja senini polnud keegi kiirabisse helistanud.
Helistasin siis ise, kiirabi saadeti teele, aga kiirabist nõuti, et helistaks see, kes on kannatanu juures ja kirjeldaks olukorda. Siis sõitsin kiirabile vastu teede lahkmesse ja kaardil selgitasin asukohta ja valisime lähenemise teekonna.


Teadmiseks edaspidi seal alal mängijatele:
autoga juurdepääsu teed on kõik üleskaevatud. Punased jooned on jalgteele langenud jämedad puud. Mängu alal kaardil olevaid teid pole või on kinni kasvanud. Kogu alale juurdepääsu piirab kraav ja väike vall.

http://kaart.delfi.ee//?bookmark=17848dbd4ade863ec7d86d35784f3a4c

Kitsama neljaveolisega pääseb ligi mööda rohelist joont, mis on umbes 765m, aga kiirabi ei saa sealt sõita ja sealt jalgsi mõisani läbi väga tiheda ja langenud puudega võsa 100m, lilla joon.
___________________________________________________________________________


Kiirabi otsustas, et kanderaamiga lähme jalgsi mööda kitsast metsarada, mis on 506m, sinine joon.
Kiirabi vaatas kannatanu üle, tänu airsofterite heale meditsiini oskustele polnud kiirabil vaja midagi lisa teha. Kannatanu ei soovinud valuvaigistit.

Siis tänu enamuses vene mängijate vahetustega abile tassiti kannatanu (vist 120kg?) kanderaamiga kitsal vihmast libedaks muutunud ja üle langenud puudega teel kiirabi autoni.
Palju tänu abistajatele!!!

___________________________________________________________________________

Väga palun edaspidi:
ärge valetage end vanemaks, see võib kurvalt lõppeda korraldajatele!!!
Vastutuse ankeedis märgitud 19a asemel oli ühe mängija vanus tegelikult 16.
Kas korraldaja peab hakkama kulutama lisaaega ja kontrollima ID-d või passi?
Tegime erandeid alla 18aastastele ilma vanemata osalejatele, kes väga tahtsid tulla mängule.
Tuleb küsida ja läbi arutada, mitte valetada ja riskida,  väga palun!!!
___________________________________________________________________________

Aga nüüd on meil uus oluline kogemus juures tegutsemaks äärmiselt raskesti ligipääsetavas kohas abi andmiseks ja transpordiks.
Veelkord, head paranemist kannatanule!!!

Nagu näete, esineb meie hobis õnnetusi ja me peame end selleks ettevalmistama igas mõttes. 


MIS LÄKS VALESTI:

Olime Sergeiga kõik tegevuse  ja juhtimise kirjalikult fikseerinud.
Lahingpäeva hommikul küsisin Sergeilt üle, et kas on muudatusi. Ta oli õelnud mulle, et muutus see, et pool tundi peale starti võib Middle osapool alustada paralleelselt ka teist ülesannet, mis on keemiarünnak Alliance komandopunkti ja baasile.

Minu viga, et ma ei pannud seda kohe oma ülesannetesse kirja. Lahingpäeva hommik on minule nagu eksami päeva hommik - midagi ei jää meelde, pea hajevil. Nii ma seda ei mäletanudki ja nagu poleks kuulnudki.

Eesti keelsel briifingul nii ma ütlesin kõigile, et teeme kõike rahulikult järjekorras. Venekeelne briifing oli angaari teises otsas.

Eks pettumus oli Alliance osapoolel suur kui kogu väed üritasid mõisas pantvange vabastada, aga samal ajal juba Middle osapool oli lisapunkte teenimas. Alliance ei teadnud ju midagi, et Middle´l oli lubatud kahte ülesannet korraga teha.
Sellega lisandus 5 min Alliance surualas, kokku 7 min, sest Alliance osapoolel oli mängijaid rohkem ja kohe alguses oli Alliance poolel surnualas 2 min. Samal ajal Middle surnualas vaid 0 min.

Väga vabandan Alliance osapoole ees!!!, see oli minu eksimus.

Jätkub…
 

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-07-01 Klooga baasis Middle East: Sudden Strike [MESS]
« Reply #2 on: July 05, 2017, 13:07:00 »
EELTÖÖ:

Kui eelviimase Klooga mängu jaoks taotlesin luba meie klubi korraldatud tasuta mängule, siis ei saanudki kirjalikult vastust, ootasin ja ootasin. Alles telefoni teel sain vaevu jaatava vastuse. Kuigi oli tunda, et ega meid sinna ei oodata. Arvasin, et see oli seal viimane mäng.
Kui nüüdseks mänguks luba taotlesin ja pakkusin 50 eur, siis tuli kohe kiirelt jaatav vastus. Suurele grupile (M.S.I Grupp) see 50 eur pole mingi raha, aga suhtumises oli suur vahe.


Mäletan, et raku retke planeerimisel oli samuti, et palju aega võttis registreerimisega tegelemine ja eriti viimane nädal oli väga aktiivne registreerimine ja suhtlemine. 
 Et teised korraldajad siis teadku, et varuge piisavalt aega suhtlemiseks.

Arvutis oli palju tööd, eraldi 20 faili.
Ega jah mängija ei mõista eeltöö mahust. Tema tuleb mängule ja ei saa midagi aru eeltööst. Eriti kui veel kellegagi koos korraldad, siis tuleb leida lisaaega kõikide sammude kooskõlastamiseks, sest ei taha teha ainuotsusesid. Aga see kõik on hea ja põnev kogemus.

