Author Topic: 2015-xx-xx Raku Retk 29-31 juuli  (Read 48090 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #30 on: March 15, 2016, 12:51:11 »
Vaatsiis kui olulised asjad tulid arutelu käigus välja.

Nagu ise näete, korraldame koos endale ühismängu. Ja nagu kokku leppisime, teeme esimese Retke kergema variandi.

Vesi on tõepoolest raske ja vaja suures koguses. Supp – mäletan isegi kui oluline oli Haras 3 päevase mängu puhul soe supp, see taastas jõu ja energia. Eriti oli seda näha noorte mängijate peal. Siis keetsime Tõnuga purgisuppe, hapukoor ja leib ka ja söödi küllaga, portsu maksumus korraldajale tuli alla 1 eur/nägu.

Praeguse seisuga on nõus meile appi tulema Marek Militaarseiklusega ja võtma enda peale relva/aku rendi, kuulid, loodetavasti ka muud varuosad; toitlustuse ja suured veevarud. Läbirääkimised jätkuvad…
 Loodame parimat…

ASH

  • Guest
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #31 on: March 16, 2016, 17:25:32 »
Nagu ise näete, korraldame koos endale ühismängu. Ja nagu kokku leppisime, teeme esimese Retke kergema variandi.


...

Sry et mölisema kukkusin kohe - ma ei teadnud, et tegu mingi privaatüritusega mida korraldab ühiselt mingi seltskond " ISE " aga noh ega ma ei viitsi ju kogu teemat läbi ka lugeda - praegu jääb jälle mulje, et vist pole mõtet tulla ( haiseb sellise liiga pikaks venind pühapäeva ürituse järgi )

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #32 on: March 16, 2016, 20:34:55 »
ASH, ma küll ei mõista täpselt Su kirjutatu mõtet, aga kui Sina korraldaksid kasvõi ühe mängu, siis tuleksin ikka Su mängule sõltumata haisust. Ja ma ei püüaks Su korraldatud mängu eel halvustada/pidurdada Su korraldamise indu. Peale mängu tänaksin, et viitsisid korraldada.

Aita parem ja anna soovitusi, milline peaks see mäng olema, et Sina kohale tuleksid?

Offline Saba

  • Tavakasutaja
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #33 on: March 16, 2016, 23:46:50 »
Ma ei viitsi kah pikalt lugeda ASHi postitust aga haiseb selle järgi, et keegi kes ei viitsi teemasse süveneda vaid hakkab intriige otsima ja elab ennast jälle vales kohas välja. Usu - mitte keegi ei tule sind paluma mängudel osalema. Kui sul kusagil midagi "haiseb" siis vaata esimese asjana enda ümber ja siis otsusta ise kuhu ja kas mängima tahad minna. Vaevalt, et keegi ainult sinu maitse järgi mänge hakkab korraldama lootuses, et äkki sulle kah sobib seal osaleda...
Äkki toetaks pigem algatust ja annaks oma panuse asja edukaks läbiviimiseks?
« Last Edit: March 17, 2016, 11:34:33 by Saba »

Offline airsoftboyyy

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #34 on: March 17, 2016, 08:46:40 »
Nagu ise näete, korraldame koos endale ühismängu. Ja nagu kokku leppisime, teeme esimese Retke kergema variandi.


...

Sry et mölisema kukkusin kohe - ma ei teadnud, et tegu mingi privaatüritusega mida korraldab ühiselt mingi seltskond " ISE " aga noh ega ma ei viitsi ju kogu teemat läbi ka lugeda - praegu jääb jälle mulje, et vist pole mõtet tulla ( haiseb sellise liiga pikaks venind pühapäeva ürituse järgi )
Mis komedante sa viskad? Kas sul puuduvad elemntaarsed viisakusreeglid, Ash. Need solvangud on liiga ekstra-arrogantsed.

Mida arrogantne tähendab? Vaata siia: http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=arrogantne&F=M

Korralda ise mingi vingerpusne mäng ja me hakkame ka kooris halisema. Selline primaat tuleks kohe maamuna pealt käitumiskooli teisaldada.

Aitäh mõistva suhtumise eest - Airsoftboyyy.

