Author Topic: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.  (Read 20239 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
prügi
« Reply #15 on: May 30, 2017, 22:21:58 »
Lõpetuseks võin veel välja tuua, et autode juures (briifingu koht) olid kommipaberid laiali, Mesikäpa omad (Margus pakkus neid). Need ei pruugi olla meie omad, aga kui olid, siis miks vaja reostada kohta.

Seekord jah jagasin jälle komme, seekord natsa kallimaid, ka Mesikäpa nimelised.
Ise nautisin ka kommi kui energia hakkas otsa saama, siis oli komm hea abiline.

Seekord panin välja ühe prügikoti asemel kaks prügi kotti ja ka briifingul juhtisin tähelepanu sellele, et mitte ainult parkla platsil vaid ka kogu alal ei jäta prahti maha, paneme taskusse ja parklas prügikotti.
Aga eks meie hulgas on igasuguseid...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
mis oleks võinud paremini olla
« Reply #16 on: May 31, 2017, 11:30:23 »
Mis oleks võinud paremini olla:
Peale iga etapi lõppu oleks võinud olla mingi signaal (korralik vile/pasun või pauk) olla. Siis oleks need üksikud ilma sideta metsa all olevad inimesed ka aru saanud, et järgmine ülesanne on ette võetud.
Kaarte ja üksuste ülesannete lehti oleks võinud rohkem olla või siis oleks pidanud määrama üksustele juhid, kes oma punti juhivad.

Peale iga etappi signaal - ei tea mis oleks õigem. Kui anda iga etapi järgi vile, siis osad jälle arvaksid et mäng läbi.
Õigem ehk oleks olnud kaarte nii palju teha, et kõik infoga kursis.
Ja õigem oleks teha info kahe keelsed, et ikka kõik mõistaksid. See aga teeb korraldajale lisa tõlke töö.
Kaartide arvu tegin foorumi plusside arvu järgi. Siinkohal oleks muidugi õigem tähtaegne eel registreerimine, et korraldajal parem arvestada. Aga paljud ju tahavad otsustada osalemise lahingu hommikul ilma vaadates.

Nagu näha on korraldamisel palju asju, mida ei oska 100% parimat lahendust leida. Aga arutluse tulemusena oskan mina ja ka teised korraldajad nende asjadega paremini arvestada...

 

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #17 on: May 31, 2017, 15:10:06 »
Margus, kaks keelsete juhendite asjus pooldaksin seda vaid juhul kui mängijad tulevad piiri tagant. Eesti Vabariigis on riigi keeleks eesti keel. Miks seda räägin on seepärast, et kui me hakkame Eestis alaliselt elavatele inimestele nende emakeeles infot jagama, siis kaob neil viimnegi motivatsioon eesti keele õppimiseks, samas on airsoft´ki ju hea võimalus muu keelsete Eestis elavate inimeste integreerimiseks meie ühiskonda ning võimaldab muu keelsetel inimestel õppida eesti keelt või mis sa arvad? Ma muidugi ei väida, et info jagamine erinevates keeltes oleks halb või takistaks eesti keele õpet, kuid näen siin mõningast probleemi kus võib juhtuda möödarääkimisi eesti keele mitte oskamise tõttu ja kus näiteks vene keelsed mängijad hoiavadki omaette kuigi võiks vabalt seguneda eestlaste meeskondadega. Samuti aitaks selline eesti keele õpe airsoftis õppida muu keelsetel inimestel nii eestlaste hingeelu kui kombeid ehk siis näen airsofti kui üht mitmest integratsiooni allikatest muu keelsele inimesele :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #18 on: May 31, 2017, 20:42:08 »
Mängin nii eesti kui ka vene mängijatega ja üritan tavaliselt ka kuidagi tõlkida või abiks olla.

See on ala, kus mängijad saavad üksteisega suhelda sõltumata mingitest ühiskonna normidest vms ja praegu seda ka tehakse.
Tähtis on tiimitöö ja see kehtib ja inimesed üritavad kommunikeeruda omavahel.

