Author Topic: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.  (Read 23522 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #30 on: May 24, 2017, 15:24:22 »
Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?

Mul kaks kogemust kus ühel Raku järve talgul/lahingul olime kahekesi ja ühel kolmapäevakul Astangul vaid kahekesi aga mängud olid väga intensiivsed ja põnevad.
Mida vähem mängijaid, seda rohkem pead enda eest võitlema elus püsimiseks, ei saa kellegile loota. Sõjamäel kui juhtus viimane õnnetus, mängiti vaid neljakesi. Seega saab ka väikse seltskonnaga mängida. Ärge peljake väikest arvu, mängige ikka....

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #31 on: May 24, 2017, 18:33:18 »
Möla mängijate "mugavusest" ja "mitte viitsimisest" on lihtsalt solvav. Meil sõidab päris palju mängijaid pool Eestit maha, et mingile täitsa tavalisele mängule tulla. Teinekord on piinlik, tahad mingi lihtsa madina teha ja privasse tulevad kirjad kaugema kandi meeste huvist asja vastu.
Avalikult ülesriputatud (tasuline!) mäng/kuulutus võiks ikkagi mingitele standarditele vastata. Selle konkreetse teema puhul ei ole mõtet teisi süüdistada huvi puuduses. Probleem on suhtumises. Mina sain igal-juhul nende viimaste Remiuse süüdistuste peale pahaseks.

Saa pahaseks palju tahad, see on sinu muremitte minu oma, möla ehk ajad sina mitte mina, kui sa tahad nõnda väljenduda. 5€ pole mitte mingi tasu mängu eest, vaid selleks, et õhtul soovijatele ka peale mängu miskit lõkke ääres valmistada, kes ei taha aga lõkke ääres õhtut veeta ei pea seda 5€ välja käima, kel on oma relv ja BB´d olemas pole ka mingit kulu sellisel juhul, seega kus sa lugesid välja jutu tasulisest mängust? Kelle suhtumine on milline? Lasta põhja mingi üritus enne selle toimumist ilma kohalegi ilmumata? Tule kohale tee mäng ära, kui ei meeldi ära enam sama korraldaja mängus osale, nii lihtne see ongi. Minulgi ei ole mingit probleemi üle Eesti üritustel käija või isegi Eesti piiridest väljas pool. Vaatan ära ürituse reeglid põhilise kondikava ja kui mul tekib mingeid küsimusi, siis on mul suu peas ja ma saan korraldajale need küsimused esitada mitte ei hakka teema all virisema ja tatti pritsima, et oi kui jura kõik on ja suhtumine on möga jne... Minu suhtumine on pöördvõrdeline sinu enda suhtumisse, nii nagu sina mulle, nii saad sa ka minult vastu, nii lihtne see ongi.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #32 on: May 24, 2017, 18:37:51 »
Nii palju aega pole, et teemas asjad korralikult kirja panna, aga aega on, et eepos sõnumitesse kirjutada ...

