AirsoftFoorum.ee

Tavafoorum => Projektid => Topic started by: zaG on October 21, 2016, 14:14:10

Title: zaG-i projektid
Post by: zaG on October 21, 2016, 14:14:10
Toorikuks JG BAR 10, mis TM VSR 10 täpne koopia. Toorik koos AA hopi kojaga sai hangitud juba aasta tagasi kuid jäi erinevatel põhjustel kapi peale tolmu koguma. Nüüd, kus turule tekkinud korraliku kvaliteediga raskeid kuule, tekkis huvi projekt lõpuni viia.
(https://www.upload.ee/thumb/6269550/IMG_0375.JPG) (https://www.upload.ee/image/6269550/IMG_0375.JPG)
Sisse läksid järgmised jupid:

AirsoftPro vers 3 päästikumehhanism (komplektis oli veel vedru, vedrujuht ja kolb, mida otsustasin mitte kasutada)
Action Army Hopup unit (Parima disainiga aftermarket hopup kamber, mis saadaval)
Maple Leaf Monster diamond hopup rubber 70 degree
Maple Leaf Concave Hopup tensioner
EdGi 430mm 6,01 open window bull barrel
EdGi cylinder (silinder on ühes tükis välja freesitud ja tehtud tugevast terasest. Seest on silinder peegelsiledaks poleeritud)
EdGi cylinder head
EdGi High end piston 90 degree (Hea disain "end cap" osas, mis tagab ideaalse kompressiooni ja pehmendab lööki silindripeale)
EdGi spring guide (vedrujuht on samuti ühes tükis välja freesitud)
EdGi vedru 550 fps
(https://www.upload.ee/thumb/6269551/IMG_0372.JPG) (https://www.upload.ee/image/6269551/IMG_0372.JPG)

Juppide puhul ei ajanud taga hinna ja kvaliteedi suhet, vaid lähtusin põhimõttest "Parim, mis turul saada on".

Hetkel ootan optikale rõngaid ja Geoff's 0.4g kuule, et testimisega peale hakata.

Martin
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: GraboN on October 21, 2016, 14:37:21
Ootan huviga testi tulemusi:)
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: Raks?! on October 21, 2016, 22:40:12
Hind?
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on October 22, 2016, 09:46:24
Hind?
Kõik kokku ~700 euri kui kõik saatmiskulud ja toll sisse arvata.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on October 29, 2016, 14:47:36
Esmalt ikkagi hopup (kamber, kumm ja surukumm) ning täpsustoru. ActionArmy Hopup kamber on lihtsalt nii palju üle võrreldes kõige muuga, mida turul pakutakse. Täpsustorude puhul on valik laiem, EdGi, PDI, AA jne. Kuna ise otsustasin kasutada Maple leaf Hopi kummi ja surukummi (Tulemustelt võrreldav R-Hopiga) siis see eeldab open window (avatud hopup aknaga) täpsustoru. EdGi toodangule odavam alternatiiv on ActionArmy enda täpsustoru, mis peaks samuti häid tulemusi andma.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: ASH on October 29, 2016, 20:28:43
. ActionArmy Hopup kamber on lihtsalt nii palju üle võrreldes kõige muuga, mida turul pakutakse.