Milleks loopida iseendale kaikaid kodaratesse? Kui inimene pole leidnud vajalikuks ära õppida riigikeele, siis ta ei hakka seda tegema airsofti pärast.
Möödarääkimised toimuvad nii või naa, sest kõik ei süvene ühtselt reeglitesse ja tõlgendavad neid nii nagu oskavad.

Sinu üllas mõte vaid degradeeriks üleüldist ala ja tekitaks piirid eesti ja vene mängijate vahel, tekiksid eraldi kommuunid, mis oleksid ainult ühtedele või teistele.

Kõik on kinni suhtumises - kui inimesed tahavad, siis nad saavad aru, kui ei, siis ei saa ja siin ei sõltu rahvusest ega keelest mitte kui midagi.

Konkreetne intsident leidis aset üldsegi Ukraina mehega, kes ongi päriselt piiri tagant, seega võõrkeelsed reeglid õigustatud ka Sinu vaatest.

Paluksin adminitel tulevikus sellist kelbast filtreerida, sest ühe mehe väljaütlemiste pärast võib kannatada saada terve kommuun ja see on meil ühtne, vaatamata kahele foorumile (kuhu kusjuures ei ole kellelgi keelatud kirjutada eesti keeles).

PS! müts maha selle eest, et Sa seda integreerumist üldse tõsiselt võtad (see laev läks juba mõni aasta tagasi põhja).

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #19 on: June 01, 2017, 00:33:48 »
Kuule speedy, tundub, et oled üks mõttetu tatikas kes pritsib tatti vasakule ja paremale. Ainus kes sind kelbast paneb oled sina siiski. Ära topi oma väikest tatika nina asjadesse millest sa mitte midagi aru ei saa veel, kasva veidi ja ehk kunagi hakkad ka asjadest midagi aru saama, seni aga mängi airsofti ja pea oma lõkats kinni ning kasuta seda pudru söömiseks mitte teiste foorumi liikmete solvamiseks.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #20 on: June 01, 2017, 07:18:10 »
Minu arust paneb n.ö. turumajandus asjad paika. Kui mängu korraldaja tahab, et tema mängudele tullakse, siis ta üritab selle mängijatele teha nii meeldivaks teha kui saab, ning omakeelsed juhendid on osa sellest. Eesti, vene, inglise, soome, läti kui vaja:-)

Tahaks kommenteerida ka muid teemasid, aga ei tee seda, kuna airsofti kommuun on suutnud päevapoliitikast siiski eemale hoida enamjaolt ning keskenduda sellele, mille jaoks me siia kokku oleme tulnud - et airsofti mängida, mida rohkemate üksteisest lugu pidavate ning reegleid järgivate osalejatega seda parem.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #21 on: June 01, 2017, 08:02:19 »
pea oma lõkats kinni ning kasuta seda pudru söömiseks mitte teiste foorumi liikmete solvamiseks.

Antud juhul võiks öelda, et pada sõimab katelt. Või noh, Speedy postitus oli võrdlemisi tasakaalukas võrreldes su äärmiselt ründava ning ebaviisaka vastusega. Ning see pole kaugeltki esimene kord. Palun loe ise mõttega oma kirjutatu läbi – on niimoodi ikka normaalne kaaskodanike, veel enam sama hobi harrastajatega suhelda? Inimesed üritavad sinuga dialoogi pidada – palun võta samm või paar tagasi ning püüa vähemalt oma vastustes viisakaks jääda.

Kuigi arvatavasti saan oma vastuse peale ise sinu järgmise sõimuvalingu osaliseks aga noh... M.O.T.T.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #22 on: June 01, 2017, 08:46:04 »
pea oma lõkats kinni ning kasuta seda pudru söömiseks mitte teiste foorumi liikmete solvamiseks.

Antud juhul võiks öelda, et pada sõimab katelt. Või noh, Speedy postitus oli võrdlemisi tasakaalukas võrreldes su äärmiselt ründava ning ebaviisaka vastusega. Ning see pole kaugeltki esimene kord. Palun loe ise mõttega oma kirjutatu läbi – on niimoodi ikka normaalne kaaskodanike, veel enam sama hobi harrastajatega suhelda? Inimesed üritavad sinuga dialoogi pidada – palun võta samm või paar tagasi ning püüa vähemalt oma vastustes viisakaks jääda.

