Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Bjorn

Pages: [1] 2 3 ... 92
1
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 21, 2018, 21:40:39 »
Tuletan ühe korra veel meelde, et Piirsalus keegi kaotas ära Peli pealambi. Võimalik, et ka mõni mitte meie inimene varem, aga eeldan ikkagi, et keegi meie mängijatest. Tahaks tagastada omanikule.

2
Üldine jutt / Re: Algaja - soovin lisainfot
« on: June 19, 2018, 21:42:37 »
Mõtlesin, et jätkan teemat, kuna olen ka algaja.
Märkasin airsofti automaatide juures, et neil on süsteemid v2 ja v3, V3 kohta öeldakse, et on parem.
Kas keegi viitsiks mulle seletada, mitu neid V süsteeme on ja mille poolest neid erinevad ja kuidas iseloomustaks V2 süsteemi?
Üldse näiteks seda airsofti relva?
https://kingarms.ee/pood/m4-assault-rifle/

Samuti seda.
http://www.softair.ee/tooted/sti-duty-one-3/

Samuti, kui oluliseks te peate lasketugevust ehk dzaule? Mõnel on öeldud vaid laksekiirus.

V1-V9 gerboxid on erinevad sisutüübid AEG-dele. Levinuimad on Ver2 (M4, MP5) ja Ver3(AK, G36). V2 tüüpviga on, et nad mõranevad talvel külmaga, osadel tootjatel on parandatud mudelid olemas. V3 nii kergelt ei mõrane, aga see on ainult üks pisike aspekt asja juures.

Ei ostaks ega soovitaks osta ühtegi relva ühestkist poest kus ei ole märgitud tootjat juurde.

3
Müük / Re: M: Embleeme
« on: June 19, 2018, 18:27:58 »
Pane vähemalt kolm ridagi kirja müügikuulutusse. Sellisel kujul läheb prügikasti.

4
Üldine jutt / Tru-Hop custom hopikummid
« on: June 19, 2018, 16:13:26 »
Komistasin juba tükk aega tagasi sellise info otsa: http://trusightairsoft.com/about-tru-hop/

Eriti palju netis infot polnud, see on nende Gen2 mudel samast asjast. Idee on iseenesest väga vinge - R-hop performance tavalise hopikummi installiga. Probleemiks on see, et ta ei sobi mitte kõigi relvadega kokku.

Mul on mõned Gen2 kummid olemas ning proovin aru saada kas asi on seda väärt või mitte. Ühtepidi pole 20 eur ülemäära palju raha täpsust ja laskekaugust parandava jubina eest. Teistpidi kui ta ei sobi ning ei ole korduvalt installitav, siis on kergelt maha visatud raha. Lühidalt - vajab veel testimist enne kui suuremas koguses tellima hakkan neid.

Ise olen kahes setupis testinud, otsin paari testijat veel.
Anna endast märku kui kehtib sinu kohta:
Oled varasemat erinevaid relvi ehitanud ning parandanud.
Omad platvormi või võimalust kasutada kas Prometheus SS EG täpsustoru või MadBull täpsustoru (Prome oleks eelistatud kuna selle järgi on tehtud TruHop mõõdud).
Viitsid katsetada erinevaid konfiguratsioone omast ajast ning testida tulemusi.

Minu poolt: tasuta hopikumm testimiseks, tingimuseks korralik ja põhjalik tagasiside.

5
Update saadavuse osas.

Otsa on saanud üleval mainitud nimekirjast:
ML CJ 84mm toru
ML CJ 455mm toru
AA VSR10 hopi kamber
AA VSR10 50bb salved

Kõik ülejäänud asjad on erinevas koguses veel saada.

6
Küsimus ei ole hinnas. Seal on palju teisi põhjuseid.

Näiteks:
1) Kõigis soovitud kaaludes ei ole BIO kuuli saada
2) Kõik BIO kuulid ei ole mõistliku kvaliteediga, ei sööda salvedes jne
3) Kõik millele märgitud peale "BIO" ei ole tegelikult biolagunev jne. Sisuliselt hiinast tuleb igasugu kraami millele kleebitakse peale mida iganes vaja.

Kokkuvõttes: kui tahad olla looduse sõber, siis esmalt tee põhjalik eeltöö millest koosneb biokuul, kaua see laguneb Eesti tingimustes looduses ning milliste tootjate omasid peaks kasutama. Siis tee selles viisakas ülevaade koos soovitustega mängijatele ning määra ära kas ja millised erandid on lubatud. Ja alles siis mõtle kas kohustuslikuks tasub muuta.

7
Proovi suuremat pilti näha ning esialgu vähemalt BIO kuulide nõue soovituslikuks teha, mitte kohustuslikuks.

8
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 14, 2018, 14:09:50 »
Ahjaa. Leiti Peli pealamp. Kui kellelgi kadunud siis kirjutage. Leiti laagri baasi juurest.

9
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 12, 2018, 23:05:48 »
Minu poolne kiire tagasiside samuti. Panen mõned mõtted ja mõned vastused.

