Author Topic: Op Requiem Aegviidu tagasiside  (Read 10538 times)

Offline Mimic

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Op Requiem Aegviidu tagasiside
« Reply #15 on: May 01, 2013, 19:08:41 »
Uhh, täitsa mõnus mäng oli, nii luuramist (30 mehega kahe aktiivse konflikti vahelt alla 100m laiast praost läbi hiilimine ilma, et meid märgatud oleks, oli ikka erikuradiadrekaline tegevus) kui madinat parasjagu. Positiivselt üllatas orgunnipoolne suhteliselt edukas ajagraafikus püsimine mängu algusega, seda on alati keeruline teha, eriti nii suure inimhulga puhul, vähemalt meil oli ka missioone nii et jagus ikka, kuigi see "ära võta üles kellegi teise jaoks märgistatud kraami" süsteem vist väga edukalt ei töötanud, ilmselt vastava märgistuse ebapiisavuse, puudumise või siis reeglitega liiga põhjalikult mittetutvumise tõttu (seda viimast on ka varem mängudel kohata olnud, et mõned tulevad lihtsalt täristama, viitsimata mängude briife/erireegleid läbi lugeda). Kohtunike järgi vajadust, mida siin on mainitud, mina eriti ei tundnud, mccloude on alati ja olgem ausad, kuni iga plastipritsuri juurde oma kohtunikku ei pane kaasa jooksma, seni on meie hobi ikka ja puhtalt aususe peale niiehknaa. Siinkohal tervitused kõigile neile, ükskõik mis klubist või kes nad on, kes tulevad mängudele "võitma" läbi mccloudluse või muu petturluse (seekordne uus "leid" minu jaoks on joosta peale metsast välja kõndiva rätikuga "surnu" taha varjudes).
Tõe ja õiguse nimel tahaks peale eelkirjutatut rõhutada, et kedagi liiga paksus nahas süüdistada ilma otsese pealtnägijata on raske, tegelikult ka, võsa on absurdselt kuulikindel kohati ja adrekas paneb käe kohati korralikult värisema (mu pihta ühel möödunud mängul on seistes valatud 5-6m pealt korraliku ROFi ja FPSiga kulast nii kaua kuni ma jõudsin taganeda 10m peale, et oma relvast vastu lasta saaksin. Ja pihta said vaid puud mu ümber. Tõsine WTF oli, aga sealt pihtasaamisi oleks tundnud ja mitte vähe). Prooviks nii, et keegi ei tšiidi, siis pole vaja ka kedagi mccloudluses süüdistada. Ja selle saavutamiseks soovitaks eelkõige kõigil oma klubide sees kasvatustööd teha ja kui niisama ei aita, siis üle kukla anda kõigile, kes sigatsevad, olgu siis omad. Avalikes kohtades süüdistamine ilma tõenditeta (fakt ise siinkohal ei oma mingit väärtust, kui tõendeid/tunnistajaid pole) tekitab ainult paksu verd ja ei pane kedagi üles tunnistama. Üks hukkamõistev peavangutus sõprade poolt on palju mõjusam kui pool tundi vastamisi röögitud mitmekeelset sõimu.

Lõpetuseks tahaks tsiteerida ühte motivatsioonilist kõnet, eesti keeli, mida manalas pealt kuulsin: "No mida sa siin istud, lähme laskma. Oled mingi 5-10 minutit ära, aitab küll, mis sa arvad, et keegi teine istub kauem vä. Mäng läheb mööda niimoodi." Nimesid ei nimeta, näpuga ei näita, aga härrased võiksid häbeneda.

Parimat,
              Mimic
« Last Edit: May 01, 2013, 20:10:24 by Mimic »

Offline cexa

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Op Requiem Aegviidu tagasiside
« Reply #16 on: May 01, 2013, 23:27:05 »
Hea cexa, ma ei solva kedagi, aga kui ma küsin "pealiku" käest, mis edasine tegevus on ja mulle kehitatakse vastuseks õlgu, siis ma ei saa ka kiitust jagada. Nagu igasugubne arvamus, on ka see minu (ja paraku ka kogu meie meeskonna) nägemus asjast. Ma pole kordagi öelnud, et mäng oli halb või mulle ei meeldinud, ma kõigest ütlen, mida ma ootan "komandörilt" - selgeid ja arusaadavaid juhtnööre, mis baseeruvad adekvaatsel infol. Paraku seda ei olnud. Ehk aitab paremini, kui ma toon välja oma nägemuse juhtimisest:

Kui on konkreetsed üksused, siis igal üksusel on oma juht. Komandör peab veenduma, et tal on nende üksustega side. Ta peab olema teadlik iga üksuse asukohast ja ülesandest. Vajadusel jooksvalt üksusi juhendades ja ülesandeid jagades. On ilmselge, et juhilt oodatakse rohkem ja seega süüdistatakse teda ka kõigepealt. Sõjaväelises korras ei käi pataljoniülem iga reamehe juures. Käsuliin peab toimima mõlemas suunas - ja liinina.

