Poll

Küsitlus reeglite muutmise osas

Ettepanek 1 poolt
71 (30%)
Ettepanek 1 vastu
15 (6.3%)
Ettepanek 2 poolt
65 (27.4%)
Ettepanek 2 vastu
10 (4.2%)
Ettepanek 3 poolt
47 (19.8%)
Ettepanek 3 vastu
29 (12.2%)

Total Members Voted: 86

Author Topic: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!  (Read 35284 times)

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #15 on: May 03, 2013, 22:09:15 »
Mis kasu toob eluaegne mängukeeld? Kes on see korraldaja, kellel peaks olema õigus sellist asja määrata? Enne igaveste asjade määramist võiks natuke oma peanupu sees ringi käia. Ilmselt on tühjust päris palju.
kodanik Bjorn, ära hakka palun kedagi sõimama, võin isiklikult võtta ning sellega ei jõua kaugele : ) Üldiselt on süsteem selline, et keeluga eemaldatakse pahatahtlikult reegleid rikkuv mängija üritustelt ning korraldaja õigus on seda teha, kuna see on tema mäng ja tema õigus. "Vene" mängukorraldajad hoiavad lihtsalt kenasti kokku ja kui üks saab mõne orgi poolt eluaegse, juhtub see sama isikuga ka teiste orgide mängudel.

See on ka "eesti" mängude probleem- kõik teevad midagi oma nurgas, ühtsust pole ning otsustusvõime puudub (kuipalju eri foorumeid meil oligi?). Kahjuks on praegu situatsioon selline, kus ma võin selle pahatahtliku mängijaga kokku sattuda mõnel eesti organisaatori mängul.

Hmnjah, hakkab teemast kiiva vedama aga see on lihtsalt baasprobleemiks millest tulenevad kõik need muud jamad reeglistikega ning reeglite järele mängimisega. Minu arvamus nende reeglimuudatuste kohta öeldud, kuni jätkad vastuväitlust organisatoorsete karistuste osas, jätkan ma ka nendele vastamist : )

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #16 on: May 03, 2013, 22:23:28 »
Väljalaskekiirusi mõõdeti organisaatorite poolt viimati Lörtsil. See on jällegi teamide teema kuidas nad sisemiselt asju ajavad, aga vähemalt Maggotsi trennides on rahval enamasti olnud võimalus oma väljalaskekiirusi mõõta ja seda on ka tehtud.

Aga ma ei tea, Björn. Sa oled rääkinud korduvalt erinevast mentaliteedist, mille tõttu ei saavat samu regleid kehtestada, aga sa pole maininud konkreetseid punkte mis sul vene reeglites ei meeldi.

On seal midagi peale valangute ruumides mis vastuvõetamatu tundub? Vene reeglid on kohati karmimad (ohutumad), näiteks ei lubata tossu siseruumides (lämbumisoht), lõhkepakettide suurusel on piirang (mängijate kõrvakuulmisele tuleb see ainult kasuks), ruumides ei lubata üle 120m/s relvi jne. Minu arust sa ei kaota midagi kui sa võtad nad üle, seades ainult võib-olla üksikud lisapiirangud, näiteks et ruumides on üksiklasud, ja kõik. Ja olekski reeglid ühtlustatud ja ma ei näe et keegi midagi kaotaks sellest, ainult võidaks.

Muidugi, ma olen airsoftis olnud tegev aasta ainult ja ma ei tea, võib-olla on olnud ajaloolisi sündmusi, mille tõttu see teema on hell. Minu vabandused, kui see on nii.

Eks vene foorumites kohtab ka igasugust suhtumist, aga on ka sellist:

Re: Флуд.

Сообщение Шмель » 28 апр 2013, 15:47
Помню далёкие времена, когда мы играли все вместе. Эстонцы, русские. Русские частенько жаловались, что эстонцы маклауды. Не сомневаюсь, что так оно и было. Тем не менее, времена изменились и сообщества разошлись своими дорогами. Эстонцы ушли, а вот маклауды нет :lol:
На мой взгляд, вчера не умирал никто. Ни повстанцы, говорившие на гос-языке, и удачливо втискивающие себя в складки местности, когда мы тащили миномёт к городу, ни миротворцы, засевшие на крыше и отказывавшиеся умирать во время последнего штурма, будучи закиданными гранатами со всех сторон. Тем не менее, в мертвяках всё-таки кто-то появлялся, о чём свидетельствуют выпитый чай и съеденное печенье. :lol:
А потому моё мнение, очевидно, грешит излишней предвзятостью. :twisted:

Eks see surematute teema oli Valga mängul ka.

