Poll

Would you participate at SummerCamp 2015? Kas osaleksid SummerCamp 2015?

Yes
31 (96.9%)
No
1 (3.1%)

Total Members Voted: 31

Author Topic: SummerCamp 2014 After Action Report  (Read 14325 times)

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
SummerCamp 2014 After Action Report
« on: July 27, 2014, 17:16:34 »
Siia teemasse SummerCamp 2014 tagasiside. Võimaluse korral välja tuua punktid mis meeldisid (mida võiks teinekord taas kasutada) ning samuti ka kriitikat pälvinud mõtted.

Alustan ise kiire probleemiga - üks valge veekanister oli kokkupakkimisel puudu. Kuna tegemist on EKV varaga, siis on tähtis see tagastada. Vastasel juhul tulevatel mängudel ei pruugi enam EKV tagalatoetust olla.

NB! Erilised tänud lähevad:
Rain Jääger - et aitas korraldada kogu üritust
Andres Aru - tõid geneka, mida kahjuks ei saanudki kasutada
3D ehk Martin Maripu ehk MIL-MJR - stsenaariumi elementide eest

Vaatasin üle ka ürituse kulud. See rohkem informatiivne märge tulevasteks mängudeks või neile kes plaanivad ise mõnda suuremat üritust teha.
Kogu number tuli 730 eur, mis sisaldas: peaauhinda, meeneid, kütust, stsenaariumi elemente, korraldajate kulu, toidud, teibid/lindid jne pudi padi meeletus koguses.
Sümboolse hinna eest tulid vesi, kanistrid, telgid, saatjad. Kui neid oleks pidanud mõnest firmast "letihinnaga" rentima, siis alla 1k eur poleks juttu olnud.
Lisaks vajab tank ehk Volvo V70 parandusi. Esistange värvimist ja lappimist. Oksapesu külgedel. Tallina jõudes avastasin 40cm pikkuse ja 3cm läbimõõduga oksa mootori ja radika vahel. Oli nii õnnelikult läinud, et ainult 1 kaabel ja veidi plastikut puru. Kohe kõrval olid: kogu mootori kaabelduse punt, kütuse voolik, käigukasti õli voolik, vent, radikas jne. Nende vahelt oli läbi pugenud, softijumal andis armu sel korral.


-----------ENGLISH--------------
In this topic SummerCamp 2014 AAR. Is possible bring out things that you liked and would like to see again. Also tell about aspects that you did not like.

Important notice: one of the white water canisters was missing when packing up the camp. It is property of Estonian Defensive Forces and not bringing it back will most likely make future applications difficult.




EDIT:
Attached map with markers. RED HC Arrival and Deploy spots. BLUE Camp and Parking. YELLOW different objectives.
Attached both sides OPORD.
Posted POLL for next years event.
« Last Edit: July 28, 2014, 11:39:22 by Bjorn »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #1 on: July 27, 2014, 18:04:29 »


Alustan ise kiire probleemiga - üks valge veekanister oli kokkupakkimisel puudu. Kuna tegemist on EKV varaga, siis on tähtis see tagastada. Vastasel juhul tulevatel mängudel ei pruugi enam EKV tagalatoetust olla.




Üks kanister oli selle atv kärus, millega meid (camp osapool) sõidutati

Offline priit30

  • Tavakasutaja
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #2 on: July 27, 2014, 21:43:57 »
Tõstsime selle kanistri kärust välja ühe teise kanistri kõrvale.
airsoft.

