Author Topic: lahendamata situatsioonid (kuidas oleks õige lahendus olnud ?) Steelcore2017  (Read 30780 times)

ASH

  • Guest
kui palju tuli mööda asfalteed läänest ristmiku suunas ?
kui palju oli kokku kaliibri mehi kes ristmikule läksid surnutena ?
Ja minu arust tuli ka ida poolt mingi väike element sisse mingi hetk aga ei saanud aru kas need olid juba kaliibri üksuse surnud ringi uitajad või haraldi pundi mingi saba ?

See siis kõik enne kui asi kisaks kätte läks !



Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
niiöelda haraldi punt oli 14 inimest, ülejäänud kes seal olid oli kalliber ja sextornado tiim, hiljem tuli UN-i lapsed kelle ka maha võtsite
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

ASH

  • Guest
millega sextornado tegeles , kust tuli  kuhu läks, mitu liiget oli? kogunes kaliibriga ristmikul ja ajas juttu?

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
minuteada olid nad koos, ühendati neid õhtul kaliibriga kokku
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Yep me olime koos kaliibriga. Kui surnutena ristmikule jõudsime tuli raadiost teade,et oleme uuesti elus.
Läks väga lühike hetk (alla 1min) kui uuest maha patsutati. Ma olin eelviimane rivis.
Miks see arusaamatus tekkis oligi tulite peaaegu meie varjus ristmikule mis võis jätta teistele vale mulje, et olete samuti surnud või oma üksus.
 
Patsutamine jhm pigem eelistaks kummi/plastik nuga või granaadid
Sest patsutamine võis jääda osadele arusaamatuks.
Minul selles suhtes vahet polnud,kuna taktikaliselt oli hästi planeeritud ja edukas.

See,et mehed ei suutnud tüli lahendada ja terve öö ära rikkuda on jhm...
Ja küsimus see kes esimesena tüli käigus PÄÄSTIKUT vajutas julgeb tunnistada?
Ei ole vaja teda kes vaid tema  oma tunnistust ja põhjendust miks?
Eeskuju noortele ka päris noh ei ole sõnu ja kui on korraldaja reeglid kehtestanud siis tuleb kinni pidada neist ja need kehtivad kõigile.Ükskõik, kui suur su EGO ka ei oleks.

Inimesed kes valesti käitusid peavad sellest ise aru saama, kui ei saa siis sorry see hobi pole ikka sinule.
Ma ise olen ka 8a aja jooksul üksiku korra sitta keeranud olen karistada saanud.
Vigadest õpitakse.



Reeglites öö osas võiks mõne muudatuse teha

*Punane valgus, lamp üles suunatud või valguspulk punane(pole kallis)
*Mitte kasutada surnuid kattena muidugi seda on keeruline selgeks teha kes kus on kui valgustus puudub.
Seda pigem tuleks loogiliselt ise arusaada metsas sees keeruline aga tee peal väga arusaadav.
*Kummi/plastik noakasutus patsutamise asemel on arusaadavam ja selgem,et kutu. Kui mingi plastik asi kõripealt või kust iganes ära käib ei ole mõnus parjalt hirmutav pimedas.






8a jooksul pole sellist mure enne olnud,kui nüüd. Öö lahingud pole lihtsad aga selle eest kõige põnevamad.
 




Tuleb osata kaotada ja võita

Kainet mõistust ja rahuliku suhtumist. :)


ASH

  • Guest
hmm .... Nagu keegi tagasisides kirjutas , et küsiti mitu korda kuhu see kaliibri laibameri jalutab , kas teil on teada kuhu minema peab ja mis teie edasine tegevus on  , sest mässulistel oli suund sinna risti . Mingit vastust ei saadud ! Siis mässuliste esiots otsustas ca20-30 meetrise vahega surnutest jätkata oma esialgset teed .
  Kas siit hakkab nyyd minema ka veidi korralduse kapsaaeda ? Mida see punt oleks pidanud surnutena tegelikult tegema ? Nüüd olen aru saanud, et teie baas oli hoopis teises suunas ? Kas tõesti laibad pidid liikuma eddasi mitte tagasi ? hämmastav

