Author Topic: ise lahing korraldada  (Read 160739 times)

Offline markko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #165 on: January 16, 2019, 11:43:17 »


Sellepärast ma ei hakkakski mängumaksu tõstma. Kui keegi loeb mu postituse algust, siis kirjeldasin, et kas kaasa minna hinnatõusuga või mitte. Mind kui hobikorraldajat katab praegune mängumaks kõik kulud enam kui veel. Mina läheksin kaasa lihtsalt teiste korraldajate hinnatõusuga ja muidugi ju meeldiks rohkem raha saada, kellele mitte.



Sul kui hobikorraldajal katab pragune 5€ osalustasu kõik kulud ja sa ikkagi läheks kaasa hinnatõusuga raha teenimise eesmärgil? (ikkagi taandune tagasi kasumi teenimise eesmärgile)
Siis peaksid küll oma tegevuse läbi mõtlema kas sulle meeldib vabas õhus aktiivselt hobiga tegeleda või kui ettevõtjana tulu teenida.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #166 on: January 16, 2019, 11:46:01 »

Siis peaksid küll oma tegevuse läbi mõtlema kas sulle meeldib vabas õhus aktiivselt hobiga tegeleda või kui ettevõtjana tulu teenida.

Olen väga rõõmus, et olen saanud need kaks asja ühendada, nautida hobi ja ka raha teenida, elu on ilus onju...

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #167 on: January 16, 2019, 11:59:34 »
Ehk siis lõppude-lõpuks tahab ikkagi keegi kusagil rohkem klotsi tasku lükata sama toote eest, pakkumata midagi uut.
Nagu näha siis asi ei ole kuludes, sest praegune mängumaks katab juba kõik kulud (sealhulgas ka kõik kommid, küpsised ja muud viled, mis mängule endale mitte midagi juurde ei anna) ja sealjuures saab korraldaja ka kasumit.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #168 on: January 16, 2019, 12:44:58 »
See, et katab kõik kulud ja enamgi on minu seisukoht. Aga mina olen ainult hobi korraldaja. Aga kas katab ka nende kulud, kes ainult sellega leiba teenivad ja üritavad meile head teha.

Kui elu on viimase 2 aastaga kallinenud  (viimane mängumaksu hinnatõus oli 2017a algusest), siis on ka korraldajatel tooraine (söök, kütus, eluase, rent, kõik teenused) sellega kallinenud.
Kas me nii motiveerime neid ametlikke korraldajaid...

Küsige huvi pärast endistelt suurimatelt amtlikelt korraldajatelt (näiteks X-forcelt või Marekilt), miks nad enam mänge ei tee (virisemine)  ja mõelge sellele...

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #169 on: January 16, 2019, 12:48:33 »
Igasugu kuludest ja tuludest mängudel korraldajatele. Tean, et siit tuleb kohe ämbriga kriitikat ja las ta tuleb.

Panen siis siit poolt kirja V.A.L. Airsoft´i kulutused/investeeringud viimaste kuude jooksul.

Investeerisime suuremasse telki 150€, et kui sajab vihma või lund, siis saame telgi üles panna jamängijad kes ei ole kohal oma autoga saaks oma asju telgi all hoida ning ka ise sinna varjuda vajadusel.
Käepaelad 60 tükki 120€. Paari mängu järel on näha, et investeering just LED tuledega käepaeltesse oli õige otsus.
10L termos 35€.
Valgustus parkla alale hämaraks/pimedaks ajaks 50€.
Laud, hinda ei mäleta, lipud, lisaakud, sest paljudel mängijatel ongi ainult 1 aku ja eriti praegusel talvisel ajal ei pruugi see aku lõpuni välja vedada ning on hea kui korraldaja käest saab laenata tagavara ning samal ajal oma aku laadima jätta ehk siis kannan smart charger´t mängudel kaasas ning võimaldan akude laadimist kohapeal.
Kuna mängud toimuvad iga kord erinevates kohtades ning korraldajad ka aktiivselt uusi kohti otsivad, siis kaasnevad sellega ka lisakulud küttele. On ju põnevam kui saab mängida erinevatel aladel mitte ei mängita ühel ja samal pähe kulunud alal ja seda parem ju kui korraldaja toob mängijatele mängu kodukanti kätte, sest mitte kõigil pole võimalik kuhugi kaugemale Eestimaa teise otsa mängule sõita ehk siis korraldan mina mänge üle kogu Eesti püüdes tuua mänge mängijatele võimalikult lähedale.
Kulud veele, teele/kohvile küpsistele tõi Margus juba välja. Sinna kulude sisse käivad ka ühekordsed topsid/lusikad ja ka kõige selle kombo ostmine on ajakulu.
Lisame juurde korraldajate ajakulu mängu kuulutuste ja stsenaariumite koostamisele, mängijate küsimustele vastamise nädala sees, võimalikud väikesed videoklipid algajatele mängijatele selgitavate näpunäidetega.

