Author Topic: ABI ürituste korraldamisel  (Read 4548 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
ABI ürituste korraldamisel
« on: June 03, 2014, 15:30:19 »
PÖÖRDUMISE PÕHJUS
Kui õigesti kuulsin, siis Rutja korraldaja kahjum oli 400 eur, söögi kogus oli ostetud 100-le.
Palju tegelikult sööjaid oli? 30-40?
Kahju on kuulda, et korraldaja teeb meile hea ürituse ise kahju kandes.
Kardan, et kauaks sellist head korraldajat enam ei jätku. Kaua ta viitsib sponsoreerida meie lõbu? Ilmselt seoses Rutjaga loobus korraldaja Suvepäevade (25-27 juuli) toitlustamisest, täitsa mõistetav.

KORRALDAJA HEAOLU
Üks kalleimaid on vist toitlustus ja kütus.
Et vältida üleliigset toitu, võiks suurürituse eel iga sõdalane tasuda mängumaksu korraldajale  … päeva enne üritust. Et valida söögi kogust.
 Arvan, et suurüritusel mängumaks alla 10 eur pole üldse mõtet.
Ära nüüd arva, et ma mingi rikas olen, aga hea mängu eest võib ju natuke rohkem maksta. Minu vaesust näitab ka juba see, et sõidan vana (1997a) odavaima (1750 eur) maasturiga ja pean lahingut odavaima automaadiga (G36). Rohkem raha polnud, et kallimat maasturit osta ja liisingu intressi asemel maksan mugavuse eest 12l/100km. Maasturit vajan oma loodusliku elustiili pärast ja mugavus mitte palju kõndida. See selleks. 

Neid osalejaid on ilmselt vähe, kes teatavad oma osalusest viimasel hetkel, nad saavad endast teada anda ja tasuda vahetult enne üritust, siis jõuab veel korraldaja söögikogust muuta. Kindlasti peaksid ka üritusest loobujad (mängumaksu ei tagastata) korraldajale teada andma, just söögi koguse pärast. Et ei oleks üleliigset raiskamist.

Meile häid elamusi pakkuvad üritused võiksid korraldajale ka meeldivamad ja tulusamad olla, et korraldaja tunneb rõõmu ja soovi veel ja veel korraldada.

Mul on olnud rahaliselt raskeid olukordi ja tean mis see on.
Kui mõni mängija (näiteks suure pere laps) soovib väga lahingus  osaleda, aga raha vähe, siis kas on korraldaja nõus erandi tegema ja laskma mängu minimum tasu eest, peaasi, et sõdalasi võimalikult palju. Mida rohkem sõdalasi, seda enam elamusi on lootust saada. Mida rohkem sõdalasi, seda suurem info liikumine ja seda suurem lootus sõdalasi juurde saada.
Ja nagu näha sõltub ürituse heaolu sõdalaste arvust.


KUIDAS SAAME AIDATA
Mina (56 570 325) näiteks saaksin aidata transpordiga (kui mul auto olemas ja terve), lisaks saan korraldaja käru taha võtta (omal mul käru pole).
Hea oli et Rutjale jõudsin mitu tundi varem ja sain kohe asendada korraldaja katkise kummiga maasturit kütte puude metsast vedamisel. Korraldaja oli leidnud nutika lahenduse ja muutnud ühe ruumi kõetavaks.

Et korraldajale ei jäeks ainult pealtvaataja roll ja kui korraldaja soovib ka vahepeal osaleda lahingus, siis olen nõus asendama mõned tunnid helkurvestiga ja olukorda kontrollima niipalju kui oskan.

Kui kellegil on selles valdkonnas mõtteid ja ideid või kes on nõus samuti tasuta korraldajaid aitama, siis oleks tore seda siin jagada.

Oleme ju üks suur pere.
Meie heaolu nimel.



Offline argoe

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: ABI ürituste korraldamisel
« Reply #1 on: June 03, 2014, 16:07:26 »
Ette maks on asjalik idee ja seda pooldan küll.

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Re: ABI ürituste korraldamisel
« Reply #2 on: June 04, 2014, 11:54:26 »
Eks selle ette tellitud toiduga on alati riski bisnis.

Ürituste korraldajana jätaksin toidu ja transpordi osalejate enda kanda. Kui ei ole just mingit toetajat või mõni fond eraldab selleks ekstra raha.

Toidu ja transpordiga jääb alati kahjumisse. Kui ei planita just 50 eur osalusmaksu.

Ilma suurte sponsoriteta jäävadki airsofti üritused enda hea tunde tekitamise üritusteks.

Kuid ka seda on tarvis asja arendamiseks!


Offline taktik (Heiki)

  • Tavakasutaja
  • Posts: 362
    • View Profile
Re: ABI ürituste korraldamisel
« Reply #3 on: June 04, 2014, 13:03:43 »
Isiklikult arvan,et pole vaja toitlustust. Kuid kui teha siis tuleks teha talongi süsteem. Kui tahad süüa üritusel siis ostad endale vastava koguse talonge. See annaks juba seda,et ei pea muretsema oma aja planeerimise ja söögi pärast mis võib otsa saada kui sa hetkel süüa ei taha. Talong sisaldab endas 4 kohalist koodi mille ütled siis kui süüa soovid. Korraldajal ka hea ülevaade kui palju sööjaid veel  on alles.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: ABI ürituste korraldamisel
« Reply #4 on: June 04, 2014, 13:32:53 »
Mängul osalejate arvu selgitamiseks on kasulik eelnev registreerimine.
Kui mängu organiseerimisega on seotud kulud, siis on loomulik ka nõuda mängumaksu eelnevat tasumist. Mitmepäevase mängu puhul on eelnev registreerimine ja osalustasu ettemaks pigem reegel kui erand.

Kes soovib siin korraldajaid aidata, siis soovitan käia veel mõnekümnel mängul ja siis proovida organiseerida ise mäng oma pundiga.

Offline Joosep

  • Tavakasutaja
  • Posts: 231
    • View Profile
Re: ABI ürituste korraldamisel
« Reply #5 on: June 30, 2014, 12:07:41 »
Pooldan seda maksu asja. Sest nii suure kahjumiga ei ole neid korraldajaid tõesti kauaks.