Author Topic: MTÜ Eesti Airsofti Liit  (Read 43983 times)

Offline militaarseiklus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 340
  • Sinu elu seiklus!
    • View Profile
    • Militaarseiklus
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #30 on: October 16, 2020, 23:38:15 »
Vist ei õnnestunud mul sõnumit edastada.
Airsofti liit sai kokkukutsutud et oleks väikegi võimalus meid näidata ühtse meeskonnana kes seisab oma õiguste eest aga seda on siin juba küllaga.
Aga mis seal ikka,rohkem mul midagi lisada ei ole.
Terv. Marek
Airsofti siselasketiir & linnalahingu rada
Männiku Tee 106, Tallinn

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #31 on: October 16, 2020, 23:54:29 »
Siis alustabki just sellest.

Teie esimene käik oli lajatada reeglid lauale ja trampida, et nii hakkab olema.

Kes te olete?
Miks te olete?
Kaua te juba olete?

Ilmselgelt ei esinda, te mängijaid või kommuuni tervikuna kui teie esimeses postituses on kirjas "Siin me ei hakka Teiega arutama muudatusi." Kus me peaksime neid siis arutama?

PR mehe peaksite palkama.

Kuna EAL loodi? Mis eesmärgiga EAL loodi? Kelle poolt loodi? (Mõistan et osati on need küsimused vastatud.) Mida võidab keskmine nädalavahetuseti mängja EAL olemasoluga? Kas mängjad saavad EAL-iga liituda? Kas korraldajad saavad liituda? Miks peaks korraldaja või mängija liituma? Küsimused mille vastused peaksid olema esimesed 20 rida ja siis alles reegilistiku mainima.

Kui on mingisugused konkreetsed probleemid juba riigi poolt airsofteritega siis ka need näited välja tooma, et oma olemasolu põhjendada.

Veebileht? Foorum? Facebooki grupp? Telefon? On teid võimalik ka kuidagi kätte saada? Või on EAL suletud grupp kindalte korraldajate vahel?
« Last Edit: October 17, 2020, 00:03:31 by i3ntz »

Offline Tammsand

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #32 on: October 17, 2020, 00:53:34 »
Siis alustabki just sellest.

Teie esimene käik oli lajatada reeglid lauale ja trampida, et nii hakkab olema.

Kes te olete?
Miks te olete?
Kaua te juba olete?

Ilmselgelt ei esinda, te mängijaid või kommuuni tervikuna kui teie esimeses postituses on kirjas "Siin me ei hakka Teiega arutama muudatusi." Kus me peaksime neid siis arutama?

PR mehe peaksite palkama.

Kuna EAL loodi? Mis eesmärgiga EAL loodi? Kelle poolt loodi? (Mõistan et osati on need küsimused vastatud.) Mida võidab keskmine nädalavahetuseti mängja EAL olemasoluga? Kas mängjad saavad EAL-iga liituda? Kas korraldajad saavad liituda? Miks peaks korraldaja või mängija liituma? Küsimused mille vastused peaksid olema esimesed 20 rida ja siis alles reegilistiku mainima.

Kui on mingisugused konkreetsed probleemid juba riigi poolt airsofteritega siis ka need näited välja tooma, et oma olemasolu põhjendada.

Veebileht? Foorum? Facebooki grupp? Telefon? On teid võimalik ka kuidagi kätte saada? Või on EAL suletud grupp kindalte korraldajate vahel?

Puhas kuld (y)


Nagu mõnes teises kommuunis siis paluks jätta välja seaduslikud pooled seniks kui pole viiteid või tagamaid. Kuniks airsofti mänguasjad/püssid/relvad või muud laadi olevused pole kategooriliselt keelatud - loe illegaalsed siis ei tasuks suuri tähti “riik keelab ja on” kasutada. Tagaaias vabatahtlikult mõõduvõtmisi ja mitte tõsiste vigastuste/su***** lõppevaid tsenaariumeid ei saa keelata ei riik ega ükski organisatsioon kuniks see pole illegaalseks kuulutatud. Teises grupis mainiti küsimusele miks poldikad alandati oli vastuseks: 4j on illegaalne ja argumenteerivad ning häält andvad/omavad inimeses võiks kuuluda delfisse või rannamaja uude ossa - kena. Ole mõistev ja kuss kuni tuleb vb lisa või seletavaid põhjendusi.