Nagu Margus mainis keerukamate stsenaariumite kohta, siis nii ongi, et paljud lihtsalt ei viitsi stsenaariumi lugeda ja ka briifingul käiks jutt nagu ühest kõrvast sisse ja teisest välja ilma, et miskit kahe kõrva vahele ka pidama jääks ja siis on platsil segadus ja tülid kiired tekkima. Keerukamate stsenaariumite korral ja suurema mängijate arvu korral mängudel jääb korraldajal endal mängimata ning korraldaja kogu aur läheb korralduslikule poolele parklas, nagu relvade hooldus, aku vahetused, küsimustele vastamine jne jne jne...

Kronomisest, et ok suvel pole kronomine just väga suur mure, kuid talvel kui on külm on see ajakulu nats liiast, kuid soovi korral on alati võimalik kronoda.

Ehk siis kokkuvõtlikult on V.A.L. Airsoft näiteks lühikese aja jooksul investeerinud mängude paremaks korraldamiseks umbes 350€ lisaks püsikuludele.
Ja mis selles üldse halba on kui keegi tahab pappi teenida? Me ei ela ei kommunismi utoopias, ei sotsialismis, vaid me elame kapitalismis minu teada ning igaüks teenib omale raha nii kuidas tahab ja oskab, et kes tahab käib tööl ja teenib raha teistele tulu teenides ja kes tahab teenib tulu iseendale.
See 100€ nädalas ei ole teab mis mega summa tegelikult onju nii.

Mis puutub nüüd noorte rahalisse seisu. Ma kohe kindlasti ei väida, et kõik noored ühe puuga oleks löödud, kuid igasugu krõpsud, red bullid jne... tervisele kahjulik rämpstoit maksab ka ju raha ja mitte vähe. Oma taskurahast iga päev mõni euro säästa mängu tarbeks nädalavahetusel poleks mingi mure kui jätta ostmata mõni krõpsupakk ja red bull.

Tasuta asjadest. Tasuta asju pole olemas tegelikult, kõik maksab. Ala ka RMK ala maksab, korraldajad lihtsalt enamuses ei märgi seda kulu mängu kuulutusse ja tegelikult ei märgi korraldajad üldse oma kulusid mängu kuulutusse ja ega see reaalselt mängijaid palju ei huvitagi, et millised on korraldaja kulud mängule, sest mängija tahab tulla kohale ja mängida.

Mina omalt poolt püüan hoida balanssi ning korraldada nii väheke keerukamate stsenaariumitega mänge kui ka lihtsamaid shootereid nagu team death match kus päev otsa antakse lihtsalt teineteisele tuld ning tuntakse sellest rõõmu.

Samuti on V.A.L. Airsoft´l hetkel võimalik kasutada Võhma vana veepuhastusjaama regulaarsete mängude jaoks ning seal kohandada ala paremateks mängudeks tuues kohale aluseid ja rehve mida saab küll tasuta, kuid mille transportimiseks on kulu ja üles seadmiseks ajakulu.

Lõppkokkuvõtteks otsustavad mängijad, et kus ja millistel mängudel käija ja millistel mitte. Ise alustasin korraldamist 2017 novembris lihtsal põhjusel, et foorumis lihtsalt ei olnud mänge üleval ning otsustasime tollase paarimehega ise korraldada mängu ning nii me korraldama oleme jäänudki kuigi meie teed mais lahku läksid, kuid juurde tekkis tänu sellele 1 asemel 2 korraldajat kes katavad korralduslikult seda osa Eestist kus varasemalt nagu näha korralduse ja mängudega väga kitsas oli.

