Author Topic: M: Mosfet lülitid AEG sisse  (Read 8118 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
M: Mosfet lülitid AEG sisse
« on: November 05, 2014, 10:34:28 »
Kuna aeg-ajalt ikka vaja mosfete teha enda või teiste relvade sisse, siis tegin ühe korraga mõned rohkem "poole peale" valmis, et tulevikus kiiremini läheks.
Kasutusel 2x IRLB3034 kiipi Oomi poest (Hiinast tellides ei tule samaväärne kraam, proovitud), 10kOhm ja 100Ohm takistid. Termorüüsiga kaetud nii eraldi ühendused kui kogu krempel. Näidise pilt siis sellest, kuidas Lonex M4 kaba torusse täpselt sisse mahub ning kannatab ka korduvat relva lahti lammutamist ilma vigastamata.

Pikemalt sellest, milleks mosfet hea on ning mida ta teeb saab lugeda siit: http://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=26.msg29#msg29

Mingi eriline "hi-tech" lahendus ei ole, kuid battle-proof on ta küll. Täpselt sama lahendusega olen fette teinud aastaid ning heade näidetena on mitu semi-auto snaiprit ning rohkelt kulasid, k.a. 2x ACE klubi M150 tiheda tulega RPK-d, millel teisi sisu komponente korduvalt puruks lastud, kuid mosfetid siiamaani vastu pidanud väga räigele kasutamisele (150m/s, ca 20RPS ning pikad pikad valangud).

Hind 20 eur pildi peal nähtav installiks valmis fet. Paigaldus olenevalt relvast, kuid ca 10 eur kandis. Lonex M4 sisse nii palju tehtud, et sinna läheb selle summa eest kindlasti sisse. Jooted korralikud ning tänu topelt kiipidele ja suurele "gate" otsa takistile suhteliselt tugev tükk, ehk kannatab ka väntsutamist. Võimalik tellida tutika relva sisse, mis tellitakse Relvad.ee kauplusest. Vajadusel paigaldan enne ära saatmist.

Soovi korral PS või 53 98 21 kaheksa viis

NB! Kuulutus ei aegu!






Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #1 on: November 05, 2014, 11:11:48 »
IRLb3034 kannatab üksinda ka piisava laksu ära imho, saaksid tootmishinda ka 5ka võrra alla. Samuti soovitan mootorisse minev juhe panna sealt suure plaadi küljest. Keskmine jalg ei pidavat koormust väga hästi taluma. TVs diood ka skeemi ja võiks täitsa ok olla. Tore, et keegi viitsib ka mosfete teha veel :)

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #2 on: November 05, 2014, 12:15:53 »
Mis juhtmeid sa täpsemalt kasutad?

Offline Bernard

  • Tavakasutaja
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #3 on: November 05, 2014, 15:15:29 »
Pahandusel täiesti õigus keskmise kontakti osas. Teisest elualast kogemus, et drain'i jalg on sedatüüpi kividel ikka elukehv, parem see üldse eemaldada ning drain joota, või öösi ja kruviga kinnitada, otse kere klemmi külge.

IRLB3034 kivi on airsofti otstarbeks täiesti pommikindel. Kannatab ka üksinda kuni 40 volti pinget, kuni ~340 amprit voolutugevust ning takistus kõigest ~1.5 millioomi. Antud konstrui on seega, isegi konservatiivselt, ilmselt kusagile 650 ampri lähedale. Ma küll ei kujuta ette AEG mootorit mis üle 100 ampri tõmbaks, ükskõik mis vedru ta kokku pressima ei peaks.

(Muide 650 ampri välja andmiseks peaks aku olema midagi absurdset, stiilis 5000 mAh/130C ja juhtmed sellised 3-5mm poisid :D)
« Last Edit: November 05, 2014, 15:24:07 by Bernard »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #4 on: November 05, 2014, 15:31:31 »
Juhtmed piltidel on Lonex stock kaablid. Üldiselt kaablite vahetus tavalise ehituse juures ei oma minu silmis eesmärki. Kui ülejäänud box, mootor, gear ratio ning aku on omavahel kooskõlas siis ei tohiks ka juhtmete taha midagi jääda.

Variant TVS panna või variant plaadi külge joota. Eks ma seepärast topelt IRLB3034 kivi peale läksingi, et oleks nii pommikindel kui saaks. Varasemalt on ikka aeg-ajalt fete kõrbenud, kas siis lühis, kuumus või mõni kolmas tegur. Nendega praktiliselt probleemivaba elu. Topelt kiip tähendab ka topelt jala tugevust + lisatina veel, st. et kannatab juhtme otsas väntsutamist ikka palju rohkem, mis on vajalik. Kuna nende kivide sisemine takistus pisike siis leidsin, et kahe kokku panek ei tee reaalselt tuntavat muutust, küll aga annab lollikindlust 100% juurde.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #5 on: November 05, 2014, 21:03:06 »
Hei, minu kogemus fet'idega on see, et 2S peal on kõik ok, aga 3S peal on nad mul ridamisi kõrbenud erinevates relvades. Ja hetkel on minu relvades sellised asjad:

http://www.oomipood.ee/product/hfkw/012-1zw/relee-12vdc-50ma-15v-15a-no-nc&s=relee%2012v

kirjelduses on 15A, aga specis on 35A. Mõõtudelt sama mis mosfet.

