Author Topic: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.  (Read 20242 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Suur aitäh osalejatele!!!

Tore, et leidub ausaid inimesi, leiti telefon ja kaotaja sai telefoni tagasi.
Palju tänu ka Airsoftrackerile, kes tutvustas end ja filmis kaadreid.
Pikk päev oli, lahing lõppes kell 16:45, lisandus 2 tundi filmimist raskes erinevas tempos.

Fotod panin alla albumisse.
Kokkuvõte hiljem…


Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #2 on: May 27, 2017, 23:03:59 »
Polnud paha, päris palju sai lasta. Kuna palju oli noori siis oli ka piisavalt sobivaid märklaudasid.

Aga parim oli ikka snaipripaari mahavõtmine.
Seisan mina puudevilus, vaatlen perimeetrit. Korraga tajun, et plaksud vastu puud on minu pihta sihitud.
Huvitav, kust nad laseva. Vaatan siia ja sinna , kaks mütsi liiguvad.
Valang, veel kuule, maas
Teine müts liigub.
Veel pikk valang. Käsi tõuseb.
Jalutab siis kenasti snaipripaar oma surnuteala poole.
Tehtud.

Offline Andrus.

  • Tavakasutaja
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #3 on: May 27, 2017, 23:34:54 »
Pool mängu olin olemas! Väga vinge, Margusele suur aitäh muidugi osutatud abi ja korralduse eest.
Tsenaariumid olid väga põnevad kuigi isiklikult liikusin rohkem üksi või koos üksikute inimestega mööda metsa otsides vastaseid keda salaja maha võtta :D


Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kokkuvõte lahingpäevast
« Reply #4 on: May 28, 2017, 10:29:35 »
Kokkuvõte lahingpäevast:

47 mängijat jagunesid:
11 – külaelaniku
12 - gangsterit
23  - valitsusväelast
mina kiusasin kõiki

BRIIFING:

Seekord alustasin briifingu 3 minutilise hilinemisega, et viimased kohale jõuaksid.
Suur rõõm on et mängijad jõuavad aina täpsemalt briifingule, see on kaasmängijate austamine.

Ühisfoto, kahekeelse briifingu, airsoftrackeri tutvustuse ja meeskondadeks jagamise saime tehtud umbes 20 minutiga ja gangsterid lahkusid mängule kell 11:55;  külaelanikud kell 12:03 ja valitsusväed kell 12:07.

Need kes virisevad, et mu briifingud on liiga pikad, mõelge palun, millisel mängul käisite kus briifing hilines vähem kui 10 min???
Tavaliselt ju briifingud algavad poole või tunni pikkuse hilinemisega ja mängima saad selle võrra palju hiljem. Sellepärast olen mina püüdnud vähemalt briifinguga alustada õigeaegselt, et saaksite kiiremini mängule.
Et kogemustega mängijate aega kokku hoida, alustan uutele briifinguga 5 minutit varem, ehk siis kell 11:25. Seekord oli uusi umbes 8 – tore, et iga mänguga tuleb uusi juurde.

Tore on ka see, et aina vähem pean lobisejaid korrale kutsuma briifingu ajal, võtab aega, aga harjume teineteisega. Lobisejate manitsemine on ka paras ajakulu, aitäh, et olete mõistvad ja kuulate vaikselt. Eks mõistetav, adre möllab, näed sõpru - ikka tahaks lobiseda ja kiirustada mängule.
Minule on saanud airsoft väga suureks rõõmuks ja parimaks hobiks, kus kohtuda sõpradeks saanud mängijatega. Mu endised sõbrad kaovad, kuna olen „liiga“ pühendunud oma hobile – pole nende jaoks piisavalt aega, aga rohkem olen uusi sõpru leidnud airsoftist.

Seekord oli ka naismängijaid, see teeb mängu sellepoolest ka huvitavamaks, et mehed ju naiste ees ikka püüavad end paremini näidata, kas on nii?

MÄNGU SISU:
Jätkub….

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
veepuudus
« Reply #5 on: May 28, 2017, 20:02:09 »
Ka film on teemaga veepuudus:
https://www.kava.ee/saade/301398109

Ehk saan sealt ideid "Joogivesi-kalleim vara" III-osa jaoks...

Offline AndreV

  • Tavakasutaja
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #6 on: May 28, 2017, 21:17:24 »
Minu jaoks esimene täispika stsenaariumiga mäng ja ei kahetse Tartust kohale sõitmist.
Tulen ka järgmiseks osaks kohale.

Aitäh Margus.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #7 on: May 28, 2017, 22:51:25 »
My five cents...

