Tavafoorum > Tehniline pool

Relva värvimine

(1/4) > >>

Bjorn:
Tee vajalikud ettevalmistused

Enne värvipurkide raputamist on palju teisi töid, millele tuleks tähelepanu pöörata, vastasel juhul tuleb värv kiiresti maha ning ilus tulemus kulub peale paari kasutuskorda maha.

Värvitavad pinnad tuleks ideaalis:

* Puhastada (kõik värvitavad detailid)
* Karestada (siledad plastikust kabad)
* Katta kinni kohad, mida ei soovi värvida (optika klaasid, numbrid, toru ots jne)Puhastama peab pinnad tehnilise piiritusega. Eesmärgiks on mitte ainult tolm ja mustus maha saada, vaid just higi, rasva, määrde, õli jms kihi eemaldamine. Selline kiht värvi all ei luba värvi molekulidel haakuda kaetava pinnaga ning värv tuleb vahest lausa tükkidena maha. Kui mõnda detaili on juba varem värvitud spray värvidega, tuleks nühkida niipalju värvi maha kui võimalik. Selleks kasutada riidest lappi ning tehnilist piiritust või lakibensiini.  Viimane võib ka tehases antud alusvävi maha võtta, tehniline piiritus on leebem, kuid puhastab pinnad suurepäraselt.

Plastikust ja metallist detailid peab vajadusel lisaks tavalisele puhastamisele ka peene liivapaberiga (250-600) karestama. Ideaalse tulemuse saavutamiseks peaks seda tegema kõigil detailidel ning alati. Eriti probleemseks on osutunud nt. Tanaka M700 AICS kabad, mille plastikust pind on sileda tekstuuriga ning värv peale paari puudust koheselt maha tuleb, seda isegi mitme värvikihi ning matt laki lisamise puhul.

Järgmiseks kata kinni kõik detailid ja kohad, mida EI soovi värvida. Sinna hulka kuuluvad tavaliselt optika või punatäpi klaasid, numbrid, suunad, relva kaitseriivi märgistused jne. Kasuta selleks maalri teipi ehk kollakas-valged paber teipi, mida leiad igast poest peaaegu.

Soovitusi:
Kui värvimiseks on vähe aega, siis tee kõik ettevalmistused varem ära. Need võivad üle 1h võtta vabalt!
Ära kasuta kilest teipi kinni katmiseks - see võib keset värvimist lahti tulla või vedel värv sattuda kergelt ääre alla
Värvima peaks vähemalt toatemperatuuri juures ja hea õhutusega ruumis

Alusvärv - camo - lakk
Iga värvimine peaks algama alusvärviga ehk krundiga. Kruntvärv tagab parema haakuvuse ning ühtlasema värvitulemuse. Vajalik on ta kindlasti juhul, kui värvid üle mõnda varasemat värvitööd. Sellisel puhul võib all olev camo jääda läbi paistma uue värvilahenduse alt.

Värvilahendusi on lõputult ning isegi kui üritad sarnast tulemust saavutada erinevate relvade peal, siis ikkagi avastad, et iga töö on erinev. Unikaalsus on tore. Unikaalse relva omamine on üks suurimaid põhjuseid miks enamik relvi ära värvitakse. Kohe teisel kohal on sulandumine keskkonda. Erinevaid värvilahendusi lahti seletada on keeruline. Soovitan lugeda all oleva näite läbi, kus piltidega seletatud rohkem. Ehk saad inspiratsiooni.

Lõpetama peaks kahe õhukese kihi matt lakiga. Lakil on mitu head omadust. Lakk annab tugevama lõpptulemuse, mis on kriimustustele ja tavakasutusele vastupidavam. Peale selle tekitab matt lakk kergelt kareda väliskihi, mida tavaline spray värv pole siiamaani veel minu nähes teinud. Lakitud kaba on mõnus kätevahel hoida ning seetõttu annab relv hea "tunnetuse" , mis omakorda võrdub parema täpsusega ja lisab kasutusmugavust.

