Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Bjorn

Pages: [1] 2 3 ... 20
1
Üldine jutt / Tru-Hop custom hopikummid
« on: June 19, 2018, 16:13:26 »
Komistasin juba tükk aega tagasi sellise info otsa: http://trusightairsoft.com/about-tru-hop/

Eriti palju netis infot polnud, see on nende Gen2 mudel samast asjast. Idee on iseenesest väga vinge - R-hop performance tavalise hopikummi installiga. Probleemiks on see, et ta ei sobi mitte kõigi relvadega kokku.

Mul on mõned Gen2 kummid olemas ning proovin aru saada kas asi on seda väärt või mitte. Ühtepidi pole 20 eur ülemäära palju raha täpsust ja laskekaugust parandava jubina eest. Teistpidi kui ta ei sobi ning ei ole korduvalt installitav, siis on kergelt maha visatud raha. Lühidalt - vajab veel testimist enne kui suuremas koguses tellima hakkan neid.

Ise olen kahes setupis testinud, otsin paari testijat veel.
Anna endast märku kui kehtib sinu kohta:
Oled varasemat erinevaid relvi ehitanud ning parandanud.
Omad platvormi või võimalust kasutada kas Prometheus SS EG täpsustoru või MadBull täpsustoru (Prome oleks eelistatud kuna selle järgi on tehtud TruHop mõõdud).
Viitsid katsetada erinevaid konfiguratsioone omast ajast ning testida tulemusi.

Minu poolt: tasuta hopikumm testimiseks, tingimuseks korralik ja põhjalik tagasiside.

2
Kuna Ürituste alamfoorumis toimib edukalt kuupäevade järgi järjestamine, siis kaotasin ära eraldi tagasiside foorumi. Seal all olnud hiljutiste mängude tagasiside teemad sai tõstetud ürituste foorumi alla ning vanad teemad Arhiivi (kuna vanad teemad polnud korrektselt ümber nimetatud, siis oleksid jäänud segama uusi teemasid).

Tulevikus on mõistlik kasutada ühte mänguteemat kuhu pärast ürituse lõppu saab ka oma tagasiside kirjutada. Teemad on järjestatud toimumise kuupäevade järgi ning vanale teemale vastamine ei tõsta seda ülespoole.

Videode ja piltide alamfoorumid jäid eraldiseisvalt alles, sest neis on lihtsam otsida üles galeriisid ja Youtube videosid erinevatest üritustest ja muidu tegemistest.

3
Plaanis Tagalatoetusega teha suurem tellimus Maple Leaf varuosadele. Tellida peaks saama kõike, mida ML toodab: erinevad hopi kummid, surukummid, täpsustorud, hopi kambrid, VSR kere ja sisudetailid jne.

Kellel huvi, siis andke teada mida soovite ning lisan kindlasti need asjad tellimusse. Väiksema tellimuse puhul ettemaksu ei ole vaja.
Infot soovide kohta ootan kuni 06.05.2018
Info edastada tagalatoetus@gmail.com koos enda kontaktide ning soovidega.
Hinnad võib arvestada suurusjärk Skirmshop lett -10% soodust = hind Eestis. Skirmshop ML valik siin: https://www.skirmshop.nl/en/search/maple+leaf/?brand=205587&limit=24
Kuna tellida on plaanis otse Taiwanist, siis võtab kindlasti aega selle tarne. Pakun peast et kuni kuu aega võib minna vabalt.

Üldiselt on plaanis võtta suuremas koguses:
ML VSR hopikumme
ML AEG hopikumme
ML surukumme
VSR erinevaid varuosi, kambreid, keresid, salvesid jne
Crazy Jet torusid erinevas pikkuses

4
Üritused / 2018-06-09 Escape and Evasion milsim
« on: April 19, 2018, 13:09:11 »
Mängu nimi: Escape and Evasion
Aeg: 09.06.2018 ca 12h kestvusega
Asukoht: Lääne Eesti, Piirsalu raketibaasi taktikaala https://goo.gl/maps/RKSUuugiYAm
Mängutüüp: Milsim/Patrullvõistlus
Korraldaja kontakt: 53982185

Osapooled: Luurevõistkonnad ning vastutegevus (laager).
Luurevõistkondadel eesmärk läbida rada, hoiduda vastasest ning täita ülesandeid. Vanus 16+. Registreerimine 4-8 liikmeliste meeskondadena.
Vastutegevusel elu lihtsam, paiknemine laagris ning eesmärk leida ning hävitada luuremeeskondasid. Vanus 14+. Registreerimine meeskonna või üksikliikmena.