Üldiselt korralduslikult läks plaanipäraselt. Põhjalik eeltöö oli tehtud ning kohapeal suuri üllatusi ei tulnud.
Jätkuvalt osalejad ei loe reegleid ning tingimusi ja taaskord kohapeal oli paari inimese riietusega probleeme. Sai ka arutatud erinevaid mõtteid ning tulevikus võiks sellisel üritusel olla kiivrite alusel eristamine täitsa teostatav. Teine päris korralik mure on väljalaskekiirused. Tegime Rainiga vahepeal statistikat ning sisuliselt 1/3 relvadest oli üle piiri. HPA omadega oli lihtne - keerasime täpselt paika. AEG-dega oli keerulisem ning oli ka relvi mis mängule ei saanud. Kusjuures BA/SA snaiprid ning KP-d ei olnud üle piiri, tavaline automaat oli ikka sinna 1.7J kanti.

Vastused.
1) Koordinaatide määramine/mõõtmine/leidmine peab olema eelnevalt omandatud oskus. Kui seda ei ole, siis ei ole mõtet registreerida sellisele osapoolele kus on otseselt öeldud, et liigute iseseisvalt 12h metsavahel ringi.
2) ATV sümboliseeris vastase baasi ning tegin sellest konkreetse punkti, mille hõivamisel/hävitamisel on ülesanne täidetud. Kuna angaari ennast ei suudetud ära võtta luure poolt, siis mindi ATV kallale. Kui üks LL võitleja selleni sööstis, siis oli aega alla 10min ENDEX-ini ning ei hakanud seda enam muutma kuna oli juba välja hõigatud kellaaeg.
3) Kui oleks kaks laagripunti teinud, siis luure vastutegevus kaugemal kui 1 kaardiruut oma baasist oleks ümmargune 0 olnud. Sellistel üritustel (luure vs laager jne) on peaaegu alati olnud sedasi, et laagril on aeg-ajalt igav ja kontaktid puuduvad. Seda saab parandada mingi kolmanda jõu olemas oluga üritusel, mida olen ka varem rakendanud, lihtsalt mitte sellel korral.
4) Kronomine oli läbi arutatud ning Rainil olid "Joule" näited olemas, aga sain aru, et võõra kronoga oli esialgu harjumist.Kokkuvõttes: loodan, et need kes sinna tulid nautisid seda tüüpi üritust kogu oma plusside ja miinustega. Lähiajal uut ei ole oodata.

10
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 08, 2018, 10:13:38 »
Mõlemad osapooled kerge ülekattega täis regatud, seega soovitud number ning tasakaal on saavutatud. Kõik reganud mängijad on ka mängumaksu tasunud, st. enam loobumist ei ole oodata.
Toit, vesi ning ei ole probleemi ka pikemalt metsas viibida.

Kõik reeglid on välja toodud ning siin ei ole midagi vaielda ega mõelda. Kui reeglite vastu eksitakse, siis vastavalt olukorrale kas hoiatus või koju minek.

11
Üldine jutt / Re: best out of the box relv
« on: June 07, 2018, 18:49:01 »
Kui 500 eur ollakse valmis välja käima ainult AEG eest, siis ilmselt Krytaci mudelid on võrdlemisi hea idee. Peaksid jääma ca 4xx eur kanti ning jääb veidi raha hea moona ja teise lipo aku jaoks. Alati saab ka Krytaci sees täpsustoru vahetada, aga ma esmalt prooviks niisama stockis mängida. Nad peaksid 11.1V lipot kannatama päris okeilt, mosfet sees juba jne. Kered on väga ilusad ja loksuvabad.

12
Üldine jutt / Re: best out of the box relv
« on: June 07, 2018, 11:44:49 »
Räägime AEG-st?
Kas 500 eur sisse peab jääma ka aku, laadija, salved, punatäpp jne? Või ainult relv?

13
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 07, 2018, 08:16:51 »
Nüüdseks praktiliselt kõik üksused saanud kätte oma OPORD-i.

Soovin rõhutada paari pisiasja, et kohapeal üllatusi ei tuleks.

1) Riietuse nõuded on kohustuslikud. Need on ainukesed elemendid mis eristavad osapooli visuaalselt. Kui sobivat riietust ei ole, siis mängule ei saa.
2) Salvepiirang on kohustuslik. St. kõrisevad hicap/bunker/trummel salved võivad olla AINULT kuulipildujal. (KP peab olema tõetruu relv, mitte suvaline M4CQB koos hicapiga). Kõik teised relvad peavad olema varustustatud realcap/lowcap/midcap salvedega (loe: salved mis on pealt laetavad, mitte keritavad).
3) Punane rätt valgeks ajaks ning punane valguspulk/lamp/pealamp hämaras mängimiseks on vajalik, et märkida surnud mängijaid.
4) Kõik kronomised tehakse vastavalt viidatud reeglitele mõõtes mänguseades jõudu Joulides.
5) Alale saabumine tasub planeerida ca 11:00 alates. Hiljemalt 12:00 peaks olema oma parklas olemas ning kuulama edasiseid juhiseid kus ja kuidas vastavalt oma osapoolele varustust valmis seada.

Kui vaja siis kohapeal kontakt üle GSM 53982185.

14
Kaua oodatud kaunike on lõpuks kohal. Hinnad ja tootevalik on allpool näha.

Hopikumme on rohkem, teisi asju vähem arvuliselt.
Soovi korral kirjutage-joonistage.

15
Üritused / Re: 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: June 04, 2018, 22:16:13 »
Update!

Kõigile registreerunud ning mängumaksu tasunud üksustele on meilipeale laekunud OPORD ning kaardid.

Pages: [1] 2 3 ... 92