Poll

Hääleta ettepaneku poolt või vastu

Ettepanek säilitada hetkel kehtiv piirang 2.3J (150m/s 0.2g) 15m MED
25 (45.5%)
Ettepanek tõsta 2.5J (158m/s 0.2g) 15m MED
30 (54.5%)

Total Members Voted: 51

Author Topic: Reeglite muudatuste küsitlus! KP ja SA snaiperrelvade jõu tõstmine  (Read 53377 times)

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Huvitav, et KP ja SA MED arvutamisel võetakse aluseks alati see, mis automaadi maksimaalne jõupiirang on, ehk siis MED pealt KP või SA relvaga pihta saada oleks sama, mis automaadiga point blank.
Tavalised automaadi engagement distanced on ju ka vähemalt 20-30m, mis tähendab, et reaalselt see 1.5j ei tule eriti tihti vastu kanni. Juhus, kus keegi sul SA või KPga hakkab MED pealt uhama tähendab aga seda, et saad sama tugevusega, mis automaadiga point blank.
Mina tõstaks kõikide üle 120ms laskvate aparaatide MEDi vähemalt 5m võrra. Kui keegi hakkab nüüd vinguma, et ta püstoliga ei lase enam välja MED pealt, siis kaks varianti: Jookse lähemale või mine kaugemale.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Tavaline võimsamate relvade laskedistants on samuti ju kaugem kui on MED (automaadi point blank). Selles mõttes on ju korelatsioonis - automaadil on üksiklasu piirang hoonetes just selleks, et täpiliseks ei lastaks. Lisaks peast ütlen, et kõik MED-d saigi ju kaugemale ümardatud kui miinimum arvutuslikult oleks. Vist oli tegelikult 2.3J juures 12.x meetrit see kus 1.5J peale langes.

See 5m pikem MED ei ole mitte midagi halba ma lihtsalt mõtlesin, et need võiksid kõik olla kuidagi arvutuslikus seoses ja loogika järgi tuletatavad.

ASH

  • Guest
nagu ma öelnud olen , minul pole ka pikema distantsi vastu midagi aga jah arutlus siiski hetkel pigem ju mõõdetava jõu osas .

see argument, et automaadiga pmst ei satuta point blank olukorda on bs. Sama terminaatori mängustiiliga mees avab väljas hoone nurka-  palun väga , ta ei pea kasutama üksiklasku ja on hicapiga ta lihtsalt avab seda nurka lõputu valanguga (samuti kasutab ära võimalusi mis pole keelatud). Nurga taga olev mängija on pipi või pupu või mis iganes pärast seda , paratamatus ju , sama siis nagu Pahanduse soovitus teistpidi , et siis eemaldu ise kui kardad . Sama igasugu punkrite , kaevikute, kraavide ja varemete vahel või ümber - paratamatult tekivad kontaktid väga lähedalt ja ei ole keelatud valanguga mängida. mõne mehe automaat laseb ikka väga tihedalt 11,1lipoga .  Lihtsalt veidi vastupidiseid argumente.


ASH

  • Guest
miks ma selle eelmise postituse üldse tegin . Sest hetkel jääb sellest halamisest selline mulje nagu nüüd edaspidi, pärast jõupõhist mõõtmise alustamist , hakkakski kuulipildujatega kontakt käima ainult 15 meetri pealt ja mitte meetritki kaugemalt. Aga senini on kuulipildujad mängus olnud ja samade jõududega mänginud .
Pigem tean mina ,et peamiselt on valusalt(vigastustega) lõppenud kontaktid olnud kas automaatidega või snaiprite (k.a. SA snaipritega) .

teen mody postitusele (jäi kuidagi ennist välja)- et 15meetri pealt kuulipildujaga VÄHEMALT 4sekundi pikkuste valangutega  otse kehasse ja näkku ka ikka - absoluutselt kõik kuulid
« Last Edit: March 19, 2018, 19:35:07 by ASH »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Absoluutselt ASH´iga nõus. Korralikult ehitatud SA, laseb kiirema näpuga operaatori
käes sama, mis hiina stock automaat, lasketiheduse poole pealt. Eriti HPA omad.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Kusjuures hetkel ongi pigem probleem, et päris paljud "kulamehed" jalutavad liiga lähedale oma 150ms pillidega. Samas õnneks ei ole meil eriti selliseid vendasid, kes suudaks jätkusuutlikult oma 150m/s laskva kula üle 30rps stabiilselt laskma panna. 

