Author Topic: 2015-xx-xx Raku Retk 29-31 juuli  (Read 48056 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #15 on: December 01, 2015, 13:21:00 »
Ma arvan,et see teema võiks kuskil mujal olla.Sest hetkel ei ole see ju mäng vaid arutelu,et millist mängu korraldada.

Kui see teema siia ei sobi, siis võib muidugi lasta modedel lükata allapoole mõnda teise teemasse.

Olen tänulik, et nii aktiivselt aitate asjale kaasa ja soovite oma mõtteid rakendada.
Esimese päevaga on juba mõned mõtted pakutud, mida võiks juba lähimängudes katsetada nagu Raksilt – kuule saab laadida surnualas või staabis, jah seda on ka varem mainitud.
Ka meedikule makstava tasu suurendamine 50 või 100 kuulini oleks mõeldav. Kui iga mängija loeb enne mängu minigrippi 50 või 100 kuuli ja mõtleb sellele, siis näeb ehk rohkem vaeva oma elu pärast…
Ristolt: baaslaagrid, juhtstaabid, missioonid.

Jah, mis siis saab kui meedik langeb…
Kas ravida saab ainult meedik või siiski igaüks kellel on medpakk kaasas? Päriselt peaks ju lihtsamaid haavu iga kaassõdur oskama ravida, raskemaid meedik.

Huvitav oleks teada kuidas toimib ravimine ja langemine Erna retkel või mõnes pikemas lahingus, Nõmme Välk jne. Et kes on osalenud, ehk oskavad nõu anda.

Ma saan aru, et nendele kes asuvad baasides on ravimine ja surnuala lihtsam välja mõelda, aga need kes retkel osalevad, neile ju ei saa surnualasid teha, või siis peab ümber järve ikkagi paika panema palju surnualasid? Pigem vast peaksid saama retkel osalejad ravida kohapeal või natuke eemale loivama.

Veel oleks huvitav kui üks oleks suurem üksus, kes kontrollivad kogu järve ümbrust, staap näiteks Raku „Linnakus“ – kaardil must maja märk http://kaart.delfi.ee//?bookmark=b0d69a3f536d8a67ff85ff0b921a32a2 .
Sellel üksusel on omad luurajad, kes asuvad ümber järve nendes kohtades (kaardil punane lipp) ja kui side ei võta nii kaugele, siis luure informaatorid taskulampidega informeerivad mööda läinud üksuste suurust mööda kaardil näidatud liine näiteks nii: kõigepealt hoiab info edastaja taskulambi valgust joonel seni kui info vastuvõtja lülitab lambi sisse. Jägnevalt vilgutab info edastaja nii mitu korda mis numbri postist info tuleb (näiteks kuni 5 posti), siis paus ja siis vilgutab nii mitu korda  kui palju on vastaseid ja siis keerab aeglaselt põleva lambi sinna poole kuhu vastane suundus. Luure informaatorid võivad kontakti astuda, pigem väldivad. Info postides toimuks vahtkonna vahetus iga … tunni järgi.
 Ei tea, kas toimiks…

Kindlasti on Teil loogilisemaid ja paremaid mõtteid…
« Last Edit: December 01, 2015, 17:07:43 by Margus »

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #16 on: December 01, 2015, 16:10:23 »
100 sammu on vist vähe palju? 50?  Teeks siis nii et kui mängija saab pihta rindkeresse või pähe siis peab meedik teda ravima kui aga kuhugi mujale siis saab ka lihtsõdur ravida. Kui meedik saab pihta siis võib ju küsida lähedal olevate üksuste meediku abi. Võiks veel teha nii et kui nt 10 minuti jooksul abi ei saa siis on elud otsas ja lähed surnualasse. Kas äkki on asi liiga keeruline?