Jutu vahepalaks küsin palju näiteks legaalsed ammud ja nn tinaplõnn püssid/õhupüssid lasevad kui arvestada J meetodit ?  Siinkohal usun et paljud minestavad.

Meie plastik, poolmetall, metall jurbelid on siiski veel mänguasjad kuigi jah nad meenutavad olemuselt midagi muud.

Miks vanad olijad/dinosaurused (mõned kes aastas korda kaks heal juhul platsile ennast veavad), vähe värskemad ja ka uuema poolsed kaaskodanikud siis nn “prigisevad, vinguvad, mölisevad”. Kas ei löö pirni põlema, et äkki uues juhendis on miskit valesti ? Ennist on välj toodud just punkt 3. Isiklikukt arvan ja usun oleks seal samad numbrid mis meil täna kehvas ja ebakvaliteetses airsoftfoorumis on kasutatud justkui soovitusliku näitena - poleks mitte keegi sõnakestki lausunud.

Hetkel ainukese asjana pooldaksin ka cqb J alandamist kuid kahjuks mõistliku lahendust me sellele vist ei leia? Meid mastaabselt niigi vähe ja kõik pole suutelisd omama kahte või enam vastavat relva. +enamus co2 püstolid ületavad juba seda piiri. Toon näitena metsalahingu kus ka hooneid või muu tihedamalt asustatud ala. Oman 1.2j vastavat AR vms ja mis ma teen sellega väljas kus on 1.7j ja 3.0j asjad vastu ?
Puhtalt siseala mõistes oleks see jah ok aga......


Ise olen olnud pikemat aega ühtsema kommuuni poolt ja tahaksi täpsemaid reegleid ja asjaolusid ning vähem niputamisi.

Jõudu, jaksu ja head närvi!
AIRSOFTER.EE
airsofter.ee

Offline aiku99

  • Tavakasutaja
  • Posts: 89
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #33 on: October 17, 2020, 07:29:05 »
Kui se MTÜ on tehtud paremate kavatsustega ja nii läbipaistvalt kui võimalik.

Siis miks tehakse asju tagaselja kuhu jäi foorumi küsitlus reeglite kohta ja kes võiks sellese MTÜse kuuluda?

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #34 on: October 17, 2020, 22:12:17 »
Selles suhtes, et antud reeglid hakkavad kehtima vaid Militaarseikluse, Habe, Antsu, Marguse ja Vene mängudel, ülejäänud seltskond ja korraldajad saavad jätkata kommuuni poolt ühiselt kokku pandud reeglitega.

Arutelust ei tuleks nagunii midagi välja ja see muutuks üsna kiiresti sopaloopimiseks, kõik otsused on juba ülal mainitud seltskonna poolt tehtud ja nagu ajalugu on näidanud siis seal ei ole just kõige parema loogilise mõtlemisega inimesed.
'
Tartu Militaarseiklus ei kuulu siia MTÜ seltskonda !!!
« Last Edit: October 17, 2020, 22:30:22 by Harald »
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #35 on: October 18, 2020, 17:00:26 »
Pooldan igati liidu loomist ja airsofti kui ala esindamist. Põhjendused selleks on igati adekvaatsed kuna riigil võib ilma sellise tugevama hääleta olla liiga palju vabadust oma suva järgi meile peale lajata igasuguseid "huvitavaid" reegleid. Liidul on oluliselt rohkem võimalusi ja jõudu vähemasti sellistes protsessides kaasa rääkida.

Küll aga on sellel liidul vajalik saada ka kogu ala harrastajate kommuuni mandaat neid esindada. Härrased liidu liikmed - millega te praegu arvate endid seda mandaati ära teeninud olevat?

Kuhu jäi avalik teavitus, et liit asutatakse? Kuhu jäi avalik üleskutse asjade arutamises osaleda? Antud juhul tehti asi tagaselja ning ilmselgelt on softikommuuni õiglustunnet antud juhul tugevalt riivatud. Ning selle asemel, et mehe moodi vastutus võtta ning esiteks vabandada, on siit valitud isikute poolt näha olnud ainult poolikuid õigustusi.

Enne, kui liit oma olemasolu ei põhjenda ning ei paranda tehtud tugevaid kommunikatsioonivigu ning eksimusi avaliku ning läbipaistva asjaajamise vastu, ei oma see liit vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mitte mingisugust autoriteeti ega õigust rääkida kõigi selle ala harrastajate nimel.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #36 on: October 19, 2020, 00:29:08 »
Olen tänulik, et meie hulgas on Habe, kes on võtnud meie tuleviku parandamise enda elutööks, seda sõna otseses tähenduses.