Kuigi arvatavasti saan oma vastuse peale ise sinu järgmise sõimuvalingu osaliseks aga noh... M.O.T.T.

Minu suhtumine võrdub inimese enda suhtumisega. Kui mina väidetavalt kelbast panen, siis vastan ka vastavalt sellise jutu peale. Miks peaksin ma neelama alla mingi pubeka solvangud? Austus ei tule iseenesest, see tuleb välja teenida. Kui ikka mingi pubekas kirjutab, et teine foorumi kasutaja kelbast paneb, siis ilmselgelt ei vääri sellise jutuga tegelane mitte mingit lugupidamist. Enne kui teisi solvama hakata tuleks siiski mõelda, et kas solvajale endale kümme korda hullemini ei vastata. Speedy oli ka see kes virises minu korraldatud ürituse all teades juba algusest peale, et nii ehk naa läheb ta teisele üritusele, milleks hakata virisema ürituse pärast millele sa nii kui nii ei kavatse minna? Nii lihtne see kõik ka on. Minu jaoks on asi lihtne, ole viisakas, ära virise, ära solva ja sa saad vastu samasuguse viisaka suhtumise, kuid kui hakkad solvama a´la paneb kelbast, siis vastan ma inimesele samaga, kuid kümme korda hullemini, sest varem või hiljem jõuab ka kõige ülbemale inimesele kohale, et ülbitsemisega ei jõua mitte kuhugi. Ei ma ei kavatse kedagi lambist sõimata kui inimene ise pole minu suunas solvanguid loopima hakanud. Ma pakkusin oma ürituse all vingatsitel, et tulge kohale ja lahendame vaidluse lahinguväljal kus kaotaja aumehena vabandab, aga ei, mitte keegi ei ilmunud kohale. Ma avaldasin antud juhul siin arvamust ja tegin seda täiesti viisakalt ja siis tuleb mingi pubekas kellele pole õpetatud kodus lugupidamist ja viisakust ning kirjutab, et minu jutt on kelbas. Toon siin juures välja mida kelbast panema slängis tähendab: Kelbast panema. Ebaselget arusaamatut arulagedat ajuvaba kahelduva väärtusega imelikku või kahtlast juttu ajama. " Segast peksma" ... Mis oli aga minu jutus segast või arulagedat? Ma ei keeruta ega seleta asju läbi lillede, vaid vastan solvangule samaga otse ja ilustamata ja sellega peab solvaja arvestama enne kui ta hakkab teist inimest solvama.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #23 on: June 01, 2017, 09:28:01 »
,,Ma pakkusin oma ürituse all vingatsitel, et tulge kohale ja lahendame vaidluse lahinguväljal kus kaotaja aumehena vabandab,,,
ehk siis, ui mina väidan, et maailm on ümmargune ja sina, et maailm on lame ning teeme ,,kivi-paber-käärid,, ning selle tulemuselt saame teada tõe?
Üldiselt seltsimees, on nagu eelnevalt väidetud, airsofti kommuun ennast poliitikast ja muust ageteerivast jamast
suhteliselt distantseerinud. Isegi vene kommuunis langetakse põlu alla kui tullakse Georgi lindiga või n. DNR lipuga mängule.
Ja sama on ka eesti omadega. Vaatamata, maailma ideoloogilistele vaadetele, ei käida meil ju haakristiga mängudel.
Paljud vene mängijad saavad ja räägivad eesti keelt, mis sest et mitte lingvisti tasemel. Integratsiooni joru jaoks,
on see siin vale koht.
Airsoft on hobi, mitte maailmavaadete õpetamise koht.

Oma demagoogitseva ja vinguva suhtumisega, peletasid minu ning +1, oma ida-viru mängult ära. olin täitsa minemas, kuid sellise
suhtumisega isik, ei vääri minu aega.