Offline RistoK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
  • "In time of peace prepare for war!"
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #17 on: December 01, 2015, 16:26:03 »
Erna iseenesest on patrullvõistlus, kus järgemööda stardivad rajale lahingpaarid. Stardist finišhisse liikudes läbitakse kontrollpunkteja sooritatakse kõikvõimalikke ülesandeid(kaardiülesanne, relva lahti-kokku monteerimine, granaadi vise jne). Lahingpaar valib liikumistee punktist A punkti B oma äranägemise järgi. "Vastane" tegutseb tervel võistlusdistantsil, ainukesed vastase vabad alad on kontrollpunktid ja mõnisada meetrit kontrollpunkti ümber. Kui ma nüüd ei eksi siis asi peaks käima elude peale. Lahingpaari mõlemal liikmel on 5 "elu"/paberilipakad tavaliselt/ ja kui vastutegevus jõuab neile ntks 50m lähedusse siis on mõlemad võistlejad automaatselt 1 "elu" kaotanud. Vastutegevus korjab "elud" kokku ja minnakse oma teed. Parisaja meetri raadiuses vastutegevus ei tohiks ka uut elu nõuda. Võidab see lahingpaar kellel on kõige parem aeg, rohkem elusid alles ja vähim karistuspunkte. Arvestades retke raskust, siis lõviosa alustajatest ei lõpeta, katkestatakse.
"Sometimes we have to lose the small battles inorder to win war!"

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #18 on: December 02, 2015, 00:58:02 »
Retke läbijad teeksid järvele ringi peale. Loevad tabamuste summa meeskonna peale ja raja läbimise aeg. Läbijad oleksid siis 2-6 inimesega meeskonnad.

1.Nad võiksid alustada erinevatest järve äärsetest punktidest,
2.Raja algusest samast kohast. (Vastasvõistkonna härimine on lubatud või siis ei ole lubatud)


Tavamängijad, kes ei taha pikka retke läbida ja saavad ainult ühel või kahel päeval osaleda võiksid moodustada 2-3 suuremat jõuku ja järve kaldad ära jaotada. Nende eesmärgiks oleks vastase staabid hävitada ja tabada ka Raku retke läbijaid. See tooks lisaks suurte omavahelisele sõdimisele mängu ka sissid, keda keegi ei salli, ehk siis Raku Retke läbijad.


Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #19 on: December 02, 2015, 14:15:40 »
Raku järvede ümbermõõt on umbes 10km. Kahte päeva ei kuluta keegi sellise distantsi läbimiseks. Kui retk ikkagi plaani jääb, siis võiks seda korraldada lühema aja jooksul või siis mõne muu ürituse raames kuskil vahelduval maastikul ja pikemal distantsil.
Muidu (ellujäämis?) retke mõte on väga hea. Seda võiks mingis vormis juba kevadepoole talvel teha, siis on hea maastikul ringi trampida.


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #20 on: December 03, 2015, 11:07:18 »
Retk peaks kindlasti toimuma suve lõpu poole, et saaks piisavalt palju sooja vette kasta ja soojem ööbida.

KILOMETRAAZ:
Kui liikuda läbi kõik kontrollpunktid otsejoones nagu kaardil lilla joon (  http://kaart.delfi.ee//?bookmark=c5efe96e0cc9b830db6a2650bbc70dfc )
siis tuleks pikkuseks 15,74km.
Aga ega keegi nii otse ei liigu, ikka tehakse sinkavonkasid, eks igaüks tahab ka lahinguid pidada erinevas koguses, siis võib kilometraaž küündida isegi 20 km-ni. Seljuhul 10km ööpäevas täisvarustuses on paras katsumus tavamängijale, sportlasele lihtsam.
Aga huvitav oleks pärast teada, palju tegelikult kilomeetreid tuli, kui sobivad mobiiliäpid töös.

AEG:
Kes soovivad võivad kiirustada ja läbida aja peale. Siis järgnevate aastate sarja üritusel võrrelda tulemusi...

Meie hulgas on erineva tasemega liikujaid. Ma ei seaks eesmärgiks kiirustamise, pigem rahulik liikumine, luure ja lahingute nautimine.
Ja ehk siis laupäeva õhtul soovijatele ühislõke, grill, vettehüpped, muljetamine.

AEGLUSTAVAD:

Lisaks lahingutele võiks igas ilmakaare sektoris mingi missioon olla, mis annab tegevust juurde, aga võtab ka aega maha. Lisa missioonid on soovituslik, mitte kohustuslik.