+1 soorebane

Sama nädalavahetus toimub ka teine mäng, seega on sul valikuvõimalus. Eesti on nii väike, et sõita maha mingi mõnisada kilomeetrit pole mingi probleem. Kui keegi hakkab otsima vabandusi, et mõnisada kilomeetrit on ikka jube suur vahemaa sõita, siis on ju see lihtsalt vabandus kodus istumiseks. Vaadates olukorda, siis on ilmselge, et Eestis ei ole just väga palju aktiivseid mängijaid ja ma ise olen valmis haarama igast võimalusest mis mulle vähegi ajaliselt sobib, sest mul puudub huvi niisama kodus istuda. Meie meeskonna eesmärk on harjutada meeskonna tööd ja taktikat ja mitte lihtsalt niisama mängimiseks ning airsoft tundub selliste treeningute jaoks olema väga hea võimalus. Antud hetkel võib see üritus jääda ainsaks ürituseks mida korraldan ning edaspidi pigem otsin võimalusi teiste korraldatud üritustel osaleda kus oleks ka osalejaid rohkem. Olgem ausad, mida rohkem osalejaid, seda huvitavam on ka üritus. Kui mitu üritust on Eestis üldse kuus kus osaleks näiteks vähemalt 50 inimest või enam? Enamus inimesi on lihtsalt nii laisad, et ei viitsi isegi väikeses Eestis mõni sada kilomeetrit sõita, et osaleda kusagil üritusel, vaid eeldab, et üritus neile koju kätte toodaks või et neid vähemasti tasuta transporditaks üritusele ja tagasi koju. Mis me siis veel mõnest muust Eestist väljaspool toimuvast üritusest räägime? Ettekäänded et pole raha, pole aega, liiga kaugel, halb korraldus jne... Mina ütleks et laisad huvilised ka kes ei viitsi lihtsalt kohale tulla vingudes foorumis korrralduse üle oodates filigraanset korraldust. Samas näeb inimene kõvasti vaeva, käib kohapeal, märgib ära mänguala, hangib lisavavahendid, valmistab kõik ette, mõtleb kõik pisidetailideni läbi, otsib mängule ehk isegi kohtunikud, ehk isegi leiab mõne proffi kes on nõus jagama mõne tarkusetera militaartaktikast jne... ja lõpuks ilmub kohale üritusele 10 inimest või isegi vähem, sest üritus toimus liiga kaugel, polnud raha, oli vaja mööblit vedada, mahla sugulastega teha, autot remontida jne... Kas korraldaja aeg polegi siis mitte miskit väärt? Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii? Aga seni kuni mängijad otsivad vabandusi miks mitte osaleda, seni ei muutu ka airsoft populaarsemaks ja ei teki juurde ka korraldajaid. Sellised mängijate detailide nõuded peletavad uusi korraldajaid eemale ja nagu näha ega ei ole neid üritusi teab kui palju siin Eestis siiski. Põhiliselt mängitakse oma seltskonnaga kusagil oma nurgakeses ja parimal juhul osaletakse mõnel hooaja avamisel või lõpetamisel ja ongi kõik. Ego laks on eestlastel ikka nii kõrge, et korraldaja niiöelda peaks mängijate arvates mängijaid kätel kandma jumala staatuses kuna mängijaid on nii vähe. Ehk oleks sellel ka põhjust kui mängud oleks tasulised, kuid ma ei korralda tasulist mängu, vaid üritust kus saab lõbusalt aega veeta värskes õhus ja samas ka miskit õppida ehk. Kui minu eesmärk oleks raha teenida, siis paneksin ma ka osavõtu tasu näiteks 50-100€ per osaleja, palkaksin kohtunikud ja loosiks välja nänni, teeks diili kaitseliiduga mõnene nende treeningala kasutamiseks ja nende tehnika kasutamiseks jne jne jne... See kõik vajab aega ja nõuab raha. Isegi väikese ürituse korraldamisel on nii rahaline kui ajaline kulu mida osavõtjad ei näe ja mis osavõtjaid ei huvita. Enamust inimesi huvitab ainult foorumis stenaariumi lugemine kodus arvuti taga, et siis leida vabandus, et miks ei saa osaleda, sest reaalselt lihtsalt ei viitsita liikuda kodust kaugemale enam kui mõned kilomeetrid. Milles viga on ma ei tea, vb on asi selles, et arvuti jääb liiga kaugele, või ollakse harjunud, et emme/issi pühib tati suunurgast ära ja pistab lusikaga pudru suhu, või soov õhtuti või isegi päeval auru all olla. Ma ei tea mis on põhjuseks. Inimesed peaks aru saama, et kui on olemas põhiinfo, siis tulge kohale ja tehke üritus huvitavaks ise. Tulge ise, kutsuge sõbrad kaasa, osalege, veedke lõbus nädalavahetus mis on igal juhul parem kui istuda kodus, lakkuda arvuti taga õlut ja vaadata kala pilguga arvuti ekraani.