Muu info nagu ikka: laagril tingimused lihtsamad, luurajatel 12h iseseisev ülesande täitmine ja kogu nodi endaga kaasas. Hicapid võib koju jätta, ainult standard/midcap salved. Ainuke erand on KP.

Osalustasu 10 eur/mängija.
Osalejate arv min. 30 mängijat, maksimum ca 70 mängijat. Suurem osakaal laagril.


Quote
WARNO EELKÄSK

Eelinfo taust. Piirsalu raketibaas sai õhupommitamiste käigus raskelt kannatada ning enamik hoonetest on hävitatud. Säilinud on ainult tugevdatud maapealsed bunkrid. Raketiväed RV on saanud ülesandeks kohapeal kaardistada kahjustused ning asuda hävitatud baasi aladel kaitsesse ennetamaks vastase järgmisi tegevuskäike.

1. OLUKORD
Piirsalu raketibaasi Raketiväed (RV) on sisse seadnud ennast Piirsalu taktikaalal laagrisse alates 091200JUN2018 ning teostavad alal taktikaharjutusi ja laagrirutiini. Lintsi luurejaod (LL) teostavad Piirsalu taktikaalal luureülesandeid. RV üksus on mehhaniseeritud ning tugevdatud kõrgemalt poolt tuletoetuse, side ning droonidega. LL jaod on omavahel neutraalsed.
2. ÜLESANNE
RV ülesandeks on domineerida alal, takistada vaba liikumist suurematel teedel, kaitsta tähtsamaid objekte ning oma laagrit.
LL ülesandeks on vastavalt juhistele täita luureülesandeid, vältida kontakti ning jääda märkamatuks oma tegevuste käigus.
3. ÜLDISED JUHISED
a. Riietus ja lahinguvarustus
1) RV kohustuslik riietus ühesugune vormi ülemine ning alumine pool, lubatud kiivrid, keelatud tsiviilriided.
2) LL kohustuslik riietus erinev vormi ülemine ning alumine pool, lubatud tsiviilriided, keelatud kiivrid.
 b. Esialgne ajakava
 1) Saabumine Parkla aladele 1100h. Liikumine alale 1200h-1300h. ENDEX 23:59
c. Erivahendid, laskemoon ja relvastus
1) Relvapiirangud - hicap keelatud, v.a. KP kuulipildujatel. Väljalaskepiirangud vastavalt viidatud reeglitele.


Registreerimine

Quote
Ametlik registreerimine e-maili kaudu tagalatoetus@gmail.com formaadis:
Pealkiri: E&E registreerimine Nimi või Tiim
Sisu: Soovitud osapool ning ees- ja perenimed (taha vanus kui alla 18a on mängija). Kui registreerite tiimina, siis tiimi nimi samuti.

NB! Luure osapoolele ainult meeskondadena registreerimine võimalik. Meeskonna suurus 4-8 liiget. Laagri osapoolele võib registreeruda ka üksikvõitlejana. Eelistatud alati meeskondadena registreerumine.

Edasised juhised mängutasu, kohale saabumise ning mänguinfoga tulevad registreeritud e-mailile. St. kui meeskond registreerib ennast ühe tiimina, siis kogu meeskonnale info saabub ainult sellele e-mailile (OPORD ehk operatsioonikäsk)!


REEGLID!
Kehtivad foorumis välja toodud jõupõhine mõõtmine ning piirangud: https://airsoftfoorum.ee/index.php?topic=98.0

Lisaks relvade piirangutele on kehtestatud muud mängus kasutatavad reeglid:
Quote
Kõik relvad, välja arvatud kuulipildujad, peavad kasutama mitte-hicap salvesid.
Lubatud salvetüübid: lowcap, standard, midcap (ehk siis kõik salved, mis ei kolise)
Kuulipildujatele ei ole salvepiiranguid.


Majades sees kehtib KÕIGILE üksiklasu piirang ning soovitav püstoli kasutuse piirang. Majast välja võib lasta piiranguteta, kui on tagatud miinimum distants.