P.S. Kas arvad, et oled karm vennike, kui interneti foorumis mängid kõvat venda.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #35 on: March 17, 2016, 11:11:57 »
Siin läheb vaikselt "pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad" moodi asjaks ära. Äkki keskenduks mängule?

ASHi väljendatav mure on arusaadav selle koha pealt, et kui asi liiga pühapäevakaks olemuselt läheb, siis ei paku ilmselt retk piisavat väljakutset selle läbijatele. Samas teisalt on arusaadav ka mure, et päris liitrite viisi vett ka seljas tassida ei tahaks, eriti kuna on jutt üsna pikast mänguajast. Äkki on võimalik kokku leppida mingid punktid rajal, kus on võimalik veevarusid (ja miks mitte ka muud nt mõni toidupakk vms) täiendada. Küllap leiaks lahenduse, kus piisav raskus rajale alles jääb ning teisest küljest saab hakkama ka ilma mitme päeva varusid korraga kaasas tassimata.

Samas pooldan ise pigem seda mõtet, et retke osa võiks olla ajaliselt lühem, mitte üle 24h (või alustada varasel õhtupoolikul ja lõpetada hommikul vms). Terve nädalavahetuse ringi tuuseldada ilmselt ei viitsiks. Samuti mida pikem on mäng, seda suuremad on nõudmised stsenaariumile ja selle juhtimisele. Siinkohal tuletan Margusele meelde möödunud kevadel Raku järvede vahel toimunud mängu, kus oli väga palju erinevaid osapooli. Algne kontseptsioon oli ehk isegi vahva kuid kuna keegi asjade kulgu väga ei jälginud ja suunanud nö kaugemalt, siis läks kohati veits asi käest ära ning eesmärkide täitmine kahanes niisama ringi uitamise ja olelusvõitluse kõrval teisejärguliseks. Sellega tahan seda öelda, et kui mäng tuleb tõesti niivõrd pikk, siis peab ikka väga hoolikalt läbi mõeldud stsenaarium all olema, et oleks asjal pidevalt mingi eesmärk, mille poole püüelda. Ning ühtlasi asjadel silm peal ja vajadusel stsenaariumi suunamine, et põnevus säiliks. Üks ülevenitatud mängustsenaarium ilma suuniste ja vahelduseta ilmselgelt ei tööta. Ning rida pisikesi mängukesi ei tee kokku samuti milsimi.

Lõkke ääres vorste küpsetada on muidu ka fun aga olen seda meelt, et see (vähemalt retke läbijatele) mänguga hästi ei istu. Kõlab rohkem sellise enne/pärast mängu asjana.

Kriitikast hoolimata olen juba mõnda aega seda teemat siin jälginud ning usun, et hästi läbimõeldult võiks see olla väga äge üritus, kus kindlasti tahaks osaleda. Kontseptsioon on vinge, nüüd peaks teostusele tugevalt tähelepanu ja vaeva alla panema. :)

ASH

  • Guest
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #36 on: March 17, 2016, 13:57:47 »
noh madalalaubalised kes siis sarkasmile pihta ei saanud - mõte oli lihtne - mängukorraldaja korraldab mängu , ilmselgelt kõigi soovidega ei saa arvestada - ehk siis korraldaja oma reeglitega panebki paika selle kes tema üritusest osavõtma tulevad - praegusel hetkel on aga väidetavalt kaasatud mängu korraldusse mingi seltskond kes ühiselt endale mängu korraldavad .
  Jah mind ei pea keegi kuhugile kutsuma ega ootama ja fakt on ka see, et ega polegi palju üritusi alles jäänud kuhu vanad mängijad näexid pointi minna aga ka sinust saab kunagi "vana mängija" keda ei rahulda lihtsalt kuskil väiksel piiratud kulunud alal kilodega kuule külvata ja siis pärast röökida kui hea oli ja sai sitaks taktikat tiimiga tehtud - oi kui hea oli , oioi !

