Author Topic: 12 juuli Aegviidu  (Read 4261 times)

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
12 juuli Aegviidu
« on: July 12, 2015, 17:26:16 »
Käisime ja lõime kaasa.
Mängu sisu oli korraldajatel päris sisukalt kokku pandud. Generaatorite kaitsmine, kulla tootmine, lõhkamised. Aga kuna rahvast oli palju ja alguses läks tõlkest üht-teist kaduma, siis me ise mängisime lihtsat toetusgruppi. Täristada ja hiilida sai küll ja veel :)
Aga idee mulle endale meeldis, kunagi tahaks mingi pühendunud seltskonnaga sama stiilis asja proovida.

Tänud korraldajatele, väga proff korraldustiim oli. Ja kõigile mängijatele samuti!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #1 on: July 13, 2015, 12:30:09 »
Korraldaja oli juba eelmisel õhtul alal ja seda oli näha millise mahuka eeltöö olid nad teinud. Rajanud palju rajatisi, märgistusi ja muid asju. Igas (4 tk) surnualas oli ka 10 l joogivett.

Teist korda samal alal kuu jooksul oli endiselt väga huvitav mängida kuna alal on palju hooneid, kaevikuid ja künkaid.

Osalejaid oli ligi 70, kaks meeskonda, palju ülesandeid, kus tuli leida generaatorid, panna need tööle, lülitada sisse malekell oma kasuks, toota kulda, transportida palju erinevaid vajalikke detaile staapidesse ja muidugi kaitsta ja rünnata vaenlast.
Surnualad olid ühised, aga meie (sinised) saime väljuda iga 10, 20, 30… minutil, aga vastased (kollased) väljusid iga 5, 15, 25… minutil – hea lahendus.

Sinna sõites tuli tee peal väga tugev vihm, mis hakkas vaibuma kohapeal ja briifingu ajaks oli kuiv.

Eestlastega (11) saime oma tiimi teha ja aidata ülesandeid täita. Sain ka vahepeal juhtida meie tiimi – hea kogemus, soovitan ka teistel proovida.
Olime algul nii agarad, et tassisime oma staapi kollase lipuga masti ja „generaatori“-kollane kast ja panime selle oma staabis meie kasuks tiksuma-tööle. Aga siis selgus GM-lt (kohtunikult), et seda polnud vaja ära tassida vaid üks teine eemal olev. Aga aktiivsuse eest anti meile lisa boonuseid.  Viisime siis tagasi ja asusime linnaku ründesse.
Saime iseseisvalt rünnata ja ka ülesandeid täita. Enamasti valisime ise omale sobiva tegevuse, mis oli muidugi teiste kiusamine. Igas seisakus tegime ringkaitse, liikuda püüdsime ka õigesti.
Pooles päevas oli meie (11) üksusest järgi vaid 5-6, surnualad lõid meid lahku.

                  Ühes rünnakus andsin kahel kõige pisemal (Ottomar ja Joosep) võimaluse ees olla ja meid vajaliku majani juhtida. Maja puhastasime ja asusime kaitsesse. Peagi aga piirati maja sisse, mida kaitsesime viimse veretilgani, arvukate vastaste langemisega.

Sain jälle kogeda kui oluline on side. Tänu sidele saime olulistes kohtades ülejäänud üksustega kokku ja kaitsta koos alasid ja turvata liikumist.

Kõige ägedam side abi oli kui saime ülesandeks viia üks kanderaam meie staapi. Kui staap juba eemalt paistis nägin uksel seismas sõdalast, kuna käepaela värvust ei näinud kamandasin meie omad paigale ja valvsusele. Siis juhtus GM lähedal olema ja kuulsin ta sides (mis oli eriti valjuks keeratud), et vastane küsib GM-lt, et nad on meie staabis ja kas võivad kõik õhku lasta. Saades jaatava vastuse informeerisin kiirest meie vägesid, et meie valveta staabis on vastane kurjade kavatsustega.

Ma ei teadnud, kas keegi viitsib meile appi tulla kusiganes kaugustest…
Vältimaks meie stabi õhkulaskmist asusime meie järelejäänutega (6) meie staapi tagasi vallutama. Saime majani, osad piirasid maja tagant, ma ukse juures, kolm sain ilusti maha.
Üks neist protestis (arvas, et väljalase üle 130m/s) minu väljalaske kiiruse pärast, et tekitasin verekorbi nahale. Aga mu kaitseingli väljalase oli vaid 115 ja eks ligidalt ole muidugi valus – selline see meie mäng on.
Saime staabimaja ilusti puhtaks ja siis kogesin mida raadioside oli teinud – kogu meie armee jõudis ka kohale erinevatelt kaugustelt, meile (eestlastele) appi staabi tagasivallutamisel – see oli võimas tunne.