Suits ja granaat
Granaat tapab 5m raadiuses või terve väikese ruumi (vältimaks situatsiooni, kus mees ütleb, et ta oli posti taga ning ei saanud surma, kui granaat tuppa lendas). Granaadil ei pea olema lendavat elementi küljes. Granaadid lubatud kõik mis on nõrgemad kui: Achtung ja Kaitseväe sinised lõhkepaketid. Palun vältida situatsiooni, kus ühel mängijal on taskus suur pakk väikeseid paugukaid ning neid loobib iga paari sekundi tagant. Mõistlik kasutus on ca 5 granaati ühe mängija kohta terve mängupäeva vältel.

Pihta saamisel tuleb karjuda kõva häälega "Pihtas!", "Surnud!" või "HIT!" ning anda märku tõstes üles käe või relva toruga taeva poole. Lisaks on KOHUSTUSLIK kasutada punast või eredavärvilist kollast rätti, millega fikseerida surnud mängijad. Pimedal ajal märgib surnud punane pealamp või punane valguspulk. Kui ei ole teistmoodi sätestatud, siis loevad kõik tabamused olenemata piirkonnast, k.a. varustuse pihta. Rikošett ei loe. Tabamus relva pihta loeb samamoodi nagu tabamus varustuse pihta.

Meedikute kasutamine. Kui ülesande täitmiseks on lubatud kasutada meedikuid, siis saavad nad elemendi (riideriba, kaablikinnitus vms) mida siduda pihta saanud mängija keha või varustuse külge. Pärast ravimist on mängija elus ning võib jätkata mängimist.

NB! Pimelasud on keelatud! Relv peab olema õlas laskmise hetkel. Püstol või ilma kabata relv (kokku volditud kabaga relv) peab olema laskmise hetkel silmaga sihtimise joonel.

Surnuks rääkimine/ silent kill: puudutades teist mängijad käega või alla 1m kaugusel on võimalik teist mängijat "surnuks rääkida". Kas puudutades teist mängijat või öeldes "Lask või surnud". Vastasmängija peab eemalduma surnualasse, kuid ei või kõva häälega öelda, et ta on surnud.

Telkides sees on kogu mängu vältel safezone. Telkides sees võib võtta prillid peast. Telkidesse sisse, ega neist välja ei tohi lasta.

Sõidukid
Airsoftiks ehitatud autode kasutamine toimub järgnevalt.
Autosid on võimalik peatada valanguga (auto saab tabamuse rohkem kui 5 bb-d korraga). Auto kasutamine stsenaariumis toimub ainult avatud akendega või muul moel lahtise masinaga (cabrio vms). Kui auto saab tabamuse, on auto liikumisvõimetu ning mängijad peavad koheselt väljuma autost. Kui autojuht saab tabamuse, on auto liikumisvõimetu ning mängijad peavad koheselt väljuma autost. Mõlemal juhul peab autojuht laskma ühe pika signaali ning sisse lülitama ohutuled.
Auto surnuaeg on 10 minutit. Kui autojuht soovib, võib ta koheselt pöörduda ohutuledega tagasi oma baasi. Baasis surnuaeg 10 minutit.

Juhul kui on lubatud granaadid, siis granaat muudab auto liikumisvõimetuks 5m raadiuses.

Ohutuledega sõidukid on surnud või tehakse ADMIN sõite. Ohutuledega sõiduki pihta on keelatud tulistada.

NB! Auto kasutamise eesmärk on liigutada kiiresti üksuseid (QRF), mitte omada kuulikindlat APC-d. Kui mõni üksus leiab, et ta omab spetsiaalselt APC-ks ehitatud masinat (lisatud paneelid külgedele jne), siis võtta ühendust ning vaatame üle nii masina, kui reeglid.

Juhtimine ja side
Üritusel on kasutusel struktuurne sõjaväeline juhtimine. St. et mängijad peavad olema valmis täitma ülesandeid vastavalt osapoole juhi (juhtide) suunistele. Alati on võimalik pakkuda välja alternatiivseid plaane, kuid täielik koordineerimata isetegevus läheb arvesse, kui reeglite eiramine.

PMR ja teised raadiosaatjad on kasutusel.
PMR CH1 on alati ADMIN kanal
PMR CH2-8 jagatakse üksuste vahel ära vastavalt operatsioonikäsule.
Kanalite pealtkuulamine või segamine, mis ei kuulu teie üksusele, on keelatud. Vastava loa saab anda korraldus või üksuse ülem.


Eksides reeglite vastu järgneb kas hoiatus või ürituselt lahkumine. Registreerides ja tulles üritusele nõustud eelpool toodud reeglitega ning korraldaja otsused ei kuulu edasi kaebamisele.