Üldplaanis oli stsenaarium huvitav ning töötas. Stsenaarium + inimeste arv + ala suurus sobis omavahel ideaalselt, kontakti ei pidanud kaua otsima ja seda oli piisavalt. Selles osas on minu meelest Margusel suur hüpe toimunud, kuna mängud on muutunud huvitavamaks ja neis on rohkem sisu.
Mis oleks võinud paremini olla:
Peale iga etapi lõppu oleks võinud olla mingi signaal (korralik vile/pasun või pauk) olla. Siis oleks need üksikud ilma sideta metsa all olevad inimesed ka aru saanud, et järgmine ülesanne on ette võetud.
Kaarte ja üksuste ülesannete lehti oleks võinud rohkem olla või siis oleks pidanud määrama üksustele juhid, kes oma punti juhivad.

Osalesin mängus külaelanike tiimis, kes sattus esimese 15 min jooksul mängus 360 piiramisrõngasse, pikka pidu ei olnud ja peagi oli enamik rahvast surnud. Peale kahte midcapi sain aru, et ma ei viitsi ikka üldse automaadiga mängida ning otsustasin oma relva ning varustuse auto juures snaipri vastu ümber vahetada. Peale seda hakkas minu jaoks põnev mäng alles pihta.
Kuna oli üsna kiire siis unustasin, raadiosaatja vestist vööle ümber tõsta ja see sai saatuslikuks teiste tiimikaaslaste leidmisel. Üle tunni aja olin üksi ning käisin valitsusvägede (kahe valge lindiga) võitlejatele selja tagant korralikult pinda. Lask, üks vastane jaost maas ning aihtumine ja nii korduvalt.
Lõpuks tehti mulle rünnak, teati, et ma olin kusagil nende selja taga aga täpset asukohta ei teatud. Selle rünnaku käigus tekkis mul korralik "meh" olukord. Lasin enda poole jooksvat valitsusvägede võitlejat oma MK23 püstoliga (mis on tõsiselt vaikne) üle kümne korra pihta ja mitte midagi. Vahemaa oli umbes 5-10 m ning näha oli, et ta oli korralikult segaduses, sest peale viite lasku pihta hakkas ta 90 kraadi minust teises suunas tühja tulistama ning seejärel jooksis tagasi, samal ajal minult kuule selga saades. Okei adrekas laes ja värki aga kui sa ei saa aru, kus sind lastakse siis ei tähenda see seda, et sa pihta ei saa.
See selleks, peagi leidsin veel ühe üksiku külaelaniku metsa alt üles (Lasi mind kõige pealt maha ja siis tuli ja ravis mind terveks :D ) ning ning varsti veel kaks tükki. Neljakesi sai päris mitu korda terve vastaste jagu metsa all kahjutuks tehtud, kuniks mäng läbi sai.

Tänud mängu eest!

Offline Dimitri

  • Tavakasutaja
  • Posts: 90
  • Airsoft 4 Life
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #8 on: May 28, 2017, 23:14:43 »
Mina olingi see üksik külaelanik :). Igatahes tulin sõbraga mängule ja pärast 10 mnt kadus ta ära ja ma jäin üksi :(. Siis tõmbasin vaenlaste keskel natuke ringi ja sain kuuli. Üksi olles oli tunne et külaelanikud olid kõik koju läinud, aga siis kuulsin et omad olid kõik töö ära teinud. Gängsterite baasi hävitamisel saime kõik jälle kokku.
Mulle üritus väga meeldis, oli palju tulistamist ja hiilimist. Jään järgmist mängu ootama.
677

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #9 on: May 28, 2017, 23:53:52 »
Suurepärane mäng!
Kuna mu autojuht magab iga mäng ~15-30 minutit taktikaliselt sisse, siis kahjuks briifingut ma ei kuulnud, seega ei oska selle kohta midagi kosta, kõik muu oli tasemel.
Sain HPA'ga kõrva, keegi snaiper lasi korraliku litaka krae vahele mulle ja mu relva kaba otsustas ka põlema hakata, aga kõik oli seda väärt ja mänguga väga rahul.
Toimetasime meeskonnaga lindimeeste poolel ja saime vaatamata erinevatele apsudele püstitatud ülesandega hakkama.

Mänguala oli ka väga hea - tundus päris suure väljakuna, samas oli kõik 3-5 minuti kaugusel.
Kujutan muidugi ette palju seal igast sääski ja muud jama lendama hakkab kui ilmad soojemad..

Stsenaarium oli huvitav, olid realistlikud propid ja kõik oli loogiline ega lohisenud.