Et jätan vastamata, et las ülbitsevad ja põrkavad nagu põrkepallid? Ei nii lihtne see ei ole. Kui on mingi kommentaar ja ma arvan, et mul on miskit vastata, siis ma ka vastan, seega ära pirise. Ka sinul on näed aega kommenteerida, et siis nagu sina võid kommenteerida küll, aga kui teised kommenteerivad või vastavad kellegile, siis on ving lahti.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #33 on: May 24, 2017, 18:40:44 »
Hämmastav.
Kuidas ei jõua kohale, et asi ei ole mängu kauguses või mõnes muus probleemis vaid puhtalt korraldaja suhtumises.
Kohe mitte ei taha minna korraldaja mängule kes sellise kirja saadab :

Quote
Lugesid tunde minu kommentaaride vahel? Sekundeid ka ikka stopperiga mõõtsid? Nagu näha kulub juba omajagu aega teiesugustele vingudele vastamiseks. Ära vingu, ela ise ja lase teistel elada, kui sulle ei meeldi, siis ära loe, kuid ära hakka ka vinguma nagu mingi eit. Ei meeldinud liigu edasi, kui arvad, et oskad paremini, siis tee mitte ära pläkuta teiste kallal. Ma ei sunni kedagi ei vägisi lugema ega vägisi osalema. Maksa mulle 100€ osavõtu tasu üritusest ja ma teen selle raha eest ideaalse postituse nii, et sul poleks piuksu ka teha ega millegi üle viriseda. Seni aga tegele oma asjadega ning ära tule targutama ega vinguma teiste postituste alla.

Kohe mitte ei taha näha üritusel tüüpi kes halab nagu eit. Kindlasti viriseksid ka üritusel päev otsa ega ei oleks mitte millegagi rahul. Sa said täpselt sama puuga vastu nagu sa ise alustasid ja saad ka edasipidi sama suhtumisega vastu nagu su enda suhtumine on, kas sulle endale see kohale ei jõua w?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #34 on: May 24, 2017, 18:45:04 »
"Teen Harjumaal mängu .. 20 EUR osamaks .. ärge olge laisad ja tulge kohale. Tehke mäng iseendale põnevaks .. mul ei ole aega midagi teha" nii päris asjad ei käi.


Ära ole laisk ja kirjuta normaalne informatsioon mängu kohta.
Nõuad mängumaksu ja info on täiesti olematu. Ma tõesti ei viitsi teisele poole Eesti sõita ja tundmatusse minna ja pärast mängust pettuda ... Pigem veedaksin selle aja oma perega kui sõita tunde maha mingi lambi ürituse pärast millest ma mitte midagi ei tea. Hiljem tuleb veel välja, et mängin kellegi ema maja tagahoovis.

Tundub, et sinu teksti järgi on KÕIK airsofterid ja Eestlased laisad diivani peal lambi vennad kes ainult aurude all ja sa oled ainuke aktivist kes mööda Eestit ringi sõidab.

EDIT: "Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?"

Aga tee nii siis, et tuleks palju osalejaid .. mingi lambi üritust korraldades sa ei saagi osalejaid ja sellise suhtumisega sa jäädki oma nurka oma pundiga.

Mitmendas klassis sa õpid, kas sind lugema pole veel õpetatud? Nägid summat 20€ ja sealt edasi enam lugeda ei suutnud? Kui koolis lugema oleksid õppinud, siis oleksid ehk ka suutnud välja lugeda, et selle raha eest on relv ja BB´d meie poolt või äkki rendin relvad oma raha eest ja jagan üritusele tulijatele tasuta, maksan veel peale ka mingi summa, et lugupeetud lugemisoskamatu on suvatsenud oma kohaloluga meid austada? Harjumaa? Nujah.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #35 on: May 24, 2017, 18:51:19 »
Tundub juba nagu mõned kasutajad lihtsalt põhimõtteliselt ei taha aru saada, mis siin kirjutatakse.
See ei ole mahategemine vaid konstruktiivne kriitika.

