Author Topic: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.  (Read 23524 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #15 on: May 22, 2017, 09:11:35 »
Konstruktiivsusest oli sinu kriitika väga kaugel ja aususest oled sa ka väga kaugel, sest lugedes sinu kriitikat võis kohe aru saada, et sa pole antud üritusest nii ehk naa huvitatud. Ma olen 40 aasta jooksul siiski õppinud inimste käitumisest aru saama. As i sed, move on.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline AndreV

  • Tavakasutaja
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #16 on: May 22, 2017, 09:43:12 »
Kuskil sa mainisid, et sul 10h tööpäevad ja ei jõua korraliku teemat teha, aga siin nüüd inimestega vaielda on aega ?
Kui palju oled sa praegu siin aega kulutanud enda kaitsmisele selle asemel, et üks kord korralik teema teha ja kõik.
Oleks jäänud teistele parem mulje ja ehk ka rohkem mängijaid tulnud.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #17 on: May 22, 2017, 18:28:26 »
Vastan sulle sõnumites AndreV, et mitte postitust risustada sinu kombel.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #18 on: May 23, 2017, 17:46:40 »
Siukese vaidlemiste peale palju üldse kohale tulijaid on? ????

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #19 on: May 23, 2017, 19:01:37 »
Vaielda üldse ei tahaks, ei näe isegi mõtet vaidlemisel, hetkel on kindlalt tulijaid kirjas 7, kui palju veel tulijaid on kes pole endast märku andnud ma ei teagi, kuna algne postitus ürituse kohta kustutati, siis ei tea kui mitu mängijat kes end osalema märkisid on loobunud või siiski tulemas.
« Last Edit: May 23, 2017, 22:48:11 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #20 on: May 23, 2017, 23:20:20 »
Lohakusega siin peletad inimesed eemale. Kui lihtsat asja ei suuda korralikult teha, siis mis peaks motiveerima natuke kaugemalt inimesi sõitma mängule, et äkki võibolla on korralik  ja läbi mõeldud mäng. Lisaks vaadates suhtumist, siis pole ka mul endal isu sellise korraldaja mängule tulla. Neid inimesi pole mitte vähe, kes on nõus sõitma päris palju kilomeetreid maha korralikule mängule.

Võta eeskujuks näiteks Margus, kes isegi väikeseid mänge teeb korraliku eelinfoga. Või kui lihtsalt tahad, siis topis olev Bjorni juhend, võta copy paste ja asenda enda ürituse kohta käiva infoga ära.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #21 on: May 24, 2017, 05:37:12 »
Kes teeb lõpuks ürituse heaks? Korraldaja võib investeerida oma aega ja raha, teha filigraanse stenaariumi jne... Aga kui inimesed ei viitsi kohale tulla, siis on üritus ikkagi läbikukkunud. Just inimesed teevad iga ürituse põnevaks. Ilmselgelt on airsoft mäng kus osalejate arv määrab kui hea üritus on. Mida rohkem osalejaid, seda huvitavam mäng. Kui aga ei viitsita kodust kaugemale kui max 10 km minna, siis pole miskit parata, selle asja nimi on laiskus.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #22 on: May 24, 2017, 05:46:15 »
Olgem ausad, mängijaid on vähe, enamus on lihtsalt mega mugavad ega EI VIITSI lihtsalt kuhugi kodust natukenegi kaugemale minna, sest siis astutakse oma harjumuspärasest mugavustsoonist välja kus on harjutud, et neile tehakse kõik ette ja taha ära ilma, et ise midagi eriti tegema peaks. Samas mida rohkem on osalejaid seda põnevam on ka üritus ise, kas pole nii? Mängijad on aga Eestimaa erinevates nurkades ega ei viitsi isegi väikesel Eestimaal kulutada aega saja kahesaja kilomeetrisele sõidule, sest esmane põhjus on lihtsalt laiskus ja mugavus, et tooge mulle üritus koju kätte koos teiste osalejatega. Need kellel on huvi ja soovi ning viitsimist lähevad kohale ükskõik millises Eesti nurgas üritus ka ei toimuks ilma vabandusi otsimata.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #23 on: May 24, 2017, 08:45:47 »
Alati see nii pole, et mida rohkem rahvast seda põnevam.

Isegi käidud üritusel kus om mitusada inimest aga mäng on igav ja lohisev. Lasta saad ühe salvetäie.
Parimad mängud on olnud 50 - 60 inimesega.
Kõige rohkem kuule lased ära aga max 20 inimese mängudel ja leiad, et väike punt polegi halb

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #24 on: May 24, 2017, 11:39:16 »
Möla mängijate "mugavusest" ja "mitte viitsimisest" on lihtsalt solvav. Meil sõidab päris palju mängijaid pool Eestit maha, et mingile täitsa tavalisele mängule tulla. Teinekord on piinlik, tahad mingi lihtsa madina teha ja privasse tulevad kirjad kaugema kandi meeste huvist asja vastu.
Avalikult ülesriputatud (tasuline!) mäng/kuulutus võiks ikkagi mingitele standarditele vastata. Selle konkreetse teema puhul ei ole mõtet teisi süüdistada huvi puuduses. Probleem on suhtumises. Mina sain igal-juhul nende viimaste Remiuse süüdistuste peale pahaseks.