Margusele suured tänud ja jõudu uute mängude korraldamisel!



Offline The Navigator

  • Tavakasutaja
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #10 on: May 29, 2017, 01:13:09 »
Mäng oli suurepärane. Meeldis idee, et kindlatel kellaaegadel on kindlad tegevused, polnud niisama ringi jooksmist, tuli väike minimilsim tunne. Väga tore oli sealsete mängijatega mängida ja olin oma tiimiga väga rahul. Olin külaelanike võistkonnas ja meil juhtus pea iga punktiga nii, et jõudsime 40min liiga vara ja siis pidime lihtsalt positsiooni hoidma, aga saime hakkama. Kuigi peale poolsaarele üle tee joostes me kaotasime umbes 3 inimest ära metsa, siiamaani ei tea mida nad tegid terve päev, nendega metsas rohkem kokku ei saanud. Briifing oli veidi pikk, aga see on väga mõistetav, kuna Margus tegi seda segamini nii eesti kui vene keeles.

Alguses oma positsioonidele minek oli veidi segane, aga arvatavasti oli see meie enda viga. Nimelt esimene võistkond läks ees ära, meie hiljem järgi, ja peale meid tulid kolmandad, aga kõik kasutasid ühte ja sama teekonda, ehk me jäime igalt poolt sisse piiratud. No surime ära, liikusime eemale ja uuesti peale teise nurga alt.

Minu päeva isiklik highlight oli üks kill, mis juhtus gängsterite lipu hoidmises. Üks valitsusväe mees jooksis meie poole ja tegin lasu... vastuseks sain lihtsalt "Ai" ja siis mindi tagasi. Natuke sai naerda.

Lõpu poole juhtus ka "väike" argument mängijate vahel, peaaegu nii, et mindi kättpidi kallale, aga õnneks nii kaugele asi ei läinud. Räägiti asjad läbi ja mindi edasi.

Lõpetuseks võin veel välja tuua, et autode juures (briifingu koht) olid kommipaberid laiali, Mesikäpa omad (Margus pakkus neid). Need ei pruugi olla meie omad, aga kui olid, siis miks vaja reostada kohta.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Kokkuvõte tegevusest
« Reply #11 on: May 29, 2017, 09:35:38 »
Palju tänu tagasiside eest, aitäh, et viitsisite kirjutada!!!

Kaotatud pudeli omanik leitud ja asi laheneb.

KOKKUVÕTE LAHINGPÄEVAST:

Gangsterid lahkusid esimesena, et asuda kaitsma enda territooriumi järve ümbruses ja ligipääsu vajalikele kohtadele. Külaelanikud ja valitsusjõud asusid oma missioone täitma.
Esimese punkti G7 lao juurde jõudsid esimesena viimasena parklast lahkunud suurim osapool -  valitsusjõud. Lõuna poolt liginesid ka juba vihased külaelanikud ja käis võitlus lao pärast. Täpselt kell 13:00 võtsid valitsusjõudude üksikud võitlejad laost veepudeli  (albumis fotod  26-40) ja põgenesid kiirelt kuna külaelanikud aina lähenesid vihase turmtulega.
Külaelanikud ründasid julmalt veepurgi ladu (fotod 41-53) ja peagi said ka külaelanikud vajaliku veepudeli kätte. 

Poolsaare tipust said esimesena veeproovi kätte külaelanikud, ka fotodel 69-70 on selgelt näha kuidas käib vee võtmine purki poolsaare kitsamas tipus. Valitsusjõud jõudsid sinna hiljem.

Poolsaare alguse vallide juures toimusid ägedaimad lahingud kõigi osapoolte vahel, mida fotole sain, fotod 72-119.

Laboratooriumi ringkaitses ja veeproovi analüüsiga tegeles päris pikalt esimesena külaelanikud, hoiti korralikult laboratooriumi enda käes õige ajani. Et saada täpset vee analüüsi oldi laboratooriumis üle poole tunni, samalajal kiusati neid teiste poolt. Valitsusväed jõudsid vee ära tuua teisena. Fotod 120-132.

Gangsterite baasi valitses kuni lõpuni kurjad külaelanikud (fotod 136-140) ja näitasid gangsteritele koha kätte.
Lõpu sekunditel püüdsid ka valitsusjõud gangsterite staabi lõhna nuusutada, aga jõuti umbes 15 meetri kaugusele.

Laskemoona laost said valitsusjõud õigeaegselt oma lõhkepaketi kätte (fotod145-147) ja asuti viimasele teekonnale veekraani õhku laskma.