Ma ei saa aru, kuidas see võib nii keeruline olla mõista?
Kui kasutaja toob ainsaks põhjuseks välja selle, et tal ei ole aega kirjeldust teha, samas saates korralike kirjandeid teistele PMi, siis mulle jääb paraku mõistmatuks, miks ei või lihtsalt teemat korda teha ja kõik on rahul.

//Siin on kahel lehel väga konkreetselt välja toodud, mis võiks muuta ja kuidas seda teha.

Ja jällegi kordan, vingumine ja hala, ülbitsemine ja teiste mahategemine ei ole konstruktiivne kriitika. Selle asemel, et kritiseerida, kas keegi teist virisejatest on pakkunud ehk hoopis sõbralikku abi, et kuule ma saan aru, et oled algaja, et mul on aega, et kui tahad ma aitan sind hädast välja, aga ei, mitte ühtegi sellist abipakkumist. Ma ei ole inimene kes jääb vastuse võlgu, Privasse kirjutasin, et mitte risustada vaidlemisega teemat, mida näiteks sina ei oska. Mis takistas sul mulle privas vastata, mis sundis sind ronima kõigi ette vinguma ja halama nagu pubekat? Mulje jääb nagu kedagi tahetaks vägisi kuhugi üritusele lohistada ja sellest meeletu kisa lahti :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #36 on: May 24, 2017, 18:55:57 »
Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?

Mul kaks kogemust kus ühel Raku järve talgul/lahingul olime kahekesi ja ühel kolmapäevakul Astangul vaid kahekesi aga mängud olid väga intensiivsed ja põnevad.
Mida vähem mängijaid, seda rohkem pead enda eest võitlema elus püsimiseks, ei saa kellegile loota. Sõjamäel kui juhtus viimane õnnetus, mängiti vaid neljakesi. Seega saab ka väikse seltskonnaga mängida. Ärge peljake väikest arvu, mängige ikka....

Tänud positiivse ja julgustava postituse eest. Kindlasti ei pelga ja üritus ei jää mitte mingil juhul ära olenemata sellest kui palju inimesi kohale tuleb :) Eelmine mäng kus osalesin oli 15 mängijat, enamus noored ja ma ei kahetse hetkegi, igav ei hakanud kordagi. :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #37 on: May 24, 2017, 19:03:23 »
Igal juhul tänud Margus ja kkarll94 positiivse suhtumise eest :) Loodan, et ei vea alt üritusega ja kõik läheb ladusalt ning tuleb põnev päev :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #38 on: May 24, 2017, 19:33:17 »
Teen ettepaneku kriitikutele, et tulge kohale üritusele, osalege vastas meeskonnas ja näidakem korraldajatele koht kätte ja seda enam mulle, lahendame vaidluse lahinguväljal. Tulge ja näidake kui head mängijad/sõdurid te olete, teil on võimalus tulla ja võita. Kui kaotan, siis tunnistan oma eksimust ja vabandan, kui teie kaotate, siis tunnistate teie, et olete vingatsid ja eksisite ning vabandate. Kuidas oleks? On keegi teist kriitikutest valmis väljakutse vastu võtma?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #39 on: May 25, 2017, 00:27:32 »
"Teen Harjumaal mängu .. 20 EUR osamaks .. ärge olge laisad ja tulge kohale. Tehke mäng iseendale põnevaks .. mul ei ole aega midagi teha" nii päris asjad ei käi.


Ära ole laisk ja kirjuta normaalne informatsioon mängu kohta.
Nõuad mängumaksu ja info on täiesti olematu. Ma tõesti ei viitsi teisele poole Eesti sõita ja tundmatusse minna ja pärast mängust pettuda ... Pigem veedaksin selle aja oma perega kui sõita tunde maha mingi lambi ürituse pärast millest ma mitte midagi ei tea. Hiljem tuleb veel välja, et mängin kellegi ema maja tagahoovis.