 Ja kui mõni korraldaja võtab nõuks väljuda nendest piiridest siis leitaxe, et üritus saab nii raske olema kui oma varustust peab ise kaasas kandma ja jälle lämmatataxe võibolla hea üritus eos ära !
Ise pole veel seljakotti vajalikku nodi ja vett täis toppinudki ja seda selga proovinud aga juba on nii raske !
 Osa sellistest retke ja mil-sim tyypi yrituste eesmärgist on ka see raske pool - mina selliste ürituste nimel elangi kus ma saan hommikuses aovalguses koinida mingeid mahlamütse kes on oma KOLOSSAALSE seljakoti all kokkuvajunud ja täis pugitud kõhuga täieliku frustratsiooni tipul, et pole näinud veel kedagi keda lasta .

Ja vabandasingi et üldse sõna võtsin kuna ei saanud jah algul aru et mingi sõpruskond ühiselt istumist korraldab.

Aga no täielik IRW igatahes

Softerna kui ürituste seeria on ju täiesti eksisteerinud - võtke šnitti kui midagi sarnast tahate teha - vähemalt sain Marguse algsest ideest aru et sinna sihitakse
« Last Edit: March 17, 2016, 19:30:58 by ASH »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #37 on: March 17, 2016, 17:57:34 »
Siinkohal tuletan Margusele meelde möödunud kevadel Raku järvede vahel toimunud mängu, kus oli väga palju erinevaid osapooli. Algne kontseptsioon oli ehk isegi vahva kuid kuna keegi asjade kulgu väga ei jälginud ja suunanud nö kaugemalt, siis läks kohati veits asi käest ära ning eesmärkide täitmine kahanes niisama ringi uitamise ja olelusvõitluse kõrval teisejärguliseks. Sellega tahan seda öelda, et kui mäng tuleb tõesti niivõrd pikk, siis peab ikka väga hoolikalt läbi mõeldud stsenaarium all olema, et oleks asjal pidevalt mingi eesmärk, mille poole püüelda.

Kahju, et tegelik arvamus tuleb välja alles aasta hiljem.
Tookord mängude tagasisides mainisid, et meeldis, aga Sa mainisid oma tagasisides ka seda, et olid siis veel roheline (kuna alles 6-s mäng), võib-olla sellepärast ei osanud Sa tegevust leida…
http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=1683.0

Nagu seal tagsiside ka kirjas, siis kella 12-18:00 ni oli iga täistund erinevas kohas vaja midagi teha ja mäletan, et enamus täitsidki ülesandeid vastavalt kontseptsioonile. Et aasta hiljem mainida et keegi asjade kulgu väga ei jälginud ja et suunamine toimunud kuskilt kaugelt –on liialdus. Iga täistund olin kohtunikuna sihtobjekti juures.

Isegi maastiku tulekahju kustutamine planeeritud lõunapausi ajal ei ajanud meie tegevusplaani oluliselt segamini, kõik jätkus plaanipäraselt minuti täpsusega!!!

Edaspidi palun avaldage kohe (mitte ärge hõõruge ninale aasta hiljem) oma arvamus peale mängu, et korraldajana saaksin end parandada.
Sai vähemalt asi lahti selgitatud… :)))
« Last Edit: March 17, 2016, 18:12:02 by Margus »

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #38 on: March 17, 2016, 19:20:15 »
Margus, vabandan, kui see sind valusalt puudutas nüüd aga ei hõõrunud ma midagi nina alla. Mäng meeldiski aga väga palju segadust oli ka. Eks vahepeal kogunenud kogemus lubab tagasi asja veidi teise pilgu läbi hinnata. Kohtunikuna võisid punktide juures ju täistundidel olla aga punktidest eemal toimus samal ajal ka väga palju. Tihti tänu sellele muule toimuvale punktideni ei jõudnudki. Tore oli sellegipoolest, tegevust jätkus ohtralt ning ka mängima toodud sõbrad jäid kogemusega rahule. Lihtsalt kas see kogu tegevus tervel alal ka alati just plaanipärane oli, on iseküsimus. Küllap sul on ka õigus selles osas, et eks me punt oli ka pisut roheline ja ehk tõesti ka sellepärast plaanipärane mängimine takerdus tihti. Aga kindlasti on igal mängul selliseid värskeid tulijaid, kes ehk vajavad suunamist, et stsenaariumile oma panus anda. Veelkord: vahva mängupäev oli ning mängule ei heida otseselt midagi ette. Ära palun nii isiklikult kohe võta. See oli lihtsalt üks võrdluspunkt, mille alusel ma tahtsin tähelepanu juhtida sellele, et kui praegu plaanitav mäng väga pikaks teha ning sa üksinda vägesid juhatad, siis ehk jääb tähelepanu stsenaariumi juhtimiseks väheks. Selline rohkete pisikeste osapooltega mäng ehk ongi mängijaile isoleeritum kogemus ja kui on kümme erinevat punti, siis on ka kümme erinevat mõttekäiku ja toimetamisviisi. :)
« Last Edit: March 17, 2016, 19:30:02 by nucleo »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #39 on: March 18, 2016, 10:37:40 »
Margus, vabandan, kui see sind valusalt puudutas nüüd aga ei hõõrunud ma midagi nina alla.