Näiteks kirde (NE) sektoris tuleks leida geopeituse aare http://www.geopeitus.ee/aare/1073. Mis asub vaid 100m kaugusel järvest.
Ilmakaared:  https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%212514&group=0&parId=A873BD12FD2ED25F%21509&o=OneUp

Ei ole kohustus täita aarde omaniku soovitust – varjupaiga koeraga jalutamine - eriti meie varustuses:))).
Aarde laeka märkmikku tuleb kirjutada oma tiimi nimi, kuupäev ja kellaaeg, mälestuseks jäta karpi enda nimetähega kuul. Maskeeri laegas nii nagu ta oli. Ma ei soovi tülli minna selle laeka omanikuga. Pärast teen märkmiku sissekannetest foto.

Sektoris S on vaja (soovituslik) ühes kontrollpunktis aidata püsiasukat, kas annad talla joogivett (näiteks 100ml), raha (näiteks 1 euro), müslibatooni või korjad lõkke materjali.
Tema majake: https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%212515&cid=A873BD12FD2ED25F
Kiusata ei tohi!

Lahinguid saab rohkem nautida staapide tsoonides:
1)  Tihedam lahingute ala on NW-s Raku Gangsterite küngaste/betoonidega ala ja rändrahnuga poolsaar;
2)  W-s linnaku ala varemetega;
3) SW-s küngaste ala 600m lasketiiru kõrval (eelnevalt kooskõlastan mil.ee-ga, et ei toimuks midagi lasketiirus);
4) ja huvitavaim ala S-s kaevikud punkriga.

Mis võiksid olla lisa missioonid ülejäänutes sektorites….
SE-s ujumine saarele…


Mõtlen lisa võimalust retkes osalejaile:
Tiheda lahingtsooni lähedal võivad tiimid oma kogu varustuse (magamisasjad, söök, jne) varjulisse kohta panna, tehes sellega oma tiimile n.n medhospidali-staabi, 1-… mängijat jäävad valvesse, ülejäänud tiim läheb lahingusse. Langedes ärkad ellu oma hospidalis ja vahetad valvesolija välja. Siis saavad retkel olijad ka lihtsamalt lahingus osaleda, kiusates mõnda staapi.


Retkes osalevate tiimide liikmete arvu ma ei piiraks, et kui mõni klubi/tiim soovib kõik koos matkata, las siis matkavad.
« Last Edit: December 03, 2015, 11:34:30 by Margus »

Offline HotelVictor

  • Tavakasutaja
  • Posts: 164
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #21 on: December 03, 2015, 13:12:17 »
Minu tagasihoidlikud ettepanekud on järgnevad, lähtudes "Erna retke" kui sõjalis-sportliku luurepatrullide võistluse kontseptsioonist, kuid mugavdades seda airsoftile sobivamaks:

Erna võistlusjuhend siit kättesaadav, ehk annab häid ideid: http://erna.ee/wp-content/uploads/2015/11/Erna_SOPv2_est.pdf

OSAPOOLED:
1. Rännaku läbijad
Koosseis - Iseseisvalt tegutsevad väikesed meeskonnad min 5 ja max 10 liiget. Sobilik MIL-SIM fännidele, kes ehk ei soovi ainult täristada koguaeg vaid oma taktikaid harjutada. Meeskond peab liikuma alal ning kõik ülesanded sooritama täies koosseisus (vaata haavatute ravimist allpool) ja teiste meeskondadega koostööd ei tehta/kontakti ei looda.
Varustus - Airsoft AR/DMR/SR/MG, isikukaitsevahendid, telefon, sidevõimekus (saatja), punane rätik, kompass ja kaart, kaks med.sidemerulli, piisav joogi- ja söögivaru iseseisvaks toimetulekuks ürituse ajaraamides, riietus vastavalt ilmastikule, nuga või multitool.
Soovituslik GPS, "laiguline" ja kamo, binokkel, sidevahendid, isiklik meditsiinivarustus jne jne.. Mõningaid elemente saab arvestada ka tiimi peale s.t igal võitlejal ei pea enda oma olema.
Eesmärk -  läbida etteantud marsruut, kontrollpunktides täita ülesanded, liikuda varjatult ja vältida marsruudil olles ebavajalikku kontakti VA'ga. Võimalusel sides "staapi" ette kanda VA asukoht, koosseis ja tegevus. Kui VA oluliselt takistab ülesande täitmist või on meeskonnast väiksem võib neid ka rünnata/hävitada.