Tundub, et sinu teksti järgi on KÕIK airsofterid ja Eestlased laisad diivani peal lambi vennad kes ainult aurude all ja sa oled ainuke aktivist kes mööda Eestit ringi sõidab.

EDIT: "Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?"

Aga tee nii siis, et tuleks palju osalejaid .. mingi lambi üritust korraldades sa ei saagi osalejaid ja sellise suhtumisega sa jäädki oma nurka oma pundiga.

Mitmendas klassis sa õpid, kas sind lugema pole veel õpetatud? Nägid summat 20€ ja sealt edasi enam lugeda ei suutnud? Kui koolis lugema oleksid õppinud, siis oleksid ehk ka suutnud välja lugeda, et selle raha eest on relv ja BB´d meie poolt või äkki rendin relvad oma raha eest ja jagan üritusele tulijatele tasuta, maksan veel peale ka mingi summa, et lugupeetud lugemisoskamatu on suvatsenud oma kohaloluga meid austada? Harjumaa? Nujah.

Ega sa ise ka kaugemale kui 20 EUR ei jõudnud. Sa suru oma ego maha mees ja võta kokku end.  Inimesed alguses üritasidki aidata sind, et tee normaalne teema .. ise hakkasid "kõvat meest" mängima ja said ka vastava põntsu kommuuni poolt.

Nkn sa leiad mingi vastuse, las su sõna jääb peale siis .. saad rahus magada.Ei viitsi su ***** lugedagi.
« Last Edit: May 25, 2017, 00:40:31 by GraboN »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #40 on: May 25, 2017, 01:02:03 »
Oh seda draamat.
Siin on ka pisut konstruktiivset kriitikat:
Esimesed kaks postitust on väga raskesti loetavad, sest kõik on ühe joruna kirjutatud. Kui neid postitusi juba raske arvutis lugeda on, siis on seda kindlasti hullem ka mobiilist teha.
Mängu korraldades tasub alati põhireeglid hästi läbi mõelda ja panna kirja kasvõi punkt haaval, mitte et see grupp teeb seda ja siis pärast toda ja siis vahepeal kolmandat.
Minule tundub, et teema algataja ei ole enda jaoks päris hästi läbi mõelnud, mida saavutada tahaks, aga tegemistahe on suur. Kahjuks tundub mulle ka teema algataja postitusi lugedes, et inimene on pigem võtnud endale kaitsepositsiooni ja valinud taktikaks parima kaitse, ehk siis rünnaku.



Võtnud esimesed kaks teema algataja postitust ja proovinud neid paar korda läbi lugeda, õnnestus panna tsirka viie minuti jooksul nendest kahest ka vähe loetavam versioon kokku:

Ürituse toimumiskoht: Peressaare koolimaja ümbrus Ida-Virumaa.

Lisan kogunemispaiga kaardipildi eraldi lingina juurde kuna pilt vist ei taha avaneda: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1443127645756033&set=p.1443127645756033&type=3&theater
Kogunemine on kella 13:00´ks Peressaare bussi peatusesse.

Täpsustav stsenaarium:
Osalejad jagunevad kahte gruppi.
Esimene grupp saab 10-15 minutit edumaad, et ees ära minna ja korraldada varitsus.
Teise grupi ülesanne on varitsus leida ja hävitada.
Kuna ümbruskonnas leidub ka mahajäätud hooneid siis on võimalik ka kasutada neid ning teha ka hoonete puhastust.
Lubatud on kasutada igasugu pauguteid ja tossupomme tingimusel, et need ei vigastaks ega tapaks :D
Teise grupi ülesanne on need kaardid enda valdusesse saada peale mida grupp valib endale staabi koha ning valib enda meeskonna hulgast grupi juhi, kelle elu tuleb kaitsta.
Ründaja grupi ülesanne on tappa kaitsjate grupi juht ning saada enda valdusesse ka varastatud kaardid.
Surma saanud peavad lugema mõistlikus tempos 100´ni ning saavad mängu jätkata.
Viimase lahingu puhul on ründajatel vaid 1 elu, seega saavad võidu ründajad juhul kui neil õnnestub kaitsjate grupi juht tappa ja kaardid tagastada või kaitsjad kui neil õnnestub kõik ründajad tappa.
Grupid märgime erinevat värvi käepaeltega. Värvi veel ei tea, kraban miskit kusagilt poest mööda minnes kaasa.
Ürituse järel on võimalik ka süüa saada.