Siis asusime kogu armeega (umbes 25-30) vastaste alasid vallutama ja lihtsalt jooksime nendest üle. Kuni lõpulahingutes oli meid jälle vähe järgi ja siis tegime viimased ägedad rünnakud.
Ompärane oli see, et vaid korra sain pihta terve päeva jooksul, aga vastaseid niitsin umbes 9, vahest veab…

Tore oli ka näha isasid kel kaasas poeg või tütar, see on ju suurim rõõm kui saab oma lapsega koos mängida.

Oli tõeliselt hea lahingpäev heas seltskonnas, palju tänu kõigile osalejaile!!!

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #2 on: July 13, 2015, 13:37:57 »
Väga hea ülevaade, Margus. Sain nüüd kah teada millega meie jao põhiosa tegeles :)
Tegelikult oli tõesti probleem side puuduses. Peale surmasaamist hiilisin sinna kus oli meie pundi viimane sihtmärk, aga seal oli juba vaikus ja rahu. Pärast oli päris raske kogu selle sõja hulgast teid üles leida.
Järgmine mäng ehk juba paremini - haarasin täna relvad.ee poest ühe raadiokrapi kaasa. Saame nüüd oma pisi-tiimi samuti levisse ;)

Tõnu & Ottomar

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #3 on: July 14, 2015, 09:54:35 »
Siis juhtus GM lähedal olema ja kuulsin ta sides (mis oli eriti valjuks keeratud), et vastane küsib GM-lt, et nad on meie staabis ja kas võivad kõik õhku lasta. Saades jaatava vastuse informeerisin kiirest meie vägesid, et meie valveta staabis on vastane kurjade kavatsustega.
Mängus, mis on aususe peale üles ehitatud, on minu arvates GMi side pealt kuulamine ja selle põhjal tegutsemine cheatimine.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #4 on: July 14, 2015, 10:33:46 »
Kõik sõltub kontekstist. Mängu korraldaja käis meile ka isiklikult ütlemas, et siniste staap vajaks rohkem tähelepanu. Mängu alguses jooksis kogu meie (siniste) pool võssa laiali ja üldjuhtimine oli suht nõrk. Korraldaja proovis mängu joonel hoida ja siluda meeskondade suuremaid puudujääke. See et raadio metsavahel kõvasti karjus, ei olnudki võib-olla juhus.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #5 on: July 14, 2015, 10:44:39 »
Siis juhtus GM lähedal olema ja kuulsin ta sides (mis oli eriti valjuks keeratud), et vastane küsib GM-lt, et nad on meie staabis ja kas võivad kõik õhku lasta. Saades jaatava vastuse informeerisin kiirest meie vägesid, et meie valveta staabis on vastane kurjade kavatsustega.
Mängus, mis on aususe peale üles ehitatud, on minu arvates GMi side pealt kuulamine ja selle põhjal tegutsemine cheatimine.

Tänan kasutaja aa, et viitsid mu postitust mõttega lugeda ja ebatäpsusest teada anda!!!

See oli jah nii, et GM tuli meie juurde ja ta raadiosaatja oli tal päris valjuks keeratud. Et ma mitte ei kuulanud pealt GM-i ja vastase vahelist sidet läbi oma saatja vaid läbi õhu. Kui GM oleks tahtnud vältida pealt kuulamist, siis oleks ta saanud eemale minna ja vastata vastasele teisiti.
Aga tundus, et see oligi sihilikult nii tehtud, et me kuuleksime. Kui olin selle ära kuulnud, siis ütlesin GM-il, et informeerin omasid kuuldust ja ta ei keelanud.

Ja mängu jooksul saime veelgi vihjeid vastase asukohast ja tegevusest, et soovijatel oli võimalus rohkem kontakte saada, tänud Kohtunikele!!!
« Last Edit: July 14, 2015, 10:54:18 by Margus »

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #6 on: July 14, 2015, 11:17:35 »
Kui gm lubas, siis on see tema asi. Üldjuhul nad siiski nn out-of-game teadmisi ei luba kasutada.

Ps. pealt kuulamine on pealt kuulamine, ei ole tähtis, kuidas seda tehti - raadiosidet kuulates, lutikat kasutades või lihtsalt pealt kuulates

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 12 juuli Aegviidu
« Reply #7 on: July 14, 2015, 13:06:22 »
Kui oled käinud X-Force Dmitri mängudel, siis vahest saab tunda sellist stiili, kus korraldaja saadab surnualast või lahingu ajal sind vastase suunas, et saaks piisavalt kontakte ja mulle see väga meeldib.

Eks igaühel oma maitse ja mõnele see kindlasti ei sobi. Õnneks on meil korraldajaid teisigi ja saab valida omale sobiva stiiliga mängu.
Kui soovid selle situatsiooni kohta täpsemalt infot, et kas ta tegi side pealtkuulamise võimaluse sihilikult või mitte, et kas me rikkusime midagi või mitte, siis küsi temalt (Dmitri 51 981 986) endalt...

Mina aga väga austan neid (vene korraldajad) ja nende mänge...