Minu jaoks on airsoft lihtsalt üks teema, kus on võimalik koos asju teha nii, et kõigil on parem sellest. Ja see on ju tore.

« Last Edit: May 03, 2013, 22:59:49 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #17 on: May 05, 2013, 21:15:28 »
Mis kasu toob eluaegne mängukeeld? Kes on see korraldaja, kellel peaks olema õigus sellist asja määrata? Enne igaveste asjade määramist võiks natuke oma peanupu sees ringi käia. Ilmselt on tühjust päris palju.
kodanik Bjorn, ära hakka palun kedagi sõimama, võin isiklikult võtta ning sellega ei jõua kaugele : )

Ei mitte midagi isikliku. Loodan siiralt, et sa ei kuulu selliste korraldajate hulka, kes on teise isiku/mängija suhtes võtnud vastu igavesti kehtivaid otsuseid. Võime selle teema lõppenuks lugeda. Hääletus käib. Vastavalt pikaajalistele tulemustele saab vajadusel teha siinse foorumi reeglite teemas muudatusi.

AndrusK - ikka aeg-ajalt satub kronomise otsa ka. Isiklikult olen kõikidel viimastel suurematel üritustel kohustusliku krono teinud. Pea igakord on "üllatusi" tulnud.

Valga mängu kohta mainisin omapoolset tagasisidet. Ehk siis minu toru otsas ei pannud tähele, et oleks kahtlusi tekkinud. Samuti ei kuulnud kaasvõitlejatelt.

AndrusK - toon välja punktid vene reeglites mis leian, et võiksid olla teisiti. Isiklik vaatevinkel puhtalt.
Alustame sellest, et 5 A4 lehekülge reegleid on liiast. Sellepärast tekib ka situatsioon, et pisiasi jääb märkamata ning nagu videoski näha - ei teadnud, et granaadil peab olema lendav element ning loeb ainult tabamus.

Quote
- Pimelaskmine on keelatud relvade korral, mis ületavad 120 m/s. Alates 121 m/s väljalaskekiiruse korral rakenduvad piirangud minimaalse laskekauguse suhtes ning mängija peab nägema sihtmärki, mida ta tulistab. Siiski ei ole ka kiirustel alla 120 m/s pimelaskmine soovitatav.

Quote
- Keelatud on lasta isikuid, kes kannavad punast või oranži linti
Kas mitte suurel avaüritusel terve üks osapool oranžide lintidega ei olnud? Suhteliselt räige rikkumine kahele teisele osapoolele. Ehk peaks andma paari aastase bänni? :D

Quote
- Rakettide kasutamine mängudel on keelatud.
Taaskord. Nägin korduvalt avaüritusel selle reegli rikkumist. Kusjuures ei ole välja toodud, et seda võib korraldaja teha. Ehk siis mõttetult palju reegleid on kirja pandud, ilma et neid 100% ise järgida suudetaks.

Quote
- “Langenud” mängija on kohustatud pärast tabava elemendiga pihtasaamist selgelt väljendama, et ta on mängust väljas, lahti ühendama ARi salve ning märkima ennast ära punase riidega (“surnu rätik”) või oranži helkurvestiga ja liikuma surnuaia poole.
Usun, et ca 80% mängijates eksis selle vastu ühel moel või teisel. Mis nüüd saab? Video on olemas? Hakkan tegema nimekirja, kes võiksid karistada saada? Mis on karistus? Kes määrab?

Quote
- Ilma punase kanga või oranži helkurvestita mängijat mängule ei lubata.
Miks ei kontrollitud avaüritusel? Kindlasti oleks terve rühmajagu võitlejaid koju saadetud. Miks seda korraldaja poolt näiteks mängumaksus sees ei olnud?

Nii vaikselt hakkab juba looma. Nüüd asume siis ühe mu lemmikpunkti kallale.