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Kui nüüd tagantjärele kainelt asja kalkuleerida, siis MEIE viga oli see, et EELDASIME(ja lasime vastaspoole endast mööda ilma kontrollimata), et vastaspoole mängijad on samuti surnud ja isiklikult ei tahtnud kedagi lähedalt igakas juhuks lasta, sest ennist oli ülelaskmisest poleemika ja proovisin seda vältida. Samuti oleks meie poole surnud mitte ristmikule jääma ootama, vaid liikuma bunkrini(minu teada sai seal ellu ärgata). Kindlasti oleks aidanud tunnussõna(mida ise iroonilisel kombel alati teistele soovitan). Nüüd, mis on vabandus, siis kui välja jätta kaliiber ja veel mõned meie osapoole mängijad, siis oli enamusel meie seltskonnal tegemist esimese öömänguga. Seega kogemused, kuidas mingis situatsioonis käituda, puudusid.
Rääkides vastaspoolest, siis NENDE vabanuseks võib öelda, et nende eesmärk oli jõuda võimalikult väikese käraga oma objektile, mis oli iroonilisel kombel just seesama bunker. Samas põhimõtteliselt lonkides(sihilikult või kogemata) tulla vastase vahele, kus sel hetkel olid juba meie surnud ja elusad läbisegi, oli küll kaval ja hea mõte, kuid arvata, et sellest mingit jama ja arusaamatusi ei tule, on küll pehmelt öeldes naiivne. Nüüd, kui lisada sinna veel see, et käia ringi ja vaikselt patsutada kõiki inimesi läbisegi(siinkohal mainin veel ära, et mitte kõiki), ise surnud olles, kõva häälega väita, et kõik MEIE osapool on surnud, on siiski veidi ebaõiglane. Ning siinkohal tehtigi viga, mis põhjustas olukorra. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et pakkusin kohe alguses, kui teemaks läks, lepime kokku, et mõlemad osapooled on "surnud" ja eemalduvad teineteisest(mis minu loogika kohaselt oleks probleemi lahendanud), mis kahjuks vastaspoolele ei sobinud. Siinkohal jääb arusaamatuks, miks või mis valemiga olime meie rohkem surnud kui nemad, sest nii nende, kui ka meie relvad olid teineteisele suunatud ja kui oleks lähilaskmiseks läinud, poleks sealt ilmselt keegi "elusana" pääsenud. Siinkohal kivi korraldaja kapsaaeda, kes, nagu aru sain, ei rääkinud briifingul(kahjuks kuulasin poole kõrvaga eemalt, sest jäime veidi hiljaks ja panime varustust valmis)öösel surnute märgistamisest. Kui rääkis, siis minuni jõudis vale info. Samas, olles ise mängudekorraldaja, tean, et väga raske on kõike meeles pidada ja ära mainida. Samas, kuna oli paljude mängijate jaoks esimene öömäng, oleks võinud seda eraldi mainida. Siinkohal väga õpetlik olukord minu enda jaoks nii mängijana, kui ka mängukorraldajana. Ja KINDLASTI, et järgmine kord selliseid olukordi vältida, võtan punased valguspulgad poistele kaasa(kuna viimasel hetkel tekkis võimalus üldse tulla, siis loomulikult jäävad pooled asjad maha). Ja soovitan ka teistel, kui on teada, et tuleb öömäng.

Parimat
Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

ASH

  • Guest
Samas põhimõtteliselt lonkides(sihilikult või kogemata) tulla vastase vahele, kus sel hetkel olid juba meie surnud ja elusad läbisegi, oli küll kaval ja hea mõte, kuid arvata, et sellest mingit jama ja arusaamatusi ei tule, on küll pehmelt öeldes naiivne. Nüüd, kui lisada sinna veel see, et käia ringi ja vaikselt patsutada kõiki inimesi läbisegi(siinkohal mainin veel ära, et mitte kõiki), ise surnud olles, kõva häälega väita, et kõik MEIE osapool on surnud, on siiski veidi ebaõiglane.