Mitu tükki läbi proovisid enne kui selle tulemuseni jõudsid ja nii julge avaldusega lagedale julgesid tulla ?
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on October 29, 2016, 20:55:54
Mitu tükki läbi proovisid enne kui selle tulemuseni jõudsid ja nii julge avaldusega lagedale julgesid tulla ?
Paar aastat tagasi sai vana TM Gspec-i peal sai proovitud nii TM orginaali(alguses tavalise hopup leveri kui ka TDC modiga + veel erinevad suruhoovad. Täpsustoru oli sama mis praegusel relval) kui ka PDI kambrit koos AEG toruga. Puhtalt ehitusliku poole pealt on see juba parem kui orginaal, sest toru saab korralikult ära fikseerida, suruhoova regull käib sarnaselt TDC modile mis tagab stabiilse surve. PDI kamber ehituselt sarnane kuid ei meeldinud AEG hopikummi ja toru pärast, mis ei olnud nii võimekad. Lisaks oli see kahe hopup leveri süsteem veidi tüütu. Tore, saab igasuguseid kõrvalekaldeid kompenseerida (teatud maani) aga kui kõik asjad õigesti paigutada siis ei tohiks kõrvalekaldeid kuuli trajektooris tekkidagi, ehk siis mingis mõttes iseenda petmine. AA kambrist hetkel veel vähe laske teinud kuid juba praegu võib öelda, et tulemused on paremad kui kahe eelnevaga. Lisaks on hiljuti saadavale tulnud Airsoftpro kamber, mis ehituselt sarnane PDI omale ning kasutab samuti AEG hopikummi ja torusi, seega ei hakka seda proovimagi.
Oma kogemusele lisaks võib interneti avarusest hunnikus mitmeid sarnaseid tulemusi/arvamusi leida.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: ASH on October 29, 2016, 23:01:43
ehk siis peale stock versiooni oledki proovinud ainult seda ja ka PDi AEG swap varianti mis on tegelt hoopis teine "platvorm" ? Ja tead öelda, et see on ikkagi kõige parem mis olemas on - aga mis on võrdlus stockiga näiteks, sest siin sul peaks võrdlusmoment olemas olema ?
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on October 30, 2016, 08:50:41
ehk siis peale stock versiooni oledki proovinud ainult seda ja ka PDi AEG swap varianti mis on tegelt hoopis teine "platvorm" ? Ja tead öelda, et see on ikkagi kõige parem mis olemas on - aga mis on võrdlus stockiga näiteks, sest siin sul peaks võrdlusmoment olemas olema ?
Ma nüüd ei tea kui väga sa VSR maailmaga kursis oled kuid see on enamvähem kogu arvestatav valik, mis saadaval on (koos n-ö teiste platvormidega).
Võrdlusmoment stock kambriga:
1. Kuulide ettesöötmis süsteem sujuvam kui stock kambril, lisaks reguleerimise võimalus.
2. Stock kambri suruhoob jääb raskete kuulidele piisava hopupi andmisega hätta (lahendatav aftermarket suruhoobadega). AA kambril seda muret ei ole.
3. Stock kambri suruhoova reguleerimine on halb, hopup kipub aja jooksul uuesti maha jooksma (viga võimalik kõrvaldada TDC mod-iga). AA kambril on reguleerimine sarnaselt TDC modile, ehk siis stabiilne hopup surve, mis tagab ühtlasema lennutrajektoori.
4. Stock kambril istus toru sälkude vahele, kus sellel oli piisavalt loksumisruumi, ehk siis kokkupanemisel või piisava põrutuse puhul oli võimalik, et täpsustoru liikus veidi viltu kambrisse ning see mõjutas kuuli lennutrajektoori (võimalik kõrvaldada hunnikus teflonteibi ümber hopi kummi mässimisega, et see tihkelt pesas istuks). AA kambril saab toru korralikult ära fikseerida ja sellist probleemi ei tohiks tekkida.
5. AA kamber on tunduvamalt paremate tolerantsidega kui stock kamber, ehk siis tihedam. Selleks, et stock kambrit täiesti lekkekindlaks saada, pidin ma hopi kummile mõlemale poole ABB (anti blowby) rõngad panema, kuna kamber ei olnud suudmes 360 kraadi suletud ring ja kambris oli piisavalt paisumisruumi hopi kummile, et õhk vahelt välja pressiks. AA kambriga seda muret ei ole, hopi kumm on hopup kambriga igalt poolt ümbritsetud (va hopup surukummi ava) ning see tagab stabiilsema väljalaske kiiruse, ehk siis ühtlane lennukaugus kuulile.

Ehk siis long story short. Stabiilne hopup ja ühtlane väljalaske kiirus (eeldusel, et ülejäänud relv on ka õhutihedalt ehitatud) tagavad paremad tulemused. Stock kambrist on seda korralikult modides võimalik välja pigistada sarnane tulemus, kuid lihtsam on 50 euro eest võtta pakendist juba töötav lahendus.
Seega jään endiselt oma sõnade juurde, et see on parim, mis praegu saada on, kuniks keegi seda faktidega ümber ei lükka.

Ma loodan, et see oli sulle ammendav vastus ASH, kui sul on veel selle teema kohta küsimusi siis edaspidi PM.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: ASH on October 30, 2016, 14:34:11
mitte minul ei ole küsimusi vaid pigem vihje sulle, et kui sul võrdlusmoment omast kogemusest 2 või 3 tootega siis sa ei peaks kirjutama ühest ülivõrdes et see on ainus maailmas , vaid võibolla mainima et sul on SEE ja SEE toimib väga hästi sinu setupiga. Kui kuskil maailma teises otsas on mees kes on ise palju läbi proovind ja kiidab oma kogemuse pealt siis pane link kinnituseks (kui oled šnitti võtnud) , igaüks teeb oma vsr-i tuunimisel omad järeldused ja otsused.
  See jutt käib põhimõtteliselt kõigi tuunijate kohta kes midagi teinud on ja kirjutavad sellest . Pole sellist lause ehitust tarvis nagu mõned algajad softerid jagavad relvasoovitusi teistele algajatele , et sõbral on näiteks g&g raider ja see on maailma parim (aga juhtumisi pole ka kunagi midagi muud isegi katsuda saanud).
See oli minu kiunumise point
No hard feelings


Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on November 08, 2016, 12:48:11
Lõpuks sai hopup paika timmitud ja esimesed testid tehtud (sisse läks Action Army M170 vedru). Kuulideks oli kaks valikut, Specna Arms 0,4g ja Geoff's 0,4g (pestud ja mõlemaga sai tehtud umbes 100 lasku). Sihtmärgiks oli 180X70cm tume vineerplaat (et kuuli lennutrajektoor hästi näha oleks). Kokkuvõtvalt ~70m pealt sain olenemata kuulivalikust kõik lasud sihtmärki, ~85m pealt oli keskmiseks tulemuseks 8/10. Sirgjooneline laskekaugus jääbki kuhugi sinna 80 kanti.

EDIT: VSR on nüüd põhimõtteliselt valmis, kevadel tuleb ilmselt ka uus värvikiht, millega hetkel ei viitsi mässata. Mõned pildid ka.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: ranel on January 19, 2017, 13:15:45
Selline küsimus, et miks silindri ja pea välja vahetasid?

Või siin on loll jutt selle kohta?
https://novritsch.com/shop/jing-gong-bar-10-tuning-kit/

The only difference between the BAR-10 and the VSR-10 kit is that the BAR-10 kit doesn’t include a cylinder + cylinder head because the stock parts are strong enough to handle a 650 fps spring. If you still want to change these parts go for the VSR-10 Tuning Kit.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on January 19, 2017, 16:40:27
Stock silinder on tõesti üsna tugev kuid koosneb kahest osast, mis omavahel ühendatud "neetidega". Tugevamate vedrudega (M170 ja edasi) kipuvad aja jooksul need needitud kohad n-ö välja venima ning lõpuks puruks minema (juhtus eelmise relvaga). Kuna see silinder on ühest plokist välja freesitud siis sellist muret ei saa kunagi tekkida. Silindri pea vahetasin välja ainult ühel põhjusel, sellel on paremad tolerantsid ehk siis läheb hopi kummi sisse tihedamalt, mis vähendab õhu lekkimise tõenäosust.
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on March 26, 2017, 22:49:20
Update:

Väike DIY mod, mis peaks kõigile VSR omanikele kohustuslik olema. Nimelt pärast mõningast kasutamist võib märgata, et silindripea nozzle on hakanud hopi koja suuet kulutama. Tegemist on minu hinnangul disainilise veaga, kuna silindri guide ringid asuvad hopi kojast piisavalt kaugel ja ei hoia silindrit lõpuni tsentris. Halb on see mitmel põhjusel:
1. Kulutab silindripead ja hopikoda ning seeläbi võib muuta kompressiooni kehvemaks.
2. Sellest tekkiv metallipuru võib sattuda hopi kummi sisse ja peale seda võib täpsusele head aega öelda. Lisaks võib see kahjustada hopi kummi ennast kui ka täpsustoru.

Lahendus selle probleemi lahendamiseks on väga lihtne. Vaja läheb silikooni tuupi, mis käib püstolisse.
(https://www.upload.ee/thumb/6832443/CLK-silicon-sealant-1.jpg)
Tuubi alumine ots sobib ideaalselt, kuna sellel on kumer äär, mis aitab silindril sujuvalt liikuda.
(https://www.upload.ee/thumb/6832437/IMG_0546.JPG)
Seejärel tuleb õige suurusega jupp lõigata, mis mahuks relva torusse ning oleks vähemalt 1cm pikem kui silindripea (vastasel juhul ei ole sellest kasu)
(https://www.upload.ee/thumb/6832440/IMG_0548.JPG)
Lõpuks lükata see toru sisse nii kaugele, et äär puudutab hopi koda (kumer äär peab jääma silindri poole, et tagada selle sujuv liikumine).

Proovisin ka n-ö täispikkuses guide ringi teha kuid siis muutus asi liiga tihkeks, minu jaoks töötab kõige paremini silindripeast 1 cm pikem variant.


