Author Topic: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares  (Read 18206 times)

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #15 on: March 21, 2016, 15:09:21 »
Nagu ma sulle kirjutasin ikka juhtub, sellest pole pääsu! Tuleb aru saada.
Aga kunas alguses mainisid eriti veel AUSAT mängu, siis ole mees, võta viga omaks ja mine
eluga edasi, mitte pole vaja raiuda vastupidist.
Asi pole selles, et lasti pimedalt vaid oma vigade tunnistamises.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #16 on: March 21, 2016, 15:23:22 »
Asi läheb põnevaks, videol pole täpselt seda näha mida Sinu esimesel fotol, et relva toru on Sinu poole suunatud ja pead pole näha. Kui videot täpsemalt vaadata, siis jah, relv tuli enne välja (pole küll näha relva toru täpset suunda) ja umbes 3 sekundit hiljem pea.

Jah, tõesti tuletasin briifingul kõigile meelde, et tähtis on AUS MÄNG.
Kas laskja vaidles vastu?
Soovitan edaspidi mäng selle koha peal peatada ja omavahel asi selgeks rääkida või kutsuda kohtunik/korraldaja ning asi kohe selgeks rääkida, siis on lihtsam edaspidi vigu vältida.

   
« Last Edit: March 21, 2016, 15:36:18 by Margus »

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #17 on: March 21, 2016, 15:28:38 »
Ei ole mõtet. Piisab, kui oma vigadest õpitakse ja tunnistatakse.
Samas antud olukorras ju kui talitada ainult reeglite järgi siis oleks olnud
läbitung võimatu.
Eks tagasiside ongi mängude olemuse parandamiseks mõeldud.
Kus saab viia tähelepanu vigadele ja headele asjadele.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #18 on: March 21, 2016, 15:29:45 »
Aga kunas alguses mainisid eriti veel AUSAT mängu, siis ole mees, võta viga omaks ja mine
eluga edasi, mitte pole vaja raiuda vastupidist.
Asi pole selles, et lasti pimedalt vaid oma vigade tunnistamises.

Hakkasin mõtlema, et ega Sa ei arva, et see mina olin?
Mul kahjuks pole veel relval sihikut ja müts on ka teise kujuga...
:)))

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #19 on: March 21, 2016, 15:34:34 »
Aga videot ootaks küll, vaatasin, et filmisid pikalt, oleks lahe vaadata, edukat laadimist/töötlemist

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #20 on: March 21, 2016, 15:34:45 »
Ei süüdista kedagi ega näita näpuga kellegi suunas. Va. Bjorn, oma viimase vindiga reeglites kiirusega.
Mille tunnistuseks on täpilised jalad. Tänud sellegipoolest, et näkku ei lasknud, seda tunnustan rohkem
kui enamikest reeglitest kinnidamist.
Muidu oli tore üritus ju. Kahju, et swarmimist nii palju oli.

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #21 on: March 21, 2016, 15:43:18 »
Pimetule keelamise eesmärk on minuarust tagada, et kedagi kogemata mingisse katmata kohta ei kõmmutaks. Trepilt ülestulijad olid seal selgelt halvas positsioonis - nagu pea välja pistsid said kuuli näkku. Täiesti teadlikult sihituna. Sellises situatsioonis on selline poolpime kattetuli arusaadav.

Offline Leviathan

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #22 on: March 21, 2016, 16:20:13 »
See et seal relvavõimsuse reeglitest keegi vend ei pidanud kinni, see on kindel.
Sain kuuli vastu näppu olles ärrmise treppi peal, laskja asus keskmise treppi peal. Kardan et pean traumapunktis käima. Kuna näpp paistes, ei liigu eriti ja sinne. Jah ise loll olin et kindad unustasin. Aga ikkagi..

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #23 on: March 21, 2016, 16:36:47 »
Ma olen saanud mitu korda vastu sõrmenukke. Mõlemal korral neopreenist kinnastes. Ühel korral valang hoones ca 5 m pealt automaadist ja teisel korral trennis püstolist väga-väga lähedalt. Mul samuti tükk aega peale mõlemat juhtumit sõrm ei liikunud (erinevad sõrmed). Viimase laksu mõju kestis mitu kuud ja on kohati tuntav siiamaani ca pool aastat hiljem. Muretsesin veidi paremad kindad. Tahan sellega seda öelda, et laskekiirust ei ole siinkohal mõtet süüdistada. Ka Bjorni vingest õhukahurist sain ühel mängul ka vastu päästikusõrme küünt, oli teine kena must kuni välja kasvas. Ei usu küll, et relva viga. Lihtsalt ei vedanud, lask tuli ka üsna lähedalt (alla 5 m). Meie alal juhtub, süüdistada pole siin kedagi. Seda aspekti ehk tihti alahinnatakse esimeste valusate kogemusteni (nagu ka mina) aga korralikud kindad vaja kätte ajada, et oleks võimalus niimoodi haiget saada väiksem. :)
« Last Edit: March 21, 2016, 16:50:09 by nucleo »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #24 on: March 21, 2016, 16:44:16 »
ega CQB mängud peavadki valusad olema :D Haraldi kindluses lausa kardad nurgatagant välja piiluda .. tead juba ette ära, et kohe saab haiget :D aga see käib airsofti sisse.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #25 on: March 21, 2016, 16:53:59 »
Hea on vaadata, et foorumist on kujunemas foorum, kus suheldakse, et ei ole enam ainult luuramise ja vaikimise foorum.

