Author Topic: 2018-03-17 Narko sõjad I  (Read 27197 times)

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
2018-03-17 Narko sõjad I
« on: March 17, 2018, 22:53:44 »
Narko sõjad I 17.märts.2018 kokkuvõte siis. Et oleme nüüd kogemuse võrra taas rikkamad ning suuremate mängude organiseerimisel on meil veel väga palju õppida. Sain väga head kriitikat, et mida tegin organiseerimisel valesti ja tean nüüd mida parandada ja paremaks muuta. Mängust endast. Täiesti minu vea tõttu tekkis segadus ühe vahespawniga. Kogu mängu võitis armee pool kellel õnnestus mängu lõpuks koguda enda valdusesse kõik 6 narko pakki. Ise ma väga palju mängida täna küll ei saanud, kui lahinguväljalt kostusid vahepeal väga vihased tulekontaktid kui ei hoitud kokku ei kuulide ega granaatidega. Narko kängid tegid kohe alguses diili ja võitlesid korralikult armee vastu saades vahepeal isegi osa narko pakkidest enda valdusesse. Tänase ilmaga meil taas vedas, oli päikeseline ja mõnusalt soe lahinguväljal (kohati väga kuum). Kahjuks tekkis ka üks tõsisem konflikt, kuid sellest kirjutab täpsemalt Andy Beginsat. Kohale tuli meid kokku 69 mängijat. Loodan, et jäite päevaga rahule ning andestate meile meie korralduslikud vead, lubame vigadest õppida ja pakkuda edaspidi paremat mängu kogemust teile. Täname kõiki osalenuid ja loodame Teiega kohtuda juba 31.märts Põimal Domination alley mängul. Viiking grupp meeskond.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #1 on: March 17, 2018, 23:02:07 »
Veel mõned pildid.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #2 on: March 18, 2018, 20:52:16 »
PS, igasugune tagasiside oodatud, ka negatiivne, et teaksime millised olid meie korralduslikud vead ja mida edaspidi parandada ja vältida korraldamisel, sest ilma teie tagasisideta ei oska me ehk ise kõiki võimalikke vigu näha, seega julgelt lisage oma arvamused.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #3 on: March 18, 2018, 21:15:13 »
Kuna eile jäi lubatud kuulipakk välja loosimata, siis tegime selle nüüd ära, juhusliku numbri alusel sattus loosiõnn reganule numbri all 63 ja võitja nimi Ain Ojamaa. Palju õnne.

Lisaks Viiking gruppi välja loositud kuulipakile otsustas ka Airsoftpro24 omalt poolt panna välja paki kuule. Võitja number on 14 ja võitjaks on registreerunu nimega USMC. Võidu kättesaamiseks palun kirjuta https://www.facebook.com/airsoftpro24/
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #4 on: March 19, 2018, 20:41:58 »
Vaatan, et keegi ei taha pajatada. Ilm hea, rahvast palju ja ala oli huvitav, nii metsa, maju kui võsa.

Minu, kui mässulise mängu esimese osa kogemuse tõmbaski see spawni arusaamatus alla. Põhi lahing käis kämpingu pärast, mille kõrval oli armee spawn, ime et üldse kämpinguni jõudsime. Narkot mängu ajal ei saanudki:(
Olevat ka palju terminaatoreid olnud, oli ka minul mõnega kahtlusi aga ei saanud läbi võsa kindlalt öelda, et sai pihta.
Mängu teises osas kadus armee spawn ja mäng oli palju liikuvam.
Mida võiks enne mängu rääkida, eriti noortematele, et ei ole vaja kinnised uksi lammutada. Valgel majal tehti vist mängu ajal katusesse augud, et oleks hea teiselt korruselt lasta, on ikka taibud. Keelasin ka mängu ajal kaake aga elati vist liiga sisse. Mängu algus venis ka mingil arusaamatul põhjusel ligi 2 tundi?

Mulle hooaja esimene mäng, täristada sai kõvasti ja õhtuks olin täitsa läbi. Kui korraldaja veel seal teeb, küll siis tuleb parem mäng. Tänud Viikingitele.

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
aitäh Viikingule, kronomise ajastatus?
« Reply #5 on: March 20, 2018, 10:38:40 »
Palju tänu Viiking grupi tiimile!