Nagu ka fotodelt 148-160 näha, kaitsesid valitsusväed edukalt kuni veetoru kraani lõhkemiseni kollase suitsuga ja viisid oma missiooni lõpuni. Kurjad külaelanikud püüdsid küll, aga said umbes kuni 20m kauguseni vee kraanist.
Kahju aga vesi lasti jooksma ja Raku järve veetase alanes tublisti.     

JÄRELDUS:
Väikseima arvuga aga osavamad ja kurjemad külaelanikud olid väga hingega asja juures ja võitlesid oma puhta Joogivee pärast viimse hingetõmbeni, aga natuke jäi puudu, et takistada kraani õhkamist.
LEGEND jätkub: kurjad külaelanikud koguvad jõude, et võidelda tulevikus omale kätte puhas joogivesi…
 
TSIVIILID:
Jõudsin selgitada viiele tsiviilile meie mängu ja mõisteti viisakalt. Kitsal poolsaare ühes servas oli vanurite seltskond kalastamas ja piknikul, vanem proua ei tahtnud mind kuidagi ära lasta kui ma nende grillvorste ja salatit ei söö, vaevu pääsesin – see on lahke vene hing.
Üks tsiviilist jalutaja ütles, et meil pole ala piiratud – täitsa õigus, tegelen selle teemaga, et edaspidi ala märgistada, nagu tegin Haras, aga seal oli ainult neli juurdepääsu, siin aga üle 20.

KONFLIKT:
Kui kohale jõudsin olid juba vaenutsejad sõbralikumad. Kui õigesti aru sain, siis üks võttis grupi maha, aga üks oli laipade keskel veel elus ja kui laskja pöördus lahkuma, siis ainus ellujäänu lasi talle selga ja paljastele kätele lähi distantsilt? Sellepeale oli pihtasaaja vihastunud ja löönud ühe löögi?
Kas on mõlemad süüdi?, ei tohi surnute keskelt lasta ja ei tohi ka füüsiliselt karistada.

KORRALDAJA MÄNGUL:
Ise mängisin seekord vähe, tulistasin rohkem fotokaga.
Algul sain valitsusvägedele selja taha hiilida, aga kahju oli neid nii lähedalt selga lasta ja siis tulistasin pigem fotokaga, fotod 7-24. Selgitasin ka neile, et on olemas jälgimiseks ka seljatagune.

Veel sain mõned kontaktid metsa vahel ja ülejäänud aja tegelesin korraldusega.
Kui ei loe juhist või ei kuula korralikult, siis tekivadki apsakad.
Nii arvas üks mängija, et peab lipu pihta panema. Kui metsa all teda lipuga liikumas nägin, siis kulus mul üksjagu aega, et leida neljast lipu kohast õige liputa koht üles, aga jõudsin õigeaegselt lipu tagasi viia.

AIRSOFTRACKER:
Esmakordselt minu mängul tutvustasid nad end ja minu meelest on nad edaspidi suureks abiks. Kui registreerimine käib nende kaudu, siis saavad nii osalejad kui korraldajad parema ülevaate registreeritutest. Meie tegevuse promo video saab ehk peagi valmis ja meelitab vast rohkem osalejaid mängima….

Seekord tegin 20 kaardi/sisu koopiat ja 10 juhise koopiat, sellepärast nii vähe kuna reede hommikuks oli vähe plusse foorumites. Kui kõik mängijad teavitaksid oma tulemisest foorumis/airsoftrackeris või meili teel, oleks korraldajal parem arvestada.

Kohtumiseni…

Offline SanderE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #12 on: May 29, 2017, 18:39:57 »
Tänud väga hea mängu eest. Võitlesin samuti külaelanike poolel. Peaks amainima, et külaelanikud olid väga hästi varustatud. Tiimikaaslastele jagub ainult kiidusõnu.

Esimesel ringil õnnestus jääda valitsusvägede ja gängsterite vahele, mis lõppes külaelanikele suhteliselt kiirelt. Korjasime end uuesti kokku ning asusime laiema kaarega oma ülesandeid täitma. Tiim jagunes kogemata laiali, kui veenõu kätte saime ning poolsaarele läksime. Umbes 3-4 inimest jäi metsa maha, keda me mängu lõpuni ei näinud. Tundub, et teisi kiusasid nad korralikult. Väga meeldis stsenaarium ning ülesanded.

Tekkinud konflikti tõttu jäime oma eelnevalt tekkinud ajavarust kahjuks ilma ning ilmselt seetõttu ei õnnestunud külaelanikel ka veekraani kaitsta. Ootame oma võimalust valitsusvägedele kätte maksta.