2. Vastutegevus
Koosseis - Väiksed grupid (max 10 liiget), igal grupil oma ülem, kes planeerib tegevust. Sobilik äktsioni armastajatele, pühapäevalisetele ja mängijatele, kelle arust ei ole ok suvel 20+ km raske varustusega metsa all rännata. Grupp võib tegutseda oma vastutusalal koos või väiksemate (min 2 liikmeliste) meeskondadena. Teiste vastutusalade gruppidega koostööd ei tehta ning kontakti ei looda.
Varustus - Airsofti relv, isikukaitsevahendid, telefon, sidevõimekus (saatja), punane rätik, kompass/GPS ja kaart oma vastutusalaga, riietus vastavalt ilmastikule, joogi- ja söögivarud vastavalt ürituse ajaraamidele.
Eesmärk - Tutvuda oma vastutusalaga, grupile määratud vastutusalal oma operatsioone (patrullimine, varitsused, võtmetähtsusega maastikupunktide kontrollimine) läbi viia. Ülesandeks on retke läbijate otsimine, takistamine, aeglustamine, hävitamine.

3. Kontrollpunktide meeskonnad
1-2 inimest igas punktis, kes registreerivad meeskondi ja juhendavad punktis sooritatavat ülesannet. Ilmselt võimalik ka muudmoodi lahendada, tehes pädeva mängututvustuse ja mängujuht või kaks juhivad tegevust raadiosides. Ise olles kas liikuvad või mõnes strateegiliselt huvitavamas/olulisemas mängupunktis.

KONTROLLPUNKTID (KP):
KP'd peaksid olema kindlasti kohustuslikud, muidu kaob nende mõte. Tegevused võivad olla erinevad kas militaariast või meeskonnatöö arendamisest - kindlasti saaks ka madistada natuke. Olenevalt mängu ülesehitusest (kas aja peale, punktide peale või mõlema peale kokku) saab mängu vältel ülesannete täitmise eest/mängu jooksul haavatute eest + või - punkte või + või - aega minutites.
Mõned näited:
1. Täpsuslaskmine väikese sportsihtmärgi pihta 25m pealt püstiasendis, laseb iga meeskonnaliige ja punktid liidetakse kokku. Väiksemates meeskondades lasevad mõned liikmed mitu korda, et laskjate üldarv meeskondade vahel oleks võrdne.
2. Eeldusel, et trassile jääb tühi hoonestatud ala - hoone vallutamine, eesmärgiga leida väärtuslik joogivesi. Hoonet kaitsevad vastutegevuse liikmed, kellel on piiratud laskemoonakogus. Punktid vastavalt oma meeskonna haavatute arvule, hävitatud VA võitlejatele ja joogivee leidmisele/mitte leidmisele.
3. Haavatu otsimine, haavatu ümber ala julgestamine, haavatu evakueerimine ja esmaabi põhivõtete rakendamine. Punktid vastavalt oma meeskonna haavatutele, haavatu evakueerimise edukusele, õigete meditsiinivõtete rakendamisele.
4. Objektiluure, VA staabi või positsiooni luure, luureandmete salvestamine ja edastamine mängujuhile. Punktid vastavalt info täpsusele.
5. Planeeritud varitsus VA patrullile etteantud lõigul.
6. "Miinivälja" läbimine. Lintidega piiratud lõigu läbimine, kuhu on maetud "miinid", "miine" on lihtne simuleerida näiteks väikeste piiksuvate mänguasjadega (koera mänguasjad) või kaheliitriste plastikpudelitega, mis raksuvad ka omajagu kui sinna peale astuda. Punktid vastavalt mitmele miinile astuti.
7. 1- liitri vee keema saamine. Ilma gaasi- või muu vedelkütusepõletita.
8. Maastikumudeli rajamine
9. EKV relvastuse tundmine piltidelt. KPs on pilt 5-10 EKV relvastuses olevast nummerdatud relvast - igale meeskonnale antakse stardis paberleht, millel on erinevates järjekordades ette antud numbrid, millist relva tuleb identifitseerida.
10. Pimeda meeskonnakaaslase juhendamine. Ühel meeskonnaliikmel seotakse kinni silmad ning teine liige juhendab teda sõnadega läbi takistusraja.
11. ...ideid...
12. ...ideid...