Kuna ma pole otsustaja tüüp ja tehniline pool mul väga kehv, siis palusin end juhatusse valitavatest välja jätta. 13 asutajaliikme hulgas olla on piisav.
Ma ei ole jutustaja, aga oskan natuke kirjutada ja sõbralik olla kuni kannatust jätkub....

Natuke mõtlemist:
Kumma variandi Sina valiksid kui Sul on soov meie hobi tulevik kindlamaks muuta  ja seejuures valikuid on paraku vaid kaks:

1) Paned foorumi küsimuse, kuidas / miks / kes ja kes on valmis kaasa rääkima meie tuleviku osas. Vastuste asemele loobitakse soppa ja ainult kritiseeritakse ja peetakse võimatuks, kuna sarnaseid asju on juba proovitud...

Tegin katse aasta alguse poole ja panin liidu teema suurte kriitikute foorumi (kus on ka siinsed kaks esimest vastupostitust teinud kriitikut ja vigade otsijat) ja küsimuse, kas keegi soovib kaasa rääkida meie tuleviku nimel.
Tulemus: mitte ainsatki huvilist  kes tahtis kaasa aidata, ainult sopp lendas mõne üksiku positiivse mõtte vahel...

Nad on ka varem väga kriitiliselt soppa loopinud ja hõisanud mängumaksu teema osas ja hõiskasid, et hakkavad tasuta mänge tegema,  - kus toimub mõni tasuta mäng üldsusele???

Ma nimetan neid arvutisõdalasteks.
Püüan olla viisakas ja mitte seda väga laimusõnana hääldada ning ilmselt on põhjuseks turu seis, kus nende nõudliku soovi järgi ei tehta mänge. Miks ei tehta?, seda ei oska ma vastata.
Nad ise ka ei korralda, sest teavad kui tänamatu tegevus see on...
Kuna arvutisõdalased EI OSKA end teisiti välja elada, siis ainult kriitika...

Erinevalt esilehe kolmanda  postituse teinud kasutajanimega markko´st ei solva ega pane ma diagnoosi avalikus foorumis, et „nende hulgas pole loogilise mõtlemisega inimesi“ vaid püüan kuidagi neid mõista ja sõbralikumalt arutada ilma sopa loopimise loogikata... Seni ei ole neilt ühtegi loogilisemat ettepanekut Liidu meilile tulnud... Eks vist tuleb jäädagi ootama nagu tasuta mänge...

Selle esimese variandi teemaga edasi jõudmise asemel tammud paigal ja loed/kuuled kriitikat. Kas Sa saavutad selle esimese variandiga oma eesmärgi???

Loe teist varianti:
2) Kuna seadusandlus tahtis juba nüüd meie lemmikhobi seadustada meile kahjulikus suunas nagu Marek eelnevalt mainis ...

Kellegil õnnestuks/õnnestus meile kaubelda pisut aega juurde, oma isikliku elu ja aja arvelt luges keegi põhjalikult mõlema keelse foorumi reeglid, nuputas ja vaevas pead enamvähem ühiste reeglite välja töötamisega, uuris põhjalikult seadusandlust, et end kurssi viia, uuris põhjalikult foorumeid, valis hetkel airsoftiturul aktiivseimad korraldajad, ei raisanud aega kogu airsoftkogukonna teavitamisega, sest ta teab eelpool nimetatud esimest paigalsammumise varianti...

See keegi oskab juhtida ja jagada ülesanded asutajate ja juhatuse liikmete vahel, tunneb hästi airsoftrelvade tehnilist poolt, viis ajanappuses kiiresti asjad ühiste reeglite kinnitamiseni, tegutseb selle nimel, et jõuaksime enne tähtaega paika panna vähemalt esmased reeglid ja tegevuse (mis ei piira seniseid korraldajaid, kes ei soovi ühist tulevikku ja koostööd Liiduga), on paika pannud reeglite täiendamise erinevate määrustega erinevate alade (näiteks pühapäevamäng, milsim, sisemäng, võistlused jne), kaasata olemasolevasse juhatusse ja töörühmadesse eri piirkondade (seaduse nõue) esindajaid (pakkumised osadele tehtud),

samaaegselt meile uusi püsivamaid alasid otsides ja tasemel mänge korraldab... jne 

Siis siin ma küsin, kumma variandi Sina valiksid, esimese või teise?
__________________________________________________________________________

Kas Teil jätkub pisut kannatust ja kellel ka pisutki kainet kaasamõtlemist, siis ehk aitate see kiire ja kriitiline aeg üle elada sellega, et raiskate vähem aega sopa loopimisele  ja aitate nõu ja jõuga esipostituses märgitud meilile... 
Kui Te eelmises lauses märgitut ei tee, siis on ju selge Teie eesmärgid ja siis teiega ei saa arvestada...