Offline kalle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #3 on: July 27, 2014, 22:15:52 »
kuumus murdis maha vahepeal ja lõpus üldse ei viitsinud, aga järgmine kord teen paremini.

mõned HC mehed olid väga müstilised maskeerijad sest neid isegi ei näinud ei enne ega peale kui ma surma sain. respekt. või on mul vaja paremaid prille, kuigi silmaarst ütles et paremaid ta enam välja kirjutada ei saa.

tuleks õppust võtta soomlastelt kui vaja päikese eest kaitset puhkehetkedel, näiteks varjualused mis neil püsti olid pandud. lähen vabal ajal loodusesse ja õpin. this shit is important.

prügikotist tundsin puudust, samas kui järele mõelda - kes läheks metsa ilma et ise võtaks kaasa kotti prügi jaoks, nii et võib ka iseennast süüdistada.

kokkuvõttes: tore ja õpetlik oli. mu kolmas airsofti üritus.


P.S. baasi kaitseks oleksime võinud campis midagi organiseerida, saan aru et nõme on istuda ühe koha peal ja vahtida metsa kuid parem kui lasta end maha tappa sõna otseses mõttes alukate väel. hea seegi et kusel käies kuuli ei saanud.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #4 on: July 28, 2014, 08:02:38 »

prügikotist tundsin puudust, samas kui järele mõelda - kes läheks metsa ilma et ise võtaks kaasa kotti prügi jaoks, nii et võib ka iseennast süüdistada.


Suur roheline prügikott asus ADMIN poolses otsas lõkkeplatsi ja pinkide kõrval. Jäi briifis mainimata, minu paha.

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #5 on: July 28, 2014, 08:57:18 »
Millal meedikud mängu tulid?Briifis ei räägitud midagi sellest.Kuigi hiljem meile meenus,et meedikud peaks ka mängus olema.Lihtsalt meie tiim nägi,et vaenlane lõpu lahingus ravib ennast ja soomlaste saabumisel ravisid ka nemad.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #6 on: July 28, 2014, 09:13:03 »
Millal meedikud mängu tulid?Briifis ei räägitud midagi sellest.Kuigi hiljem meile meenus,et meedikud peaks ka mängus olema.Lihtsalt meie tiim nägi,et vaenlane lõpu lahingus ravib ennast ja soomlaste saabumisel ravisid ka nemad.

CFOR sai meediku sidemed kätte kohe alguses - eesmärgiga, et oleks võimalik ravida mehi alale lähenedes. Vastasel juhul oleksid kohese kontakti puhul pidanud kõik pihta saanud mängijad liikuma mitu kilomeetrit oma ravimispunkti.

ESTPMC sai meediku sidemed 0300h ülesandest. Kui pärast seda infot alla ei tulnud, siis rohkem ei oska kommenteerida. ESTPMC juht teadis kuidas sidemeid kasutada ning milline on meediku reegel.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #7 on: July 28, 2014, 13:02:22 »
NURINAD
Lahingus ja nüüd peale lahingut oli kuulda nurinaid, aga ega korraldaja seda kuuma ilma ja näljaseid parme tellinud. Igaüks saab planeerida igasuguse lahingu omale meelepäraseks. Ja ega kõigi maitse järgi saa korraldada. Kes ei viitsi lahingvarustuses kontaktita rännata, otsigu elamusi lühematest lahingutest.
Mina aga nautisin igat osa:

RÄNNAK
Esimene rännak oli tõesti pikk (ca 10 km), vahepeal üle pea takjate ja nõgeste puhmastikus, aga huvitav kontaktita kogemus pimedas metsas. Sain vahepeal ka esikäija olla, murdes läbi raskest võsast.

ÄKKRÜNNAK  PEALE  TUDU
Kuna tegevust polnud, siis läksime pojaga tuttu kella 03:30 ajal. Pärast selgus, et siis olid ka lahingud toimunud.
       Peale 4 tunnist magamist kuulsin metsast lähenevaid okste krakse, küsisin omadelt, et kas keegi elus on, et kuulen lähenemist - kõik punaste rättidega.
Kui mind esimesena maha võeti ja valjult karjusin oma langemist suutsid meie soome poisid ärgata ja aluspesus tagasi lüüa vaenlase – ka fotodel näha. Selles ründes on fotodel hardcor laiguliste nägudega telkide ja auto juures ning soomlased käru taga.