Ning tulles võõras teemas klähvimise juurde, siis mina sind Margus mängul ei näinud, mis teemat sa siin ajad?!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #24 on: June 01, 2017, 09:40:40 »
Remius – ka mind taheti alguses mutta trampida, selg sirgu ja julgelt edasi. Raiu kriitikutest läbi ja vii oma mõtted ellu. Aga solvangutega ei kogu me sõpru vaid vaenlasi. Solvanguid on teistel huvitav lugeda, aga keegi ju meist ei taha olla solvatu.
Tõesti ka kasutaja Speedy võiks eelnevalt sõnade tähenduse järgi vaadata kui postitab.

Remiuse siinne postitus eesti keele kohta on ju tegelikult õige. Ja Speedy järgnev postitus ka õiglane eesti ja venekeelsete parema koostöö nimel.
Aga kui korraldaja ja kaasmängijad soovivad, et mäng toimuks etteantud stsenaariumi järgi, siis on oluline, et kõik mõistaksid mida teevad.

Proovisin seekord, et briifing lühem oleks hoida kokku sisu ümber rääkimiseks. Selle asemel andsin paberil juhised ja saatsin osapooled mängule.
Mis aga välja kujunes:
Eesmärk oli, et gangsterid takistavad veenõu laole juurdepääsu, kitsale poolsaarele juurdepääsu, laboratooriumile juurdepääsu, oma staabile juurdepääsu jne.

Aga:
veenõu laole takistasin mina üksi juurdepääsu, samuti oli täiesti vaba juurdepääs kõigile ülejäänud kohtadele. Sellepärast olid ka külaelanikud 40 minutit graafikust ees.

Kui kitsal poolsaarel olid külaelanikud ja valitsusväed vee proovi ära võtnud, helistas gangster, et ta ei leia oma staabist veenõud. Aga gangsteritel polnud vajagi veenõud otsida vaid takistada kõike. Ja veenõu ladu oli tegelikult kõrval ruudus.

Kui korraldajana olin arvestanud umbkaudse ajakuluga kui kõik teevad vastavalt juhisele, siis tegelikult ühe osapoole mõistmatuse pärast arvasid kindlasti kaks ülejäänud osapoolt, et olin teinud vale ajaarvestuse.
Lisaks tassis üks teadmatul põhjusel laskemoona ladu tähistava lipu minema.

Järeldus:
Peab ikkagi briifingul kõikidele osapooltele täpselt selgeks tegema juhise. Mis oleks lisanud briifingule 15 minutit ja oleksite saanud jälle viriseda pika briifingu pärast.
Nokk kinni saba lahti.

Mis on õigem?, pikk briifing ja kõik teavad mida teha või lühike briifing ja leppida apsudega??? Kui lepite apsudega, siis pärast ärge virisege et igav ja arusaamtu mäng…

Eks iga korraldaja peab ise leidma selle kuldse kesktee…
« Last Edit: June 01, 2017, 17:00:19 by Margus »

Offline SanderE

  • Tavakasutaja
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #25 on: June 01, 2017, 10:34:33 »
Ehe näide hooaja avaüritusest, kus Konstantinoopoli poolel oli suurem enamus vene keelt kõnelevaid inimesi. Olgu nad siis Lätist, Eestist või Venemaalt. Asjad said ilusti aetud, vahet pole, kas see oli tõlgiga, vigases või perfektses eesti keeles, inglise keeles või käte ja jalgadega. Kasvõi viimasel joogivee mängu ajal vaidlesid osapoooled omavahel inglise keeles. Mängu ajal on kõigil mängijatel ühine siht ning sinna mingit poliitikat sisse taguma hakata pole küll mõtet.

Margus, minu arust oli sul juba foorumi kuulutuses väga selgelt välja toodud, kes mida tegema peab. Ehk peaks järgmine kord lihtsalt suuremalt ja punasega kirja panema? Ja kui lehti jagad, siis ehk paksus kirjas lihtsalt välja tuua?
Ega briifingul keegi küsinud ka täpsustavaid küsimusi stsenaariumi kohta, seega tundus, et kõigile oli tegevus selge.