Lisaks sai relv vahepeal ära chronotud ja uue värvkatte peale.
Mõõtetulemused olid etteaimatavalt head. Action Army M170 vedruga lasi 590 FPS stabiilselt ning kuue lasu kõikumine oli 2,6 FPS (0,8m/s) ehk siis äärmiselt stabiilne setup (Suuresti tänu AA hopi kambrile).
Title: Re: VSR/BAR 10
Post by: zaG on June 26, 2017, 18:31:46
EDIT:
Viimasel 2017-06-25 Suur-Sõjamäel toimunud mängul sai tehtud üks confirmed kill, kus vahemaaks jäi peaaegu 100m, kusjuures mõlemad kaks lasku olid pihta, kuid esimest ei tunnistatud, sest ohver ei olnud enne teist lasku kindel, et teda üldse kusagilt lastakse.
Title: MK23 "Handcannon"
Post by: zaG on September 29, 2017, 18:54:06
EDIT: Sai oma MK23 sidearm-i täiendatud Maple Leaf jubinatega. Tulemuseks on püstolsnaiper või siis handcannon nagu kasutaja Scuall armastab seda kutsuda. Põhimõtteliselt on tänu TDC-le võimalik overhoppida 0.45g kuule ja 0.4g Geoffi kuuliga on sirgjooneline laskekaugus ~60m (overhopiga on võimalik kaugemale lasta aga siis juba lihtsalt silm ei seleta, seega mõttetu). 0.2g kuuliga jääb laskekiirus 106 m/s, ehk lubatud piiridesse.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Scuall on September 29, 2017, 19:51:00
Saan printerile jupid kätte. Teeb karabiini.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on October 24, 2017, 18:00:20
EDIT:

Sai VSR-i uuendatud Action Army one piece receiveri ja viimase Strigger päästikuga. Receiveri tolerantsid on kõvasti paremad kui stock JG omal, mis tagab ühtlase liikumise ning nozzle liigub sirgelt hopi kambrisse, samuti on see ühes tükis, mis välistab igasugused loksud. Striggeri kvaliteet on lausa fantast, kõik istub kokku nagu valatud ning päästiku vajutus on ülisujuv ja tugevus reguleeritav (puhas nauding). Tänu kõrgele kvaliteedile on ka hind üsna krõbe (koos saatmisega 135 EUR-i), kuid minu hinnangul oma raha väärt.

Vaatasin just, et stock relvast on alles jäänud vaid bolt handle, outer barrel ja stock.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Pahandus on October 24, 2017, 21:45:40
huvitav kas neid tavalisi guide ringe saaks ka nii asendad. Minu omad kulunud või midagi. Maru tihkelt liigub.

Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Bjorn on October 25, 2017, 09:32:56
huvitav kas neid tavalisi guide ringe saaks ka nii asendad. Minu omad kulunud või midagi. Maru tihkelt liigub.
Mõtled VSR silindri plastikust rõngaid mis silindrit ressiiveri sees juhivad? Neile on paar varianti olemas. Home-made lahendus oli vist "filmitopsist" lõigatud. Ühesõnaga mõte on selles, et ühe peene rõnga asemele pigem "sleeve" teha, mis oleks suurema kontaktipinnaga. USA pool müüakse ka valmis asju minuteada.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on October 25, 2017, 10:58:08
Mõtled VSR silindri plastikust rõngaid mis silindrit ressiiveri sees juhivad? Neile on paar varianti olemas. Home-made lahendus oli vist "filmitopsist" lõigatud. Ühesõnaga mõte on selles, et ühe peene rõnga asemele pigem "sleeve" teha, mis oleks suurema kontaktipinnaga. USA pool müüakse ka valmis asju minuteada.
Sleeve oleks ideeliselt tõesti kõige parem, kuna see kõrvaldab lisaks võimaluse, et läbi ejection pordi satuks mustus silindrile. Katsetasin ise ka seda kuid kahjuks ei olnud JG resiivri kvaliteet just kõige täpsem ning selle sees oli kõrgem koht (liiga suur, et maha viilida) mis sleeve lisamisel hakkas vastu silindrit suruma. Ehk siis sleeve eeldab, et resiiveril ei ole sisepinnal suuremaid ebatasasusi.