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Minu hinnangult on ebamõistlik toppida KA ja SA ühte klassi. Ma ei ole näinud kuskil mujal sellist lähenemist (jälginud üksjagu välismängude reegleid)

Soomlastel on TSTOS 18 reeglites:
Regular full auto weapons: 1.7 J
All support weapons: 2 J
Semi-automatic sniper rifles: 2,5 J
Heavy semi-automatic sniper rifles (ex. M83 Barret) 3 J
Bolt action sniper rifles: 4 J

Kui ühelt Soomlaselt uurisin, kui keeruline oleks teha 2,5J Kula, mis laseks üle 30 rps, vastas:
"Holy crap are those allowed in Estonia ? 😁"

Ei saa võrrelda üksiklaskudega mid-cappidega SAd korraliku valanguga KPga, millel 2000-3000 kuuli.

Minu ettepanek on ikkagi kaks hääletust korralda. 1 SA piirkiiruse/jõu jaoks ja 1 KP piirkiiruse/jõu jaoks.

ASH

  • Guest
suht mõtetu kommentaar - aga tava automaadid 1,7 J ja üle 30rps piiranguteta lubatud ? HOLY CRAP ! korralik sadomaso rsk

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Siinkohal lisaks, et kui on inimesed kaugemal lubatust, ei tekki reeglina probleeme, kuid enamus vaidlusi ongi just minimaalse laskekauguse juures, seega pooldan absoluutselt minimaalsete laskekauguste pikendamist 25 meetri peale. Konkreetselt jõus ma probleemi ei näe, vaid pigem lubatud lähimas distantsis. Ilmselt siit tulevad ka tõstmise vastased hääled sest probleem on pigem lubatud 15 meetris 25 asemel.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Piirkiiruste määramisel tuleks eraldada kaks aspekti. Esimene aspekt on tabava kuuli jõud ja teine on mängu dünaamika.

Kui ainult jälgida tabava kuuli jõudu, siis tõepoolest pole vahet kas Sind tabab 15m kauguselt 2,5J SA või KP. Samas ainult Jõust lähtudes võiks SA/KP tulistada ka 4J, kui laseb sama kaugselt kui poltlukk snaiper peab laskma. Tabava kuuli jõu poolest vahet ei ole.

Hoopis teine teema on mängu dünaamika. Mängu dünaamikast lähtudes ma ei näe, et KP ja SA väljalaske kiiruse piirangud võiksid samad olla. Samamoodi nagu SA ja poltlukk snaipri väljalaske kiiruse / jõu piirangud ei ole samad.

Mis puudutab 1,7J ja automaati, siis tegemist on MIL-SIMiga ning point-blank (1m ja vähem) tulistamist automaadiga tõenäoliselt ei toimu.

Minu ettepanek ongi see, et hääletada saaks mõlemat kategooriat eraldi. Näiteks mina hääletaks SA 2,5J poolt ja KP'le hääletaks 2,3J. Ehk kuidas sellise eelistuse järgi peaksin siin hääletama? :)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Ehk kuidas sellise eelistuse järgi peaksin siin hääletama? :)

Eks ikka nii nagu süda ütleb! Hääletusperioodi lõpus vaatame tulemusi ning siis mõtleme järgmistele muudatustele kas ja mida ja kuidas läheneda. Seniks käimas olevat hääletust ei muuda. Ainuke variant oleks tühistada kogu hääletus, aga ei näe, et ka see oleks põhjendatud hetkel.

ASH

  • Guest
Piirkiiruste määramisel tuleks eraldada kaks aspekti. Esimene aspekt on tabava kuuli jõud ja teine on mängu dünaamika.

Kui ainult jälgida tabava kuuli jõudu, siis tõepoolest pole vahet kas Sind tabab 15m kauguselt 2,5J SA või KP. Samas ainult Jõust lähtudes võiks SA/KP tulistada ka 4J, kui laseb sama kaugselt kui poltlukk snaiper peab laskma. Tabava kuuli jõu poolest vahet ei ole.