Ma väga loodan, et Te õpite seda hr keegit, keda te niigi teate, kellest teises punktis kirjeldasin paremini tundma ja annate inimliku käitumisega Liidule aega...
« Last Edit: October 19, 2020, 01:25:11 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #37 on: October 19, 2020, 01:42:12 »
p.s Habe on väga võimekas korraldaja.
 Sopa loopimise asemel edastage parem Habele oma soovid, milline peaks mäng olema Teie arvates ja ehk õnnestub saada rohkem mänge ka Teie maitsele. Olen temalt kuulnud, et tal on plaanis väga erineva raskusastmega mänge teha ja Teie soovitused ehk aitaksid turu olukord Teile paremaks muuta...
Näiteks viimane Instituudi mäng oli enamasti kõik piiratud (1,2 või 4 eluga) eludega mängud, mis on ka ju nõudlikuma mängija eelistus.

ASH

  • Guest
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #38 on: October 19, 2020, 07:34:07 »
tükk tühja juttu ja jällegi mitte ühtegi vastust mitmetes eelnevates postitustes esitatud küsimustele . Margus sa väga ei saa ikka aru miks see ving on üles tõmmatud ? Proovi jääda teemat (uuesti algusest) lugedes objektiivseks ja äkki, lihtsa äkki sul õnnestub aru saada mis inimestele muret teeb .
Aga olgu , jätkame nüüd siis uute ultimaatsete väidete lahkamist.

*Kes pöördus seadusandjatest airsofti kogukonnas kelle poole ? (ka siinkohal oleks saanud tekitada kommuunis arutelu kui see päriselt oleks toimunud)
*Kui ei pöördutud siis kes on see hea inimene kes teadis, et kuskil seadusemuudatuste ettepanekutes on mingi selline punkt mis ohustab meie hobi nii õudsal moel nagu eelpool mainiti ja sai käe vahele (kuidas ta teadis?)
*Kas tänaseks on reaalselt kellegil pidev kontakt seadusandjate ametnikega ?
*Mis ametkonnaga tegu?
*Millised on ametlikud ettekirjutused ja nõuded nende poolt  (See peaks olema nüüd juba lausa ametliku välimusega kiri )
*Kes seda ettekirjutust veel näinud on ? 
*miks pole seda meile kõigile presenteeritud

etteruttavalt enne kui keegi hakkab vastama ja midagi seletama mainin ära , et ikkagi oleks saanud algatada avaliku arutelu !!!

Täna on seis selline et mingi ühendus väidab, et tervele kogukonnale on esitatud "fantoom"nõue ja kuna nemad juhuslikult , lihtsalt juhtumisi sattusid riigiametnikule/ametkonnale ette kuskil selveri kassasabas siis nad võtsid asja enda kanda heast südamest ja ligimese armastusest . Sest noh , ega tegelikult pole ju endalgi eriti aega tegeleda sellega aga kuna nad niiiiii head inimesed on siis ok ,mõtlesid et teeme ära (kõik nad 13 kellel aega pole) .
Mu viimased read on kindlasti paljudele naeruväärne aga see on hetkel selle topicu "arutelu ja sopaloopimise" lugemise tulem , muud sealt välja ei ole suutnud lugeda . ehk siis liidu esindajad võiksid mõelda kuidas paremini presenteerida ja seletada kui üldse on huvi normaalses kontaktis kommuuni liikmetega olla




« Last Edit: October 19, 2020, 08:00:14 by ASH »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #39 on: October 19, 2020, 09:28:38 »
ASH´i fantaasia on lai vürtsitamaks teemat (tükk tühja juttu, fantoom nõue, selveri kassas jne)
ja eks igaüks saab ise otsustada, kas minna kaasa vürtsitamisega või jääda siiski minu postituse teise punkti ja lõpu lausete juurde. Olen kunagi pakkunud ASH´ile korraldada koos mäng, kus ta saab oma fantaasiat rakendada, see pakkumine on endiselt jõus...