huvitav kas neid tavalisi guide ringe saaks ka nii asendad. Minu omad kulunud või midagi. Maru tihkelt liigub.
Ilmselt kõige odavam variant oleks, kui leiaksid mõnest ehituspoest õigete mõõtmetega plastikust toru, mida seibideks lõigata, samuti on suur osa inimesi need endale välja printinud 3D printeri abil.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on April 01, 2018, 18:45:15
Viimases videos ei jäänud üldse rahule oma "action" kaamera heliga. Üldiselt on küll GoPro-l helikvaliteet parem kui nendel odavatel "hiinakatel" (ise oman EKEN H9R)kuid sellegipoolest mitte just ideaalne.
Kuna softi videode filmimisel, ei ole super veekindlus oluline, otsustasin teha sisemise mikrofoni asemele 3,5 mm mikrofoni pordi. Pikka juttu ei ole, kõik piltidel näha. Väliseks mikriks valisin olympus me-52w mikrofoni, kuna seda oli võimalik 90 kraadi ulatuses keerata ning on müra summutav, et saada korralik heli. Minu meelest suht must have upgrade odavate hiina kaameratele, millel pilt hea aga kilukarbi heli.
Title: Wolverine Bolt
Post by: zaG on June 28, 2018, 22:06:47
Viimasel ajal on BA puhul nii palju erinevaid reegleid, et viskas koblaka ette ja hankisin teise vibu juurde, milleks siis Wolverine Bolt (lihtsam kraani keerata kui vedrusi koguaeg vahetada).

Kuna Bjorni teemas bolt-i kohta pikemalt kirjutatud siis ei hakka sama juttu ümber jutustama, mõned lisa tähelepanekud siiski..
1. Kuna install vajab omajagu puurimist siis puurpingi kasutamine tuleb kõvasti kasuks, et täpset tulemust saavutada.
2. Jätsin BAR10 stock silindri ja sellel pidi sear-ide ava laiemaks viilima et bolt-i õhu läbiviik sujuvat läbi mahuks (vaja mitmeid tööriistu, et silindril viilitud nurgad siledaks ning tagasi kumeraks saada, vastasel juhul hakkab sisu lõikuma).

Sisu lühidalt:

BAR10 G-spec
Wolverine Bolt
Wolverine Wraith CO2 adapter
Wolverine Storm HP regu
EdGi 6.01 430mm bull barrel
Maple Leaf Monster diamond hopup rubber 60 degree
Maple Leaf Concave Hopup tensioner

Viimasel pildil üleval EdGi juppidega tuunitud BAR 10 (4,08 J  EdGi SP650 vedruga) ja all Wolverine Bolt BAR 10 G-spec.
Title: VSR10 EdGi smooth bolt return
Post by: zaG on July 06, 2018, 17:21:48
Põhjus, miks mulle meeldivad EdGi tuuningdetailid.

https://youtu.be/7lDmGqum3Vo

Ilma igasuguse takistuseta sujuv bolt return ning samas 100% kompressioon lasu ajal (Seda 4,08 J/ ~200m/s laskva relva puhul).
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: AUTRIII on August 30, 2018, 21:53:28
ma võin öelda, et sellega tutsu saanud nüüd ametlikult. Kuramuse vaikne relv on, ning ausalt ka jube kobe. Võttis endalegi vere hammule. Naiss Work
Title: Re: Wolverine Bolt
Post by: andreas on August 31, 2018, 00:04:17
Viimasel ajal on BA puhul nii palju erinevaid reegleid, et viskas koblaka ette ja hankisin teise vibu juurde, milleks siis Wolverine Bolt (lihtsam kraani keerata kui vedrusi koguaeg vahetada).

Kuna Bjorni teemas bolt-i kohta pikemalt kirjutatud siis ei hakka sama juttu ümber jutustama, mõned lisa tähelepanekud siiski..
1. Kuna install vajab omajagu puurimist siis puurpingi kasutamine tuleb kõvasti kasuks, et täpset tulemust saavutada.
2. Jätsin BAR10 stock silindri ja sellel pidi sear-ide ava laiemaks viilima et bolt-i õhu läbiviik sujuvat läbi mahuks (vaja mitmeid tööriistu, et silindril viilitud nurgad siledaks ning tagasi kumeraks saada, vastasel juhul hakkab sisu lõikuma).

Sisu lühidalt:

BAR10 G-spec
Wolverine Bolt
Wolverine Wraith CO2 adapter
Wolverine Storm HP regu
EdGi 6.01 430mm bull barrel
Maple Leaf Monster diamond hopup rubber 60 degree
Maple Leaf Concave Hopup tensioner

Viimasel pildil üleval EdGi juppidega tuunitud BAR 10 (4,08 J  EdGi SP650 vedruga) ja all Wolverine Bolt BAR 10 G-spec.