Quote
ARide väljalaskekiirust mõõdetakse 0,2 g kuuliga ning maha keeratud hop-up'iga. Kasutades teises kaalus kuuli ja hop-up'i, võivad tulemused olla kardinaalselt erinevad.
 
Siseruumides on lubatud kasutada ainult ARe, mille väljalaskekiirus ei ületa 120 m/s.
Alustame teiselt poolt. Ehk siis relvad üle 120m/s siseruumides. Mõnus. Esimene pool: ehk siis hop maas kronotakse. Sorri aga see on lollus. Tuleb kronoda ikka selle hopup seadega millega mängitakse. On ka kirjas, et tulemus muutub. Muidugi! Sellepärast peabki mõõtma. Üldiselt keskmise automaadiga kiirus veidi langeb, kui hopup peale keerata. Mis aga saab relvadega mille kiirus tõuseb? Võtan näiteks hästi tuunitud VSR-i. Hop maas ja 0.2g kuuliga laseb näiteks 175m/s ehk ca 3J energiat. Keerame hopi mõnuga peale ja laseme 0.43g kuule (ehk suhteliselt standard VSR kohta) ning tulemuseks saame, et jõud on suurenenud kuhugi 3.5J peale. See on korduvalt testitud teooria. Veel parem variant. Võtame gaasirelvad. Kas siis GBBR ründeautomaadid või KJW/Tanaka M700 seeria. Pikk toru ning paisuv gaas. Kerge kuuliga on "n" tulemus. Raske kuulige on "n" + 50% tulemus. Jällegi testitud variant. Kõige reaalsema tulemuse saamiseks PEAB mõõtma selle kuuli ja selle hopup seadega millega reaalselt laskma hakatakse. Arvestades seda mitut A4 pedantsust mis kirja on pandud, siis põhiosast, mis mõjutab ohtlikust on suure kaarega mööda käidud.

Quote
- Poolautomaatsed snaiper-ARid (valangu laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt!): väljalaskekiirus kuni 170 m/s.
Mis elektrooniliselt ei sobi? Vananenud reegel tänapäeva mosfetide mõistes.

Nii praegu ei hakka rohkem nokkima. Tegelt on mõned punktid veel, mille kallal tuleks tööd teha.
NB! Võtsin kõik tsitaadid siit foorumist tõlgitud reeglitest. Kui midagi on muutunud või tõlkes on midagi kaduma läinud, siis teada anda.


Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #18 on: May 05, 2013, 23:33:41 »
Hei,

sa pand ühte postitusse kokku 3 asja: reeglid, nende järgimise vene mängudel ja karistused. Ma kommenteerin peamiselt esimest.

AndrusK - toon välja punktid vene reeglites mis leian, et võiksid olla teisiti. Isiklik vaatevinkel puhtalt.
Alustame sellest, et 5 A4 lehekülge reegleid on liiast. Sellepärast tekib ka situatsioon, et pisiasi jääb märkamata ning nagu videoski näha - ei teadnud, et granaadil peab olema lendav element ning loeb ainult tabamus.

5lk on palju, aga need reeglid on täielikud, ehk reguleerivad kõike, ka.a. surnute kui haavatute käitumist, fotograafe jne. Ma usun ka, et ühe korra lugemisega saab aru, kui mõni reeegel läheb seniste tõekspidamistega vastuollu. Granaatide kohta on tihtipeale ka mängudel oma reeglid, nad võivad ka täielikult keelatud olla või siis tohib kasutada ainult korraldjate poolt jagatud materjali.


Quote
- Pimelaskmine on keelatud relvade korral, mis ületavad 120 m/s. Alates 121 m/s väljalaskekiiruse korral rakenduvad piirangud minimaalse laskekauguse suhtes ning mängija peab nägema sihtmärki, mida ta tulistab. Siiski ei ole ka kiirustel alla 120 m/s pimelaskmine soovitatav.

Ma usun et see on arusaadav, miks pimelaskmine on keelatud üle 120m/s relvade puhul. Kui arvad, et peaks olema 100% keelatud, siis keela omadel mängudel. Ta on niikuinii üldreeglites ebasoovitav.