Natukene üle aasta mis olen mänge korraldanud, siis selle aja jooksul on minu korraldatud mängudel osalenud vähemalt 50-60 mängijat kelle jaoks on see päris esmane kogemus olnud ja iga korraldaja suudab meelitada ligi üha uusi mängijaid kasvatades meie hobiga tegelejate arvu Eestis mistõttu on minu arvamus, et iga korraldaja on teretulnud ning aitab kaasa meie hobi arengule.

Lisan siia juurde ka kuvatõmmised V.A.L. Airsoft grupis toimunud küsitlusest. Grupis on 212 liiget, küsitlust nägi 58 liiget, vastasid 45 mängijat, tulemusi saate näha kuvatõmmiselt.

Soovin kõigile korraldajatele ja mängijatele jõudu ja energiat nii korraldamisel kui ka mängudel osalemisel.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #170 on: January 16, 2019, 12:53:25 »
Küsige huvi pärast endistelt suurimatelt amtlikelt korraldajatelt (näiteks X-forcelt või Marekilt), miks nad enam mänge ei tee (virisemine)  ja mõelge sellele...
Ma ei saa aru, kuidas need mängumaksu tõstmisega seotud on? Virisemine ainult suureneb mängumaksu tõstes, sest hinna kasvades kasvavad ka inimeste ootused..ja kui mäng ei vasta ootustele siis on ju tegu sisuliselt maha visatud rahaga...äkki peaks siis hoopis raha tagastama mängijale, sest tema ootusi on petetud?

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #171 on: January 16, 2019, 13:07:10 »
Aga kust teada, et mängija lihtsalt niisama ei tule ütlema, et oli jama ja anna nüüd raha tagasi? Kui mängija mänguga rahule ei jää, siis ta lihtsalt edaspidi selle korraldaja mängudele ei lähe väljendades just nii pidi oma rahulolematust. Korraldajal on lisaks kuludele ka õigustatud ootus tulule oma vaeva eest olgu see nii suur või väike kuis tahes. Igaüks hindab oma töö ja vaeva väärtust ise. Ka tööline kes palgatööd teeb müüb ju tegelikult tööandjale oma aega ja oskuseid ning paika on pandud miinimum mida tööandja maksma peab töölisele tema aja ja oskuste eest. Antud juhul määravad korraldajad selle miinimumi omale mida nemad arvavad oma tööd ja vaeva väärt olevat. Kui ma näiteks korraldan mängu ja näen, et osalejate arv ei kata minu kulusid jättes mind kas 0 seisu või kahjumisse, siis pole mul ju mõtet seda mängu korraldada ja jätan selle mängu ära, ei käi ju sinagi tööl töö enda pärast, vaid ikka selleks, et võimalikult suurt tulu teenida või mis.

Küsige huvi pärast endistelt suurimatelt amtlikelt korraldajatelt (näiteks X-forcelt või Marekilt), miks nad enam mänge ei tee (virisemine)  ja mõelge sellele...
Ma ei saa aru, kuidas need mängumaksu tõstmisega seotud on? Virisemine ainult suureneb mängumaksu tõstes, sest hinna kasvades kasvavad ka inimeste ootused..ja kui mäng ei vasta ootustele siis on ju tegu sisuliselt maha visatud rahaga...äkki peaks siis hoopis raha tagastama mängijale, sest tema ootusi on petetud?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #172 on: January 16, 2019, 13:09:15 »
Kui nii ametlikuks hakkad asja ajama, siis küsimus, mis tuksub enamikel korraldajatel?
Kuidas on maksuametiga? Saad sa ju tulu?

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #173 on: January 16, 2019, 13:24:09 »
Oskad sa kiiresti kokku lüüa kui palju tuleks maksuametile loovutada 100€ pealt? Maksuametit seejuures ei huvita, et sellest 100€ läheb järgmise mängu luludesse kütus, kohvi/tee, nii umbes 30-40€, tulumaksu tuleb maksta ikkagi 100€ pealt.

Arvestan maksuametile makstava summa nii ümaralt umbes 20€ näiteks, kätte jääks 80€, kulud järgmisele mängule 30-40€, kätte jääb 40-50€. Minu arvates ei oleks see summa asja väärt. Airsoft mängude korraldajad on ettevõtluse mõistes mikroettevõtjad ja meie ettevõtluskliima, maksupoliitika jne siin riigis ei toeta mitte kuidagi mikroettevõtlust.