CO2 adapteri mahutasid kaba sisse või kinnitad sihiku raamile?
Title: Re: Wolverine Bolt
Post by: zaG on August 31, 2018, 08:45:25
CO2 adapteri mahutasid kaba sisse või kinnitad sihiku raamile?
25mm kinnitusega väljas kaba küljes (peale katteks saab panna modifitseeritud stock pouch-i). Saab väga kiirelt ühe käega kapsleid vahetada. Pilti kahjuks ei ole ja hetkel kasutan balooni ja voolikut, mis tavalistel skirmishidel minu meelest efektiivsem (mil-sim puhul ilmselt läheks uuesti co2 kasutusele). Süsteem mahub tegelikult ilusti kabasse ka aga selleks peab vooliku kinnituse regu küljes ära vahetama.
Title: MK12 Mod 0 Special Purpose Rifle (SPR)
Post by: zaG on September 14, 2018, 18:42:34
Õhujumalale näpu annad siis on korras ka..Sai ehitatud Üks DMR HPA baasil.

MK12 Mod 0 Special Purpose Rifle (SPR)
Üritasin järgida võimalikult täpselt seda, millises konfiguratsioonis omal ajal päris tulirelvi välja jagati. Hetkel veel on kaba vale, muus osas peaks olema üsna täpne koopia koos kõigi viledega.

Baasrelvaks G&P M4A1
MK12 Mod 0 front set
Harris style bipod
ARMS #22 style medium rings with rail
Leupold LR M3 koopia
SPR style summuti

Sisu:
Polarstar F2
Prowin hopikamber
ML toru, kummi ja surukummi combo

G&P gearboxi istus F2 ideaalselt, absoluutselt mitte mingit loksu. Samuti oli nozzle alignment vasakule ja paremale ilusti paigas, ainult ülevalt alla oli vaja veidi reguleerida. Kuna tegu oli reinforced gearboxiga oli omajagu dremeldamist, et õhuviik tagant välja tuua.
Süsteem on väga stabiilne ja kõikumine jääb 1 m/s vahemikku (DMR-i puhul eriti oluline). Nüüd veel vaja finetuuningut settingutega teha, et ideaalset kuulilendu saada.

Mõned pildid ka:
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: taktik (Heiki) on September 18, 2018, 08:52:25
Äge! Sa ZaG võiksid umbmäärase hinna ka oma projekti esitlustesse lisada. Kindlasti on neid algajaid (kaasa arvatud mina)ehitajaid veel kes sooviksid ehitada kuid pole päris täpselt aimu mis ühe hästi töötava relva hinnaks võiks tulla.  Siis teaks vähemal vajaliku finantsi probleemi peale töötundide ära lahendada.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Scuall on September 18, 2018, 09:45:42
F2 430-
regu 160- koos voolikuga.
Ballo 45-
baasrelv - 250?
hopi sõlm, toru.
Korralikud kuulid :D

Eks saab kuskilt nats ehk kokku hoida aga suurusjärku 800- peaks ära tulema ilusti.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on September 18, 2018, 10:50:01
No 800 euro eest saab absoluutse miinimumi, antud relv läks ilma balooni ja reguta 1000+ EUR
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: AUTRIII on September 20, 2018, 10:41:03
zaG, küsimus kust sa DMR salved said? M4 tüüpi, (Short) magazines.
Otsin taga ja ei leia neid lihtsalt kuidagi.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on September 20, 2018, 12:16:41
Airsoftprost Ares salved, see oli ka ainus koht EU-s kus ma neid laos nägin.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on December 05, 2018, 11:11:06
Sain lõpuks oma MK12 P*F2 stabiilsuse sedasi paika, et võib rahule jääda. 30 lasu peale min-max kõikumine 0,5 m/s, keskmine 0,3 m/s, mis minu silmis on DMR-i kohta väga hea. Et niisama udujuttu ei ajaks siis video ka.

https://youtu.be/ancSxmDMQQE
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on February 15, 2019, 10:14:34
Väike värskendus BOLT-ile.
Title: zaG-i projektid
Post by: zaG on April 30, 2019, 16:46:49
Kuna osa alasi ei sobi snaiprile siis sai tehtud DMR-ile uus "all-around" upper.

T1 punatäpp
G&P 12" outer barrel
Madbull TROY Industries 11" rail
Strike Industries Viper Mod 1kaba (mil-spec)

Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on August 16, 2019, 18:49:47
3D prinditud sleeve Polarstar F2-le. Miks?

1. Ideaalne alignment, ei mingit kruvide ja muu jamaga sättimist. Lisaks on kõik peale igat lahti ja kokkupanemist ideaalselt paigas.
2. HPA enginet lihtne hooldada, ei pea tervet relva lahti kruttima, piisab upperi ja loweri lahtitegemisest ja saad engine kätte.
3. Upper ja lower ressiiver omavahel sõltumatud. Pistol gripi või kabatoru painutamine ei mõju alignmentile.

