Author Topic: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares  (Read 17849 times)

Offline Артурка

  • Tavakasutaja
  • Posts: 91
    • View Profile
20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« on: March 20, 2016, 16:09:22 »
tnx Margus mangu eest!!!! kqik oli super!!! :))))

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #1 on: March 20, 2016, 17:28:51 »
Palju tänu, et aitasite proovida seda maja.

Fotod panin alumise korruse albumisse.
Olen täitsa läbi, korrustel ronimine ja akendest sisse-välja ronimine andis hea koormuse. Adre laks oli võimas.
Mulle meeldisid kõige enam teiste ettepanekul ühe eluga mängud alates kella 15-st, mis olid eriti võimsad, kus neljase tiimiga mööda maja korruseid ringi tuuseldasime.

Kokkuvõte hiljem…

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #2 on: March 20, 2016, 18:34:47 »
Täiesti hea "klassikaline" linnalahingu maja oli. Kaks treppi ja kolm korrust. Mõned head pimedad kohad pealekauba.
Mulle istus selline formaat päris hästi. Treppidel oli natuke passimist, aga see käib asja juurde. Igati positiivne kogemus.

Aitäh!


Offline Interrible

  • Tavakasutaja
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #3 on: March 20, 2016, 21:02:22 »
Tänud Margusele kes võttis vaevaks uue huvitava ala otsimise ning ürituse korraldamise. Tänan ka kõiki kes kohale tulid. Lahing oli pikka sõitu igati väärt.
ICS CXP APE ; TM P226R

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #4 on: March 20, 2016, 22:39:26 »
superlahe mäng oli!

unustasin maksta :(
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #5 on: March 21, 2016, 10:13:18 »
Ma nüüd vana mängijana nii positiivset tagasisidet ei annaks.

Positiivne:
Margus viitsib korraldada lühikesi "pühapäeva" mängusid
Räägitud sai enamik reegleid
Asukoha tutvustus, kuna võõras ala

Negatiivne:
Püstolitele sobilik mänguplats, automaatide jaoks liiga väike ning nagu nägite siis treppidest üles tulek ilma granaatideta oli mõttetu surumine. Pimedad nurgad kust edasi liikumine väga raske.
Väljas mängida ei saa, kohe tsiviilhooned kõrval.
Üliohtlik mänguplats. Süstlad maas, naelad püsti, prügi igal pool. Augud, välja ulatuvad metallprofiilid jms.
Esimene lahing kolm osapoolt: ilma lindita, punase peene lindiga ja punase-valge peene lindiga. Ausalt reaktsiooni peale ei tee vahet kas tal on punane või puna-valge lint.


Kokkuvõttes: Margus panusta rohkem asukoha valikule ning usun, et mängude kvaliteet ja ka airsofti huviliste arv tõuseb. Alati ei pea uusi asukohtasid otsima, mulle tundub et sa oled valinud primaarseks eesmärgiks mõne uue, kuid mitte kõige sobilikuma koha leidmise. Seevastu võiksid proovida mängu teha mõnes olemas olevas asukohas, mida on aastasid kasutatud, kuid seal asukohas leida uusi lähenemisnurkasid ning stsenaariumiga seostamise võimalusi. Nt. Piirsalu, Humala, Männiku teisel pool teed jne. Kui sa oled uute asukohtade otsimise eesmärgiks võtnud, siis soovitan pigem Tallinnast veidi eemale vaadata ja tutvuta nt. Militaar.net foorumis erinevate sõjaväe baasidega üle Eesti. Või ntks Facebooki grupis on infot ülipalju: https://www.facebook.com/SeiklusedENSVbaasides Võta pigem eesmärgiks tsiviilidest eemal asuvad ning geograafiliselt huvipakkuva maastikuga/linnakutega objektid. Siis pole erilist stsenaariumi vajagi. Rahvas naudib juba mängu ennast asukoha pärast!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #6 on: March 21, 2016, 11:00:33 »
Tänan Bjorn, et osalesid ja andsid olulise tagasiside!!!

