Author Topic: snaipri varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi  (Read 5008 times)

Offline martinT

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
« Last Edit: January 29, 2015, 17:28:28 by globalgamingplayer »

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: sniperi varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #1 on: January 29, 2015, 16:55:45 »
aga sidearm?

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: sniperi varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #2 on: January 29, 2015, 16:58:02 »
kavatsen osta sniperi varustust ja tahaks küsida teiste arvamust ja soovitusi mida oleks parem osta ja mida mitte.
Õigekirja järgi (sniper) ütleksin, et sa oled üsna noor - arvatavasti sul pole eriti oskusi, et snaiprina hakkama saada. Minu soovitus oleks, et käi veidi rohkem mängudel ja kui oled piisavalt hea automaadiga, siis alles hakka mõtlema sellele, et võiks hakata vinnastatava snaiprirelvaga mängudel käima. Kui snaiprina hakkama ei saa, siis võid tüdineda airsoftist ära ja hunnik raha on ka raisku läinud.

Offline martinT

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: sniperi varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #3 on: January 29, 2015, 17:27:26 »
Sidearm on mul olemas. ja olen piisavalt mänginud AEG relvaga ja hetkel tahan proovida vinnastatava relva. mul on õigekirja vead kuna minu emakeel ei ole eesti keel(kahjuks).

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: snaipri varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #4 on: January 29, 2015, 20:51:55 »
Üldiselt peaks airsofti snaipri rolli proovima tõsisemalt alles siis, kui tavalise AEG-ga mängimine on igavaks muutunud. Igal juhul on BA (bolt action) relva kasutamine airsoftis korralik väljakutse, et kedagi reaalselt maha võtta ning samal ajal ise situatsioonist puhtalt väljuda.

Üldiselt võiks prioriteedid niiviisi välja näha:
Esmalt AEG + kõik vajalik varustus soetada, seejärel upgrade teha varustusele kuni on olemas: korralik AEG standard salvedega, head saapad, vorm, kaitsevarustus, korralik side, backup relv ehk püstol.
Järgmine etapp oleks alternatiivse relva soetamine LISAKS AEG-le, siis jääb alati valik vastavalt üritusele valida universaalne AEG. Ntks CQB-d ei tee ju snaipriga.

Lõpuks kui kindel soov ja vastav summa raha kõrvale pandud, siis minna BA snaiperrelva peale. Nüüd esimese asjana tuleb eelarve paika panna. 140 eur Well VSR + optika + hark ei ole lahendus. Harki pole esialgu vaja ja ka odav optika ajab läbi. Küll aga ei saa relva tuuningut kõrvale jätta. Minu hinnang on see, et VSR snaipri komplekt maksab ei vähem ega rohkem kui 500 eur. Alla 300 eur eelarvega hästi hakkama ei saa.

Aga edu!

Offline martinT

  • Tavakasutaja
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: snaipri varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #5 on: January 29, 2015, 21:40:29 »
Põhjus miks ma tahan proovida BA relva sest ma olen väsinud AEG relvast ja teine suurem probleem on see et mul ei ole piisavalt jõudu et kogu aeg liikuda/joosta. Mulle rohkem sobib olla paigal ja rahulikult teisi lasta. Mulle endale ise VSR mudel ei meeldi ja ma ei tahaks osta seda mis mulle ei sobi.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: snaipri varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #6 on: January 29, 2015, 21:51:57 »
Kui tahad snaipri rolli korralikult täita, siis liigud vähemalt sama palju kui teisedki. Lisaks oled palju pinges seisundis ning ebamugavates positsioonides. Ehk siis midagi füüsiliselt lihtsamat kindlasti ei ole.
VSR oli näiteks toodud, sest see on levinuim ning lihtsamini tuunitav mudel. L96 on keerulisem sama "performancei" saada ning raha kulub vähemalt sama palju.

Muidugi kui sõpradega omaette kusagil taga aias plõksutada, siis kogu eelnev tekst ei kehti. Kui avalikel üritustel tahad olla toetuseks oma meeskonnale, siis loe minu poolt mainitud punktid uuesti üle ning arvesta nendega. Olen päris mitu head aastat põhiliselt ja ise ütleks et edukalt täitnud snaipri rolli. Näiteks mõnel Männiku mängul olin päeva lõpuks suurima "kill countiga" mängija. See aga tähendas head taktikat, meeskonna tööd, füüsilist aktiivsust ning relva mille alla olin pannud kokku ca 300-400h tööd, et kõiki võimalike variante testida, modida, katsetada, tuunida jne. Siis võtta uus detail ning kõik teised variatsioonid uuesti läbi proovida.

Offline Obi-San

  • Tavakasutaja
  • Posts: 163
    • View Profile
Re: snaipri varustus vajaks teiste arvamust ja soovitusi
« Reply #7 on: January 29, 2015, 22:10:54 »
Kui laisk ja nõrk, parem tee täpsusrelva AEGist. Tuleb umbes sama summa, aga saad võimaluse kedagi ka pihta saama.
Oorah