Palju maksis?
5 Eurot materialikulu ja veidi aega google sketchupis. Lisaks vana gearboxi poolekssaagimine.

Mõned pildid ka:
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: AndrusK on September 01, 2019, 21:14:33
Hei, ehitan ka Wolverini baasi VSRí ja selline küsimus, et umbkaudu, mis PSI annab sellisel setupil millise energia? Hetkel on mul veel stock hopup ja toru (kuigi tulemas on AA kamber ja Egdi sinna sobiv toru) ja ma ei saa kuidagi 4J energia ligidalegi, 160psi annab 3J. Kuidas normaalne on?

EDIT: Sain lahenduse, hop'i tuleb peale keerata.

Edit2: Bar10 Pro on, 430mm toruga. Kuulid 0.46. Aga ma lootsin, et kui keegi mingeid numbreid paneb, siis oma setupist lähtuvalt. Zag'il paistab olema sama pikk toru, kuigi kuulid vist on kergemad.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Bjorn on September 02, 2019, 07:34:37
Lisaks palju sõltub torupikkusest ja veel enam kuuli kaalust. Sellepärast ongi mänguseades jõupõhine mõõtmine tähtis.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on September 02, 2019, 10:56:51
BOLT-i puhul sõltub tõesti väga palju täpsustorust ja kuulist. 3cm täpsustoru pikkuse vahet võib tähendada isegi 1J suurust erinevust. Toru sisediameeter mängib samuti rolli (minul oli 6.01 ja 6.04 täpsustoru vahe 0.2J). See süsteem joulecreepib ikka mõnuga, sisuliselt kui ma oleks täielik emm ja läheks mingile mängule, kus mõõdetakse endiselt m/s 0,2g kuuliga, saaksin mängida DMR reeglite järgi, kuigi reaalsuses on relv sätitud 4J peale.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: AndrusK on September 06, 2019, 21:50:01
Hei, mis torud need 3cm pikkuse juures 1J erinevust andsid, ega üks neist ported ei olnud? Mul on nüüd olemas AA hopup ja Edgi selline toru: https://www.skirmshop.nl/en/edgi-custom-works-601mm-435mm-vsr-unbridg-48563693.html

Ma ei saa 160psi juures üle 3.3J .46 kuuliga, originaaltoru originaalhopupi kambriga läks üle 4J kui hop natuke peale keerata. Hopi kummideks on Maple Leaf Monster ja Maple Leaf Wonder, 70 degrees, Wonder annab kuskil 0.15J suurema kuuli energia.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: andreas on September 12, 2019, 18:40:13
0.49g kuuliga saad ka pisut juurde praegusele, mis kuuli muidu kasutad?
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on September 12, 2019, 19:57:41
Kuna sul toru ported siis sisuliselt võta toru pikkusest see 2-3cm maha (see osa kus toru sees augud), sealt tulebki see erinevus. Soovitan 60 kraadist kummi kasutada, saad oluliselt stabiilsema tulemuse, eriti jahedamal ajal. Kuulidest siiani parimat tulemust andnud BLS .48. Novi ".49" on tegelikkuses BLS .48 rebrand, ehk siis täpselt sama kuul ainult poole kallim.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: AndrusK on September 13, 2019, 10:24:05
Ma kasutan Novi .46 kuule. .46 sellepärast et bio. Ma proovisin ka PDI 509mm 6.01 toru AA hopikojas ja 160psi andis 3.3J. Proovisin ka suruda pöidlaga toru otsa kinni ja teha tühilasu - rõhk püsis kenasti sees, mingit katastroofilist leket ei tohiks hopi ümbruses olla.

Järgmine samm oleks Bolt lahti võtta ja kontrollida, et kas kõik tihendid on oma koha peal. Samas, süsteem ei leki, mul on mitu päeva see asi sama ballooniga vedelenud, iga päev olen paar lasku teinud ja rõhk püsib sees, ei tea mis seal saab üldse olla. Mingi variant on vist "air saver" vedru, kuigi õhu puudust ei tohiks otseselt olla, pikem toru ju ikkagi suurendab väljalaskekiirust. Wolverine foorumi andmetel tundub küll, et ma pole ainus sarnase probleemiga.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: andreas on September 13, 2019, 14:53:20
Kui leket kahtlustad, siis aitab kui tõmbad bolti seesolevad tihendid silikonmäärdega üle. Eriti on sellest abi jahedamate ilmadega.