Olen väga tänulik kui kasvõi vahestki mõni vanem mängija osaleb mu mängul. Vanadelt mängijatelt on palju õppida ja on loota konstruktiivset tagasisidet.

Mõistan Sinu soovitust korraldada paremaid lahinguid kasutatud aladel.
Aga esialgu veel annab mulle rohkem rõõmu uute kohtade katsetamine, olenemata suurusest ja mängitavusest. Eks edaspidi ole näha mis hing soovib. Mulle meeldib tegutseda sisetunde/soovide järgi. Eks igaüks ajab oma asja…

Eilne mängu ala: kahju, et Sa ei näidanud süstalde ja püstiste naelte asukohta. Ringkäigul ka palusin, et kui midagi ohtlikku leiate, siis andke kohe teada. Käisin küll mitu korda ala üle ja naelad eemaldasin, teravamad asjad painutasin või tähistasin. Andke palun edaspidi kohe alal teada ohtlikest asjadest, et ei oleks hilja.

Vaidlen vastu mõnele asjale:
automaatidega oli täiesti edukalt mängitav;
hea koostöö puhul olid kõik kohad läbitavad, kuna puudus hea koostöö esi ja taga trepi vahel, siis oli raskusi.
Meil polnud ka eriti palju „aktiivsetule ründajaid“. Olen paaril korral treppidel kogenud, et kui saab kõik kohad aktiivse tulega katta, siis on ülesminek reaalsem.
Jah selles majas oli tõesti treppidelt koridori astudes palju laskekohti mida tuli katta.


Eluohtlikus – kahjuks on meie ala selline, et meid ei lubata ohututele aladele. Oleme paraku leppinud sellega. Kas meil on kasvõi üks ala kus on ohutu mängida?

________________________________________________

Tänan asjade selgitamise eest Bjorn!

Loodan väga, et meil tuleb ikka korraldajaid juurde ja täidavad Bjorni soovitatud korraldaja rolli.
« Last Edit: March 21, 2016, 14:26:49 by Margus »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #7 on: March 21, 2016, 11:55:15 »
Ei hakka pikalt kirjutama vaid tahtsin mainida ainult, et enamikel olid CQB jaoks relvade võimused täitsa ok, välja arvatud paar relva. Saan aru, et paljudel on vedru vahetus raskendatud, kuid niivõrd haibitud ja kuule ise sihtmärgini suunaval , multiprogrameerimisga relval, oleks võinud nats tagasihoidlikumaks rõhu panna Bjorn*
Lisaks tähelepanek: Ise, peale pihta saamist, lõpetan kontakti vahetult pihtasaamise hetkelt, erinevalt mõningatest, kes lasevad veel edasi, kuni on saanud mitu tabamust. Häirib vahel.

Mängust: Suur suukorv, koos külgede kaitsega on väga ebamugav :P Ei saanud korralikult relva õlga võtta ja pidi seetõttu vahel sihtima mööda rauda.
Trepil, keda pimelasus süüdistasin, oli siiski minul õigus, tekkis algul relv ja alles siis pea :P 60fps videolt hea näha.
Kui valgus on selja tagant, siis jälgige, et varju ei tekiks kõrvale seinale näiteks. Alumisel korrusel, kaitsel, olin rehvi juures ja nägi ilusti ära, millal keegi hakkas välja piiluma.
Mina oluliselt ei näinud probleemi osapoolte märgistusega. Täitsa toimis asi, peab ise olema tähelepanelikum.

