Author Topic: 2017-05-20/21 Op. "Iron Sky III" @ Nurmsi lennuväli  (Read 3650 times)

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
2017-05-20/21 Op. "Iron Sky III" @ Nurmsi lennuväli
« on: May 21, 2017, 21:05:04 »
Õnnestus siis poolteist päeva Iron-Sky III lahingutest osa võtta. Tegu oli sisuliselt noorte laagriüritusega. Kohal olid noorkotkad, kodutütred ja Militaarseikluse Tartu ja Tallinna "regulaarväed". Meie "tibake" väiksem airsofterite punt korraldas neile vastutegevust. Mul puudus kohale minnes suht igasugune ettekujutus mis toimuma hakkab. Vaikselt lootsin vaid et Mil-Sim'ile tüüpilist passimist väga palju ei tule. Kohapeal selgus et logelemisest võib vaid und näha. Kogu laupäeva (ja pool pühapäeva) sai pikemat pausi pidada vaid suure laagri söögipauside ajal. Ülejäänud aja piirasime vastase baasi, pidasime võsas sissisõda ja võtsime kaevikutes vastu roteeruvaid armeegruppe. Loodetavasti me surime paraja kiiruse ja visadusega, et ka vastaspoole noortel oli huvitav. Päris mitmetel vastastest tundus airsofti relv esimest korda käes olevat. Sellele vaatamata hirmu ei tuntud ja organiseeritud üksustena liikumine andis neile täiesti arvestatava jõu.

Igasugust muud veidrat pulli juhtus kah. Loodan et meie ametlik kroonikakirjutaja paneb kõik paremad palad siia kirja.

Ja kokkuvõtvalt natuke isiklikku seisukohta.
Negatiivsed asjad:
- eelinfo oli napp;
- jalad on villis
- ja homme peab tööle minema :)

Positiivsed asjad:
- noortelaagi tegevuse organiseerimine oli tõhus;
- tõsiselt hea oli, et öösel oli öörahu ja sai magada;
- ropult sai täristada.

Tänud Militaarseiklus, vastased ja võitluskaaslased, hea üritus oli!

Offline Ürgisane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: 2017-05-20/21 Op. "Iron Sky III" @ Nurmsi lennuväli
« Reply #1 on: May 21, 2017, 22:37:58 »
Suured tänud vastutegevusele :D Saime noortega rünnata, kaitsta  , surma , piisavalt naerda ja tänu Teile piisavalt uusi kogemusi . Loodame , et järgmine aasta toimub uuesti :P

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kokkuvõte vastutegevuse poolelt
« Reply #2 on: May 22, 2017, 11:35:26 »
Suur tänu Militaarseiklusele, suure mängu eest!!!

Ma pole varem sellise korraldusega mängul käinud. Ma ei kujuta ette kui palju võttis Marekil selle korraldamine aega, raha, energiat ja läbirääkimisoskust. Kohal oli palju erinevaid struktuure ja tehnikat, mida ka albumitest nägid.

Olen tänulik!!!, et kutsuti vastutegevusse.
Ilm oli super soe.
Kilometraaz kahe päeva peale tuli hea sportlik 20km: laupäeval umbes 14,5km ja pühapäeval 5,5km. Sellist maad ei liigu ma tavaliselt ka nädalaga kokku.

REEDE:

Vastutegevuses osalenuna:
Püüdsin reedel vastase staabis salaja rahulikult pilte teha, aga peagi minust teavitati ja siis pilgud muutusid, õnneks jäeti mind ellu:)))
Hea oli vaadata kuidas kõik oli korraldatud, staabis juhid (ka kaks noort ambitsioonikat tublit juhti hr Enriko ja hr Klaivert) jagasid korraldusi ja noored kuulekalt tegutsesid.
Lubati kõike pildistada, toimus toitlustus, 11 telgi püstitamine, kaitse rajatiste kaevamine, patrullid, kuivkäimlate rajamine, erinevad mängud ja koolitused.

Juhtusin nägema ka õhtu hämaruses lampide valges hr Klaiverti vändaga telefoniside koolitust Tartu noortele. Koolitus oli väga põhjalik ja instruktor pidevalt küsis üle, et kas kõik mõistavad ja lasi erinevaid asju lähemalt vaadata. See on pika kaabliga vändaga telefon (albumis reede fotodel ka näha), mis veeti eri kaitsepunktide vahele.

Hea oli näha kui põnev laager noortele korraldatud.

