Author Topic: Baofeng UV-5R  (Read 3922 times)

Offline Ilves

  • Tavakasutaja
  • Posts: 16
    • View Profile
Baofeng UV-5R
« on: July 19, 2015, 21:47:32 »
Tere, olen mõnda aega otsinud endale raadiosaatjad ja vaatasin natuke ebays ringi ja leidsin sihukese:

http://www.ebay.co.uk/itm/BaoFeng-UV-5R-Green-136-174-400-5200MHz-Dual-Band-DTMF-CTCSS-FM-ham-2-way-radio-/252025613335?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3aade5ac17

Mis on asjatundjate arvamus sellest raadiost. Ja kui see osta kas ikka toll selle laseb läbi?
« Last Edit: July 19, 2015, 22:09:52 by Rauno »

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Baofeng UV-5R
« Reply #1 on: July 19, 2015, 22:49:54 »
Ma olen oma Baofengiga üsna rahul. Natuke teine mudel küll, aga tõenäoliselt need ei ole väga erinevad. Kvaliteet on hiinlase kohta hea, levib nagu loom ja aku peab hästi. Menüüs on arutu hulk värke, millega oma jaama saad kohandada. ROMi ennast kahjuks siiski tarvaraliselt uuendada ei saa.

Minu mudel (oli mingi UV-82) vihma eriti ei kananta. Eilse vesise mängu peale oli ekraanile pisut kondentsi kogunenud. Võtsin kodus aku ära ja niiskus lahkus ilma aparaati rikkumata (ptui-ptui). Üldiselt hea aparaat, järgmise võtaksin julgelt sama firma oma.

Toll teeb postisaadetistele pistelist kontrolli. Kui ette jääb, siis võidakse tagasi saata kui CE märki või miskit peal pole. Telefone neil igaljuhul meeldib välja nokkida. Kui tahad kindlamalt kätte saada, siis telli UK'st.

NB. Eestis on lubatud sellistele saatjatele kuni 0.5w saatevõimsust. See mudel paneb sellest pisut üle. Linnas mängides on mõistlik madalama poweri peale keerata, muidu segad rekka- ja turvamehi.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Baofeng UV-5R
« Reply #2 on: July 20, 2015, 00:02:28 »
Mina tellisin oma Baofeng UV-B5 UK-st. Saab ruttu kätte ja kasutajatugi oli ka hea. Nimelt esimene kätte saadud saatja hakkas villast panema. Saatsin tagasi, sain uue vastu (sh postikulu kompenseeriti). Saatja ise toimib hästi. Kuigi, jah, veidi teine mudel.

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: Baofeng UV-5R
« Reply #3 on: September 15, 2015, 13:30:02 »
Tellisin endale sama saatja ning olen väga rahul. Kui keegi jääb programmeerimisega hätta, siis võib ka ühendust võtta (mind omakorda aitas Pahandus).

Tundub, et antud saatja suudab korraga kahte kanalit kuulata, mis on meie tiimi jaoks üpris oluline. Sama tiimiga olla oma kanalil, samas osad tiimi liikmed kuulavad ka üldist kanalit.