5
Otsustasin pakkuda võimalust huvilistele kasutada ning mängida täistuuninguga snaiperrelvaga airsoftis. Tegemist on isiklikuks tarbeks ehitatud relvaga millel pole kusagilt kokku hoitud ei juppide ega tööaja pealt, et seda kokku panna. Üldiselt ei rendi oma isiklike relvi välja, kuid siin kohal teen erandi. Eesmärgiks on huvilistele tutvustada kuidas käitub ning milliseid võimalusi pakub HPA sisule ümber ehitatud VSR platvormil airsoft snaiperrelv.

VSR platvorm
ModelWorks M40A3 kaba
PDI Lightweight outer barrel
G-spec summuti
Wolverine Bolt
Wraith Co2 adapter kabas või balloon seljas ja voolikuga kiirkinnitus
PDI 6.01 430mm sisemine toru, ML Autobot kumm ja Action Army hopi kamber
Tokyo Marui 3-9x40 optika

Asjad millega peaks arvestama:
Relval on pikkust ja raskust. Modelworks kaba on tugevast plastikust ning parajalt paks. See paneb piirangud kasutajale. Üldiselt soovin hoiduda alla 18a isikule rentimast. Samuti ei soovi rentida seda relva isikule kes on alles alustamas airsoftiga ning läheb esimesele-teisele mängule. Tegemist on võimsa relvaga, millele kehtivad piirangud ja reeglid. Nende eiramine võib tuua ohtliku olukorra, mille kaasa aitamisele ma ei soovi panustada. Eesmärk oleks pigem juba tegutsevale airsoftile anda võimaluse enne snaiperrelva ostmist ning suurema summa kulutamist proovida 1-2 mängu juba tuunitud relva ning selle pealt otsustada kas ikka roll sobib ja ootused on realistlikud. NB! Snaiperrelvaga avalikul üritusel on tavaliselt reeglites kirjas MED piirang ning backup relva kohustus. Backup relva (tavaliselt püstolit) ma kaasa ei anna ning selle kohustuse täitmine jääb rentija enda kanda.

Tingimused:
Rendi hind üheks ürituseks on 40 eurot. Sisaldab õhuga laetud 13CC pudelit (piisab mitmesaja lasu tegemiseks), regu, voolikut, relva, kahte salve ning 0.43-0.45g kuule 200tk (peaks jätkuma igaks ürituseks mõistliku kasutuse juures).  Tulevikus võimalik ka kokku leppida 0.49g kuulide kaasa andmine eraldi tasu eest (selle kuuliga tuleb maksimaalne efektiivsus relvast välja nii kauguse kui täpsuse huvides).

Vastutus:
Minu poolt töökorras relv mis seadistatud ca 3.5J peale vaikimisi. Kui ürituse reeglite huvides on seda vaja muuta, siis võimalik ka muud kiirused.
Kui relva sisuga juhtub midagi on minu vastutus (v.a. pahatahtlik käitumine nt. liiva vms sattumine suruõhu süsteemi või torusse)
Kui relv saab füüsiliselt viga väliste mõjutuste käigus (kukkumine, lõhkumine jne), siis on rentija vastutus. Kõik purunenud detailid tuleb tasuda nende uueväärse maksumuse suuruses. Üldiselt on tegemist tugeva relvaga ning detailide valik on olnud läbi mõeldud ning kvaliteetne.

Täpsustavad küsimused teemasse.
Huvi korral PS või 53 98 21 kaheksa viis6
Plaanis tellida kastiga 0.49g snaiprikuule Novritchilt: https://novritsch.com/shop/

Selleks, et kasti täis saada oleks vaja mõni huviline lisaks olemas olevatele veel juurde saada.

Lühidalt: tellimuse tahaks teele panna ca nädala pärast 22.03.2018.
Tellida võib kõike, mis https://novritsch.com/shop/ lehel saada (sisuliselt on kõike saada, v.a. SSG24 relvad mida ei pakuta kuna ei suudeta tarnida piisavalt)
Hinnad ettetellijatele: lett -10%. Saatekulu ei lisandu, v.a. kui Eesti siseselt pakiautomaadiga vaja edastada kaupa.

Arveldamine toimub MTÜ Tagalatoetusega ning arvega. Kaup saabub Tallinnase, Mustamäele.

P.S. Oman ühte purki neid samu 0.49g kuule ning testitud kaup. Mina olen rahul ning hoolimata kõrgest hinnast tasub ära kuna snaiprite elu muudab see ikka kardinaalselt. Tegemist on hetkel ainulaadsete valget tooni raskete airsoft kuulidega. Ainuke alternatiiv on Geoff 0.48g UK-st, mis ei tule minu teada odavam.