Kui minu teist punkti siiski lugeda rahulikult mitte tühja peaga, siis ehk loed välja. Kuna ei saa otse õelda, siis püüan nii selgitada:

Kas seadusandjal on kellegi poole pöörduda airsofti kogukonnas, kas meist on keegi avalikult hakanud asja ajama? EI OLE!
Kas seaduandja viitsib raisata aega meiega pikalt arutamiseks kui siin foorumis pigem loobitakse soppa???, ei toimu mingit mõitlikku arutelu...
Lihtsam on seadus kehtestada ja las mängivad roosade asjadega...

Kas on võimalik, et mõned asjad liiguvad seadusandjatel suukeeli, tuttavalt tuttavale?

Ja kui liigub ringi keegi entusiast, kes tunneb muret airsofti tuleviku pärast, siis kas võiks ehk temaga asju ajada. Eriti veel kui see entusiast teeb ise töö ära ja paneb airsoftis asjad kirja, mille põhjal on seadusandjal lihtsam otsustada...

Nagu juba oma öises postituses kirjeldasin, ei hakanud see hr keegi aega raiskama siinses foorumis asja lahendama, kuna seaduseesindaja silmis on siinse foorumi kvaliteet väga alla kukkunud sopaloopijate pärast ja asjalikku arutelu siit ei leia.

Et kui leidub siin kellegil loogilist mõtlemist ja head tahet siis on nüüd vast infot piisavalt mõistmaks asja olukorda...

Et mõni ametnik töökohta ei kaotaks, ei saa ma rohkemat kommenteerida...

P.S Keegi ei keela teha oma liit ja ise asju ajada õigesti, loogiliselt ja tühja jututa...
« Last Edit: October 19, 2020, 09:38:37 by Margus »

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #40 on: October 19, 2020, 09:47:40 »
Tegin katse aasta alguse poole ja panin liidu teema suurte kriitikute foorumi (kus on ka siinsed kaks esimest vastupostitust teinud kriitikut ja vigade otsijat) ja küsimuse, kas keegi soovib kaasa rääkida meie tuleviku nimel.
Tulemus: mitte ainsatki huvilist  kes tahtis kaasa aidata, ainult sopp lendas mõne üksiku positiivse mõtte vahel...

Ma nimetan neid arvutisõdalasteks.
Praegu oled sa küll ainus, kes siin soppa loobib. Ma küsisin SINULT täpselt samu asju, mida ma küsisin siin foorumis, miks, milleks ja mis eesmärgil see MTÜ loodi. Ainus mida sa ütlesid, oli see, et seda tehakse parema tuleviku nimel ja saad sellest täpsemalt rääkida kui ametlik pressiteade nädala pärast väljas on. Küsisin hiljem veel korduvalt, millal see teade siis tuleb aga vastuseks sain SINULT , et ei tea ja iga asi omal ajal. Sellest infost on möödas ca 5 kuud ja endiselt ei ole mingit pressiteadet. Selle asemel lajatasite kusagil tagatatoas viie (ühe?) inimese poolt kokku klopsitud reeglitega.
Ja nüüd kui ma küsin uuesti samu küsimusi, millele SINA ei vastanud, olen sopaloopija ja arvutisõdalane?
Mis tagasisidet sa loodad saada kui sa ei anna selle organisatsiooni kohta mitte mingisugust infot, peale mingi üldsõnalise kirjelduse, et seda tehakse parema tuleviku nimel ennastohverdaval viisil?

Loe teist varianti:
2) Kuna seadusandlus tahtis juba nüüd meie lemmikhobi seadustada meile kahjulikus suunas nagu Marek eelnevalt mainis ...

Kellegil õnnestuks/õnnestus meile kaubelda pisut aega juurde, oma isikliku elu ja aja arvelt luges keegi põhjalikult mõlema keelse foorumi reeglid, nuputas ja vaevas pead enamvähem ühiste reeglite välja töötamisega, uuris põhjalikult seadusandlust, et end kurssi viia, uuris põhjalikult foorumeid, valis hetkel airsoftiturul aktiivseimad korraldajad, ei raisanud aega kogu airsoftkogukonna teavitamisega, sest ta teab eelpool nimetatud esimest paigalsammumise varianti...
Kui kogu selle teema arutamine ülejäänud airsofti kogukonnaga on raisatud aeg siis see iseloomustab üsna hästi seda üritust. Kui tahate eesmärki täita siis ei saa see olla ühemehe või mingi kitsa seltskonna show. Tänu sellisele käitumisele ongi siin suures osas negatiivne tagasiside.
No offence aga kui te lähete sellise kommunikatsiooniga seadusandja ukse taha stiilis: Meie otsustasime, et meile sobivad sellised reeglid ja tahame, et asju tehakse nii! Siis lüüakse teil nina ees uks pauguga kinni.