MEESKONDADE START:
Meeskonnad võiksid eraldi startida, nagu siin ennem juba välja pakuti. Ja mitte samast kohast, stardipunktid võiks jaotada ühtlaselt mööda trassi ära kuskile punktide vahele. Seda loomulikult eeldusel, et punktid on ligipääsetavad näiteks autoga - alguses 10 km oma starti jalutada ja siis sealt veel 15-30km peale tõmmata ei ole kindlasti jätkusuutlik kõigile.

ÜRITUSE AJAKAVA
Ma arvan, et esimese "pääsukese" võiks teha max ühe päeva pikkuse, alustada vara ja lõpetada hilja - ilmselt on Margus juba kursis kui raske on suurt üritust korraldada. Selle ühepäevase võiks teha kevadel/suve alguses ära, koguda korraldamise kogemust ja teha analüüs ning suve lõpu poole siis teha täispikk nädalavahetus näiteks.
Antud trassi saab kõigi ülesannetega ilusti läbitud 5-6 tunniga, mõnel aeglasemal läheb ehk 7-8h. Ööbimine teeb asja korraldamise oluliselt keerulisemaks ja oleme ausad, ega keegi vastutegevust ei viitsi vist 24+h teha.. rääkimata siis mängu aktiivsest juhtimisest.

ÜRITUSEST ÜLDISELT:
Väga hea idee! MIL-SIMi ongi vähevõitu ja sellised "ülesandega" üritused suuremal maa-alal on kindlasti väga põnevad.

Lisaks veel mõned arvamused ja ettepanekud jooksvalt:

MÄNGU JOOKSUL RAVIMINE:
Minuarust see kuulide eest välja ostmine ei ole eriti hea idee - jah, saan aru, et see motiveerib rohkem pingutama, kuid pikema ürituse jooksul kuni 1000 kuulist ilma jääda ei ole eriti okei. Samuti ei ole ma näiteks huvitatud miskitest kõige odavamatest 20g kuulidest, millega mul mitte kui midagi peale pole hakata, sest oma relva ma neid ei pane.
Nii siis, mina pakun välja sellise variandi antud mängu kontekstis:
1. Asudes punktide vahelisel alal ning sattudes kontakti, haavatu jääb pikali sinna kus ta pihta sai ja meediku ülesanne on siduda pihta saanud koha ümber side (marli, valge riie, kasvõi vana ribadeks lõigatud padjapüüri näiteks). Antud sideme saab tagasi jõudes järgmisesse kontrollpunkti. Igal mängijal on piiratud arv sidemeid, näiteks 1 või 2 tükki ning ning ravida saab maksimaalselt 1 või 2 korda iga punkti vahel. Kui kogu meeskonnast sõidetakse nii kõvasti üle, et keegi ei jää ellu - peab meeskond liikuma tagasi eelmise punkti suunas, kuni kaob visuaalne kontakt VA'ga - seejärel on lubatud uuesti proovida, kas siis uut lahingut või mööda hiilimist.
2. Asudes kontrollpunktis kontaktülesannet sooritama annavad pihta saanud võitlejad miinuspunkte (eeldusel, et sisse tuuakse punktisüsteem). Kui punkte ei loe siis alustavad KPs märgitud surnualalt uuesti peale 5m näiteks.
See sidemega jändamine võtab küllaltki palju aega iseenesest ja rohkem mingit tsirkust tegema ei peaks. Eks annab kindlasti lihvida veel, aga üldiselt tundub mulle üpris meeldiv. VA rajab oma vastutusalale iseseisvalt valitud asukohta nö staabi ning nende elluärkamine toimub sealt.