Teine küsimus on see, et kas sa pole mõelnud mingite velcro käepaelte peale osapoolte märgistamiseks? Need oleksid korraldajale korduvkasutatavad ning oleksid mängijatele ka paremini nähtavad, kuna ei kortsu käe peal nagu teip.
GFC42 M4
S&W M&P9

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Täpsustus venekeelsete mängijate kohta
« Reply #26 on: June 01, 2017, 10:53:30 »
Seekord gangsterite osapoolel olid väga osavad vene mängijad, kelle vastu pole pretensioone. See oli minu viga, et ei kontrollinud üle kuidas mõistetakse juhist.

Need kes on seni vältinud vene korraldajate mänge või vene mängijatega koos mängida, mõelge ümber ja proovige.
Vene mängijad võtavad väga tõsiselt missioonide täitmist ja on tegelikult väga sõbralikud.
Nendega koos lahingus olla on hoopis teine kogemus, soovitan proovida. Muidugi on nende ja meie seas pidureid kes raskendavad koostööd.

Mul käib koostöö ettevalmistus kahe eraldi vene mängijaga mängu korraldamiseks, mille peagi ka välja panen. Olen väga rõõmus, et selliste ettepanekutega minu poole pöörduti.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #27 on: June 01, 2017, 20:19:18 »
,,Ma pakkusin oma ürituse all vingatsitel, et tulge kohale ja lahendame vaidluse lahinguväljal kus kaotaja aumehena vabandab,,,
ehk siis, ui mina väidan, et maailm on ümmargune ja sina, et maailm on lame ning teeme ,,kivi-paber-käärid,, ning selle tulemuselt saame teada tõe?
Üldiselt seltsimees, on nagu eelnevalt väidetud, airsofti kommuun ennast poliitikast ja muust ageteerivast jamast
suhteliselt distantseerinud. Isegi vene kommuunis langetakse põlu alla kui tullakse Georgi lindiga või n. DNR lipuga mängule.
Ja sama on ka eesti omadega. Vaatamata, maailma ideoloogilistele vaadetele, ei käida meil ju haakristiga mängudel.
Paljud vene mängijad saavad ja räägivad eesti keelt, mis sest et mitte lingvisti tasemel. Integratsiooni joru jaoks,
on see siin vale koht.
Airsoft on hobi, mitte maailmavaadete õpetamise koht.

Oma demagoogitseva ja vinguva suhtumisega, peletasid minu ning +1, oma ida-viru mängult ära. olin täitsa minemas, kuid sellise
suhtumisega isik, ei vääri minu aega.

Ning tulles võõras teemas klähvimise juurde, siis mina sind Margus mängul ei näinud, mis teemat sa siin ajad?!

Mis see keele oskus poliitikasse puutub üldse? :D Või sõbrunemine ja integreerumine? Ma pole sõnagagi maininud poliitikat ega mingeid sümboleid, need ei puutu mitte kuidagi asjasse.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 912
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #28 on: June 01, 2017, 20:28:28 »
Margus, pakuksin lahendusena näiteks, et kui on 3 osapoolt, siis näiteks leppida kokku, et igal osapoolel on oma juht (komandör) kelledele siis teed ülesanded juba enne mängu selgeks ja nemad siis juba omakorda jagavad juhiseid ja korraldusi oma meeskonnas, nii ehk annaks hoida briifingut mõistlikus ajaraamis kui ka selgitamise tööd jagada üksuste juhtidega kes saavad pärast vaid ennast süüdistada kui miskit nihu on läinud. Seda siis lisaks nii trükitud juhenditele kui kaartidele. Nii saad sina tegeleda reeglite tutvustamisega ja lühema briifinguga.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 2017-05-27 Raku järve ääres, Joogivesi-kalleim vara II osa.
« Reply #29 on: June 01, 2017, 21:07:44 »
Remius, vt. « Reply #17 on: May 31, 2017, 15:10:06 »