Konfliktist lähemalt:

Konflikt tekkis gängsterite baasi hävitamise ning veekraani õhkimise vahepeal. Korjasime metsas end kokku, tegime kiire puhkepausi. Samal ajal said enamus meist tabamuse kuuliga. Otsustasime siis metsast ühe kolonnina välja liikuda (teeni oli vast 10m), et seal edasi tegutseda vastavalt antud olukorrale. Liikudes meil käsi üleval ei olnud, mis oli veidi ka oma viga, kuid ausalt öeldes ei osanud oodata, et kuskilt mingi gängster välja hüppab, sest enamus liikus juba kraani poole. Juhtus see, et metsast välja liikudes said enamus meist täispika valangu osaliseks, seda ca 3-5 meetri pealt. Kuna rivi viimane külaelanik sai enamuse valangust enda pihta (mis oli talle ilmselgelt üsna valus), hakkas valangu teinud isik tegema tema suunas mõnitavaid hääli, ise mööda metsa serva edasi liikudes. Selle peale astus rivist üks ellujäänu sammu välja ning lasi antud gängsterit samuti selga ja ka kätte. Tekkis korralik sõnelus, mille käigus valangu lasknud mängija lõi külaelaniku mängijat jalaga alaselja/vöö piirkonda, mispeale lendas viimane vastu valli. Sooviks kohe antud mängijale öelda, et tegemist ei olnud mingi sõbraliku "WTF are you doing" tõukega, vaid konkreetse löögiga. Sellele järgnes veel jupp aega sõnelust, kuni Margusele helistati. Õnneks sai kasutajaga Janar (vist) mõlemad mängijad maha rahustatud ning ära lepitatud omavahel. Saan aru, et eks kõigil adrenaliin möllab, kuid üksteise löömisel ei ole airsoftis kohta ning ei ole kuidagi taunitav, ERITI kui täiskasvanu lööb alaealist.

Üks teistest metsast välja tulnud gängsteri osapoole mängijatest hakkas jaurama mingist 10m reeglist. Kui su oma tiimikaaslane ei suuda samuti seda järgida, siis ära tule udu ajama. Võrreldes nüüd Eesti ning Vene mängude reegleid, siis oleks pidanud antud olukorras ära mõõtma mõlemate relvade laskekiirused ning kontrollima vastavust reeglitele, kummal ning kas üldse oleks mõlemad mängijad alla 10m oma relvadest lasta.

See tõstatab teise küsimuse. Milliste reeglite järgi me siis lõpuks mängime? Et selliseid lähima laskekauguse ning muude möödarääkimiste probleeme vältida, peaks siiski olema ühed kindlad reeglid kõigile.


Muidu all in all oli tore päev ning ka Margusele kiidusõnad mänguga mitteseotud isikute informeerimisel, okastraadi märgistamisel jpm. PS Margusele! Aitäh, et võtsid surnuks rääkimise omaks, kui vaikselt sulle külge hiilisin :)
GFC42 M4
S&W M&P9

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #13 on: May 29, 2017, 21:41:49 »
Relvad olid ju käes...

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #14 on: May 29, 2017, 22:31:07 »
Eks minu 5 kopikat kah.
Üldiselt päris hea, ei hakka teiste kiidusõnu ümber tõstma.
Erilised tänud meie 2´le kamraadile, Zag ja teise nime ei tea (Leopoldi üllaris tüüp,
kes mind hiljem doubletappis tagumikku filmimisel), kes aitasid sellelt mängult tulla tagasi väga positiivsete
emotsioonidega.
Samas Margusele sai ka mängul räägitud paar märkust.
Punase lindi kasutamine osapoole märkimiseks, ei ole hea.
Vastasel tekib segadus, et kas on osapool või laip
Korrutatakse kui mantrat reeglit pimetule kohta. Samas ala lõpus,
kus valgetel oli piknik ja sattudes oma dream teamiga nende otsa, tekkis
küsimus vahel, et mida või keda lasti??? Võiks nagu olla kindel kah, keda või mida lastakse.

Ja võiks arutada lõpuks teemat, et mis reeglite järgi mängud käivad?
120 vs 130ms auto
150 vs 175 SA
175 vs 190 Polt

Püstolite chrono! Nii mõnigi co2 oma vajab omakorda backupi.

Ja jällegi. Korraldaja võiks siiski surnualades teha pistelisi chronomisi!

Ja postitan siia ka video :P
https://www.youtube.com/watch?v=bFpRvKEgGGU