Hoopis teine teema on mängu dünaamika. Mängu dünaamikast lähtudes ma ei näe, et KP ja SA väljalaske kiiruse piirangud võiksid samad olla. Samamoodi nagu SA ja poltlukk snaipri väljalaske kiiruse / jõu piirangud ei ole samad.

Mis puudutab 1,7J ja automaati, siis tegemist on MIL-SIMiga ning point-blank (1m ja vähem) tulistamist automaadiga tõenäoliselt ei toimu.

Tuletan jällegist meelde , et siiani on need relvad mängudel koguaeg olnud - keegi ei ürita midagi võimsamat mängule lubada - vastupidi , relvad tuleks 2,3 J puhul lahjemaks teha . Mina pole aga nõus, et ma pean hakkama downtuningut tegema sest me otsustasime hakkata mitte kiirust vaid jõudu mõõtma ning tabeli ridasid taga ajades saadakse ebaadekvaatne arusaam ja nyyd enam pole osa relvi legyt.
Ning ei ole ju ka erilisi probleeme olnud ses osas . ja MED ei ole hetkel vaidlusteemaks üldse , selles osas eksivad pidevalt ka BA snaiprid ja väga jõhkralt ja ometi tõstsime nende lubatud jõudusid väga palju

Minu ettepanek ongi see, et hääletada saaks mõlemat kategooriat eraldi. Näiteks mina hääletaks SA 2,5J poolt ja KP'le hääletaks 2,3J. Ehk kuidas sellise eelistuse järgi peaksin siin hääletama? :)

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site

Tuletan jällegist meelde , et siiani on need relvad mängudel koguaeg olnud - keegi ei ürita midagi võimsamat mängule lubada - vastupidi , relvad tuleks 2,3 J puhul lahjemaks teha . Mina pole aga nõus, et ma pean hakkama downtuningut tegema sest me otsustasime hakkata mitte kiirust vaid jõudu mõõtma ning tabeli ridasid taga ajades saadakse ebaadekvaatne arusaam ja nyyd enam pole osa relvi legyt.


Hei ASH, sa oled seda juba 2x maininud, et KP'd tuleks lahjemaks teha kui 2.3J piirang teha, aga ma ei saa aru, kus see loogika on. Siiamaani oli neil ju piirang 150m/s 0.2 kuuliga, mis annab energiaks tegelt natuke alla 2.3J Kuidas see siis nii läks et, KP'd tegelikult kõvemaks tuunitud on?

« Last Edit: March 22, 2018, 12:00:49 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum

Tuletan jällegist meelde , et siiani on need relvad mängudel koguaeg olnud - keegi ei ürita midagi võimsamat mängule lubada - vastupidi , relvad tuleks 2,3 J puhul lahjemaks teha . Mina pole aga nõus, et ma pean hakkama downtuningut tegema sest me otsustasime hakkata mitte kiirust vaid jõudu mõõtma ning tabeli ridasid taga ajades saadakse ebaadekvaatne arusaam ja nyyd enam pole osa relvi legyt.


Hei ASH, sa oled seda juba 2x maininud, et KP'd tuleks lahjemaks teha kui 2.3J piirang teha, aga ma ei saa aru, kus see loogika on. Siiamaani oli neil ju piirang 150m/s 0.2 kuuliga, mis annab energiaks tegelt natuke alla 2.3J Kuidas see siis nii läks et, KP'd tegelikult kõvemaks tuunitud on?

Kui ma õigesti aru saan, siis erinev põhimõtteline lähenemine. Kui idee jõu mõõtmise taga oli see, et joule creep nähtusest mõõtmisveal vabaneda ja tänu sellele realistlike mõõtmistulemusi taga ajada, siis saan aru, et ASH idee oli see, et kuna enne joule creep oli mõõtmise järgi lubatud, siis nüüd peaks vähemaks tuunima, et jääda jätkuvalt reeglitesse?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Hei, ütleks nii, et paistab olema inimesi, kes on siis teadlikult tuuninud oma relvad kõvemini laskma (energia poolest) kui lubatud, kasutades ära asjaolu, et reeglid on seda võimaldanud.

AGA, palun arvestage ka sellega, et on olemas inimesi, kes on seda "joule creep'i" arvestanud kogu aeg ja on tuuninud oma relvad nii, et need jääksid kuuli energia poolest lubatud piiridesse. Ja nemad ka ei taha omi relvi ringi teha.