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #25 on: May 24, 2017, 12:55:07 »
Nii palju aega pole, et teemas asjad korralikult kirja panna, aga aega on, et eepos sõnumitesse kirjutada ...

+1 soorebane

Sama nädalavahetus toimub ka teine mäng, seega on sul valikuvõimalus. Eesti on nii väike, et sõita maha mingi mõnisada kilomeetrit pole mingi probleem. Kui keegi hakkab otsima vabandusi, et mõnisada kilomeetrit on ikka jube suur vahemaa sõita, siis on ju see lihtsalt vabandus kodus istumiseks. Vaadates olukorda, siis on ilmselge, et Eestis ei ole just väga palju aktiivseid mängijaid ja ma ise olen valmis haarama igast võimalusest mis mulle vähegi ajaliselt sobib, sest mul puudub huvi niisama kodus istuda. Meie meeskonna eesmärk on harjutada meeskonna tööd ja taktikat ja mitte lihtsalt niisama mängimiseks ning airsoft tundub selliste treeningute jaoks olema väga hea võimalus. Antud hetkel võib see üritus jääda ainsaks ürituseks mida korraldan ning edaspidi pigem otsin võimalusi teiste korraldatud üritustel osaleda kus oleks ka osalejaid rohkem. Olgem ausad, mida rohkem osalejaid, seda huvitavam on ka üritus. Kui mitu üritust on Eestis üldse kuus kus osaleks näiteks vähemalt 50 inimest või enam? Enamus inimesi on lihtsalt nii laisad, et ei viitsi isegi väikeses Eestis mõni sada kilomeetrit sõita, et osaleda kusagil üritusel, vaid eeldab, et üritus neile koju kätte toodaks või et neid vähemasti tasuta transporditaks üritusele ja tagasi koju. Mis me siis veel mõnest muust Eestist väljaspool toimuvast üritusest räägime? Ettekäänded et pole raha, pole aega, liiga kaugel, halb korraldus jne... Mina ütleks et laisad huvilised ka kes ei viitsi lihtsalt kohale tulla vingudes foorumis korrralduse üle oodates filigraanset korraldust. Samas näeb inimene kõvasti vaeva, käib kohapeal, märgib ära mänguala, hangib lisavavahendid, valmistab kõik ette, mõtleb kõik pisidetailideni läbi, otsib mängule ehk isegi kohtunikud, ehk isegi leiab mõne proffi kes on nõus jagama mõne tarkusetera militaartaktikast jne... ja lõpuks ilmub kohale üritusele 10 inimest või isegi vähem, sest üritus toimus liiga kaugel, polnud raha, oli vaja mööblit vedada, mahla sugulastega teha, autot remontida jne... Kas korraldaja aeg polegi siis mitte miskit väärt? Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii? Aga seni kuni mängijad otsivad vabandusi miks mitte osaleda, seni ei muutu ka airsoft populaarsemaks ja ei teki juurde ka korraldajaid. Sellised mängijate detailide nõuded peletavad uusi korraldajaid eemale ja nagu näha ega ei ole neid üritusi teab kui palju siin Eestis siiski. Põhiliselt mängitakse oma seltskonnaga kusagil oma nurgakeses ja parimal juhul osaletakse mõnel hooaja avamisel või lõpetamisel ja ongi kõik. Ego laks on eestlastel ikka nii kõrge, et korraldaja niiöelda peaks mängijate arvates mängijaid kätel kandma jumala staatuses kuna mängijaid on nii vähe. Ehk oleks sellel ka põhjust kui mängud oleks tasulised, kuid ma ei korralda tasulist mängu, vaid üritust kus saab lõbusalt aega veeta värskes õhus ja samas ka miskit õppida ehk. Kui minu eesmärk oleks raha teenida, siis paneksin ma ka osavõtu tasu näiteks 50-100€ per osaleja, palkaksin kohtunikud ja loosiks välja nänni, teeks diili kaitseliiduga mõnene nende treeningala kasutamiseks ja nende tehnika kasutamiseks jne jne jne... See kõik vajab aega ja nõuab raha. Isegi väikese ürituse korraldamisel on nii rahaline kui ajaline kulu mida osavõtjad ei näe ja mis osavõtjaid ei huvita. Enamust inimesi huvitab ainult foorumis stenaariumi lugemine kodus arvuti taga, et siis leida vabandus, et miks ei saa osaleda, sest reaalselt lihtsalt ei viitsita liikuda kodust kaugemale enam kui mõned kilomeetrid. Milles viga on ma ei tea, vb on asi selles, et arvuti jääb liiga kaugele, või ollakse harjunud, et emme/issi pühib tati suunurgast ära ja pistab lusikaga pudru suhu, või soov õhtuti või isegi päeval auru all olla. Ma ei tea mis on põhjuseks. Inimesed peaks aru saama, et kui on olemas põhiinfo, siis tulge kohale ja tehke üritus huvitavaks ise. Tulge ise, kutsuge sõbrad kaasa, osalege, veedke lõbus nädalavahetus mis on igal juhul parem kui istuda kodus, lakkuda arvuti taga õlut ja vaadata kala pilguga arvuti ekraani.