Kuulipildujas on (vist) see: http://www.oomipood.ee/product/pre0004/12/autorelee-12vdc-14v-40a-hfv4-012&s=autorelee

maksab 2 eur ja pakub AB-mosfeti funktsionaalsust. Läbi ei ole veel ükski läinud.

Offline kollsnaiper

  • Tavakasutaja
  • Posts: 274
  • troll
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #6 on: November 06, 2014, 10:23:21 »
Ma olen nüüdseks juba pea 5 kuud Bjorni õpetuste järgi tehtud mosfetiga täristanud 11.1v 50C akuga, ei ole veel märki mingist kõrbemisest.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #7 on: November 06, 2014, 11:13:36 »
Mul ka kestavad ühe irls3034 kiviga mosfetid. Isegi kulas m140 vedru ja 11.1v peal.
Järgnev võiks olla tegelikult kuskil tehnika teemas, aga kuna siin hetkel aktiivseim mosfeti teema siis:
Ehk siis lühidalt: 2 kivi tundub overkill, mootori juhtme võiks kinnitada teise otsa, TVS diood skeemis hoiaks igasugu voolupiike ära.
Ise olen seda skeemi kasutanud: http://fireworksairsoft.webs.com//Alpha%20instructions%20for%20web.pdf
Tavalise AEG sisse olen viimasel ajal jefftroni mikro mosfete ja selle ise tehtud koopiaid pannud, toimib ka iga setupiga.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #8 on: November 20, 2014, 18:55:56 »
Kuna VSS Vintorezi kaba sisse on maru keeruline mahutada mosfeti selliselt, et gearbox oleks välja võetav ja eemaldatav, siis läksin "bullet" connectorite teed,et kolmele kaablile (G, D, S) teha kiirkinnitused. Voolu takistus ja läbilaskevõime on samad nagu XT60 otsadel, mis loomulikult ka külge läksid. Nagu tavaliselt, siis kõik joodetud, termorüüsitud ning veel kord termorüüsitud.

Sama kinnitust saab ka mujal kasutada.




Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #9 on: February 16, 2015, 10:43:23 »
2 mosfeti veel alles. Panen varsti uued tellimusse.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #10 on: February 23, 2015, 02:27:33 »
Tsiteerin ülalt härrast: See aktiivsem mosfeti teema.

Kas sa AB mosfetidest tead midagi?
(Active breaking)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #11 on: February 23, 2015, 09:25:14 »
Ma kunagi paar tk tegin, aga ei näinud suuremat eesmärki. Igal asjal omad plussid ja miinused.
osad väidavad, et põletab mootorid kiiremini läbi. Kindlasti on soojuse eraldumine oluliselt suurem.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #12 on: February 23, 2015, 09:46:57 »
Mootori pidurdamisel on minu arust 3 võimalikku eesmärki:
1. tahad loobuda anti-reversal latchist. Sellisel juhul kerib vedru end pinge alt maha alati, ning kui mootor on lühises, siis see toimub aeglaselt ja leebelt. Sellise pidurdamise jaoks piisab ka vastupinge dioodist mootori klemmidele, siis pidurdataksegi ainult mootori tagurpidi pöörlemist.
2. Snaipril näiteks tahad, et gearbox peatub alati kindlas asendis. Sellisel juhul, kui muud muutujad nagu gearboxi ülekanne ja aku elementide arv ja mootori tüüp on paigas, siis saab lülitada sisse pidurdamise ning näiteks takistite abiga timmida mootori peatumist nii, et nozzle on juba lahti, aga peavedru veel pinges ei ole.
3. Kui kellelegi on ROF upgrade tulemusena tugev mootor, imekiire ülekanne ja nõrk vedru, siis ei pruugi ta suuta lasta üksiklaske, võivad tulla paarislasud vahele. Selle vastu aitab ka, kui mootorit pidurdada.

Lihtsalt niisama mootorit pidurdada pole nagu mõtet.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #13 on: January 05, 2016, 20:42:18 »
Vahepeal mõned mosfetid relvadesse pandud. Üksjagu valmis tehtuid vedeleb üle ka, kui kellelgi huvi peaks olema.

Offline pabulane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 48
    • View Profile
Re: M: Mosfet lülitid AEG sisse
« Reply #14 on: January 05, 2016, 22:07:56 »
Kindlasti saad minu omale ka sisse toppida, aga enne ei tooks kui kerge hooldus ka teha(praegu ainult 4 mängu peal).