TEGEVUS KPs:
Korraga sooritab ülesannet 1 meeskond korraga. Teised ootavad ülesande lähtealal vastavalt saabumise järjekorras. Meeskondade erinevad stardipaigad peaksid seda probleemi vähendama, kuid eks ikka on mõned kiiremad ja teised aeglasemad seega järgijõudmine on täiesti reaalne.
KPs ja 50-100m raadiuses selle ümber on safe zone ehk VA seal ei tegutse.

KP REGISTREERIMINE:
Juhul, kui korraldusmeeskond on väikene ning igasse punkti ei jagu siis võiks näiteks igas KPs olla ülesande lähtealal kirjalik juhend, mille taustal peab meeskonnast pilti tegema. Olenevalt ülesandest võiks tõendusmaterjal olla ka video - kõigil on ju nutiföönid taskus.

OSALEJATE ARV:
Ilmselt oleks mõistlik osalejate arvu piirata/reguleerida/registreerida.
Retke läbijad: vastavalt stardikohtade/KPde arvule
Vastutegevus: vastavalt vastutusalade arvule, väga väikesed vastutusalasid ei ole mõistlik teha, sest muidu läheb kontaktide arv liiga suureks.
Selle ala peale mahuks kokku ilusti 50 kuni 100+ mängijat.


mu viis kopikat, ilmselt täiendan jooksvalt.
« Last Edit: December 03, 2015, 22:47:10 by HotelVictor »

Offline Siipel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #22 on: December 07, 2015, 19:37:34 »
Võibolla tobe mõte, aga pilti võiks lisada väikse separatistliku üksuse, keda võib kumbki pool oma teenistusse osta mingi koguse kuulide eest. "Tööleping" saab kohe läbi kui kui sellel üksusel Kuulid otsa saavad.
Üldiselt peaks siis kuulide arv per naze piiratud olema.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #23 on: March 09, 2016, 12:52:39 »
Huvitavaid mõtteid ja eriti kasutajalt HotelVictor, mida võiks isegi mängudel rakendada.
Ma siiski arvan, et esimene Raku Retk võiks olla lihtsam ja kiirustamata variant. Ilma eriliste ülesannete ja punktide kogumiseta. Kui siis mõned üksikud lisa ülesanded. Kui esimene lihtsam retk õnnestub, siis järgnevate aastate omadele võib lisada rohkem ülesandeid.

Arvan, et ärme tee seda retke võistluseks ja kiirustamiseks vaid las tiimid harjutavad rahulikult kogu varustuses vastu pidamist 46 tunni jooksul. Kui Sa rahulikult läbi mõtled, siis saad aru, et see kiirustamine täisvarustuses ei anna head lahingelamust. 

LEGEND:
Politsei luure tegi kindlaks, et Raku järve ümbruses on jälle vaenujalal Raku Gangsterid ja Linna teised jõugud. Kuna Jõugud on endale rajanud suuremad raskerelavastuses baasid järve lääne kaldale, siis ei julge Politsei ise sekkuda vaid saadab korda looma väiksemad Eriüksused. Eriüksuste ülesanne on 46 tunni jooksul kogu järvele ring peale teha, kirja panna omale toimunud kontaktide kohad ja vastaste arv, kui nõus siis esita pärast foorumis lühikokkuvõte.
Nagu meil elus ikka lokkab ka seal korruptsioon ja Eriüksuslased ei tea, milline Eriüksuse tiim  on Jõukude poolt kinni makstud ja milline mitte. Sellepärast ükski eriüksuse tiim ei usalda teisi tiime ja kindluse mõttes notivad kõiki… 
 