Osavõtutasu:
5€, Kui soovid relva rentida, siis 15€ juurde, ehk kokku 20€

Kellel küsimusi, siis küsige, vastan esimesel võimalusel.

Alaealistel osaleda soovijatel palun võtta kaasa vanemate kirjalik nõusolek kus vanemad kinnitavad, et on teadlikud üritusel varitsevatest ohtudest ning on lastega eelnevalt asjast rääkinud.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #41 on: May 25, 2017, 06:19:26 »
Oh seda draamat.
Siin on ka pisut konstruktiivset kriitikat:
Esimesed kaks postitust on väga raskesti loetavad, sest kõik on ühe joruna kirjutatud. Kui neid postitusi juba raske arvutis lugeda on, siis on seda kindlasti hullem ka mobiilist teha.
Mängu korraldades tasub alati põhireeglid hästi läbi mõelda ja panna kirja kasvõi punkt haaval, mitte et see grupp teeb seda ja siis pärast toda ja siis vahepeal kolmandat.
Minule tundub, et teema algataja ei ole enda jaoks päris hästi läbi mõelnud, mida saavutada tahaks, aga tegemistahe on suur. Kahjuks tundub mulle ka teema algataja postitusi lugedes, et inimene on pigem võtnud endale kaitsepositsiooni ja valinud taktikaks parima kaitse, ehk siis rünnaku.

Tänud, seda nimetan ma abiks ja kriitikaks mitte vingumiseks. Parim kaitse on aga tõesti rünnak ;)



Võtnud esimesed kaks teema algataja postitust ja proovinud neid paar korda läbi lugeda, õnnestus panna tsirka viie minuti jooksul nendest kahest ka vähe loetavam versioon kokku:

Ürituse toimumiskoht: Peressaare koolimaja ümbrus Ida-Virumaa.

Lisan kogunemispaiga kaardipildi eraldi lingina juurde kuna pilt vist ei taha avaneda: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1443127645756033&set=p.1443127645756033&type=3&theater
Kogunemine on kella 13:00´ks Peressaare bussi peatusesse.

Täpsustav stsenaarium:
Osalejad jagunevad kahte gruppi.
Esimene grupp saab 10-15 minutit edumaad, et ees ära minna ja korraldada varitsus.
Teise grupi ülesanne on varitsus leida ja hävitada.
Kuna ümbruskonnas leidub ka mahajäätud hooneid siis on võimalik ka kasutada neid ning teha ka hoonete puhastust.
Lubatud on kasutada igasugu pauguteid ja tossupomme tingimusel, et need ei vigastaks ega tapaks :D
Teise grupi ülesanne on need kaardid enda valdusesse saada peale mida grupp valib endale staabi koha ning valib enda meeskonna hulgast grupi juhi, kelle elu tuleb kaitsta.
Ründaja grupi ülesanne on tappa kaitsjate grupi juht ning saada enda valdusesse ka varastatud kaardid.
Surma saanud peavad lugema mõistlikus tempos 100´ni ning saavad mängu jätkata.
Viimase lahingu puhul on ründajatel vaid 1 elu, seega saavad võidu ründajad juhul kui neil õnnestub kaitsjate grupi juht tappa ja kaardid tagastada või kaitsjad kui neil õnnestub kõik ründajad tappa.
Grupid märgime erinevat värvi käepaeltega. Värvi veel ei tea, kraban miskit kusagilt poest mööda minnes kaasa.
Ürituse järel on võimalik ka süüa saada.


Osavõtutasu:
5€, Kui soovid relva rentida, siis 15€ juurde, ehk kokku 20€

Kellel küsimusi, siis küsige, vastan esimesel võimalusel.