Soovi korral kirjuta PS või saada e-mail tagalatoetus@gmail.com

7
Ettepanek kasutaja ASH-i poolt muuta 2.3J @15m MED (ca 150m/s 0.2g) kuulipilduja ning poolautomaatse snaiperrelva jõu piirangut 2.5J @15m MED (ca 158m/s 0.2g) peale. Viide teemale ja arutelule siin: https://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=98.msg26270#msg26270

Sisuliselt miinimum distants ja backup relva nõue ei muutu, ainult jõu tõstmine.

Küsitlus kestab 2 kuud, seega tulemusi arvestame seisuga 14.05.2018. Vastavalt küsitluste tulemustele muutub vajadusel foorumi kajastatud reeglite kogum: https://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=98.0


8
Foorumi jutt / Foorum maas
« on: March 01, 2018, 16:17:04 »
Teenusepakkuja tõttu oli foorum pea 20h maas. Otsus on kolida teise teenusepakkuja juurde üle asap. Hetkel loodan et seniks rohkem tõrkeid ei tule.

9
Üldine jutt / Elar Mark relvade kvaliteet
« on: January 24, 2018, 21:39:55 »
Sain ühe Elar Marki seeria MK18 mudeli omale näppimiseks. Tegin mõned pildid ja annan oma erapooletu hinnangu sisule ning kuhu ta hetkel valitsevas airsofti maailmas võiks paigutuda.
Täpsemalt tegu siis selle mudeliga: https://gunfire.pl/product-eng-1152209800-ELAR-MARK-18-MOD1-Assault-Rifle-Replica-Platinum-Version.html

Kere kohta käib uhke jutt GunFire lehel. Ma siiski nii optimistlik ei oleks.
Kabatoru - ilusasti treitud alumiinium
Kere ülemine ja alumine ressiiver - ilmselt ikkagi tavaline AEG tüüpi kere (mingi pulbervalatud lahendus). Magnet ei võta ning väga kerge ja soe kere on. Pinnakvaliteet vihjab valamisele, mitte freesimisele.
Esiraud on massiivne ning väga tugevalt ülemise ressiiveri küljes
RAS on alumiiniumist ja ilusa pinnakvaliteediga
Kaba on plastikust ning loksub viimases asendis häirivalt palju kabatoru peal. Oleks oodanud paremat sobivust.
Kerel markeeringud puuduvad ning tundub tavaline pulbervärv olevat peal. RAS-ga võrreldes näeb lausa kole välja.
Pisemad detailid valatud odavamast metallist
Huvitav on kahepoolne tuleümberseadur. Ilmselt võimalik ka teisele poole tekitada liigutatav nupp, hetkel keerleb ainult näiduk.
Vinnastamine ja luku imitatsioon on hea lahendusega ning töötab hästi.

Sisust veidi. Platinum versioon siis.
Vedrujuht ja kiirvahetamine on OK lahendus tehtud
Sisu tavaline kvaliteetne hiina, mitte midagi erakordset. Kaablid head ja paksud, mootor tugevate magnetitega.
Shimming ning mootori asetus ei olnud ideaalne, aga käib kah.
Silindripea metall
Kolbipea "seene" kujuline
Kolb tavaline
Nozzle o-rõngaga
Vedru veidi lühike, kuid see teeb lihtsamaks kiirvedruvahetuse.
Gearbox korpusel akna esimesed nurgad kergelt tugevdatud, kuid kindlasti mitte Lonex tugevusega. Pakun, et miinus kraadidega saab vabalt puruks lastud mõni.
Kompressioon mitte ideaalne, aga päris OK. Hiina kohta igati hea tulemus.
Hopup kamber - odavast metallist valatud, sisuliselt koopia ProWin kambrist. Stock juppidega istub hästi kokku, hopi kumm "W" kujuline ning istub hästi kambris. Ei ole relva lasknud, kuid pakun, et stock formaadis laseb päris hästi. Sisemine toru OK kvaliteediga hiina kohta, kuid kindlasti mitte midagi "head".

Tl;dr kõik mis ettepoole ulatub on päris hea, sisu mitte midagi märkimisväärset. Vaata allpool hinnangut turuseisule.


Mõned pildid ka:
Siin lisatud mosfet, mida originaalis ei ole!