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #41 on: October 19, 2020, 10:02:11 »
Minu meelest võiks teema algataja oma ametliku seisukoha ka välja käia lõpuks. Praegu 1 või teine "esindaja" oma isiklikku arvamust siin avaldamas käinud, aga midagi konkreetset jätkuvalt pole. Küsimusi õhus on piisavalt ja vastust nendele jätkuvalt pole.

Offline i3ntz

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #42 on: October 19, 2020, 12:08:51 »
Pooldan igati liidu loomist ja airsofti kui ala esindamist. Põhjendused selleks on igati adekvaatsed kuna riigil võib ilma sellise tugevama hääleta olla liiga palju vabadust oma suva järgi meile peale lajata igasuguseid "huvitavaid" reegleid. Liidul on oluliselt rohkem võimalusi ja jõudu vähemasti sellistes protsessides kaasa rääkida.

Küll aga on sellel liidul vajalik saada ka kogu ala harrastajate kommuuni mandaat neid esindada. Härrased liidu liikmed - millega te praegu arvate endid seda mandaati ära teeninud olevat?

Kuhu jäi avalik teavitus, et liit asutatakse? Kuhu jäi avalik üleskutse asjade arutamises osaleda? Antud juhul tehti asi tagaselja ning ilmselgelt on softikommuuni õiglustunnet antud juhul tugevalt riivatud. Ning selle asemel, et mehe moodi vastutus võtta ning esiteks vabandada, on siit valitud isikute poolt näha olnud ainult poolikuid õigustusi.

Enne, kui liit oma olemasolu ei põhjenda ning ei paranda tehtud tugevaid kommunikatsioonivigu ning eksimusi avaliku ning läbipaistva asjaajamise vastu, ei oma see liit vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mitte mingisugust autoriteeti ega õigust rääkida kõigi selle ala harrastajate nimel.

Täiesti nõus eelnevaga. Ning lisaks tahaksin küsida veel, et kas Liit üritas kaasata ka eestis softi kaubaga tegelevaid poode? Praegust olukorda vaadates tekib tunne, et teie eesmärk on hoopis korraldajate vahel ühesugused mängureegleid luua mitte eestis softiga tegelevaid inimesi ja kaupluseid esindada.

Mängupaikade ja korraldajate reeglid ei oma mitte mingisugust tähtsust suuremas pildis. Piisab sellest kui korraldaja viskab sulle paberi millele on vaja konks panna, et vastutad oma tegemiste eest ise. USA, inglismaa jne erinevad korraldajad neil kõigil on omad väljaku reeglid ei ole sellist ühtset reeglistikku.

Minu jaoks alustasite täiesti valest otsast asjaga. Hetkel on teil mitu liidu liiget? Sa võid küll korraldaja olla aga kas sa esindad seaduslikus mõttes kõiki oma mängul käijaid? Alustaks sellega, et teeks Liidu avatuks kõigile kes tahavad olla liikmed? Registreerimine ning ka nõusolek liidul ennast esindada. (Oleks ju hoopis kergem minna valitsusse ja näidata, meil on nii ja nii palju inimesi ja allkirju keda me esindame.) Koos kõige sellega muidugi võimalus ja vajadus liidu liikmetel kaasa rääkida otsuste tegemisel. (Looge või selleks uus platvorm ja küsige liidu liikmetelt sümboolne aastamaks.) Organisatsioon peaks olema pigem see vahe lüli valitsuse ja harrastaja/korraldaja/poe vahel kes siis kogub informatsiooni ja hetke pildi mängijate seas ning selle siis valitsusele edastama. Liit ei peaks olema organisatsioon mis dikteerib mängijatele,korraldajatele ja poodidele mida ja kuidas nad teha võivad ja siis selle samuse info ka valitsusele edastab. Hetkel tundub kuidagi väga, et keegi kuskil karjub et nii hakkab olema ja teie olgem vait.