Näide
Eelnevalt olid relva detailid puhastatud ning vajalikud kohad kinni kaetud kasutades maalri teipi. Relv (VSR G-Spec) ripub traadiga lae küljes. Selliselt saab kõiki külgesid ühtlaselt katta värviga. Kui relv asetada näiteks telliste peale seisma, siis üldiselt alumine pool relvast jääb väga õhukese värvikihi alla ning camo on raske teha. 2-3 õhukest kihti alusvärvi on piisav. Musta värvi kaba, toru ja kere ei tohi läbi paista värvi alt. Vajadusel lisa veel üks kiht alusvärvi kuni tulemus on ühtlane.






Järgmine samm peale alusvärvi peale kandmist on šablooni(de) asetamine relvale ning erinevate kihtide värvmine. Antud juhul kasutan šablooniks erinevaid taimi, mis annavad suurepärase tulemuse. Suvisel ajal võimaluse korral kasutada lehti, oksi ja taimeid, et tekitada head "lehe" imitatsiooni relvale. Paberist šabloone kasuta siis, kui muud pole saadaval või soov on näiteks digilaiku vms värvida. NB! Teipisin taimestiku aluse külge kinni, et see võimalikult lähedale jääks vastu relva kere. Vastasel juhul spray värv ei jäta taime kuju relvale, jääb ainult kergelt aimatav ähmane kujund.




Järgmiseks lakk peale.
Kasutatud värvid ja matt lakk antud värvitöö juures...


Tulemus






Soovitusi:

* Värvi relv, optika, rõngad, klapid, harkjalg vms eraldi. Vastasel juhul detailide eemaldamisel või nihutamisel jääb alt originaalvärv (tavaliselt must) paistma.
* Erinevate värvikihtide peale kandmisel võiks olla minimaalselt 15 minutit vahet, et eelnev kiht jõuaks ära kuivada. Ideaalis võiks see aeg olla paar tundi, kuid näiteks 7-9 erineva kihi peale kandmisel on sellisel juhul värvimiseks kuluv aeg mitu päeva juba. Mida pikem ajaline vahe kihtidel seda tugevam tulemus jääb.

Bjorn:
Spongebobiga relva värvimine...

Lihtne ja suhteliselt lollikindel variant jäljendada tänapäeval väga levinud digicamot. Ainuke oskus on valida õigeid camo värvid välja. Edasine on lihtne: Airsoft Gun Camo Painting Tutorial (Sponging)

Non-juutuub kraami ka veits: http://www.ar15.com/forums/t_6_19/321800_Sponge_Camo_Tutorial.html&page=1

Sel suvel peaks ära proovima. Ainult õiged värvid vaja EKV digicamo jaoks leida :P

Bjorn:
Sai oma GoPro kaamera kest ära värvitud.

Värviks Tumerohleine oliiv MOTIPi poolt.









Pahandus:
Kenalt tehtud ;D

Leivaraisk:
On küll väga vana teema, aga tahtsin mainida, et metallkerega relvi on kõige mõttekam pulbervärvida. Ise töötan hetkel pulbervärvijana Tartus, Värvispectrumis ja see kvaliteet, mis meilt väljub ei ole ühegi pihustatava värviga võrreldav. Värvitoone on tuhandete kaupa valida. Ainsad asjad, mida jälgima peab on, et värvitav pind juhiks elektrit, oleks ideaalselt puhastatud ja kannataks vähemalt 250-kraadist kuumust. Töö kvaliteet sõltub eelkõige (igasuguse värvimise puhul) eeltööst, ehk sellest, kui palju nühkimist ja puhastamist oled viitsinud eelnevalt läbi viia. Igasuguseid laigulisi ja kirjuid pinnaseid meilt ei saa, kuid tööstusliku kvaliteediga läikiv/poolläikiv/matt/liiv pind ei ole probleem.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version