Siin näha XT60 pistikud, mida originaalis ei ole!


Hinnaklassi poolest jäävad Elar Mark relvad kuhugi Specna ja Lonexi vahele. Specna siis veidi odavam ning Lonex kallim. Oma omadustelt, sisult ja suunitluse poolest pigem liigitaksin ta rohkem Specnaga konkureerima (loe: hea hiina). Otseselt võrdluses Specna vs Elar Mark tooksin välja kindlasti hopi eelise Elaril. Specnadel minuteada tavaline klassikaline kolmerattaga kamber, mis tahaks igal juhul välja vahetamist Rotary tüüpi asja vastu (st. ca 15 eur väljaminekut). Elar Markil mõni erinevus veel - on nt. ARL vabasti hoob olemas, juhtmetele on väga ilusad käiguteed tehtud jne. Samas GB sisu poolest ei näe, et midagi erilist oleks. Mootor on võimas, kuid keegi ei ütle kuidas on vastupidavus ning vahetatavus. Just see viimane asi on eriti tähtis hiinlaste puhul - kui ikka purunenud jupi asemele ühtegi kvaliteetjuppi ilma modimata ei pane, siis on hapu lugu. Kokkuvõttes: aeg ja kasutajad panevad paika kumb on parem. Kindlasti tasub proovida ning julgeks just pikemaid versioone katsetada. Kaba võiks mingi ägedama aftermarketi vastu vahetada ja peaks ilusa relva saama kokku. Kaalu on Elari Markil mühinaga ning just eespool otsas. Massiivne raud annab palju juurde ja kuna kinnitus tundub tugev olema, siis ei tohiks loksu ka olla. Ülemine ja alumine ressiiver istuvad omavahel mõistlikult hästi kokku. Imekergelt saab omavahel väänata, kuid ei tohiks häirida ega kajastuda tulemustes. 

10
Kuna Maple Leaf teeb oma torudega ja hopi kummidega head tööd mujal maailmas, siis sai tellitud mõned ka siin katsetamiseks. Osad on juba läinud enda ja teiste relvade sisse. Mõned sai rohkem võetud, et ka teistele pakkuda. Kõik tooted uued ja pakendis ning arvega. Crazy jet GBB inner barrel + Hot Shot bucking combo on see mida saab tavalise AEG sees kasutada.
Autobot ja Decepticonid on VSR/GBB püstoli kummid. Macarone on tavalise AEG toru jaoks mõeldud kumm.

Maple Leaf Macarone Flathop bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Hot Shot Bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Autobot Bucking 60° 12 eur
Maple Leaf Autobot Bucking 70° 12 eur

11
Müük / VSR Heaven - hunnikuga VSR snaipri juppe ning muud kraami
« on: January 12, 2018, 20:50:33 »
ACM 3.5-10x50 M1 scope NB! Sobib ainult show relva peale. Klaas on seest must! 5 eur
Action Army 430mm 6.03 VSR inner barrel 30 eur
PDI Raven 430mm 6.01 VSR barrel (bridged) 40 eur
Action Army 300mm 6.01 VSR G-Spec barrel 25 eur
TM G-spec outer barrel 15 eur
Angel Custom VSR "Reinforced mag release & catch set"  15 eur
ACM VSR Pro stock outer barrel  15 eur
VSR Pro stock bolt handle 5 eur
ACM bipod 15 eur
PDI V-trigger 80 eur
PDI Raven piston 90* 20 eur
Action Army spring guide 20 eur
Airsoft Pro cylinder head 10 eur
Action Army Zero Trigger 90 eur
Tokyo Marui stock receiver 10 eur
Karbiga erinevaid varuosi pakkuda - stock hopi kamber, trigger guard, polte, silindrid, silindripead, vedrud, kolbid jne
Lisaks on pakkuda 25mm ja 30mm optikarõngaid erinevaid nii 11mm kui tavalisele railile
Lisaks on pakkuda OD sniper stock pouch


Asjad Tallinnas ning liiguvad postiga ostja kulul üle Eesti. Kontakt PS või 53 98 21 85

12
Edasiarendus eelmisest teemast, kus tuli arutlusele poltlukk airsoft relvade kiiruste tõstmine/ühtlustamine teiste mängupaikade ning riikidega. Kuna sisendeid tuli mitu, siis panen küsitlusse kolm erinevat versiooni mille vahel valida.