Aladest võiks enamjaolt jääda põhiliste mate juude jah, vahel uusi kohti proovida ok, kuid kas iga kõlbliku ala katsetamine on otstarbekam, kui püsikohtade paremini tuldmaõppimiseks, on iseküsimus, milles kindlasti ka erinevaid arvamusi.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #8 on: March 21, 2016, 12:13:47 »
Kui sa oled uute asukohtade otsimise eesmärgiks võtnud, siis soovitan pigem Tallinnast veidi eemale vaadata ja tutvuta nt. Militaar.net foorumis erinevate sõjaväe baasidega üle Eesti. Või ntks Facebooki grupis on infot ülipalju: https://www.facebook.com/SeiklusedENSVbaasides Võta pigem eesmärgiks tsiviilidest eemal asuvad ning geograafiliselt huvipakkuva maastikuga/linnakutega objektid.

Hea mõte, olen seda FB-i lehte aegajalt jälginud. Ja vaadake, tuleval laupäeval (26 märts) minnakse Suurupi ja Türisalu   Peeter Suure merekindlustega tutvuma ja isegi maa-alla. Lähme uurime mängitavust. Hea linna ligidal.
Info:  https://www.facebook.com/events/1000815879978231/

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #9 on: March 21, 2016, 12:34:40 »
Selliste kohtade kasutamist ehk ei taheta lubada, kunas ei soovita plastikut sinna.
Tasuks ehk selliste kohtade kasutamisel mõelda bio lagunevale moonale?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #10 on: March 21, 2016, 12:45:02 »
Ei hakka pikalt kirjutama vaid tahtsin mainida ainult, et enamikel olid CQB jaoks relvade võimused täitsa ok, välja arvatud paar relva. Saan aru, et paljudel on vedru vahetus raskendatud, kuid niivõrd haibitud ja kuule ise sihtmärgini suunaval , multiprogrameerimisga relval, oleks võinud nats tagasihoidlikumaks rõhu panna Bjorn*

Oleksid võinud mängul küsima tulla, kui minu relva väljalaskekiirus häiris. Usu mind, see ei ole piirajasse keeratud nagu enamik AEG kasutajaid väga ihaldavad (olen mitu korda tuuningu soovi saanud mitte vähem kui 120m/s ning mitte rohkem kui 125m/s selleks, et maksimumi välja võtta reeglitest). Pigem on küsimus kuuli valikus - ma kasutan eranditult 0.3g kvaliteetset kuuli AEG-s, sest selle lasketäpsus, tuulest mõjutatavus ning võssist läbimineku võime on üle prahi võrreldes 0.2g kuuliga. Küll aga füüsika seadustest tulenevalt kannab raskem kuul pikema distantsi peale rohkem kineetilist energiat kui kerge (kerge algkiirus on suurem, kuid juba loetud meetrite pärast langeb see märgatavalt rohkem, kui raskemal kuulil, mille algkiirendus on väiksem, kuid kaugemal omab rohkem energiat). Sellest tulenevalt võib tunduda, et relv laseb kiiremini, kui peaks.

Kordan enda poolt öeldut - minu arust oli maja sobilik CQB-ks püstolitega, mitte automaatidega. Tehti automaadi mäng tavareeglite järgi, tulin sellise setupiga nagu ma mängin alati - nii metsas kui majades. Igati reeglites ning isegi ei ole viimase vindi peale keeratud, kuigi võiks. Seda just sellepärast, et tean suruõhu võimalusi ja "ärakasutamise" tendentsi mida mujal maailmas näeb. Sel korral mängisime üksiklaskudega, mis annab suruõhu setupile olulise eelise. Double või triple tap käib mul kiiremini kui mõnel aeglase mootoriga AEG kasutajal käib üks lask. Iseasi arutelu on see, kas ma peaksin (teades, et tuleb CQB lähidistantsi mäng) kasutama kergemat kuuli või tegema FCU sätted ringi selleks, et väiksema kiirusega stabiilselt töötaks. Pigem ei, sest olen kulutanud paari tööpäeva jagu tunde ning tuhandeid testlaske selleks, et teatud tingimustes ja surve ning kuuliga saada setup toimima nii hästi, stabiilselt ja töökindlalt kui võimalik. Kui korraldajal on soov kehtestada erireegleid siis absoluutselt.   