Paraku on inimese hing sellisena tehtud, et selline info puudutas küll valusalt. Aga olen tänulik, et püüad aidata ja suunata tegevust paremuse poole.

Mõtlen, et korraldaja saab paika panna mingid kellaajad ja kohad, kus võiks leida rohkem tegevust/kontakte, aga nende vahel peaks iga mängija/tiim ise leidma sobivaima tegevuse.
Et päris kõiki samme ei saa korraldaja reguleerida...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #40 on: March 18, 2016, 10:41:36 »
ASH: Kuna mul puudub kogemus sellist mängu teha, siis paningi pool aastat varem selle teema välja, et nendega kes nõus kujundame ühiselt mängu oma reeglite järgi. Ja kogu mängu kujundamine toimubki siin avalikult ühises koostöös.
Eks kes oskavad panevad kohe õige valmismängu õigete reeglitega välja, mina veel ei oska. Sellepärast teemegi koos.

ASH –heameelega loeks Softernast, aga kus on selle kohta infot?

ASH – oleksin tänulik kui aitad leida retke läbijatele parima lahenduse, et nii Sina kui teised Vanad mängijad osaleksid selles, see oleks mulle suur abi ja au!

___________________________________
Minu nägemus on teha esimene retk variandina, kus raskusastme saab igaüks endale ise valida.
Minu soov on korraldada nii, et saaksin ka ise see retke läbida ja end proovile panna. Samas olen kohtunikuna täistunni missioonide kontrollpunktis, et fikseerida võitja.

Täisvarustusega mäng:
Minu ainuke kogemus on Rutjalt kus sai kogu varustuses (lisaks kamba peale umbes viis 5 liitrist veekankut) umbes 6 km läbitud, kohati ronisime soises metsas 2m kõrgusel tuulemurrus. Koos peatustega läbisime seda umbes 3 tundi. Vot see on elamus mis jääb meelde. Kuulsin, et varsti on lootust Rutjal jälle mängida, aga see selleks… Ja seal oli ka nii, et jätsime oma ööbimis/söömi varustuse oma metsabaasi ja läksime missioonidele.

Soovin korraldada selle mängu nii, et osaleda saaksid erineva tasemega mängijad, vabalt valitud ajapikkusega:

Ajakava/tegevus:
Karmimad Eriüksuslased - retke läbijad, ise valivad stardi ja lõpetamise aja ja kes soovivad võivad mitu ringi järvele peale teha, harjutada varjatud liikumist ja ööbimist, kiusavad teisi omal valikul.
Näide:
1. Tulevad laupäeval, läbivad retke, koodide kogumine vabal tahtel ja koju;
2. Tulevad suvalisel ajal, läbivad retke, koodide kogumine vabal tahtel ja koju;
3. Tulevad suvalisel ajal, vastavalt soovile osalevad missioonidel, täistunni lahingutes, lõunasöögil Politsei majas, lõkkeõhtul, koju suvalisel ajal.
4. …