Edit: Ja jätame selle "sõber rääkis sõbrale, et kuskil keegi kellegile ütles, et asi võib kehvaks minna" ... Kui ei ole valmis inimeste või valitsusorganite nimesid lauale tooma ei ole vaja sellist häma ajada. Mõttetu hirmutamine.
« Last Edit: October 19, 2020, 12:16:10 by i3ntz »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #43 on: October 19, 2020, 12:51:39 »
Pooldan igati liidu loomist ja airsofti kui ala esindamist. Põhjendused selleks on igati adekvaatsed kuna riigil võib ilma sellise tugevama hääleta olla liiga palju vabadust oma suva järgi meile peale lajata igasuguseid "huvitavaid" reegleid. Liidul on oluliselt rohkem võimalusi ja jõudu vähemasti sellistes protsessides kaasa rääkida.

Küll aga on sellel liidul vajalik saada ka kogu ala harrastajate kommuuni mandaat neid esindada. Härrased liidu liikmed - millega te praegu arvate endid seda mandaati ära teeninud olevat?

Kuhu jäi avalik teavitus, et liit asutatakse? Kuhu jäi avalik üleskutse asjade arutamises osaleda? Antud juhul tehti asi tagaselja ning ilmselgelt on softikommuuni õiglustunnet antud juhul tugevalt riivatud. Ning selle asemel, et mehe moodi vastutus võtta ning esiteks vabandada, on siit valitud isikute poolt näha olnud ainult poolikuid õigustusi.

Enne, kui liit oma olemasolu ei põhjenda ning ei paranda tehtud tugevaid kommunikatsioonivigu ning eksimusi avaliku ning läbipaistva asjaajamise vastu, ei oma see liit vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt mitte mingisugust autoriteeti ega õigust rääkida kõigi selle ala harrastajate nimel.

Täiesti nõus eelnevaga. Ning lisaks tahaksin küsida veel, et kas Liit üritas kaasata ka eestis softi kaubaga tegelevaid poode? Praegust olukorda vaadates tekib tunne, et teie eesmärk on hoopis korraldajate vahel ühesugused mängureegleid luua mitte eestis softiga tegelevaid inimesi ja kaupluseid esindada.

Mängupaikade ja korraldajate reeglid ei oma mitte mingisugust tähtsust suuremas pildis. Piisab sellest kui korraldaja viskab sulle paberi millele on vaja konks panna, et vastutad oma tegemiste eest ise. USA, inglismaa jne erinevad korraldajad neil kõigil on omad väljaku reeglid ei ole sellist ühtset reeglistikku.

Minu jaoks alustasite täiesti valest otsast asjaga. Hetkel on teil mitu liidu liiget? Sa võid küll korraldaja olla aga kas sa esindad seaduslikus mõttes kõiki oma mängul käijaid? Alustaks sellega, et teeks Liidu avatuks kõigile kes tahavad olla liikmed? Registreerimine ning ka nõusolek liidul ennast esindada. (Oleks ju hoopis kergem minna valitsusse ja näidata, meil on nii ja nii palju inimesi ja allkirju keda me esindame.) Koos kõige sellega muidugi võimalus ja vajadus liidu liikmetel kaasa rääkida otsuste tegemisel. (Looge või selleks uus platvorm ja küsige liidu liikmetelt sümboolne aastamaks.) Organisatsioon peaks olema pigem see vahe lüli valitsuse ja harrastaja/korraldaja/poe vahel kes siis kogub informatsiooni ja hetke pildi mängijate seas ning selle siis valitsusele edastama. Liit ei peaks olema organisatsioon mis dikteerib mängijatele,korraldajatele ja poodidele mida ja kuidas nad teha võivad ja siis selle samuse info ka valitsusele edastab. Hetkel tundub kuidagi väga, et keegi kuskil karjub et nii hakkab olema ja teie olgem vait.

Edit: Ja jätame selle "sõber rääkis sõbrale, et kuskil keegi kellegile ütles, et asi võib kehvaks minna" ... Kui ei ole valmis inimeste või valitsusorganite nimesid lauale tooma ei ole vaja sellist häma ajada. Mõttetu hirmutamine.

Igaüks võib ja saab astuda liidu liikmeks ja on olemas ka aastamaks. Paljud mängijad kes regulaarselt erinevatel mängudel käivad on sellest ka teadlikud.

On sulaselgelt kirjas, et küsimuste korral palun kirjutage emailile ja teile vastatakse emaili teel, aga nagu Marguse jutust aru sain, siis pole veel keegi vaevunud liidu emailile kirjutama ja kisa käib ainult siin.

Margus on väga rahulik inimene ja näen esmakordselt Margust mingil määral vihastamas. Nii palju kui mina mängudel käin, siis on airsofti liit igal mängul teemaks olenemata kes mängu korraldab.