Alaealistel osaleda soovijatel palun võtta kaasa vanemate kirjalik nõusolek kus vanemad kinnitavad, et on teadlikud üritusel varitsevatest ohtudest ning on lastega eelnevalt asjast rääkinud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #42 on: May 25, 2017, 06:30:39 »
"Teen Harjumaal mängu .. 20 EUR osamaks .. ärge olge laisad ja tulge kohale. Tehke mäng iseendale põnevaks .. mul ei ole aega midagi teha" nii päris asjad ei käi.


Ära ole laisk ja kirjuta normaalne informatsioon mängu kohta.
Nõuad mängumaksu ja info on täiesti olematu. Ma tõesti ei viitsi teisele poole Eesti sõita ja tundmatusse minna ja pärast mängust pettuda ... Pigem veedaksin selle aja oma perega kui sõita tunde maha mingi lambi ürituse pärast millest ma mitte midagi ei tea. Hiljem tuleb veel välja, et mängin kellegi ema maja tagahoovis.

Tundub, et sinu teksti järgi on KÕIK airsofterid ja Eestlased laisad diivani peal lambi vennad kes ainult aurude all ja sa oled ainuke aktivist kes mööda Eestit ringi sõidab.

EDIT: "Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?"

Aga tee nii siis, et tuleks palju osalejaid .. mingi lambi üritust korraldades sa ei saagi osalejaid ja sellise suhtumisega sa jäädki oma nurka oma pundiga.

Mitmendas klassis sa õpid, kas sind lugema pole veel õpetatud? Nägid summat 20€ ja sealt edasi enam lugeda ei suutnud? Kui koolis lugema oleksid õppinud, siis oleksid ehk ka suutnud välja lugeda, et selle raha eest on relv ja BB´d meie poolt või äkki rendin relvad oma raha eest ja jagan üritusele tulijatele tasuta, maksan veel peale ka mingi summa, et lugupeetud lugemisoskamatu on suvatsenud oma kohaloluga meid austada? Harjumaa? Nujah.

Ega sa ise ka kaugemale kui 20 EUR ei jõudnud. Sa suru oma ego maha mees ja võta kokku end.  Inimesed alguses üritasidki aidata sind, et tee normaalne teema .. ise hakkasid "kõvat meest" mängima ja said ka vastava põntsu kommuuni poolt.

Nkn sa leiad mingi vastuse, las su sõna jääb peale siis .. saad rahus magada.Ei viitsi su ***** lugedagi.

Mina magasin täiesti rahulikult. Kõvat meest püüad mängida siin sina siiski. Nagu ma korduvalt olen öelnud on minu suhtumine pöördvõrdeline kommentaatori suhtumisega. Ma olen korduvalt öelnud, kui sulle ei meeldi miskit, siis liigu edasi, ära hakka vinguma kusagil. Kas sa näed mind kusagil kellegi postituse all vingumas? Kui inimene on viisakas ja püüab tõesti sõbralikult aidata mitte ei vingu, siis olen ma ka selle inimese suhtes sõbralik ja tänulik. Kuid kui sa tuled ülbelt vinguma ja hädaldama, siis ütlengi sulle, et ära vingu ja hädalda nagu eit, kasva suureks, saa täiskasvanud meheks. Nii lihtne see ongi.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #43 on: May 25, 2017, 08:10:28 »
Ma veidi norin - pöördvõrdeline oleks suhtumine siis, kui sulle öeldakse nõmedalt ja sina vastad asjadele ilusti ning viisakalt. Samaga vastamine on võrdeline suhtumine

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #44 on: May 25, 2017, 08:15:22 »
Ma veidi norin - pöördvõrdeline oleks suhtumine siis, kui sulle öeldakse nõmedalt ja sina vastad asjadele ilusti ning viisakalt. Samaga vastamine on võrdeline suhtumine

Tänud tähelepanu juhtimast, sul on täiesti õigus :) Sõbralik norimine igati ok :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!