Offline AndreV

  • Tavakasutaja
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #26 on: May 24, 2017, 13:50:31 »
Hämmastav.
Kuidas ei jõua kohale, et asi ei ole mängu kauguses või mõnes muus probleemis vaid puhtalt korraldaja suhtumises.
Kohe mitte ei taha minna korraldaja mängule kes sellise kirja saadab :

Quote
Lugesid tunde minu kommentaaride vahel? Sekundeid ka ikka stopperiga mõõtsid? Nagu näha kulub juba omajagu aega teiesugustele vingudele vastamiseks. Ära vingu, ela ise ja lase teistel elada, kui sulle ei meeldi, siis ära loe, kuid ära hakka ka vinguma nagu mingi eit. Ei meeldinud liigu edasi, kui arvad, et oskad paremini, siis tee mitte ära pläkuta teiste kallal. Ma ei sunni kedagi ei vägisi lugema ega vägisi osalema. Maksa mulle 100€ osavõtu tasu üritusest ja ma teen selle raha eest ideaalse postituse nii, et sul poleks piuksu ka teha ega millegi üle viriseda. Seni aga tegele oma asjadega ning ära tule targutama ega vinguma teiste postituste alla.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #27 on: May 24, 2017, 13:53:38 »
"Teen Harjumaal mängu .. 20 EUR osamaks .. ärge olge laisad ja tulge kohale. Tehke mäng iseendale põnevaks .. mul ei ole aega midagi teha" nii päris asjad ei käi.


Ära ole laisk ja kirjuta normaalne informatsioon mängu kohta.
Nõuad mängumaksu ja info on täiesti olematu. Ma tõesti ei viitsi teisele poole Eesti sõita ja tundmatusse minna ja pärast mängust pettuda ... Pigem veedaksin selle aja oma perega kui sõita tunde maha mingi lambi ürituse pärast millest ma mitte midagi ei tea. Hiljem tuleb veel välja, et mängin kellegi ema maja tagahoovis.

Tundub, et sinu teksti järgi on KÕIK airsofterid ja Eestlased laisad diivani peal lambi vennad kes ainult aurude all ja sa oled ainuke aktivist kes mööda Eestit ringi sõidab.

EDIT: "Nõuda filigraanset korraldust tähendaks ka seda, et inimesed garanteerivad ka suure osavõtjate arvu mis oleks tunnustus korraldajale. Igav võib üritusel olla põhiliselt ja esmasel põhjusel kuna osalejaid on liiga vähe, kõik muu on asja juures teisejärguline juba. Mängu teevad põnevaks just osalejad ise, mida enam on mängijaid seda põnevam on mäng, kas pole nii?"

Aga tee nii siis, et tuleks palju osalejaid .. mingi lambi üritust korraldades sa ei saagi osalejaid ja sellise suhtumisega sa jäädki oma nurka oma pundiga.
« Last Edit: May 24, 2017, 13:59:29 by GraboN »

Offline kkarll94

  • Tavakasutaja
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #28 on: May 24, 2017, 14:20:20 »
Tundub juba nagu facebooki osta/müü grupp kus keegi ei taha jonni jätta.
Kes pole huvitatud pole ju töesti vaja kirjutada ja maha teha.
Kõik siiski ju vanemad inimesed.
Mina siiski lähen, kuna infost sain aru kus mäng on ja millal on, ei hakka sellepärast maha tegema et ei ole korrektne ja kui kohal olles selgub et tõesti korraldus nüri ja ei osata mängu korraldada siis järgmine kord ei lähe ????
Seniks puhake ja nautige ilma ????

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Operatsioon Lõks. Peressaare üritus.
« Reply #29 on: May 24, 2017, 15:12:24 »
Tundub juba nagu mõned kasutajad lihtsalt põhimõtteliselt ei taha aru saada, mis siin kirjutatakse.
See ei ole mahategemine vaid konstruktiivne kriitika.

Ma ei saa aru, kuidas see võib nii keeruline olla mõista?
Kui kasutaja toob ainsaks põhjuseks välja selle, et tal ei ole aega kirjeldust teha, samas saates korralike kirjandeid teistele PMi, siis mulle jääb paraku mõistmatuks, miks ei või lihtsalt teemat korda teha ja kõik on rahul.

//Siin on kahel lehel väga konkreetselt välja toodud, mis võiks muuta ja kuidas seda teha.