Author Topic: Millist valida ?  (Read 16609 times)

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #15 on: March 04, 2015, 22:02:43 »
Ajaa, tuleb meelde jah kuskilt lugesin kunagi kui deklarit tegin et alla 150 euri ei tule tollimaksu, seega ainult k2ibekas ..(selle alla ei kuulu muidugi kaubad nagu tubakas vms, aktsiisitooted) Deklarit varem teinud seega saan hakkama ilusti.

Offline MartinK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #16 on: March 04, 2015, 23:44:01 »
Parandaks siinkohal herrr Björni.
KM on meil 20%, tollimaks sõltub kaubast ja alla 150€ väärt saadetised kategoriseeruvad väikese väärtustega saadetiste alla ja neile tollimaksu ei kohaldata. Tollideklarit on väga lihtne ise online teha ja peale esimest korda oskab igaüks seda edukalt juba täita. Samuti minnes kuhugi tolliasutusse kohapeale, reeglina teenindajad aitavad deklarit täita ja on väga lihtne.
Ehk siis tellin palju ja tellin edasi, vahepeal kui saadetised kallimad kui 22€, täidan ka deklareid ja toetan riiki :)

Sellega küll nõus ei tahaks olla, et tollideklaratsiooni täitmine meil väga lihtne on. Lihtsustatud korras (katab populaarseid tootegruppe, mis reeglina airsoftiks vajalike asjade hulka ei lange) täitmine on tõesti lihtne. COMPLEX on samas sellise kasutajamugavuse tasemega süsteem, mida hea meelega oma vaenlasele ka ei soovitaks, kui tal just ütlemata palju aega käes ei ole.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Millist valida ?
« Reply #17 on: March 05, 2015, 10:06:01 »
Oh damn, maksud endal ka juba sassis. 20% on ikka loomulikult käibemaks. Tollimaks jah siis kui paki väärtus üle 150 euri, antud juhul jääb ilmselt alla, kuid ainult püstoli tellisid ilma lisadeta.

Kui WGC-st GBB püstol tuleb, siis 99% läheb tolli.

Tollideklari vormistamine on nii ja naa. Kaks korda olen teinud. Kui toode läheb levinud asjade alla, millele on fikseeritud nomenklatuur olemas (kasutati vist väljendit lihtkorras deklar), siis on tõesti käkitegu. Kui aga seda ei ole (airsofti relvad nende alla ei kuulu), siis on juba veidi keerulisem. Ühtegi ülevaadet või tutvustust, kuidas seda online viisakalt ära teha pole veel näinud.

Kui 143USD oli koos transpordiga, siis 143$ + 20% = 171.6USD. Eurides teeb see praegu ca 154 eur. Kui lased Omnival vormistada, siis +9 euri juurde. Ehk päris krõbe.

P.S. Kui kellelgi on pakkuda mingit viidet kuidas mitte lihtkorras deklarit netis vormistada, siis jagage.
Bjorn

Offline Pahandus

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 684
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #18 on: March 05, 2015, 11:34:09 »
Ma olen mõne asjage helistanud tollitädidele ja nad üsna hea meelega aitavad ka online vormi täita.
WGC ja EMS on ilmselt garanteeridut riigi toetamine tõesti :)
Mitte lihtkorras delkari vormistamise info:
http://www.emta.ee/public/toll/Tollideklaratsiooni_taitmise_juhend_andmetootlussusteemis_Complex_08072010.pdf

Kõige keerulisem on ilmselt need lisadokumendid ja NARid esmapilgul.
Ehk siis paypali väljavõtet saad näidata kahe dokumendina. Üks, mis näitab väikest väärtust ja teine nö ostuarve.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Millist valida ?
« Reply #19 on: March 05, 2015, 11:51:14 »
Tolli deklareerimine eraisikule on ikka häbematult lihtne. Vt lehekülge http://www.emta.ee/?id=31269

Tsitaat sealt:
Kui eraisikule on saadetud ühendusevälisest riigist kaupa, on võimalus deklareerida lisaks lihtsustatud korrale:
  • esitades digitaalselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormi e-posti aadressil rdeklar@emta.ee
  • suuliselt või omakäeliselt allkirjastatud reisija deklaratsiooni vormil kauba asukohajärgses tolliasutuses
  • elektrooniliselt R-profiilis
  • tolliagentuuri vahendusel

Ehk siis, tuleb küsida postiasutusest tollipaberid (saadad maili sinna aadressile mis paki saamise teavituse peal kirjas on) ning siis tuleb täita reisija deklaratsiooni vorm http://www.emta.ee/public/toll/Reisija_DEKLARi_vorm_31.05.12.pdf ning saata see rdeklar@emta.ee

Põhimõtteliselt kirjutad sinna kauba nimetuse, koguse ja hinna. Mida ei tea jätad tühjaks, nad ütlevad kui nad midagi veel tahavad. Igasuguseid ostuarveid tahavad nad ka tavaliselt.

Siis tuleb järgi minna oma kaubale ning tasuda maksud kui on.