Kasutajale Leviathan, oleksid pidanud mu pakutud töökindad ikkagi vastu võtma, oleks ehk paistetus väiksem. Näide eilsest mängust, lähidistantsilt kaitse kindaga:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%213819&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp
Selline „ohutu“ on paraku meie mõnus mäng:)))

Olen kuulnud arstidelt/sportlastelt soovitusi, et peale sellist (või välja väänamine) traumat peaks selle piirkonna rahule jätma ja külma peale panema. Aga siis on just paiste läinud ja raske liigutada. Peale seda olen praktiseerinud vastupidist, peale traumat liigutan pidevalt seda kohta, et ei läheks paiste – ja on kiiremini paranenud. Vaielge vastu…

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #26 on: March 21, 2016, 16:57:29 »
Mul see viimane sõrmenukilaks hakkas liikuma peale toredat sünnipäeva viina ja küüslauguste singirullidega. Järgmisel hommikul sõrm jälle liikus. Kuigi tiimikaaslased just väga vaimustatud polnud, kui hommikul autosse ronisin... :D

Offline Leviathan

  • Tavakasutaja
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #27 on: March 21, 2016, 18:02:10 »
Hea on vaadata, et foorumist on kujunemas foorum, kus suheldakse, et ei ole enam ainult luuramise ja vaikimise foorum.

Kasutajale Leviathan, oleksid pidanud mu pakutud töökindad ikkagi vastu võtma, oleks ehk paistetus väiksem. Näide eilsest mängust, lähidistantsilt kaitse kindaga:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%213819&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp
Selline „ohutu“ on paraku meie mõnus mäng:)))

Olen kuulnud arstidelt/sportlastelt soovitusi, et peale sellist (või välja väänamine) traumat peaks selle piirkonna rahule jätma ja külma peale panema. Aga siis on just paiste läinud ja raske liigutada. Peale seda olen praktiseerinud vastupidist, peale traumat liigutan pidevalt seda kohta, et ei läheks paiste – ja on kiiremini paranenud. Vaielge vastu…
Jah, oleksin pdianud ikka vastu võtma, tänan veel kord pakkumast. Kus juures, liigutan ikka rohkem. Elu on näidanud et liikumine aitab parenemisele kaasa.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #28 on: March 21, 2016, 19:12:43 »
Eluohtlikus – kahjuks on meie ala selline, et meid ei lubata ohututele aladele. Oleme paraku leppinud sellega. Kas meil on kasvõi üks ala kus on ohutu mängida?
Eks oleneb, mida sa plaanid teha. Minu arvates on küll piisavalt kohti, kus pole midagi eluohtlikku, kui just lollusi ei tee. Üldiselt on need siiski rohkem metsased alad. CQB eeldab seintega/akendega (ja mida iganes veel) ala ja sel juhul on tõesti vähem kohti, kus mängida. Kui teha mängu ohtlikus kohas, siis ma eeldaks korraldajalt, et ta on markeerinud ohtlikud kohad piisavalt hästi või pääsu nendeni takistanud. Hobid ei pea olema eluohtlikud.
« Last Edit: March 21, 2016, 19:42:14 by aa »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Re: 20 märts Laevastiku 3, Paljassaares
« Reply #29 on: March 22, 2016, 10:15:35 »
Eluohtlikus – kahjuks on meie ala selline, et meid ei lubata ohututele aladele. Oleme paraku leppinud sellega. Kas meil on kasvõi üks ala kus on ohutu mängida?
CQB eeldab seintega/akendega (ja mida iganes veel) ala ja sel juhul on tõesti vähem kohti, kus mängida. Kui teha mängu ohtlikus kohas, siis ma eeldaks korraldajalt, et ta on markeerinud ohtlikud kohad piisavalt hästi või pääsu nendeni takistanud. Hobid ei pea olema eluohtlikud.

Sul on õigus, korraldaja peaks rohkem tegema ohtutuse tagamiseks. Ma ringkäigul näitasin kahte kohta kus olin ohtlikumad kohad kinni katnud ja et III korruse äärmise ruumi põranda augud katsin kinni ja märgistasin, aga oleks saanud ka põhjalikuma ülevaatamise teha koos mängijatega. Edaspidi teadmiseks.