Quote
- Keelatud on lasta isikuid, kes kannavad punast või oranži linti
Kas mitte suurel avaüritusel terve üks osapool oranžide lintidega ei olnud? Suhteliselt räige rikkumine kahele teisele osapoolele. Ehk peaks andma paari aastase bänni? :D

Kommenteerin reeglit. Miks ei ole hea lasta punast või oranzi kandvat isikut on ehk arusaadav.

Quote
- Rakettide kasutamine mängudel on keelatud.
Taaskord. Nägin korduvalt avaüritusel selle reegli rikkumist. Kusjuures ei ole välja toodud, et seda võib korraldaja teha. Ehk siis mõttetult palju reegleid on kirja pandud, ilma et neid 100% ise järgida suudetaks.

Igas mõngus võivad ju olla ja ongi lisareeglid. Mortiiri kohta on tavaliselt kirjas et seda kasutatakse ja mis on kasutuskord.
Järgmises Kepleri mängus on näiteks igal mängijal 5 elu jne.

Quote
- “Langenud” mängija on kohustatud pärast tabava elemendiga pihtasaamist selgelt väljendama, et ta on mängust väljas, lahti ühendama ARi salve ning märkima ennast ära punase riidega (“surnu rätik”) või oranži helkurvestiga ja liikuma surnuaia poole.
Usun, et ca 80% mängijates eksis selle vastu ühel moel või teisel. Mis nüüd saab? Video on olemas? Hakkan tegema nimekirja, kes võiksid karistada saada? Mis on karistus? Kes määrab?

Jällegi, reegel. On sul midagi selle reegli vastu?

Quote
- Ilma punase kanga või oranži helkurvestita mängijat mängule ei lubata.
Miks ei kontrollitud avaüritusel? Kindlasti oleks terve rühmajagu võitlejaid koju saadetud. Miks seda korraldaja poolt näiteks mängumaksus sees ei olnud?

Jällegi, reegel. On sul midagi selle reegli vastu?

Nii vaikselt hakkab juba looma. Nüüd asume siis ühe mu lemmikpunkti kallale.

Quote
ARide väljalaskekiirust mõõdetakse 0,2 g kuuliga ning maha keeratud hop-up'iga. Kasutades teises kaalus kuuli ja hop-up'i, võivad tulemused olla kardinaalselt erinevad.
 
Siseruumides on lubatud kasutada ainult ARe, mille väljalaskekiirus ei ületa 120 m/s.
Alustame teiselt poolt. Ehk siis relvad üle 120m/s siseruumides. Mõnus. Esimene pool: ehk siis hop maas kronotakse. Sorri aga see on lollus. Tuleb kronoda ikka selle hopup seadega millega mängitakse. On ka kirjas, et tulemus muutub. Muidugi! Sellepärast peabki mõõtma. Üldiselt keskmise automaadiga kiirus veidi langeb, kui hopup peale keerata. Mis aga saab relvadega mille kiirus tõuseb? Võtan näiteks hästi tuunitud VSR-i. Hop maas ja 0.2g kuuliga laseb näiteks 175m/s ehk ca 3J energiat. Keerame hopi mõnuga peale ja laseme 0.43g kuule (ehk suhteliselt standard VSR kohta) ning tulemuseks saame, et jõud on suurenenud kuhugi 3.5J peale. See on korduvalt testitud teooria. Veel parem variant. Võtame gaasirelvad. Kas siis GBBR ründeautomaadid või KJW/Tanaka M700 seeria. Pikk toru ning paisuv gaas. Kerge kuuliga on "n" tulemus. Raske kuulige on "n" + 50% tulemus. Jällegi testitud variant. Kõige reaalsema tulemuse saamiseks PEAB mõõtma selle kuuli ja selle hopup seadega millega reaalselt laskma hakatakse. Arvestades seda mitut A4 pedantsust mis kirja on pandud, siis põhiosast, mis mõjutab ohtlikust on suure kaarega mööda käidud.

Sa segad sujuvalt kokku hop'i settingud ning kerged ja rasked kuulid. Miks?
Kas hopi pealekeeramine sama kuuliga tõstab või vähendab väljalaskekiirust?