et ei jääks ka sellest halba maiku suhu - meil olid nähtamatu lindiga meedikud (umbes sama situatsioon nagu GD taga granaadi juhtumiga kindrali üritusel kus kõik kes surma said olid ju sekundiga elus ja jätkasid laskmist)  - minu tagant tulnud Asemik oli minu jao meedik kes mu ellu äratas , ei tea kas sind keegi ravis - igatahes tundus, et selles olukorras sulle ei mahtunud hinge see ,et soovitasin su poistel sulle öelda, et te surnud võiks sealt minema tõmmata mitte passida seal edasi . Siis hakkaski see kisa pihta ! Kuurberg and co - kui teile ütlesin, et te kõik olete surnud siis see ei tähendanud 14 inimest vaid teid konkreetseid kes te mu nina ees seisite - ei mõista kuidas seda sai valesti tõlgendada . Ehk siis ei väitnud et terve osapool surnud vaid mõte oli selles ,et  öeldaks sulle Harald edasi, et te ära liiguks kes on juba surnuks patsutatud .
  See, et sattusime teie ja ka järgmise kolonni vahele oli puhas täiskuu anomaalia . See oli ka meie esiotsa meestele üllatus ja hämming , selleks jäeti ka sind Harald ja teised kes teele astusid esimese hooga lasmata ja patsutamata- seostati kuidagi kaliibri laipadega vist . mina olin esimene kes taipas, et peaks kuidagi märku andma sulle, et me oleme tegelikult kontaktis , millele järgnes teineteise torkimine rauaga.
  Kui nüüd oli mingi kontaktireegli muudatus et meedikut polnud selles ülesandes erandlikult ette nähtud siis oleks vähemalt tagantjärele seda tore kuulda . Ei kuulnud ka briifingul et oleks eraldi mingit juttu olnud öisest tegevusest

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Siinkohal vajaks ilmselt meediku reeglid täpsustamist. Mõistlik oleks, et ravitud mängija oleks N minutit võimetu tegutsema. Midagi sellist oli ka borderwaril rakendatud ja töötab.

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Ja meil oli teada liikusime mööda teed bunkrisse mis oli seal lähedal.
Hetkel keiss ongi see suhteliselt surnute varjus liikusite sisse ja sealt arusaamatus tekkis.Ma usun,et hoidsite vahet aga antud hetkel tollel olukorral polnud piisav. Muidugi ütlen ausalt minul vahet polnud oli mis oli aga kui peale sellist asja mõttetu draama teha rikkus kõigi õhtu ära.

 Üritus pole elu ja surma peale või mingi auhinna

Ju mõnele läks uhukuse pihta ka,et maha patsutati :D
 
Saan aru,et adrekas, tunded ja muud asjad laes
 
Okei Harald ja Ash said kokku ühesõnaga rääkisid mõlemad surnuks ennast?
Ash raviti kohe terveks aga Haraldile ei mahtund see pähe ja teema hakkas sealt edasi veerema?


Need on juba minu ära nägemiste järgi ja kogujutu põhjal mida siit neid liigutavaid romaane siin lugenud :D...
Mul see ka savi ma olen erapooletu.Lihtsalt  Harald kui kaotad ja pähe mahu ole parem Baasi ja juhata vägesid.
See pole sul esimest korda sellised tülid või reeglite eiramised .Väikesest asjast mingi suur asi teha pole õige.
Mõtle nüüd enda noorte peale keda sa õpetad.Ma pole kordagi näinud,et Marek enda poiste ees ropendaks või mingit muud sellist draamat teeks tal korralik disipliin.Noored õpivad kiirest ka halbu asju.

Kõik tulevad üritusele vabatahtlikult.Keegi ei sunni ja keegi pole keelanud.

Nagu öeldakse mis sitasti see uuesti.

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Briifingul öeldi, et kui meedik ravib sind, siis tuleb lint kas enda või relva külge siduda, sinul ASH polnud küll kuskil linti...
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Briifingul öeldi, et kui meedik ravib sind, siis tuleb lint kas enda või relva külge siduda, sinul ASH polnud küll kuskil linti...
Need lindid unustati korraldaja poolt maha ja pidid mingil ajal meieni jõudma. Ajutise lahendusena pakuti välja lihtsalt puudutamine, mis jäigi, kuna lindid meieni ei jõudnudki.