P.S. Muuseas kasutangi üksiklasku 90% kui võimalik. Üleüldse on valang keeratud mul alla 15RPS peale, et tagada stabiilsus ning töökindlus.

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #11 on: March 21, 2016, 12:50:38 »
Ok. Suht ammendav.
Kas reeglitesse keeratud 120-125ms on mõõdetuna 0,2 või 0,3?

Terve video lükkan ülesse, kui saan parema neti kiiruse peale.
Niikaua Marguse palutud klipp.
https://www.youtube.com/watch?v=3y4md-fh5mU

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #12 on: March 21, 2016, 13:01:55 »
Kõik mõõtmised ja kiirused millest by default  räägime on ikka 0.2g kuuliga alati. Tegelikult võiks tuleviku mõttes juurutada hoopis teistsuguse kiiruse arvestuse süsteemi, mis võtaks arvesse reaalselt kuuli kasutust ja sellest tulenevad ENERGIAT mitte 0.2g kuuliga mõõdetud kiirust m/s. Sellest olen mujal teemades aeg-ajalt rääkinud. Samuti jääb minule arusaamatuks vene reeglite järgi kasutatav  hopup maha keeramine mõõtmise ajaks.

Kokkuvõttes peaks kõiksuguste relvapiirangute määramisel järgima võimalikult reaalilähedust kasutust - mängus kasutatav kuuli kaal ja hopup säte vastavalt sellele kuulile. Ja mõõta energiat mitte m/s kiirust.
Nt. VSR seeria relvad lasevad tavaliselt hopup peal oluliselt suurema kiirusega kui hopup maas. Lisaks aitab raske kuul kaasa jõu tõusule. Kuna raskem kuul tahab ka rohkem hopupi, siis tõuseb kiirus veelgi. Nüüd kui mõõdame praeguste reeglite järgi 0.2g kuuliga, saame kiirusega ntks 170m/s täpselt. Kui aega õige kuuliga (0.43g) ning hopup peale keeratuna, siis saame nt. jõu suuruse, mis vastab hoopis 0.2g kuuliga mõõdetuna 190-200m/s kiirusele. Gaasirelvadega tekib samuti korralikult erisusi.

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #13 on: March 21, 2016, 13:30:33 »
Kõik mõõtmised ja kiirused millest by default  räägime on ikka 0.2g kuuliga alati. Tegelikult võiks tuleviku mõttes juurutada hoopis teistsuguse kiiruse arvestuse süsteemi, mis võtaks arvesse reaalselt kuuli kasutust ja sellest tulenevad ENERGIAT mitte 0.2g kuuliga mõõdetud kiirust m/s. Sellest olen mujal teemades aeg-ajalt rääkinud. Samuti jääb minule arusaamatuks vene reeglite järgi kasutatav  hopup maha keeramine mõõtmise ajaks.

Kokkuvõttes peaks kõiksuguste relvapiirangute määramisel järgima võimalikult reaalilähedust kasutust - mängus kasutatav kuuli kaal ja hopup säte vastavalt sellele kuulile. Ja mõõta energiat mitte m/s kiirust.
Nt. VSR seeria relvad lasevad tavaliselt hopup peal oluliselt suurema kiirusega kui hopup maas. Lisaks aitab raske kuul kaasa jõu tõusule. Kuna raskem kuul tahab ka rohkem hopupi, siis tõuseb kiirus veelgi. Nüüd kui mõõdame praeguste reeglite järgi 0.2g kuuliga, saame kiirusega ntks 170m/s täpselt. Kui aega õige kuuliga (0.43g) ning hopup peale keeratuna, siis saame nt. jõu suuruse, mis vastab hoopis 0.2g kuuliga mõõdetuna 190-200m/s kiirusele. Gaasirelvadega tekib samuti korralikult erisusi.