Ka minu DMR, mis 0.4 kuuliga laseb u 120m/s (vastab energialt 0.2 kuulile mis lastakse kiirusega 170m/s), suudab raske kolvi tõttu 0.2 kuuli ennast lasta ainult 150m/s. Seda oleks olnud juriidiliselt korrektne Valgas kasutada, aga ma ei võtnud teda sinna kaasa kuna tähtis on reeglite mõte.

Nõus, see on nõrk koht, aga samas, ka sinu enda reeglid räägivad kiiruse mõõtmisest 0.2 kuuliga. Kui on parem idee, anna teada. Üks variant oleks mõõta kuuli energiat, aga see eeldab kuuli kaalu mõõtmist, ehk siis kontrollijatele lisavarustust täpse kaalu näol. Ja sellega ei väldita mängus teiste (näiteks läbimõõdult suuremate) kuulide kasutamist. Pigem rehitsetakse nii välja pahaaimamatud sellid, kes on ostnud poest m120 vedru ja ei teagi, et nende aparaat nüüd 130 laseb.

Quote
- Poolautomaatsed snaiper-ARid (valangu laskmise võimalus on eemaldatud mehhaaniliselt!): väljalaskekiirus kuni 170 m/s.
Mis elektrooniliselt ei sobi? Vananenud reegel tänapäeva mosfetide mõistes.

Nii praegu ei hakka rohkem nokkima. Tegelt on mõned punktid veel, mille kallal tuleks tööd teha.
NB! Võtsin kõik tsitaadid siit foorumist tõlgitud reeglitest. Kui midagi on muutunud või tõlkes on midagi kaduma läinud, siis teada anda.

Täpsustada võib ja peab. On aga midagi olulist puudu või valesti?



« Last Edit: May 06, 2013, 10:27:33 by AndrusK »

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #19 on: May 06, 2013, 10:38:03 »
Mis kasu toob eluaegne mängukeeld? Kes on see korraldaja, kellel peaks olema õigus sellist asja määrata? Enne igaveste asjade määramist võiks natuke oma peanupu sees ringi käia. Ilmselt on tühjust päris palju.
kodanik Bjorn, ära hakka palun kedagi sõimama, võin isiklikult võtta ning sellega ei jõua kaugele : )
Ei mitte midagi isikliku. Loodan siiralt, et sa ei kuulu selliste korraldajate hulka, kes on teise isiku/mängija suhtes võtnud vastu igavesti kehtivaid otsuseid. Võime selle teema lõppenuks lugeda. Hääletus käib. Vastavalt pikaajalistele tulemustele saab vajadusel teha siinse foorumi reeglite teemas muudatusi.
Hooaja avamisel olevat üks mees saanud mängukeelu, kuna leidis, et lahingusse võiks minna kaitseprillideta. Minu arvates võiks küll sellist lollust karistada (kas mängukeeld on õige? - võibolla, aga esimesed rikkujad saavad tavaliselt rängema karistuse, et teised hakkaksid mõtlema, et kas tasub lollusi teha). Kui inimene ise aru ei saa, et ta võib silmast ilma jääda, siis peavad korraldajad kindlustama, et tal silmad alles jääks. Korraldajad siiski vastutavad ohutuse eest.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #20 on: May 06, 2013, 11:02:38 »
Palun täpsusta, kas mängukeeld oli sellele mängule või nagu ennem mainitud, siis igavene ja lõplik otsus?

Minu arust täiesti normaalne, et isik, kes ei nõustu kaitseprille kandma, ei lubata mängule. Samas kui ta järgmine kord on platsis, kaitseprillid peas, siis milles küsimus? Korduval rikkumisel tuleks ka pikem "keeld" rakendada. Kuid ükskõik mis rikkumise puhul ei ole õigustatud eluaegne osalemise keeld. Eluaegsete piirangutega isikutele tegeleb Eestis kohus.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #21 on: May 06, 2013, 12:39:06 »
Uurisin veidi järgi: kuna mees olevat mitmendat korda prillideta vahele jäänud, siis olevat ta saanud eluaegse bänni.

Minu arvates pole eluaegse bänni puhul tegemist liialdamisega, sest kui mees mitu korda on näidanud välja, et teda ohutusreeglid ei huvita, siis ei jää midagi muud üle. Kui ta tõesti on nii loll, siis on ohutum ta ohtlikust tegevusest eemal hoida.