Kusagilt peab miskit koomale tõmbama ja vingerdama kuidagi ja samas ma ei imesta kui mingi hetk kusagile platsile maksuametnikud kohale ilmuvad ja eks siis saavadki mängijad tagasi oma tasuta mängud sellisel juhul, kuigi mitte miskit ei takista kedagi ka praegu tasuta mänge korraldamast üle Eesti kõigile soovijatele.

Kui nii ametlikuks hakkad asja ajama, siis küsimus, mis tuksub enamikel korraldajatel?
Kuidas on maksuametiga? Saad sa ju tulu?
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #174 on: January 16, 2019, 13:29:41 »
Mina teenin tulu, pakkudes avalikku teenust. Maksan makse. Ka tulumaksu.
Maksuametil jummalast pohh, kas pean tütrele uue talve kasuka ostma või
autol pidureid parandama. Maksan nagu enamik siin riigis.
Tegelt ka mul suva, mida teie oma sissetulekuga teete, kunas Ants, sul niikuinii tulumaksu vaba
miinimumi täis ei saa kuuga vist.
Aga need kes saavad, võiks mõelda, et piisab ju mingist kadedast jobust ja aasta alguses hakkad juurde maksma.

Sina Ants oled konkreetselt tulu peal väljas ja see on hea, kui inimene suudab endale leida sissetuleku ise.
Aga tsiteerides klassikuid,, ma ei lähe mängule kuhugi telki, et saaks LED valguse käes laua taga pirukaid mugida ning jutte maalt ja merelt kuulata,,.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #175 on: January 16, 2019, 13:37:01 »
@Scuall, asi on lihtne, kui mängijaid enam ei tule, siis lõpetan ka korraldamise, kui asi kisub 0 seisu või kahjumisse, ka siis pole mõtet korraldamist jätkata.

Alati on võimalus jalgadega Soome kalevipojaks hääletada ))) Jah olen kasumi peal väljas, kuid seejuures arvan, et korraldades mänge üle kogu Eesti pakun ma ka mängijatele võimalust tegeleda hobiga suuremas seltskonnas ning mängida uute vastaste vastu või uute liitlastega kõrvuti ehk nii või naa arvan, et minu korraldus aitab kaasa ka meie hobi laienemisele nii ehk naa nii nagu aitab sellele kaasa iga teise korraldaja mängude korraldamine ükskõik kus Eesti nurgas.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline kuurberg

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 143
    • View Profile
    • AIRSOFTER.EE
Re: ise lahing korraldada
« Reply #176 on: January 16, 2019, 14:56:22 »
Vabandust et küsin aga kas 29% hinnatõus veidi suur pole ? Meie majandus sellist uhket arengut eelmisel aastal küll ei teinud...
AIRSOFTER.EE
www.airsofter.ee

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: ise lahing korraldada
« Reply #177 on: January 16, 2019, 16:20:41 »
Protsentidena võib ju see suur tõus olla, aga rahaliselt 2€ tõusu tegelikult nii suur ei ole ja rahakotti ei tapa. Korraldusega rikkaks nii kui nii ei saa, vähemasti mitte Eestis.

Vabandust et küsin aga kas 29% hinnatõus veidi suur pole ? Meie majandus sellist uhket arengut eelmisel aastal küll ei teinud...
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #178 on: January 16, 2019, 16:22:01 »
Milleks siis tõsta? Kuna teed raha eest asja aga rikkaks nii kui nii ei saa, milleks tõsta?

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: ise lahing korraldada
« Reply #179 on: January 16, 2019, 16:33:53 »
Endiselt ei ole mitte ühtegi argumenteeritud põhjendust hinnatõusuks peale selle, et keegi kusagil tahab sama toote/teenuse pealt koorida inimestelt rohkem raha. Nagu Margus mainis siis tegu on juba nagunii kasumliku tegevusega ja endale taskupistmiseks jääb pappi rohkem kui küll alles.
Minule isiklikult ei meeldi ka see, et mängukulusi lükatakse kunstlikult üles hüvedega, mis ei anna mängu sisulisele poolele mitte midagi juurde. Miks ma peaks maksma kinni kellegi mahajäetud aku, mingi venna ühekordsed nõud ja  krdi pirukaid, kui ma ise neid ei taha. Tegu on vajaduspõhise teenusega ning seda peaks ka nii pakkuma.
Ja olgem ausad–kui mäng on ikka sitt siis ei päästa seda ka soe telk, LED lamp, pirukad, 10L termos ega akulaadija. Nii lihtne see ongi!