EI KOLLITAMA
Ei jätkunud energiat, et tulla öösel hardcori kollitama, ka eelmine öö oli magamata, vabandan. Korraldaja nägi ette mu kavatsusi ja saatis meid pikale matkale, peale mida ei jätkunud jaksu. Olin valmis (hingelt ja füüsiliselt) külastama hardcori järgmisel öösel, siis aga poleks enam kedagi leidnud, sest siis magasid hardcor juba kodus linade vahel…

LAHINGUD
Päeva kuumuses olid tugevad vastased kuumus (+30c) ja näljased parmud, aga olenemata sellest sai ka lahinguid peetud.
Põnev oli kui sain pojaga kaubelda kaasa meie teise üksusega, kellega suundusime atv-ga vastast otsima. Õiges kohas kamandas meie juht kastist maha ja jätkasime jalgsi patrulli. Juhtusin olema eeskõndija kui märkasin ca 100m kaugusel võsa vahel liikumist, hargnesime laiali ja algas lahe hardcori pesitsuse rünnak.  Piirasime sisse ja hävitasime.
               Kui langenuna pildistama läksin, tundus, et osad hardcorid magasid õndsat und, ega kuulnud midagi. Aga elamus oli hea.

SUPLEMINE:
Kuna noored (12a ja 14a) sõdalasid olid kurnatud ja ülekuumenenud, siis käisime ujumas F10-s. Õnneks jõekeset ei kaitsnud keegi, saime noortega liguneda jahedas 40cm sügavuses ja kurjadest parmudest natuke leevendust. Noortel taastus lahingvõime.

LUURE
Põnev luure missioon oli neljakesi 300m kaugusel linnakus rakettide järgi käimine. Sain proovida juhtida meie väike tiimike majadeni, vaikse luurega saime soome poisile selja taha ja üllatada teda. Paroolidega tuvastasime teineteist ja saime austava ülesande raketid toimetada staapi, mis ka põneva hiilimisega õnnestus.

Siis lasketiiru-meie laagri ringkaitse.

LÜHENES POOLE VÕRRA
Kuna osad lahkusid ja kurnatus levis, siis planeeris korraldaja ürituse lõpetamise samale päevale. Siis algaski viimane lahing:

VIIMANE LAHING:
Kõik meie (camp) üksused piirasid 2 kordset maja. Kuna Hardcor võttis maja kaitsmist väga tõsiselt, oli raske majale läheneda. Kõik katsed löödi edukalt tagasi.
              Alles kui õnnestus tellida korraldajalt miiniheitja tuli, saime maja otsa seina äärde, kus algas võrratu sissetung koos soome poistega. Viskasin kolm granaati koridori ja esi tuppa, siis koos soomepoisiga sisenesin esimesena majja: esituba maas, koridor maas, piirasime tagatoa – viimane esikorruse vastane maas –super äge - nagu filmis.
              Siis kogunesime trepikojas ja sain põnevad fotod kuidas soomepoisid üritasid trepilt tõusta. Seal oli ka korraldaja fotokaga, kahjuks pole veel neid fotosid siin.  Ka mina langesin trepil, adre laes. Peale pikka piiramist õnnestus meie omadel lõpuks maja vallutada. Hardcor oli eriti tubli kaitsja.

VÕISTLUSED:
Täpsuslaskmine …m, mul õnnestus kobaga teise vooru saada, kolmandasse mitte, Trutin ja soomlased jätkasid, lõpuks võitis Trutin – HURAAAA

Granaadi täpsusviskamine oli lahe.

Kõige tugevama adre laksu andis lõpu võistlustel duell automaatidega, mis küll minu jaoks kestis vaid mõne sekundi topsi kukkumisega, elamus võimas ning vastane sai mulle pihta käsivarrele ja AU VÕITJALE!!!  Ja palju tänu korraldajatele, see oli võimas!!!