Bjorn, kas sa tahaksid olla see mees, kes tal silmad välja laseb?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #22 on: May 06, 2013, 13:11:28 »
Uurisin veidi järgi: kuna mees olevat mitmendat korda prillideta vahele jäänud, siis olevat ta saanud eluaegse bänni.

Minu arvates pole eluaegse bänni puhul tegemist liialdamisega, sest kui mees mitu korda on näidanud välja, et teda ohutusreeglid ei huvita, siis ei jää midagi muud üle. Kui ta tõesti on nii loll, siis on ohutum ta ohtlikust tegevusest eemal hoida.

Bjorn, kas sa tahaksid olla see mees, kes tal silmad välja laseb?

Ei, otse loomulikult mitte ning mul on kahju, et sellise mõtteviisiga inimesi üldse on. Samas ma jätkuvalt ei nõustu, et eluaegne bänn on lahendus. Ma ei oska öelda mitmes eksimus see oli, kuid pakuks välja midagi sellist: 1. eksimus = mängult koju saatmine, 2. eksimus = näiteks pool aastat bänni, 3. eksimus = 2 aastat bänni jne.


See muidugi sõltuks veast ja suhtumisest. Ma usun, et ma tean kellest juttu on. Küsin siinkohal - kas kaasvõitlejad tegin endast oleneva, et talle meelde tuletada prillide vajalikkust? Ei oska täpsem öelda. Tahaks põhjaliku infot, ette kui edasist seisukohta võtta selle eluaegse osas.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #23 on: May 06, 2013, 13:12:35 »
Sa Bjorn eelistaksid, et peale mõne sellise tegelase "õnnetust" hakataks airsofti luubi alla võtma ja kuidagi veel reguleerima? Et edaspidi jookseme kõik läbipaistvate või vikerkaarevärvides aparaatidega ringi ja laseme 0.5j üksteise pihta?

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #24 on: May 06, 2013, 13:27:45 »
Minu arvates on lahingus prillide korduv äravõtmine ikka väga tõsine asi.

Bjorn - kahju, et see sinu arvates tõsine probleem pole.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #25 on: May 06, 2013, 13:32:12 »
Krt küll härrased. Kui te oleksite paaril minu mängul käinud või minuga koos lahingus osalenud korduvalt, siis teaksite, et tauning igasugust sellist käitumist ja vägagi rangelt. Küsimus on põhimõttes, et igaveseid asju ei tohiks määrata.

Lihtne variant: kui sa oled 30a vana siis mõtle, kuidas sa käitusid 20a vanusena. Nüüd paku, milline on sinu käitumine ja mõtteviis 40a vanusena.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #26 on: May 06, 2013, 13:39:48 »
Kui sulle igavene ban ei meeldi siis mõtle sellest kui tähtajatust ban'ist. Mitte keegi ei keela sul ka seda venda oma mängudele võtta. Mitmed kaasvõitlejad tõenäoliselt peaks sind küll vastutustundetuks kui seda teeksid, aga teada on ka see, et you can never please everyone, you take your chances and you pay the prices. Ja teised teevad enda valikud vastavalt omadele tõekspidamistele.

Tüüp ise on muide näha siin: nakazat
« Last Edit: May 06, 2013, 14:00:35 by AndrusK »

Offline Paganarh

  • Tavakasutaja
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #27 on: May 06, 2013, 16:01:14 »
Quote
- Keelatud on lasta isikuid, kes kannavad punast või oranži linti
Kas mitte suurel avaüritusel terve üks osapool oranžide lintidega ei olnud? Suhteliselt räige rikkumine kahele teisele osapoolele. Ehk peaks andma paari aastase bänni? :D

Ära kruvi vinti üle, vales kohas tee ületamise eest sind ka pokri ei pisteta : D

Aga reeglitega on tegelikult nii, et vene poole organisaatorid on ka huvitatud üldisest eesti orgide tagasisidest reeglite osas, et äkki saab häid ideid ning lõpuks ka isegi reegleid konsolideerida. Tekitan varsti eraldi ruumi, kus saaks orgid reegleid kommenteerida ning ettepanekuid teha. Vähememotsionaalsemalt.