Harrastuslikud Eriüksuslased retke läbijad – ise valivad stardi ja lõpetamise aja.
Kes reedel alates kella 17-st alustavad, siis kuni laupäeva  hommikuni võitlevad/otsivad omale positsioone/puhkamiskohti järve läänekaldal. Laupäeva hommikuks võiksid Eriüksused positsioonid sisse võtta „Linnaku“ ja Rändrahnuga poolsaare piirkonnas (kaardil …), et kui Linna ja Raku Gangsterite jõugud oma aladele tulevad, saaksid kohe tunda Eriüksuste karmi tuld.
Kuni kella 15:50-ni ägedamad lahingud oma ala ja jõu kehtestamiseks …. alal (kaardil …).
Neile kes on end eelnevalt reganud söömisele, siis nendele kell 16:00- …:00 toitlustus „Politsei keskuse“ majas (kaardil …). Sööma ei tule te kõik korraga vaid plaanime mingi graafiku, et toitlustaja umbe ei jookseks ja et ei peaks pikas järjekorras aega raiskama.

Jõugud/Politseiüksus – ise valivad millal tulevad/lahkuvad, ilmselt enamus laupäeva hommiku paiku liituvad. Aga võivad ka suvalisel ajal päeval/öösel kiusama tulla. Hea oleks näha teid kuni pühapäevani välja, et anda „valus õppetund“ Retke läbijatele Eriüksuslastele ja kõigile vastastele.

_____________________________________________
Laupäevane lõuna kell 16:00 Politsei majas (kaardil …)
Neile kes ei osale söömal võivad mängida edasi omas rütmis, aga lahingtegevust ei toimu Politsei keskuse alal kell 15:30 kuni …: 00
Peale lõunapausi nihkub kogu tegevus järve edela ja lõuna kallastele (kaardil …), kus jätkuvalt Eriüksuslased püüavad näidata oma võimu, Jõugud jagelevad enda vahel ja peletavad Eriüksusi ja Politsei vägesid. Eks siis ole näha, kes suudab omale vallutada kolm olulisemat punkti:
1.  kaevikud punkriga (kaardil … ala);
2.  alalise elanikuga (foto … ) kaevikute liinid metsas (kaardil …ala);
3. Müstiline küngastik 600m lasketiiru kõrval (kaardil … ala).

Lahingkeelu ala kuldsed liivad: …

Siis (umbes kell 20:00) sikutame metsast lõkkemtarjali

Lõkkeõhtu eel (umbes kell 20:30) katsetame, kas oskame paremaid vettehüppeid (stiilinäited:  ) kui eelmise aasta suvepäevadel või oleme nõrgad väsinud nartsud.

Kui toitlustaja on nõus ja kaupa jätkub, siis neile kes on eelnevalt tellinud, toitlustus ja varustus kuldsetel liivadel lõkkeõhtul kell 21:00 kuni kaupa jätkub… 

Laupäeva hilisõhtu-öö, pühapäeva hommik, pühapäev kuni kella 15-ni:
Sõltuvalt jõu/energia varudest igaüks ise valib, kas kiusab Jõukusid (baasid eelnevalt nimetatud kolmel ala), Eriüksuseid (varitsevad/ööbivad metsas), Politsei üksust (patrullivad igalpool) või jätkab oma teekonda finiši/kodu poole.
______________________________________________________
PUNKTISÜSTEEM:
Punktide kogumine vabatahtlik:
Igast kontrollpunktist kogutud kood annab 1 punkti
Aarde (kirde kaldal) leidmine 3 punkti
Täistunni lahingu võitnud tiim saab 5 punkti
Saunaga saare kood annab 7 punkti
Või on paremaid mõtteid?
______________________________________________________
LISAVÕIMALUSED - TÄISTUNNI LAHINGUD:
Reede õhtul kell 23:00 – Rändrahnu võit (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 08:00 – mägilaste mäetipu võit (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 10:00 – Raku Gangsterite rasvapalli lao võit loode kaldal (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 12:00 – Politseimaja võit (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 14:00 – Gangsterite baasi võit (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 15:00 – Linnajõukude staabi võit (asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 18:00 – Raku Gangsterite uue baasi võit (600m lasketiiru kõrva asukoht kaardil …);
Laupäeval kell 19:00 – Linnajõukude uue baasi võit (kaevikud punkriga edela kaldal, asukoht kaardil …);