See shim kit, kus ka antud ,,airsaver vedru'' sees on, peaks muutma süsteemi õhu osas ökonoomsemaks, kuuli jõudu joulides see otseselt ei tohiks mõjutada.
Kui kasutada süsteemi HPA ballooni pealt, siis tundub õhu ökonoomsuse saavutamine suht väheoluline, sest laske teed nagunii vähe ja ballooni tühjaks laskmine ürituse ajal on suht vähe tõenäoline. Pigem võib shim kit omada olulist rolli siis kui kasutad süsteemi CO2 pealt. Antud juhul saab ühe CO2 ballooniga lasta ~50 lasku +/- ja siis on küll oluline erinevus kui shim kit abil ca 15 lasku juurde saad.

Katsetasin ise selle shim kit'i ära. Asendasin vedru + 2 seibi ning ütleks, et märgatavat efekti ei saanud. Tulemuseks oli hoopis väljalaskekiiruse langus, st pidin survet pisut peale keerama, et endine tulemus saavutada. CO2 osas ei märganud samuti olulist kokkuhoidu, saan ühe kapsli pealt lasta umbes 40 lasku enne kui surve langema hakkab.
Samas kui teiste kogemusi lugeda, siis enamus ikka väidab, et saavutab märkimisväärse õhu kokkuhoiu. Teisalt öeldakse ka, et iga süsteem on erinev, see combo ja parameetrid, mis ühel süsteemil annavad hea tulemuse, ei pruugi teisel süsteemil sarnaselt toimida.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on January 06, 2020, 21:18:39
Juhtmevabaks -  Etapp 1.

Sai automaadile ostetud P* UGS kaba. Selleks, et UGSi kasutada pidin lisaks modeleerima uue engine adapteri, et õhuvoolikut normaalselt kabaga ühendada. Kuna kasutan 90% ajast üksiklaske ja niisama tühja ei plõksuta siis selline lahendus ideaalne, annab veidi manööverdamisruumi juurde.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on February 06, 2020, 20:53:25
Juhtmevabaks -  Etapp 2. Sneak peek!

Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on February 25, 2020, 15:05:33
Hakkab vaikselt valmima. Vaja veel vahetada ajutised kinnituskruvid mustade vastu, printida välja salv (või osta "real steel" versioon ja see seest tühjaks teha), ning mingi sobivam vinnastushoob panna.
Kogu "real steel" kaba on korralik tükk CNC alumiiniumit, mille ettevalmistus softirelva sisseistutamiseks võttis korralikult modimist, samas lõpptulemus on pommikindel ja ei pea muretsema kaba puruks murdumise pärast nagu tavalise VSR-i puhul.
Võtsin selle projekti ette, kuna voolik hakkas lõpuks häirima, eriti kui oli vaja püstolit kasutada. Samuti tuli P* välja high pressure vedruga, mis võimaldab UGS regust ~200 PSI välja pigistada. Selle kaba külge istub P* UGS ideaalselt.
Minu jaoks ideaalne lahendus ja seda mitmel põhjusel:

Mõned pildid ka:
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on March 05, 2020, 08:34:38
Lõpuks on projekt valmis ja ootab lahinguid.
Kuna sai juba ostetud ja ehitatud selline kaba siis ei hakanud fake salve printima vaid ostsin originaal AICS Magpul  PMAG-i mis vajas omajagu modimist, et vooliku jätk ja aku sisse mahutada.
Lõpptulemusega olen väga rahul. Tänu real steel kabale on replika käes korralik/tugev ja P* UGS annab replikale hea balansi. Lisaboonuseks on tegu ainulaadse softirelvaga terves maailmas.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: Scuall on March 05, 2020, 18:26:55
(https://i.pinimg.com/originals/f2/09/fc/f209fcda959fa222ac0d3b0b7c1d6cc8.jpg)
Väga äge on näha mingi projekti algust ja lõppu. Eriti, kui tulemus on 5+ väärt.
Jääme su mägrapeeru ootama uuel hooajal.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on August 07, 2021, 12:17:33
Väike update. Lisasin relvale Tridos design TDC 2.0 Action Army VSR kambrile, et saaks hopupi väliselt regullida. TDC kvaliteet on lihtsalt super, kõik istub tihkelt kokku ja mitte mingit loksumist. Lisaks on pro versioonil mõnus ja täpselt õige tugevusega klikk kui ketast keerata - ideaalne hopi finetuuninguks.
Title: Re: zaG-i projektid
Post by: zaG on November 06, 2021, 09:07:31
Sisse läks uus EDGI 460mm 6.01 terasest eritellimusel suurendatud hopiaknaga täpsustoru. Tegu ühe parima kvaliteediga täpsustorudest, mis saadaval on.