Mänge ja reegleid teevad lõppkokkuvõttes siiski orgid. Mängijate asi on nende järgi mängida ning muidugi ka tagasisidet anda asjade parendamiseks.

See, et reegleid "palju" on, ei saa olla väiteks. Tegelikult on baasreegleid vähe, kuid kõik üldine airsoftiga ümbritsev tuleb samuti ära reglementeerida.
Üldsegi mitte selleks, et kõigile hulult meeldib reegleid vorpida, vaid selleks, et potensiaalselt probleemsed kohad oleksid kaetud, isegi kui see probleem lööb välja kord paari aasta jooksul. Vene meeskonnad on selles suhtes meist kõvasti ette läinud, kuna neil on palju rohkem mängijaid. Väikeste 60-meheliste mängude puhul saab jah ehk hakkama ainult baasreeglitega.
Meie aga võime ära kasutada juba nende tehtud tööd ning enamuse lihtsalt üle võtta, lootuses, et ka "eestikeelseid" mänge suuremaid ja rohkem toimuks.
Kõik võidaksid. Nii meie kui nemad.

Niiet teeme koostööd ja teeme oma ühtse hobi paremaks : )

ASH

  • Guest
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #28 on: May 07, 2013, 21:17:39 »
ehk siis üldreegleid võikski olla niipalju nagu neid on olnud eesti softi algusaegadest :D
ja kõik ülejäänu peaks olema iga mängu ja korraldaja iseasi ! Ja Maggotsid , ärge kaitske neid venelaste reegleid midagi ,  te olete liig rohelised sel teemal ja meie oleme liiga vanad et hakata uuesti ja uuesti igakord leierdama sel teemal kui tekib uus arutelu sarnasel teemal - stick to topic !

pahatahtlikkuse kohapealt - pahatahtlikud on need kes ei öelnud mehele et ta prilli ette paneks - ban neile kõigile rsk ( mõtle et just oli mingi mängu seisak, hetk tagasi olid kõik prillideta ja temal ununesid need laubale ) on ka mul juhtunud ja olen ka ise paljudel tähelepanu samale asjale juhtinud õnneks aga alati enne kontakti tekkimist! ma arvan et mind sellisel juhul küll mingi korraldaja ban ei huvitax , pigem killustaks see meie niigi killustunud softiühiskonda veelgi , kujuta ette et sa korraldad seal lõunas mängu kuhu ei tule kohale 2 suurt seltskonda keda muidu oled harjunud oma yritustel kohtama . mis teete siis ? mängite tunnikese 3kesi ja lähete koju ära ? (piltilik näide )
 
« Last Edit: May 07, 2013, 21:25:53 by ASH »

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Üksiklasu/pimesi laskmise reeglid, hääletus!
« Reply #29 on: May 07, 2013, 21:47:36 »
ehk siis üldreegleid võikski olla niipalju nagu neid on olnud eesti softi algusaegadest :D

Kui algusajad oleks mingi väärtus, siis me elaks siiamaani koobastes ilmselt. Arengul on omad võlud:-)

Ja Maggotsid , ärge kaitske neid venelaste reegleid midagi ,  te olete liig rohelised sel teemal ja meie oleme liiga vanad ...


Ma usun, et sellisel tasemel sõnavõtud me võime rahulikult jätta nendesse aegadesse, kui meie ajud on juba niivõrd lubjastunud, et pole lootustki et sealt midagi argumenteeritut tuleks. Otsustades välise vaatluse järgi on meil kõigil sinna ikka mitmed kümned aastad aega veel. Ma usun, et me suudame siin kõik ikkagi omi seisukohti esitada ja neid  ka adekvaatselt põhjendada. Iseasi jah, et thread pole päris õige.

Mis puutub aga bannidesse, siis reegline on vaja selleks kahte asja:
1. Tõsist eksimust, mis seab ohtu kellegi tervise
2. Keeldumist oma eksimust tunnistada ja olukorda parandada, ülbitsemist. Ilma selleta naljalt ban'i ei saa. Ja nii ongi.

« Last Edit: May 07, 2013, 23:19:25 by AndrusK »