Author Topic: Tuuningu võrdlus  (Read 6511 times)

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Tuuningu võrdlus
« on: June 12, 2014, 12:27:42 »
 Selline küsimus: Millega võrrelda oma relva või mis parameetreid taga ajada kui soovin relva tuunida? Mida oma relvas muuta,et see paremini toimiks ja kas üldse on selliseid parameetreid olemas? Relvaks on Lonex m4 ja väljalaske kiirust (120) muuta ei taha.Kui ma valin välja mõne tuuning jupi siis ma ju ei tea mida see minu relvas muudab? Või on neil mingid märgid või lühendid mida tuleb võrrelda?Või toimub tuunimine" katse/eksimine" meetodil?

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #1 on: June 12, 2014, 13:14:35 »
Tavaliselt soovtakse parandada kas vastupidavust, täpsust, laskekaugust või ROF'i (rate of fire). Või siis teed visuaalset tuuningut, ehk muudad relva väliskuju silmale meeldivamaks.

Sul peaks olema mingi idee, mida sa parandada tahad, et tuuninguga midagi saavutada.

Offline andreas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 171
    • View Profile
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #2 on: June 12, 2014, 15:11:11 »
Arvesta, et üksikute tuuningjuppife lisamisel ei muutu tulemus alati paremaks, tulemus võib jääda samaks, mis enne jupi lisamist või hoopis halvemaks muutuda. Minul on olnud kogemus, kus stock jupiga on tulemus parem kui mõne tuuningjupiga.

Lonexi relva puhul võid vahetada nt täpsustoru ja hopikambri ICS disainiga rullikuga kambri vastu, ülejäänud on täitsa pädevad jupid.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #3 on: June 12, 2014, 15:50:08 »
Nagu eelnevalt kirjas, siis esmalt peab endale selgeks tegema, mida saavutada tahetakse.

Lihtsalt vastupidavus.
Täpsus
Efektiivne laskekaugus
Lasketihedus

jne.

Seejärel saab juba soovitada juppe mida teatud relvadel võiks või peaks vahetama. Oleneb, mis ajastu Lonex M4 sul on, siis tuuningu valikud on hästi veidi erinevad.
Kui jääda M120 ja kuni 20RPS tiheduse juurde ei ole vastupidavuses palju midagi vahetada. Kindlasti soovitaks mosfeti ja korralikku lipo akut.
Täpsust saab parandada enda lemmiku Guarder 6.02 seeria toruga õigeses pikkuses (Guarder on lemmik, sest pakub head hinna-kvaliteedi suhet ja on Eestis olemas enamjaolt). Lisaks võib ka mõelda kambri ja kummi vahetusele.

Mis aga põhiline - kasuta maksimaalselt kvaliteetset ja pigem raskemapoolset kuuli. Mõttetu on 100+ eur panna tuuningu alla selleks, et lasta odavat 0.2g või 0.25g kuuli. Kuulil ja kuulil on ikka väga suur vahe sees lasketulemustes!

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #4 on: June 12, 2014, 15:58:12 »
Küsimus  oli vist natsa segane. Tahtsin teada, et millega võrrelda kas minu relv laseb hästi või on võimalik mingit tulemust vastava jupiga parandada.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #5 on: June 12, 2014, 16:06:37 »
Relva laskeomadusi saad võrrelda mängul. Kui vastane sinule saab pihta kuid sina temale ei saa, siis on kas laskja viga või relv väiksem laskeulatusega.

"Hästi" on üleüldse lai mõiste.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #6 on: June 12, 2014, 16:18:17 »
Kas on võimalik,et tuunitud relvast120 vedruga on võimalik lasta kaugemale,kui tuunimata relvast(laskemoon võrdne). Minu soov oleks parandada kuuli lennu kaugust.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #7 on: June 12, 2014, 16:21:14 »
Sellisel juhul peaksid vaatama torude ja hopijuppide poole. Samuti on vaja gearboxi sees saavutada väga hea õhupidamine, et kõik lasud oleks sama kiirusega.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #8 on: June 12, 2014, 17:20:58 »
Kas on võimalik,et tuunitud relvast120 vedruga on võimalik lasta kaugemale,kui tuunimata relvast(laskemoon võrdne). Minu soov oleks parandada kuuli lennu kaugust.

Vedru ei määra üheselt ei laskekiirust (kuuli suudme-energiat) ega ka laskekaugust. Kui tahad sama vedruga kaugemale (jõulisemalt) lasta, siis paranda lekked (kasuta tihendiga nozzlet, tihenda silindripea täiendavalt toruteibiga, keri hopikummile hambaniiti ümber, jälgi et kolvi tihendil defekte poleks), kasuta tüüp-0 silindrit ja pane peenike võimalikult pikk täpsustoru ning kasuta 0.43 kuule. R-hop installi ka. See kombinatsioon tõenäoliselt aga ei anna kõige täpsemini laskvat relva, ehk lased kaugele aga mitte pihta tingimata.

M 120 vedru muide mul reeglina annab 130m/s, aga võib ka anda 140. Aga võib ka anda 120, kui vastavat silindrit kasutada.

Üldiselt, airsofti tuuningut on internet paksult täis. Ka eesti keeles: http://vedru.edicypages.com/upgrade

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #9 on: June 12, 2014, 19:03:08 »
Kas on võimalik,et tuunitud relvast120 vedruga on võimalik lasta kaugemale,kui tuunimata relvast(laskemoon võrdne). Minu soov oleks parandada kuuli lennu kaugust.

Vedru ei määra üheselt ei laskekiirust (kuuli suudme-energiat) ega ka laskekaugust. Kui tahad sama vedruga kaugemale (jõulisemalt) lasta, siis paranda lekked (kasuta tihendiga nozzlet, tihenda silindripea täiendavalt toruteibiga, keri hopikummile hambaniiti ümber, jälgi et kolvi tihendil defekte poleks), kasuta tüüp-0 silindrit ja pane peenike võimalikult pikk täpsustoru ning kasuta 0.43 kuule. R-hop installi ka. See kombinatsioon tõenäoliselt aga ei anna kõige täpsemini laskvat relva, ehk lased kaugele aga mitte pihta tingimata.

M 120 vedru muide mul reeglina annab 130m/s, aga võib ka anda 140. Aga võib ka anda 120, kui vastavat silindrit kasutada.

Üldiselt, airsofti tuuningut on internet paksult täis. Ka eesti keeles: http://vedru.edicypages.com/upgrade

Jah, kuna "vedru" blogi sai peetud päris mitu aastat tagasi ja vahepeal on kõvasti vett merre voolanud, siis ei ole seal ka enam kõige uuemad infot maailmas. Ehk siis üldpildi saab ette, kuid kõike 100% tõepähe tänastes tingimustes ei saa võtta.

Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: Tuuningu võrdlus
« Reply #10 on: June 12, 2014, 21:04:28 »
Saan aru,et pole mingeid parameetreid olemas millest lähtuda tuuningu jupi valimisel.Tuleb teha endale selgeks iga jupi tööpõhimõte.ja loota jupi ostmisel,et see annab soovitud tulemuse.