Kui ma ausalt ütlen, siis kõige rohkem tekitasid ärevust ja panid adre liikuma kui registreerisid lätlased ja narvakad, kui kurvalt pidin ära ütlema 12 aastasele ja finaal oli kui registreeris Bjorn. Lugesin kolm korda, et kas ikka näen õigesti Bjorni nime. Sellise nime osalemine on mulle suur au. Vot mõned asjad panevad vere mõnusalt käima.
Alates kolmapäevast adre mõllas juba täiega, mis raskendas tavaelulisi mõtteid ja tööd.
Seega korraldamine on väga mõnus ja adrekas.


Läksin kohapeale reede õhtul ja laupäeval ärkasin kell 05:15, et jõuaks kõik ettevalmistused tehtud. Sergeil oli veel abiline kaasas, palju tänu! Ettevalmistuste alla kuulus: hoiatussildid juurdepääsudesse, surnualadesse: vesi 20l, kellad, mahl, topsid, prügikotid, juhised, kaardid.  Ohtlikke kohti oli palju ja nende lindiga piiramine võttis palju aega, eriti mõisas, briifingu koha ettevalmistamine. 

Kõigile registreerijatele sain vastu kirjutada ja tänada registreerimast, siis Airsoftrackeri kaudu registreerinuid ei saanud veel tänada.
Palju tänu, et registreerisite ka selle portaali kaudu!!!
 Airsoftrackeri kaudu regas end 26 mängijat, mis on täiesti arvestatav arv. Keegi ei maksnud läbi Airsoftrackeri, seega nad ei saanud raha, aga hea koostöö eest ikkagi toetan neid sümboolse (10 eur +KM) tasuga.

Kui kõik (94) registreerijad oleks maksnud läbi Airsoftrackeri, siis oleks nad saanud 94 eur.

Et teised korraldajad saaksid ettekujutuse kuludest:

Kulud 179 eur:
50 omanikule,
50,75 eur koopiad, värvilised 100tk olid kõige kallimad, oleks must-valge –oleks 3x odavam.
Ca 79 eur sisaldas Airsoftracker, bürotehnika (reketid, suits), vesi, kommid, mahlad, topsid.

POOLE MÄNGUMAKSUGA 10 osalejat:
Narva ja Läti mängijad said mängule poole (2,5 eur) hinnaga, et kompenseerida natukenegi kaugemalt tulemist ja mõned üksikud said teenete eest poole hinnaga mängule. Esimene registreerija sai ka poole hinnaga.
 
Tuludest kulud maha, saime täitsa normaalse summa umbes 145 eur kumbki korraldaja.
 
Me ei oska hinnata oma kulutatud töötunde ja kütust, sest see oli kõik suur rõõm teha.
Arvan, et selline summa motiveerib ka teisi korraldama.
Jah üksi korraldades olen ka viimaste kuude mängudel rohkem (pisut üle 200 euro saanud), aga kahekesi korraldades on mõneti huvitavam.

OSALEJAD:

Registreeris (viimane regaja oli reede õhtul kell 22:51) kokku 94 mängijat.
Kohale tuli 87 mängijat, mis on vist umbes 92%.

Noorim kes soovis tulla oli 12 aastane, kahju oli temale ära õelda. Noorim kes pääses eriloaga mängule oli 14aastane. Nii armas oli lugeda ta mõtet: Aga väga tänan selle eest et Sa lubad mul sellel mängul ikkagi osaleda! Kui see kuulutus foorumisse tekkis sattusin kohe õhinasse aga nägin et 16+ ja lasin pea norgu. Tänan selle erandi eest!

Raske oleks olnud ära õelda. Ja kuna tean seda mängijat, kes on ka ohtlikemas kohtades (k.a. Paljassaares) minu mängudel käinud, siis tegime mõnele erandi.

Vanim oli 49 aastane. Kaugeimad Lätist ja Narvast.

Jätkub…
« Last Edit: July 05, 2017, 13:25:08 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-07-01 Klooga baasis Middle East: Sudden Strike [MESS]
« Reply #3 on: July 13, 2017, 08:46:14 »
Mängu kokkuvõte Sergei arvestuse järgi:

1) Pantvange hoidis Middle ettenähtud 90 minutit. Siis langesid pantvangid kangelaslikult. Sellega sai Middle osapool + punkti. Vahepeal õnnestus Alliance osapoole võitlejatel siseneda mõisa ruumidesse ja isegi kahel võitlejal õnnestus tungida pantvangide ruumi ja puhastada Middle võitlejatest, aga kahjuks nad peagi langesid. Pantvangidel oli juba lootuse tunne.

2) Middlel õnnestus keemiarünnak Allianci punkrisse, aga ei õnnestunud Komando punkti (punktid 50-50).

3) Mullaproovid koguti, aga mitte kõik vajalikud (olukord on sama 50-50).

4) Edukalt edenes Middle baasi õhku laskmine (+ Alliance).

5) Viimases lahingus õnnestus Middlel 100% hoida kontrolli all Middle küla, millega teenisid  plussmärgi.

Mängu tulemus: väikse ülekaaluga võitis Middle, palju õnne!!!


Alliance osapoolel oli 52 mängijat ja Middle osapoolel 35 mängijat.
Alliancis olid enamus eesti mängijad ja USMC oli Alliances.
Me ei jõudnud enam muudatusi teha osapoolte võrdsustamiseks, briifing oleks liiga pikaks veninud.

Kui vaadata tulemust ja punkti arvestust, siis Middle ei olnud kehvem oma vähemuse pärast.

Jah, kuulsin Alliancilt, et näiteks viimane ülesanne – küla vallutamine oli juba Alliancil täidetud kui sain selleks korralduse uuesti. Ja nii Alliance asus uuesti küla vallutama. Aga nagu oli näha, oli lõpu rünnakuks järgi Allianci osapoolel vähe võitlejaid.

Veelkord, palju palju tänu kõigile osalejatele!!!