Läheb natukene offtopicuks aga sellest võiks rääkida. Sest ma pöördusin samuti mõne aja eest PPA poole nagu Margus ning sain sama vastuse, et PPA seisukoha järgi airsoftrelvadele relvaseadus ei ole kohaldatav. Sealjuures aga ma küsisin neilt nimetatud ettepanekute kohta (kineetilisele energiale asi ringi määratleda), mida nad seaduse muutmiseks esitanud on. Väidetavalt hakatakse sel sügisel selle muudatusega tegelema ning ma väljendasin soovi, et tahaks selles osas kaasa rääkida. Mitte, et ma seda isiklikult sooviksin/hakkaksin omast peast tegema aga kasutasin võimalust sõna sekka öelda mõttega meie kõigi kaasabil omad ettepanekud esitada. Muidu reguleerivad asja mittejagavad ametnikud täpselt nii ära, nagu ise paremaks peavad. See ei pruugi meile hea olla.

Selline plaan mul oli kavas ja nüüd tundub sobilik hetk see välja käia — meil on korralikult väljatöötatud omad reeglid paigas ning Bjorni jutu peale teen ettepaneku neid reegleid täpsustada just energiast lähtuvalt. Eesmärgiks oleks uus reeglitekogumik paika panna ning üheskoos sealhulgas ka Siseministeeriumile omapoolsed ettepanekud esitada nende seadusesse kirjutamiseks. Väidetavalt edastas PPA mu soovi Siseministeeriumile seaduseloomes kaasa rääkida aga pead ma panti ei paneks, et keegi ise hiljem sealt küsima tuleb. PPA soovitas ise ka Siseministeeriumiga otse ühendust võtta.

Kui me kaasa ei räägi, siis vabalt võib juhtuda, et ametnike kehtestatavad piirangud meie reeglitega absoluutselt ei ühti ning nii mõnigi väljalaskekiirus võib tulevikus illegaalseks osutuda. Asjale kaasa rääkides oleks meil vähemalt võimalus harrastajatena oma seisukohad teatavaks teha ning on vähemalt lootus mõistlik seadusemuudatus saada.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #14 on: March 21, 2016, 14:47:12 »
Terve video lükkan ülesse, kui saan parema neti kiiruse peale.
Niikaua Marguse palutud klipp.
https://www.youtube.com/watch?v=3y4md-fh5mU

Trepil, keda pimelasus süüdistasin, oli siiski minul õigus, tekkis algul relv ja alles siis pea :P 60fps videolt hea näha.

Sellest videost näen, et see trepil olev laskja keerab relva toru trepi tagant Sinu poole, aga ta ei jõudnudki keerata toru päris Sinu suunale. Ja tema pea tuli ka minumeelest tal samaaegselt järgi. Ja pole kuulda/näha, et millal ta lasi. Mina saan sellest aru, et kui ta ka lasi, siis Sinu suunas ei saanud ta kuidagi lasta vaid umbes meetri eemale, sinna kuhu ta ise sihtis ja nägi?
Saada video kriminalistika büroosse, las uurivad:)))

Olen viimasel ajal ise kasutanud sellist taktikat, et hakkan laskma juba varem kui vastast näen, kuulid tabavad vastu seina, vastasest pisut eema-hirmutades ehk vastast relva välja pistmast. Siis järkjärgult astun rohkem välja, samal ajal lastes, kuni jõuan laskmisega vastase tulejoonele. Siis on suurem lootus vastane nurgast eemale peletada või talle pihta saada. Ma ei tea, kas oli sellest keerulisest selgitusest aru saada. Võibolla kasutas see videol olev ka sellist taktikat ja see ei ole pime lask.
Praktiliselt oskaksin ehk paremini selgitada/näidata...

 
« Last Edit: March 21, 2016, 14:57:13 by Margus »