Ma usun, et igaühel on alati midagi õppida. Andesta, kui ma kuidagi solvasin kedagi - see ei olnud kindlasti minu eesmärk ja soov. Ja ma annan endale aru, et nii suurtel mängudel on ikka teatav kaos :). Kogemustega tulevad ka teadmised ja oskused. Loodan, et järgmisel korral oled ka sina midagi juurde õppinud ja mängu analüüsides teinud järeldusi, kuidas ja mida paremini korraldada. Meie üksus igatahes on seda teinud - analüüsinud oma tegevust, nii üksuse siseselt, kui koostöös teiste üksustega. leidsime vigu ja vajakajäämusi, mille kõrvaldamine on meie üksuse jaoks oluline edaspidine tegevus.




Kes oli komandör (president Dorset)?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Op Requiem Aegviidu tagasiside
« Reply #17 on: May 02, 2013, 08:36:49 »
Raadioside kohapealt sooviks lisaks kommenteerida. Nimelt on PMR vabasagedusega kanalid väga kitsas ribas ning üksteisele väga lähedal. Seetõttu sõidetakse tihtipeale kõrvalkanalile sisse, isegi siis kui viibitakse oma kanalil. Põhjuseks on see, et enamik kasutavad moditud või juba ostetud kõrgema võimsusega kui 0.5W saatjaid (mis on ametlik lubatud).

Samuti loeb palju sinu saatja vastuvõtu võime. Kui vastuvõtja on väga peeneks keeratud, ehk võtab iga kerget signaali vastu, siis kuuledki tihtipeale kõrvalkanalil rääkivaid vendasid, kes asuvad sulle lähedal.

Lahendused: korraldaja peab koostama sidekäsu. Antud juhul oli arusaamatu, miks oli tervele ühele osapoolele (ca 70-90 nägu, vene + eesti seltskond) ainult ÜKS kanal. Nii on ikka väga keeruline normaalset sidet teostada. Lahendus oleks jaotada ära näiteks nii:

Kanal 1 = admin kanal
Kanal 2-3= osapool Alpha
Kanal 4 = tühi ehk bufferkanal
Kanal 5-6 = osapool Bravo
Kanal 7 = tühi ehk bufferkanal
Kanal 8 = osapool Charlie, soovitavalt väikseim osapool, sest pole enam tiimisisest kanalivaliku võimalust

Sama saab kahe osapoolega kasutada, kus esimene kanal on admin, 2-4 on tiim alfa, 5-s on buffer ning 6-8 on tiim bravo.

Lisaks peab arvestama, et kui sa kasutad alamkanaleid (PMR kanal 3, alamkanal 1-32 näiteks) siis sina võtad vastu AINULT sellel alamkanalil liikuvad infot, kui kõik teised kes on kanal kolmel kuulevad sinu juttu. See on selleks, et omaette rahulikult sidet pidada, ilma et sulle sisse sõidetakse.

Lisaks kõigile võimsate saatjate kasutajatele: lühikeste distantside korral kasutage "Low" võimsust. Alles siis kui 500+ meetrit metsa vahepeal kasutage "Hi" režiimi.

Offline jeger

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Op Requiem Aegviidu tagasiside
« Reply #18 on: May 02, 2013, 09:24:24 »
Kanalid mängul loid jaotud.
1 kanal - organisaatorid
2,3 - Dorset
4,5 - Krusob
6 - mässulised
7 - Averoni luuregrupp
8 - Kaupmees.
Seda küll aitab ja probleemi ei tekki. Kõik kes kuulsid briffi teadsid mis kanalid nad saavad kasutada. Probleem on selles, et osa mängijatest infot mängu kohta ei lugenud ja briffi pole kuulnud ja seejärel sittagi ei teadnud. Tegelikult on väga lõbus vaadata kui mõned mehed tulevad mängule ja ei tea mis toimub. Nad tulevad lask lask teha ja peale mängu foorumis räägivad mis nad tahtsid mängust saada.