Author Topic: Vanema kirjalik luba  (Read 5261 times)

Offline William

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Vanema kirjalik luba
« on: June 19, 2016, 23:58:07 »
Tere, olen hädas sellise küsimusega, et milline peaks välja nägema vanema kirjalik luba?
Küsin, sest olen airsoft maailmas uus ja olen aru saanud, et mängudes osalemiseks läheb vaja vanema kirjaliku luba. Ise olen 12. Tänan vastamast!

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #1 on: June 20, 2016, 00:11:51 »
Täitsa tavalise paberi peale vabas vormis " tere mina olen isiku xxxx ema/isa. Olen teadlik ja luban enda pojal/tütrel sel kuupäeval selles kohas mängida .Kontakt andmed. Allkiri " .

Samas pooldaks mingit teist lahendust kuna kesiganes võib sellise kirja valmis kirjutada .. kasvõi vanem õde kes on alaealine .

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #2 on: June 20, 2016, 09:32:32 »
Olen leppinud ka lihtvormis vanema kirjaga, kus on ka kontakt kirjas.
Kui mängu korraldaja kõhkleb kirja aususes, siis saab vajadusel kirjas olevalt kontaktnumbrilt üle küsida, et kas vanem on kursis asjaga.
Muidugi saab kontaktiks olevale telefonile vastata vanem õde/vend ja mängida lahket lapsevanemat...
Aga loodetavasti nii ei tehta!!!

Kui mõnel noorel on probleeme mängule tulemisel vanema kirjaga, siis tasub eelnevalt aegsasti korraldajaga läbi arutada, siis jõuab lahendi leida.

Või on paremaid lahendusi?   

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #3 on: June 20, 2016, 13:37:15 »
Võib-olla oleks arukas see teema suuremalt läbi arutada? Üldjuhul jääb minule mulje, et võib-olla vanematel ei ole seoses laste lubade küsimisega arusaama, mida see endast reaalselt kujutab.

Suuresti mõtlen ma just vastutamist ja vastutusele võtmist. Minu arusaam asjast on see, et reaalselt on üritused üles ehitatud põhimõttel, et oma elu ja tervise eest vastutab inimene ise. Kuid kahtlen, et 12-aastase poisi vanemad sellise mõttega oma lapsukese metsa saadavad.

Oleks mõistlik luua vähemalt mingisugune informatiivne lehekülg, kus vanem saaks tutvuda reeglitega, ohutustehnikaga ja üldpõhimõtetega ohutuse kohapealt. Ehk siis märgitud oleks nii pürotehnika kasutamise võimalus kui ka kõik muu airsoftiga kaasnev.

Vanemaluba peaks ka kajastama seda, et vanem on tutvunud antud informatsiooniga ning nõustub sellega.

Eestis on hetkel vägagi soosiv olukord tegelemaks meie ühise hobiga - Airsoftiga. Kuid kui mängudele jõuavad ebaseaduslikud KV lõhkepaketid, mille tulemusena inimene kaotab sõrmed või juhtub järjekordne õnnetus ettevaatamatusest Männikul, ei ole see lihtne regulatsioon kaua kestma. Ma isiklikult ei tahaks, et Airsoft oleks sama piiratud Eestis kui näiteks Ühendkuningriikides või USA-s mõningates osariikides, mis suurel määral pärsib noorema generatsiooni pealekasvu.

Arvangi, et see oleks üheks kohaks, mis võimaldaks antud probleemi mõnevõrra ennetada ja samas ka näidata, et kogukond tegutseb ühiselt ilma igasuguste regulatoorsete organisatsioonide olemasoluta.

Kindlasti annaks see julgust juurde olemasolevatele aktiivsetele ürituste korraldajatele ja võib-olla isegi soosiks uute tekkimist.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #4 on: June 20, 2016, 14:04:23 »
Küsiks üle ühe asja
Minu mälu järgi vastutab 15+ aastane ise, nooremate eest vastutavad vanemad või siis ürituse korraldajad. Kas juriidiliselt üldse saavad vanemad võtta vastutuse, et nemad vastutavad selle eest, kui noorema kui 15aastane lapsega midagi juhtub mingil üritusel. Kas see ikkagi korraldaja vastutusele ei lange?

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #5 on: June 20, 2016, 14:07:45 »
See ongi üks SUUR arutelu koht. Olgem ausad, õnnetused juhtuvad. Küsimus ei ole "kas" vaid "millal".

Ja kui nüüd jätta korraldaja korraks siit kõrvale, siis kas vanemad üldse teavad selle kohta midagi? Loa kirjutamine ei vii neid kindlasti sellega kurssi.

Offline William

  • Tavakasutaja
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #6 on: June 20, 2016, 15:44:43 »
Minu isa on ise ka mingitel mängudel olnud ning teab mis asi airsoft on. Aga ise ta airsoftiga ei tegele.

Offline Martin!

  • Tavakasutaja
  • Posts: 121
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #7 on: June 20, 2016, 15:48:11 »
Vabandust William, kui sulle tundub, et üritan sinu mängu osavõttu takistada. Ise räägin pigem üldiselt ja näiteks tõin 12-aastase poisi kuna lihtsalt esimesest postitusest käis see läbi. Pigem üritan lihtsalt algata veidikene suuremat arutelu, mis vb tuleks kolida omaette teemasse.

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: Vanema kirjalik luba
« Reply #8 on: June 20, 2016, 15:56:00 »
Minu isa on ise ka mingitel mängudel olnud ning teab mis asi airsoft on. Aga ise ta airsoftiga ei tegele.

See ongi kõige parem kui ema/isa on ise ka mängul osalenud ja teab millega tegu on.