_____________________________________________________

Eesmärgid retke läbijatele - Eriüksuse tiimid:
1.  Panna end proovile reede õhtust pühapäeva lõunani kogu varustuses ring järvele peale teha. Iga tiim valib endale sobiva tempo ja tegevuse selle ligi kahe ööpäevases mängus.
2.  Nautida rahulikult võimalikult varjatud liikumist.
3. Kõik tiimid on omavahel vaenlased.
4.  Põnevamates kohtades (lääne kallas „Linnaku“, rändrahnuga poolsaar ja mil.ee linnak; lõunakaldal kaevikud), võib kohata suuremate Jõukude vastutegevust ja Jõukude omavahelisi madinaid. Kui soovite nendel aladel osaleda rohkem lahingutes, siis võite omale teha salajase baasi ja raskem varustus baasi jätta. Baasi peaksite kindlasti valve jätma, et midagi pihta ei pandaks. Seda baasi saate kasutada ka ajutise elluärkamis kohana.
5. Aruandlus (vabatahtlik), osalejate arv, mängus osalemise aeg, kilometraaz, kus ja palju Jõuke/Eriüksuse tiime kiusati. Huvitav oleks pärast foorumist lugeda.


Eesmärgid Jõukudele, kes ei osale retkes:
1. Oma baasi kaitse
2. Oma baasi ja võõraste alade luurepatrullid
3. Teiste Jõukude kiusamine
4. Eriüksuste eemale löömine
5. Aruandlus (vabatahtlik), osalejate arv, mängus osalemise aeg, kus ja palju Jõuke/Eriüksuse tiime kiusati. Huvitav oleks pärast foorumist lugeda.
_______________________________________________
Jõugud ise valivad millal tulevad/lahkuvad ja kui pikalt osalevad lahingutes.
Tore oleks muidugi kohtuda ka laupäeva õhtusel lõkkeõhtul.
_______________________________________________

Öösel: need tiimid kes soovivad magada, märgistavad end punase/oranzi rätiga, ülejäänud on kõik lahingvalmiduses ja võivad teineteist kiusata. Kes ei soovi magada ja on koguaeg lahingvalmiduses, siis proovige näiteks puhata vahetustega. Või kindlustage oma ümbrus kellukestega tamiiliga, see on mind aidanud looduses ööbides hulkuvate koerte/rebaste üleliigse huvi mu toidu vastu. Ehk aitab ka ligihiilivate vastaste vastu….


Surnualad ja reeglid tulevad hiljem…
________________________________________________
AJAKAVA:
Alates juuli lõpust edasi, kui vesi ja õhk soojem. Täpsema kuupäeva mõtlen peagi välja.
Reedel alates 17:00 kuni pühapäeva kella 15:00-ni
Reede õhtust laupäeva lõunani tihedam lahingala, kus saab rohkem kontakte on läänekallas „Linnakust“ kuni mil.ee linnakuni. Kaart: ….
Laupäeva lõunast liigub tihedam lahingala lõunakalda kaevikute piirkonda.
Laupäeva õhtul neile kes soovivad väikest seltskonda ja lõõgastust, siis kella 21-23 lõkke/suplus õhtu kuldsetel liivakallastel lõunakaldal ja esma muljete vahetamine. Seal puhkealal lahingut ei toimu.

Granaadid on lubatud  mil.ee linnakust kuni lõuna kaldani (kaart….) ööpäeva ringselt. Mujal granaadid keelatud.

_____________________________________________________________
RAHA:
Arvasin esmalt, et teeme tasuta ürituse. Aga vaatan oma lahingvesti ja hea on vaadata ning meenutada lahinguid tänu embleemidele. Embleemi ei pea ostma, vaid ainult neile tellin kes soovivad. Selleks umbes kuu enne mängu soovin teada.
Kes on tellinud soodsalt/kvaliteet embleeme, andke palun mulle kontakt.
Kas on ettepanekuid embleemi välimusest?

Lihtne variant: RR16
Ilmselt kallim, aga tähenduslikum kui ikka järve kuju ja välja kirjutatuna Raku Retk 2016a.