Palju õnne loosiga võitjale!!!

Suvepäevad meeldisid mulle väga, tänud korraldusele ja kõigile sõdalastele!!!!!!

Piirsalu minule: kõige külmem (- 13) ja kõige kuumem (+31) lahingkoht minu 44 lahingu jooksul.
« Last Edit: August 14, 2014, 16:04:42 by Margus »

ASH

  • Guest
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #8 on: July 28, 2014, 13:21:10 »
P.S. baasi kaitseks oleksime võinud campis midagi organiseerida, saan aru et nõme on istuda ühe koha peal ja vahtida metsa kuid parem kui lasta end maha tappa sõna otseses mõttes alukate väel. hea seegi et kusel käies kuuli ei saanud.

hehee , yks somm sai küll sittumise pealt   :D

Offline Acidrain

  • Tavakasutaja
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #9 on: July 28, 2014, 13:47:49 »
Suured tänud korraldajatele ja osalejatele. Oli põnev ja väljakutsuv kogemus.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #10 on: July 28, 2014, 15:28:59 »

hehee , yks somm sai küll sittumise pealt   :D
[/quote]

Ooo, ASH oli ka kohal.

Olen üritanud Sind leida lahingutes, aga ei tea milline oled.
Kui Sa juhtud mind kuskil ära tundma, siis jutustame?
Kui õigesti aru sain, siis on Sul kogemused üle 10 a (müts maha Sinu ees), lahe oleks teada, millised olid varem lahingud. Siis võiks ennustada, millised on lahingud 10 a pärast, ja juttu jätkuks kauemakski...
kohtumiseni...
« Last Edit: July 28, 2014, 15:31:52 by Margus »

Offline GranReserv

  • Alles registreerunud
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #11 on: July 28, 2014, 20:48:31 »

LAHINGUD
Hargnesime laiali ja algas lahe hardcori pesitsuse rünnak.  Piirasime sisse ja hävitasime.
               Kui langenuna pildistama läksin, tundus, et osad hardcorid magasid õndsat und, ega kuulnud midagi. Aga elamus oli hea.

Me olime öö läbi üleval 12 sõime esimese korraliku söögi ja siis kustusime kõik mõneks tunniks

 
Kõige tugevama adre laksu andis lõpu võistlustel duell automaatidega, mis küll minu jaoks kesti vaid mõne sekundi topsi kukkumisega, elamus võimas ning vastane sai mulle pihta käsivarrele ja AU VÕITJALE!!!  Ja palju tänu korraldajatele, see oli võimas!!!

Ma oleks tahtnud topsile ise pihta saada. Kukkumine polnud nii põnev :)

Aga Bjorn parim üritus kus ma käinud olen väga pro. Tänud sulle. Et sul jaksaks jõudu selliseid asju veel korraldada

Offline Anton12

  • Tavakasutaja
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #12 on: July 28, 2014, 22:07:57 »

hehee , yks somm sai küll sittumise pealt   :D

Ooo, ASH oli ka kohal.

Olen üritanud Sind leida lahingutes, aga ei tea milline oled.
Kui Sa juhtud mind kuskil ära tundma, siis jutustame?
Kui õigesti aru sain, siis on Sul kogemused üle 10 a (müts maha Sinu ees), lahe oleks teada, millised olid varem lahingud. Siis võiks ennustada, millised on lahingud 10 a pärast, ja juttu jätkuks kauemakski...
kohtumiseni...
[/quote]


Ma läksin tema otsimisega juba hulluks, kahlustan igaüht
****

ASH

  • Guest
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #13 on: July 28, 2014, 22:19:50 »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: SummerCamp 2014 After Action Report
« Reply #14 on: July 28, 2014, 22:39:57 »
elu on ilus, aga jätkaks pigem ürituse tagasisidega...