Miks pöörduti esmalt korraldajate poole liidu loomisel, aga just seepärast, et korraldajad saavad mängudel viia sõnumi mängijateni ja just aktiivsete mängijateni, mitte nendeni kes 2x aastas platsil käivad.

Miks ei algatatud siin foorumis arutelu? Margus tõi selle põhjuse välja-sopaloopimine, mingid läbi lillede vihjed ja solvangud internetisõdalaste poolt kes reaalselt vaid siin julged ütlema, aga näost näkku kohtudes on vait kui kuldid rukkis. Saan aru, et vihje, et liidu otsustajad pole just kõige targemad või kuidas siin väljendati käis minu kohta, kuid teadmiseks, et mina ei ole liidus otsustaja, ma ei kuulu liidu juhatusse ja just sellel põhjusel ei kuulu, et vältida seda sama sopa loopimist, solvanguid ja fantaasiaid mis siin nüüd toimuvad.

Miks ei ole foorumis arutelu? Lihtne, Eestis tegeleb aktiivselt airsoftiga sadu inimesi, aga siin foorumis avaldab oma arvamust 10-20 inimest ja tihti nagu mainitud avaldavad siin arvamust need kes ise vaid 2x aastas platsil käivad, seega mis arutelu see on? Kirjutage oma mõtted emailile ja pange teele.

Reeglid mis on välja pandud on mõeldud liidu liikmetest korraldajatele avalike mängude korraldamisel kasutamiseks, kuid samas oma kinnisel privaatmängul võib rakendada endale sobivaid reegleid.

Kui nüüd hoolega foorumis ringi vaadata, siis on riigiga juba varem läbirääkimisi peetud airsofti tuleviku teemal ja seda tegi Björn, aga kus oli arutelu, et tema koos veel mõne inimesega esindaksid kõiki korraldajaid ja mängijaid? Foorum on tore asi ja igati kasulik, kuid seda ainult sel juhul kui siin suheldakse viisakalt ilma solvanguid teiste suunas loopimata.

Mina korraldajana võtan hiljemalt 01.01.2021 liidu reeglid oma mängudel kasutusele kuna olen liidu liige, kuid see ei takista mul teha ka kinniseid mänge oma reeglite järgi mõnel eraväljakul.

Seega ole lahke ja kirjuta liidu emailile kõik oma küsimused ja sa saad emaili teel ka vastused oma küsimustele.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #44 on: October 19, 2020, 13:00:50 »
Niiöelda sopaloopijaid on alati olnud(tean omadest kogemustest), see-selleks. Kui tekitatakse liit, siis eeldab, see kõikide esindajate kaasamist, või vähemalt nõusoleku andmist liidu tööle ning teistpidiselt tuleb liidult adekvaatne ning läbipaistev tagasiside arengutest.
Konkreetsesse liitu näiteks Tartu Militaarseiklust isegi ei kutsutud, rääkimata liitu astumisest, kuigi teeme ja korraldame igakuiselt üritusi-airsoftisünnipäevasid- airsoftitrenne jne. rohkem, kui niiöelda mängukorraldajad aasta peale kokku. Lisaks on meil oma militaar-ja airsoftipood ja samuti kauaaegne ja aastatepikkune korraldamisekogemus, millele enamus liidu "esindajad" ei pääse ligilähedalegi.

Kogu jutu moraal on see, et idee on liidul õilis ja õige aga teostus logiseb kahest jalast. Nagu aru saan, siis on tegemist Tallinnakeskse grupiga, aga miks ei ole kaasatud ülejäänud eesti esindajaid liitu?
 
Kui omal ajal sai Tartusse kolitud, siis avastasin õige pea, et mängiti erinevate reeglitega, mis Tallinnas ja kohandasin neid oma mängudel. Sellest enamus on võetud üle ka praegu toimuvatel mängudel. Minu jaoks on alati olnud oluline eelkõige turvalisus nii mängualal, kui ka mängijatel ning olen seetõttu olnud kriitika all niiöelda "spetsialistide" poolt, kes kasutavad reegleid ebatäpselt või poolikult ise süüvimata, miks konkreetsed reeglid just nii on tehtud.

Ehk võiks liidu esindajad nüüd veidi tuhka pähe raputada, solvumisest üle saada ja proovida ka päriselt maandaati saada eestis airsofti esindada valdava enamuse heakskiidul.

Parimat
Harald
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.