Author Topic: Kumba relva osta?  (Read 1025 times)

Offline paappartel

 • Tavakasutaja
 • Posts: 55
  • View Profile
Kumba relva osta?
« on: December 03, 2017, 14:56:10 »
Kuna hakkan kohe varsti omale uut relva ostma, siis olen välja valinud kaks isendit. Kuna mõlemad meeldivad siis ehk keegi oskab soovitada kumb ikkagi parem on. Võibolla kellegil on olemas ja oskab välja tuua plussid ja miinused. Kuna iga päev sellise summa eest relva ei osta siis ei tahaks mööda ka panna selle ostuga.

http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=41_60&products_id=4146
http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=41_60&products_id=2964
SUBSCRIBE:
https://www.youtube.com/channel/UCNzcmIxHeHd_Rq_1w49bqAA?view_as=subscriber

Amoeba-009/M15A4 Carbine/CZ 99/WE GLOCK 17 GEN.3/Umarex XBG/Well mp7/Cyma CM.355M

Offline speedy gonzales

 • Tavakasutaja
 • Posts: 159
 • 595
  • View Profile
Re: Kumba relva osta?
« Reply #1 on: December 03, 2017, 15:45:09 »
Oskan E&L kohta rääkida, et väga hea asi on.
Sõbral olemas, olen mänginud sellega ja väga tõetruu ja ilus replika. 2 aastat ei gearboxi isegi avanud mitte ja kõik on stockis, laseb väga hästi.

Pea meeles, et ta on päris raske, ehk võimalusel kindlasti keeruta poes..
https://discord.gg/suteykK - Eesti Airsoft Discord

Offline vanakaru

 • Tavakasutaja
 • Posts: 227
  • View Profile
Re: Kumba relva osta?
« Reply #2 on: December 03, 2017, 17:20:49 »
AK soovitan metall osi aeg ajalt õlise näpuga üle lükata. Kipub kergelt rooste minema.

Aga muidu vali see mis meeldib

Offline silkL

 • Tavakasutaja
 • Posts: 132
  • View Profile
Re: Kumba relva osta?
« Reply #3 on: December 03, 2017, 19:04:59 »
Mõlemad on oma relvatüübi juures head tootjad, nii et valik on ainult selle põhjal, kumb tüüp rohkem meeldib ja paremini käes istub.
Jagan ka enda kogemust E&L ak-ga.

Mul oli volditava kaba ja plastikust laesäärega: http://www.relvad.ee/shop/product_info.php?cPath=41_60&products_id=4334 .E&L (ja ka LCT) on valmistatud terasest ja pole kaetud värviga, kere enamasti ainult sinetatud, sellest ka vajadus õlitada, muidu läheb rooste. Valmistatakse neid pmt sama liini peal, kus valmistatakse päris AK tulirelvi, seega väliselt katki seda (mittetahtlikult) ei tee. Lisaks e&l sisu oli juba tehasest täitsa asjalik. Lisaks, kui esimest korda e&l ak kätte võtad, saad juba käetundest aru, et tegemist on hoopis teisest (kangest ja mehisest) puust vitsaga. Lisaks e&l määritakse tehasest kosmoliini sisse, seega õige relva lõhn ka küljes (kes teab, see teab).

Üldiselt AK kasutamisel pead aga arvestama, et kui pole just AKS74u (lühike versioon), siis
on relv ikka korralik kobakas/aer, meeter pikk ja kaalub üle 3 kg (mõned variandid veidi lühemad, kuid mitte märgatavalt), seega terve päev sellega ringi joosta, eriti kui veel mingeid sihikuid ja muud nodi külge laod, on korralik trenn kätele, seega noorematele ja väiksema kehaehitusega mängijatele ei soovita (eks igaüks peab ise oma tugevust ja vastupidavust hindama). Algses postituses toodud on veel täispika kabaga (mitte kokkuvolditavaga), seega meeter pikk ja ajutiselt lühendada ei saa (nt. majja sisenemisel). Kuid ehtsast puust kaba ja laesäärega, seega käes kindlasti mõnus.  AK banaanisalved on küllaltki pikad ja kohmakamad, seega pikali visates võivad veidi takistada (harjutamise/harjumise asi), tavalised kompaktsed m4 suuruses molle taskud jäävad ka veidi väikseks neile salvedele (korraga ühe mahutad sisse ja otsad on küllaltki pikalt väljas).
 
M4 hiilgab oma ergonoomikaga ja kaaluga (jah ka kõiksugu täispikad m16 jms. meetrised aerud on küllaltki samasse masti AK suurusega, kuid minule isiklikult tundub isegi m16 veidi mugavam, kui AK), mistõttu ka eelneva e&l aks-74 asemele Specna M4-b12 (kogupikkus ca 80 cm, kaal ca 2,3kg) valisin, lihtsalt on mugavam relvatüüp. M4 salved on ka väiksemad, sirgemad ja üleüldse mugavamad kasutada, lisaks erinevat reiliruumi on ka enamasti m4-l rohkem, kui AK-l (kuigi ka AK-saab vajadusel reilipindu täis toppida, kuid siis ei jää AK isiksusest enam midagi alles, seega "ne nada fedja"), seega saab kõiksugu ebaolulist kraami palju külge laduda. Samas kui m4 millalgi üle viskaks, või vahelduseks teist tüüpi relva otsiks, valiks kahtlemata mõne e&l AK variandi, ikka korralik kamakas sinetatud terast näeb väga hea välja.

Offline Glatidoz

 • Tavakasutaja
 • Posts: 185
 • Who dares Wins
  • View Profile
Re: Kumba relva osta?
« Reply #4 on: December 03, 2017, 23:11:51 »
Praegu seisuga on Lonexil tulnud sama relva uus mudel. Disain veidi teine ja "performance" ka jutude järgi langenud veidi. Endal oli see vanem mudel ja töötas hästi 3 aastat ( pidin sisu vahepeal parandama , aga mitte drastiliselt). Soovitan minna poodi ja küsida kohapealt. Saad relvi käes ka hoida, äkki hakkab üks või teine rohkem meeldima.