Ma olen seda meetodit kasutanud, kuskilt lingilt sain ma reisija deklari vormi exceli faili kujul, mida siis täitsin ja saatsin.
« Last Edit: March 05, 2015, 12:14:56 by AndrusK »

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #20 on: March 07, 2015, 13:41:39 »
Varem olen ka teinud R deklaratsiooni emta netiportaalis.. polnd v2ga keerulist midagi.. Algus proovisin mingit keerulist varianti seal aga hellasin emtasse ja öeldi et teha see R deklaratsioon, see lihtsam... tegin ja k6ik ok... motorola lällareid deklareerisin... ehk siis "elektrooniliselt R profiilis".. kuid ma ei saatnud seda kuhugi.. täitsin 2ra ja vajutasin ok ja suunas kohe maksma.. maksin 2ra ja automaatne andmetöötlussüsteem andis vastuseks "kaup vabastatud". M6ned päevad hiljem oli pakk postkontoris.

Glock läks muidu eile posti.. täna näitab tracking, et üle antud nendele kes lennukiga eesti liigutavad selle.. v'ibolla juba järgmine nädal käes...


Posting Date   Posting Time   Drop-off Point
6-Mar-2015   20:32   Pick Up Service (Kowloon and New Territories)

Date #   Location   Delivery Status
6-Mar-2015   Hong Kong   Item posted and is being processed.
7-Mar-2015   Hong Kong   The item has been handed over to air carrier on 7-Mar-2015 for departure

kiire värk..-

The item left Hong Kong for its destination on 7-Mar-2015   7-Mar-2015

järgmine nädal käes kh ilmselt...  tavaliselt välismaalt tellides veedab pakk k6ige kauem aega eesti posti v6i tolli k2es... vahest tulnud usast 2 p2eva, ja siis n2dal-kaks kuni eesti post (toll) selle minuni uimerdab...
« Last Edit: March 07, 2015, 18:20:25 by vetalx »

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #21 on: March 10, 2015, 17:52:46 »
Saadetis on tollis - vajaduse korral võetakse saajaga ühendust   10.03.2015 16:06   Eesti      
Saadetis saabus postiasutusse   10.03.2015 16:06   Sorteerimiskeskus (toll)

Eks nüüd tuleb deklama hakata... vaja tolli kiri enne 2ra oodata... sealt neid andmeid vaja deklaratsiooni jaoks..

kolme päevaga eesti... normaaalne.

Oskab keegi öelda kuidas teha deklaratsiooni kui kindlat kaubakoodi airsoftil pole , kuigi antud lahtrit täitmata ei ole v6imalik esitada... ning paljud teised lahtrid on seaotud kaubakoodi lahtriga seega mis koodi ma sinna peaks toppima siis ?!?! Proovisin ilma selle tollikirjata teha(mis peaks mingiaeg tulema)... aga ega seal ka vist väga palju infot pole...

Lasen vast siis Eesti postil sellega jamada... saadan dokumendid ära tolliagentuuri...
« Last Edit: March 10, 2015, 21:53:26 by vetalx »

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #22 on: March 11, 2015, 17:54:35 »
"Tere
 
Hakkasin Teie saadetist deklareerima, kuid ei saa kaubast hästi aru. Kas tegemist võib olla eriluba nõudva kaubaga. Kas see on airsoftrelv?"

Ma loodan, et ta seda kruvikaga susima ei hakka... Saadetud dokumentides oli täpselt kirjas, et tegu gaasil töötava relvaga ja sellest saaks ka iga inimene aru kes varem kas airsofti v6i pärisrelvadega kokku puutunud... Loodame parimat...

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Millist valida ?
« Reply #23 on: March 11, 2015, 18:18:45 »
Kui sa ise kirjutad, et gaasi peal töötava relvaga tegu, siis oled ise süüdi, kui komisjoni läheb. Loe relvaseadust ning punkti, mis käsitleb gaasirelvasid.

Tuleb kohe tollile selgeks teha, et tegemist on sisuliselt mänguasjaga ning sõna relv kaugele jätta. Kasuta sõna marker näiteks.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: Millist valida ?
« Reply #24 on: March 11, 2015, 19:44:07 »

Oskab keegi öelda kuidas teha deklaratsiooni kui kindlat kaubakoodi airsoftil pole , kuigi antud lahtrit täitmata ei ole v6imalik esitada...

Vaata palun ülespoole eelmine postitus mis ma tegin siia. Kui teed reisija deklari, siis on sul vaja teada nimetust, kogust ja hinda. Koodid pole sinu teema.

Loomulikult, küsimustest sa ei pääse. Mul oli ka teema täpsustoruga, et ega see äkki eriluba ei vaja. No ei vaja, mänguasja osa ju:-) Ja nii jäigi.

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #25 on: March 11, 2015, 20:20:32 »
Ma saatsin veel ühe kirja sellele onule , täpsustasin et üldjoontes ikkagist tegu airsoft markeriga, ehk airsoft mängudes kasutatava asjaga(mänguasjaga), mitte relvaga.
« Last Edit: March 12, 2015, 21:44:06 by vetalx »

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #26 on: March 12, 2015, 17:53:44 »
tehti ära deklar ja saadeti tollist välja juba pakk... homme kohalikku postkontori järgi, täna tuli ka ladustamisteade postkasti... pika delayga nagu alati...

Offline vetalx

  • Tavakasutaja
  • Posts: 21
    • View Profile
Re: Millist valida ?
« Reply #27 on: March 13, 2015, 18:16:00 »
Tuli kohale siis maksud läksid 25 euri plus 9 teenustasu. Ilus... Misasi see pulk on ? mingi varutoru ?!?! salve all mingi nupp kh.. gaasi väljalaskmiseks ?!!

 Ning millist gaasi ja bbsid kasutada ?!?!
« Last Edit: March 13, 2015, 21:44:45 by vetalx »