Embleemid edastan teile: lahingus kohtudes/ laupäeva õhtusel lõkkeõhtul/postiga enne või peale mängu/ jätan kauplusesse Relvad.ee

Ala kaardi koos infoga kas:
1. igaüks prindib/joonistab ise omale. Võimalik teil saata meiliga näiteks Koopia firmasse (ca 10 senti leht)
2. mina teen kõigile, aga siis on küsimus kuidas teile need edastan…

______________________________________________________________
LIIKUV KAUPLUS:
Kui keegi soovib meid aidata ja on nõus liikuva poega meid teenindama, siis andke teada.
Teed on sõidetavad ka tava sõidukiga, ainult umbes 2 km lõuna kaldast ida kaldani on läbitav neljaveolisega.   
Minev kaup on kindlasti kuulid suuremas koguses, granaadid, akud, relva/aku rent, akude laadimine. Kujutan ette, et joogivett saaks seal kõrge hinnaga ja hulgi müüa, samuti külm õlu laupäeva õhtul, ostaksin isegi 5 eur pudel (s.t. ligi 5 kordne kasum müüjale), aga limiit võiks olla kuni 1 pudel, et keegi purju ei jääks. Noortele kindlasti külm coca/jäätee/jne. Energiajoogid, magusa batoonid, shaslõkk, grillvorstid, salat. Et lahingkauplejal oleks seal turgu küll.
Kaupleja saab ise ka lahingutes osaleda, aga vajadusel saab müüa/rentida. Alale sisse ja väljasõidu arutame läbi, neljaveoline oleks eelistatum.
_________________________________________________________________
Kui saavutame parima lahendi, siis muudan oma esimest postitust ka vastavalt, et seal oleks kõige täpsem info selle retke kohta.

Mõtteid või lisaettepenekuid?
 
« Last Edit: March 09, 2016, 13:31:53 by Margus »

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #24 on: March 09, 2016, 16:35:03 »
Teeks ettepaneku, et nt. Laup2eva 16:00ks peavad k6ik tiimid mingi kontrollpunkti l2bima(et k6ik elus on jne). Sellega saaks ka siis "sundida" kontakte v6i huvitavamaks teha.
Teine m2rkus oleks, et vahepeal v6iks nt. Soe supp orgunnida kusagile. Ma oleks selle eest n6us kyll maksma 5-10 euri. Tavaliselt ma olen mitmep2eva yrituste jaoks ise tuttava k2est v6tnud seljanka, 5 eur per k2rss. Selle yrituse puhul aidata ei saa sel teemal - liiga kaugel.

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #25 on: March 13, 2016, 18:31:59 »
Korraldaja poolt võiks olla vesi ja ja näiteks kaks lõunat/hommikusööki. Teeks kotti palju kergemaks ja ei peaks kolme päeva vett kaasas tarima.

ASH

  • Guest
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #26 on: March 14, 2016, 21:52:22 »
IRW
ja motoriseeritud transport ka onju ei peakski seljakotti üldse tassima ja ei teeks paha kui saax kuskil katuse all ööbida ja duši all käia
chillgrillbill - pmst võikski ühe grillika visata kuskil metsatukas , söökski koguaeg lõkke ääres midagi :D

Tõenäoliselt jõukude osapoolel see asi saabki nii olla , vali see

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #27 on: March 15, 2016, 00:10:17 »
Retke läbijad peaks ikka vaeva nägema. Söögid ja vesi kaasa.
Või siis, et teise päeva lõunal või õhtul on võimalus endale vett saada ja paar konservi näiteks.

Ma saan aru, et asja mõte oleks ikka raskema osa valimisel, et kogu eluks vajalik tassitakse kaasa, või peidetakse lahingute ajaks kuhugi ära.

Aga muidugi võiks ka natuke leebema retke läbimise teha.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #28 on: March 15, 2016, 09:09:41 »
Meil on väga kirju seltskond lastest kuni paandunud militaristideni välja. Kõik ei suuda endale paariks päevaks vajalikku joogiveevaru kaasas tassida. Palava päeva ja tugeva füüsilise koormusega võib inimese veevajadus päevas olla ~3..4l. Juhul kui seda ei saa, siis on tagajärjeks dehüdratsioon, peavalu ja halvemal juhul peab kedagi hakkama metsast välja tassima.
Hea oleks kui saaks vähemalt laupäeval oma joogiveevarusid täiendada. Vajadusel ma aitan organiseerida/transada veepurke sobivasse kohta.

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #29 on: March 15, 2016, 10:00:09 »
Point ongi selles toidutegemisele läheb ka pärispalju vett ning kui on kuum ilm siis on  vee vajadus suurem.