Eesmärke muudatustel on mitu:
1) tuua BA snaipritele suurem eelis tänapäevaste semi auto relvade ees mis suudavad tänu nt. HPA-le lasta kiiret üksiklasku suurte kiiruste juures
2) paremini sobituda lähiriikide ning teiste mängupaikade ja korraldajate reeglitega mida kasutatakse
3) Läheneda jõupõhise mõõtmisega olukorrale kus relvad raske moonaga võivad niigi lasta üle hetkel kehtiva piiri, kuid mõõtmine seda ei kajasta.

Väljavõte eelmisest teemast seoses jõu vs kiirus mõõtmisega. Hetkel umbes kehtivad piirid:
Quote
Poltlukk snaiper 3J = 173m/s 0.2g kuuliga = 141m/s 0.3g kuuliga = 129m/s 0.36g kuuliga = 122m/s 0.4g kuuliga = 118m/s 0.43g kuuliga = 115m/s 0.45g kuuliga
MED ehk minimum engagement distance ehk miinimum laskekaugused:
Poltlukk 20m (backup relv kohustuslik)


Ettepanek 1 on säilitada hetkel vaikimisi kehtiv piirang siinse foorumi põhjal on 3J reegel ehk ca 173m/s 0,2g kuuliga miinimum distantsiga 20m.
Ettepanek 2 on tõsta jõud 3.5J peale ehk ca 187m/s 0,2g kuuliga miinimum distantsiga 25m.
Ettepanek 3 on tõsta jõud 4J peale ehk ca 200m/s 0.2g kuuliga miinimum distantsiga 30m.

Hääletus võiks kesta vähemalt kuu aega kui mitte kauem, et saada piisavalt sisendit erinevatelt mängijatelt. Hääletama on oodatud kõik kasutajad hoolimata sellest kas ise mängid snaiperrelvaga või tavalise automaadiga.

13
Ost - Vahetus - Laenutus - Ära anda / O: VSR kaba / katkist VSR relva
« on: December 19, 2017, 09:21:06 »
Seoses erinevate projektide ehitusega võib mulle pakkuda müügiks:

VSR kaba (kas ainult kaba või koos metallist chamber blocki ning salveriiviga)
Katkist VSR relva, sisujupid ja nende seisukord ei oma mingit tähtsust

Pakkumised PS või 53 98 21 kaheksa viis

Võib ka teistpidi pakkumine olla: sinu poolt katkine VSR ning minu poolt vastu tuunitud VSR.

14
Seoses airsofti relvade arenguga ning pidevalt uute platvormide turule tulekuga on ettepanek täpsustada reegleid, mis on siin foorumis kirjas ning mida paljud mängukorraldajad kasutavad muutmata kujul. Kuna reeglid peaksid olema kommuunis vastu võetud ning suurema osa poolt aksepteeritud, siis läheb üles avalik küsitlus erinevate muudatustega mille kohta saab hääle anda. Küsitluse tulemused võtame kokku ning selle alusel muudan esimeses postituses olevate reeglite sisu vastavalt.

Kirjutan lahti ettepanekud koos põhjendustega. Kindlasti on aktiivsetel mängijatel veel ettepanekuid. Palun esitage sisend ning formuleerin selle küsitluseks nii, et kõik saaksid vastata.


Ettepanek 1: relvade kronomised ja piirangud muuta kiiruse põhiselt jõu põhiseks. St. reeglites on piirang erinevatele relvatüüpidele Joulides millele antakse võrdluseks kiirus m/s. Põhjus selles, et erinevat platvormid käituvad väga erinevalt. Viimase 10 aastaga on muutunud tavaline 0.2g kuul juba pigem 0.3g kuuliks ning snaipritel 0.3g kuul juba 0.45g kuuliks. Tänu sellele tekib "joule creep" effekt. Lisaks on kasutusel HPA/co2/green gas platvormid, mis kõik on väga tugeva jõu kasvuga. Eesmärk on mängudel mõõta kõiki relvi selle kuuliga ning selles seades (k.a. hopup seade) millega mängija selle relvaga mängib. Näiteks kui mängija kasutab 0.3g kuuli automaadis siis on tal hopup samuti seatud 0.3g kuuli järgi.