Laupäeval kell 24:00 – retke läbijate öiste baaside valusaim kiusamine pika kaevikuliiniga metsas (asukoht kaardil …);

Pühapäev kell 11:00 – iga osapoole võimu kehtestamine kaevikutega edelakaldal ja kitsal kõrgel poolsaarel kagukaldal  (asukoht kaardil …);


______________________________________________________
Kõige olulisem faktor on ka koostöö Ilmataadiga. Kui Ta ikka lubab kogu nädalavahetuseks vihma ja külma tuult, siis pole mõtet end traumeerima minna. Selleks varuvariant, et edasi lükata siis … nädala võrra
_______________________________________________________
Kui üritus õnnestub, eks siis järgnevatel aastatel saame muuta raskemaks/kergemaks.
Mõelge reaalselt, oleme harjunud mängima tavaliselt 3-4 tundi maksimaalselt, vahest harva 6 tundi, üliharva 24 tundi, aga varustuses 46 tundi…
Arvan juba ette, et laupäeva õhtuks on kõik väsinud „elavad laibad“ :))
Ega muidu ei tea kui ei proovi…
« Last Edit: March 18, 2016, 11:00:22 by Margus »

ASH

  • Guest
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #41 on: March 19, 2016, 08:42:48 »

ASH –heameelega loeks Softernast, aga kus on selle kohta infot?

kuna korraldav meeskond asjast eemale tõmmanud siis ka kogu ametlik info netist suht kadunud - pead leppima paari youtubi ametliku videotreileriga ja osavõtjate klippidega ja kui hästi otsida siis ka mingi tagasisidega kuskilt netiavarustest

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #42 on: March 19, 2016, 09:27:40 »
Tõepoolest, youtubist leiab Softernast videosid, päris kiire ja karm see Softerna. Ilmselt on meie hulgas vähe, kes suudaksid nii kiirelt tegutseda. Ma ei peaks vist ühte kilomeetritki vastu.

Aga meie Raku Retkel valib igaüks ise sobiva tempo ja pole mõtet oma võimeid ületada, tervis tähtsam!!!

Kui saame retke üldraamid paika, siis süveneme reeglite ja stsenaariumi peale.
Ja kuidas retke läbijad ravivad/ellu ärkavad, eks jõukude/politseiga lihtsam...

Offline Raks?!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #43 on: May 10, 2016, 17:43:00 »

____________________________________________________________
RAHA:
Arvasin esmalt, et teeme tasuta ürituse. Aga vaatan oma lahingvesti ja hea on vaadata ning meenutada lahinguid tänu embleemidele. Embleemi ei pea ostma, vaid ainult neile tellin kes soovivad. Selleks umbes kuu enne mängu soovin teada.
Kes on tellinud soodsalt/kvaliteet embleeme, andke palun mulle kontakt.
Kas on ettepanekuid embleemi välimusest?

Lihtne variant: RR16
Ilmselt kallim, aga tähenduslikum kui ikka järve kuju ja välja kirjutatuna Raku Retk 2016a.

Embleemid edastan teile: lahingus kohtudes/ laupäeva õhtusel lõkkeõhtul/postiga enne või peale mängu/ jätan kauplusesse Relvad.ee

Ala kaardi koos infoga kas:
1. igaüks prindib/joonistab ise omale. Võimalik teil saata meiliga näiteks Koopia firmasse (ca 10 senti leht)
2. mina teen kõigile, aga siis on küsimus kuidas teile need edastan…

______________________________________________________________

Erinevatel osapooltel võiks olla erinevad embleemid see aitab eristada omasid vastastest

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Raku Retk suvi 2016a
« Reply #44 on: May 12, 2016, 12:00:07 »

Erinevatel osapooltel võiks olla erinevad embleemid see aitab eristada omasid vastastest
[/quote]

Mõte hea, aga igaühel on erikohas embleemi kinnitus alus. Siis on lahingus raske leida embleemi. Pigem ikka lintidega eristus. Või on paremaid mõtteid?
« Last Edit: May 12, 2016, 12:21:49 by Margus »