LAUPÄEV:

Minu äratas kell 05:30 kõrval lennuklubi õhupalli pumpamine ja siis kella 6 paiku lendas see valju gaasileegi mühinatega otse vastaste laagri poole. Hommikusöök ja peagi kogunesid ka ülejäänud vastutegevuse liikmed, meid oli umbes 10, vastaseid vist oli 150? – „hirmul suured jalad“

Vastane - Hr Kerami armeel oli palju ülesandeid, mida saime takistada. Ägedaimad lahingud toimusid muidugi pikas kaevikuliinis, kus olid iga väikse maa tagant varjumiseks punkrid laskepesadega. Sain ka esmakordselt nii pikas kaevikute liinis mängida ja tunda punkri laskeava eelist lagedalt ründajate vastu, niitsin mõnuga…

Meie klubi raketisnaiper on nii täpseks saanud, et lasi päris kaugelt soomuki küljeklaasi puruks, soomuki juht „langes“ kangelasena…

Nagu ka albumi fotodelt näha tulid hr Kerami armee väga massiliselt nii kaevikust ka külgedelt ja meil polnud väga pikka elu.

Metsa luure, hr Kerami Vabariigi baasi rünne, allakukkunud piloodi otsimise sõda metsa all, andsid palju vaheldust.

Vahepeal metsa poolt vastase baasi jalutades tekkis soov pulli teha ja nii võtsin ühe relvitu miinipaigaldaja omale kilbiks ja minu kaunis G36 miinipaigaldaja kuklas jalutasime baasi staapi. Oleksin peaaegu saanud staabi õhata, aga mind kustutati küljelt kiirelt.  Maamiin oli ehtsa välimusega, näed seda kasutaja Ürgisane albumis.   


KÄTTEMAKS
Aasta ja 15 päeva ootasin päeva, mil saan kätte maksta hr Klaivertile oma pika pantvangipõli eest, kes siis Rutjal (6-7 mai 2016) korraldas minu vangistust.
Saatus tegi nii, et ägedas kaevikulahingus komistasin juhuslikult hr Klaiverti peale ja nii see läks…
Kahjuks polnud pakkuda mul pantvangile nii mugavat ja söögi/joogi rohket pantvangi elu nagu minule Rutjal pakuti. Vaeseke pidi kõdunema niiskes pimedas punkris kõvadel laudadel ja korraks välja saades istuma mulla hunnikul, ka  laupäeva albumis näha.

Kahjuks ei saanud me kaua pantvangi piinata. Hr Keram isiklikult tuli oma kõrge alluva päästmiseks kohale, rivistas kogu oma armee põllu äärde ja üritasime siis kompromissi leida keset põldu – mõlema poole laskeulatusest väljas. Me paigutasime kolm oma vastaste küljele ka varitsusse.
Loovutasime lõpuks pantvangi kokkulepitud tasu eest, aga mõlema osapoole viha ei lasknud päästikusõrmel rahus olla ja nii see läks…
Õhus polnud vist ühtegi vaba kohta ei putukatele ega õhule, ainult kuulid vihisesid ja nagu ka piltidelt näha, põld oli sõdijaid täis.
Seda pole vaja vist üle rääkida kuidas vastutegevuse kõik hinged seal metsasaarel kustusid…
See oli võimas elamus nii langejana kui ka fotograafina.

Siis oli vaja meil end välja elada ja nii me kiusasime hr Kerami baasi päris pimedas veel.
Sõbralikult lõpetasime ja läksime oma laagrisse metsa äärde.   

PÜHAPÄEV:

Meie vastutegevusest oli järgi 9 umbes 100+ hr Kerami armee vastu.
Püüdsime takistada hr Kerami armee tegevust nii palgaraha järgitoomisel ja kaevikute lippude püsti hoidmisel.

Hea oli mängu lõpus kuulata noor vastase arvamust, ta arvas, et meid oli rohkem. Järelikult siis suutsime järelejäänud üheksaga neid piisavalt kiusata.

Oli pikk ja täiesti uue kogemusega airsoftiüritus.

Palju tänu kogu korraldustiimile ja vastupanuliikumisel!!!

Loodetavasti järgmisel aastal kõik jätkub ja siis saab millalgi sellest raamatu kirjutada, teema ju päris mahukas – hr Keram, lennuväljad, hr Klaivert, pantvangipõli…
 
« Last Edit: May 22, 2017, 12:04:18 by Margus »

Offline KAS

  • Tavakasutaja
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: 2017-05-20/21 Op. "Iron Sky III" @ Nurmsi lennuväli
« Reply #3 on: May 22, 2017, 17:39:18 »
Pantvangi üleandmise järel toimunud lahing oli väga vinge,  isiklikult olin metsas,  külje peal.
Sealt sai saarele peale tungivat armeed kostidada valangutega aga ainult nii kaua kuni võsas hakkasid krabisema meie poole sihitud kuulid,  sai taandutud metsatukast välja ühe väiksema saare taha,  sinna jõudis ka üks vastutegevuse oma suurelt saarelt.
Lõpuks jäime neljakesi ellu.