Näide ettepanek 1 kohta.
Näiteks mängija tuleb mängule ning kronotakse relva hopup maas 0.2g kuuliga. Saadakse tulemuseks 120m/s 0,2g mis on jõus võrdväärne 1,48J. Tegelikult kasutab mängija mängimiseks kõrgemat hopup sätet ning 0.3g kuuli. Kui nüüd uuesti kronoda "mänguseades" relva, siis saadakse tulemuseks 107m/s 0.3g kuuliga mis on jõus 1,7J energiaga ning ümberarvutatuna võrdväärne 130m/s 0.2g. Ehk siis "mänguseades" relv laseb tegelikult igati üle aksepteeritud piiri, aga mõõtmistulemus seda ei kajasta. NB! Tegemist on reaalse näitega mis on isegi tagasihoidlik. Suuremate kiiruste juures - semi auto ja bolt action kiiruste juures tekib jõu kasv pikemate torude puhul veelgi suurem. Täiesti reaalne on kuni 1.5 korda jõu erinevus! Jõu mõõtmine esialgu vajab harjumist, kuid nt. Soomes on minuteada ammu kasutusel jõu piirangud mitte kiiruse piirangud. Jõu järgi kronomine tagab reaalsed tulemused ning minu teada kõik tänapäevased kronomeetrid lubavad ka kuuli kaalu sisestamist, et kohe õige jõud arvutatakse ekraanile! Ainuke möödahiilimiskoht on valetada kuuli kaalu kohta mida relv kasutab. Esiteks on sellisel juhul antud mängija juba eos airsofti sobimatu ning teiseks korralikul mängukorraldajal ei ole probleemiks kronomiseks hankida erinevas kaalus moona, et kontrollida vajadusel kahtlusi.

Jõu piirangud ettepanek 1 kohta. Kõik suurusjärgud on ümardatud. Mulle tundub, et automaat ja KP/SA snaiper on meil hästi vastu võetud ja sarnane paljudes teistes riikides kehtivate piirangutega. Poltluku kiirused kõiguvad suuresti - mõnes kohas on ca 160m/s, mõnes kohas 190-200m/s. Ehk siis väga palju kõiguvad. Ettepanekud oodatud kas on vajadus seda muuta.
Automaat 1.5J = 122m/s 0.2g kuuliga = 110m/s 0.25g kuuliga = 100m/s 0.3g kuuliga. 
Kuulipilduja ning poolautomaat snaiper 2,3J = 151m/s 0.2g kuuliga = 135m/s 0.25g kuuliga = 124m/s 0.3g kuuliga = 107m/s 0.4g kuuliga
Poltlukk snaiper 3J = 173m/s 0.2g kuuliga = 141m/s 0.3g kuuliga = 129m/s 0.36g kuuliga = 122m/s 0.4g kuuliga = 118m/s 0.43g kuuliga = 115m/s 0.45g kuuliga

MED ehk minimum engagement distance ehk miinimum laskekaugused:
Automaat 0m (majades sees üksiklask ning pimetuli keelatud teiste reeglitega)
Kuulipilduja ning poolautomaat snaiper 15m (backup relv kohustuslik)
Poltlukk 20m (backup relv kohustuslik)

MED Distantsid on võetud ja arvutatud selle järgi, millise kauguse peale umbes langeb kuuli kiirus alla 1.5J energia. St. hoides MED distantsi ei tohiks üksiku lasu tabamus olla tugevam kui tavaline ilma piiranguta automaadi lask.

Kõiki jõu arvutamise kalkulaatoreid saab vabalt internetis kasutada (mobiili äppid on ka olemas):
http://asiaairsoft.com/index_topic.php?did=23&didpath=/23
http://www.coderedairsoftpark.com/pages/park-rules-and-hours/fps-calculator.php
http://www.airsoftmaster.com/fps-chart-for-airsoft-guns/

MED arvutamise jaoks kasutasin ATP projekti: http://mackila.com/airsoft/atp/


15
Projektid / HPA ning snaiperrelvade ehitus
« on: December 06, 2017, 17:43:14 »
Kuna viimasel ajal on mitu pöördumist ja projekti ette tulnud, siis panen siia kirja millega tegelen ning millega võib minu poole pöörduda.

Asjad mis pakuvad pinget, milles oman kogemusi ja olen huvitatud ehitama: AEG ümberehitused HPA süsteemide peale ning erinevad snaiperrelvade ehitused (vedru või õhu peale).

Asjad millega ei ole mõtet pöörduda: tavalised remondi ja hooldustööd.

Baasrelv ning jupid võivad olla tellija poolt, kuid võin ka ise siit-sealt osta ning vajadusel arve esitada kui ettevõttele vaja.

Vajadusel kontakt PS või 53 98 21 kaheksa viis

Pages: [1] 2 3 ... 20