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
oau-oau!!!!! Oli plaan asi unustada... aga Nüüd küll STOP!, mis reeglite rikkumisest on juttu?!!! MINU POOLT ?! Ehk seletad lähemalt... Peale punkersalve kasutamist. Peale Mareki mulle selle mainimist ma ka enam ei kasutanud punker salve. Minu jaoks hetkel on absoluutne üllatus, et Ash raviti terveks, ?! Miks ei kuulnud ma kordagi sellest seal kohapeal?! Ta ise tunnistas et mina ja tema oleme surnud, nüüd tuleb mingi elluäratamisejutt,  MIS ASJA!!!

Tunnistan, et vahepeal kipuvad vandesõnad mitteõigetes kohtades välja tulema ja vabandan selle kohapealt. Väikesest asjast suur asi teha... Kristofer, kui aus mäng ja tabamuste tunnistamine on väike asi, siis mis airsoftis on suur asi?! Igasugune objektiivne tagasiside on alati teretulnud, aga lahmida sõnadega ja loopida põhjendamata süüdistusi on hoopis midagi muud. Kui on jäänud midagi kripeldama, siis oleks tore seda teinekord silmast-silma rääkida...

Vabandan nende ees, kes ei olnud asjaga seotud ja olid sunnitud ebameeldivat olukorda kogema, kuid need, kes vinguvad teiste aususe või selle puudumise üle, vaadaku kõigepealt peeglisse(mis seal salata, on ka endal olnud selliseid olukordi nende aastate jooksul). Kuid konkreetne olukord ei olnud tingitud mitte MINU poolt, vaid oli MINU reageering ilmselge ülekohtu vastu minu silmis(ja mitte ainult minu). Mainin veelkord MINA PAKKUSIN VÕRDSET LAHENDUST!!!!(seda siis enne vaidlust) sest oli patiseis, mida isegi ei peetud millekski ja ei tehtud kuulmagi. Mis oleks olnud siis lahendus, käega lüüa ja minema jalutada..... aga järgmine kord, ja siis järgmine kord, ja peale seda järgmine kord? Point ei ole selles, mis või kes MINA olen. Olen kes ma olen, kui ei meeldi, ära suhtle. Point on selles, miks selline olukord tekkis ja miks ei tahetud seda normaalselt lahendada.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline aiku99

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
    • View Profile
Karjudes ei lahenda midagi ega võeta kedagi kuulda.

Offline krist0fer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 129
    • View Profile
Mulle lihtsalt meenusid vanad asjad.
Ma ikkagi ei lahmi võin näost näkku ka rääkida.
Pole lihtsalt veel lahingut kohanud kus sul pole mingit väiksemat arusaamatust või tüli tekkind.Koguaeg on mingi nääklemine ja õigustamised.

Kasvõi see lihtlabane hi cap või bunker salv.
Järgmisel päeval olid ilusti mid capid väga tubli.
Summercampi tüli ka algas sellest

Kõik väiksed asjad võivad põhjustada suure asja.

Oled ise korraldaja meeldiks,kui keegi tuleb su üritusele tahtlikult reegleid rikkuma?
 Ash ka pole päris puhas poiss ikkagi ka midagi on hingel millest vaidlus tekkinud
Ma  ka pole päris puhas sellest mind kriibib ikka summercamp aga see sellesks vigadest tuleks õppida.


Mul jääb mõte ikka samaks Harald sa oled eeskujuks oma noortele.
Kui annad halba eeskuju neile nad võtavad ka selle kasutusele.
Tuleb osata kaotada ja võita.

Antud olukord oli jh kapsa aed lihtsalt sellest tuleb õppust võtta mitte õigustada kellel õigus või mitte olukord lahendati valesti kogulugu ja oli vaja korraldaja sekkumist.

Ülekohtud kohta ma ütleks seda tuleb ostata lihtsalt kaotada ja võita.
Lihtsat seal oli mängijate oskamatus antud olukorras käitumine oleks pidanud kontakt tekkima kohe ja lambid peale panema.
Mul kadus see võimalus ära mõni sekund jäi puudu lihtsalt.
Ainuke asi mida võib lahata on surnute varjus kuigi ma usun hoidsid vahet see lihtsalt polnud antud olukorral piisav.


Ja endiselt pole tulistamis alustaja tunnistanud, et alustas.
 

Ma ei taha kellegi vastu olla ega poolt olen erapooletu.
Kordan uuesti selliseid üritusi toimub vähe ja neid tuleks hinnata sellised olukorrad lihtsalt võivad rikkuda korraldja motivatsiooni.