Nad olid vaeva näinud, mängu elemendid („narkopakid“) tundusid päris ehtsad olema ja andsid originaalse efekti ja otsisin mängus neid päris pingsalt; ettevalmistusteks oli nende tiim läinud eelmisel õhtul juba alale ja ööbinud alal. Ruudustikuga skeem OK, mänguala mulle väga meeldis, seal võiks vast suvel ka kauem mängida. Alal oli varjumiseks ja luuramiseks piisavalt palju ehitisi (kõikidesse majadesse ei jõudnudki) ja eri tihedusega metsa. Lahe oli viimasel tunnil puhastada II-kordset korterelamut ja „narkot“ otsida.

Lõpuks sain end täiega välja elada, mäng ei lõppenud ei kell 14 ega 15 nagu tavaliselt talvemängudel kui enamus laiali jookseb vaid saime koguni kella 17-ni ägedaid lahinguid pidada.

Korraldajal läks peaaegu läbi see, et katsetati mängu katkestamata lõpuni mängida, et lõunapausil käib igaüks ise valitud ajal ja konflikti korral mäng jätkub, aga konflikti osapooled tulevad parklasse probleemi lahendama. Nii võikski edaspidi olla. Aga mängijad ise otsustasid konflikti järel parklasse koguneda. Siis oli suurem paus lõunaks.


Olime klubiga armee poolel ja kontakte sain küllaga ja vaatamata nõrgale asendusrelvale (minu G36 läheb vist pensionile) sain vastaseid üllatada kohe mõnuga.

Üks asi mis natuke häiris, oli see, et briifing algas päris hilja. Korralda ei rikkunud sellega midagi, neil oligi kirjas, et kogunemine kell 10, briifingu kellaaega polnud kirjas, seega nad ei hilinenud.
Mina kaugemalt tulijana tahtsin enda jaoks teada umbkaudset briifingu algusaega. Saades teada, et see on kell 10:30 teadsin piisavalt varakult kohal olla, et jõuaksin värskes õhus einestada ja kohvi nautida ning valmis seada. Oma 249 mängu jooksul ei mäleta kordagi, et oleksin hilinenud briifingule. Minu jaoks on briifingule õigeaegne jõudmine austus korraldaja ja kaasmängijate vastu.

Ma ei tea, kas briifing toimus nii palju (üle tunni) hiljem kronomise, mängijate hilinemise või kolmanda põhjuse pärast, aga tunda see ootamine andis.
Olin soojalt riides, õues soe, mul oli õnneks palju teed/kohvi/pirukaid ja see ooteaeg briifinguni läks lõbusalt klubikaaslastega heietades ja klubi Bossi uut lahingmasinat imetledes ning ei virise ootamise pärast.

Praktika näitab, et ooteaeg on siis pikk kui on suure seltskonna kronomine.   

Pilte jõudsin teha vaid mõned enne mängu.
https://onedrive.live.com/?id=A873BD12FD2ED25F%2111182&cid=A873BD12FD2ED25F

Aitäh ka sõbralikele mängijatele, ka vastastele, teiega oli lõbus!!!


Kronomine mängudel:

Mõtlen, et kas kuidagi ei saa seda kronomise aega lühendada? Kui on rohkem mängijaid nagu nüüd oli, siis venib see päris pikaks.

Aga miks peab kronoma enne briifingut? Kronomise tähtusest saan aru, aga see ajastus. See on pikk ja aeganõudev külmetamise aeg mänguaja arvelt. Saan aru, et kronomise eesmärk on liialt tugevatele relvadele panna külge punane teip.
Kas airsofti praktikast on tuua näiteid, et see briifingu eelne kronomine välistas konflikti või aitas konflikti lahendada?

Miks ei võiks nii olla, et iga mängija kohale tulek on tema kinnitus, et ta on ise kursis oma relva võimsusega ja sellega seotud piirangute ja ohtudega.   Praktika ju näitab, et liialt tugeva relvaga ei tule uus mängija, kes pole kursis piirangutega vaid tuleb enamasti kogemustega mängija, kellel peaksid piirangud peas olema.

Konflikti puhul, mida annab see punane teip relval? Nagunii püüavad konflikti osapooled lahendada olukorra, kas siis sammudega meetreid lugedes või koos kohtuniku/korraldajaga, vajadusel minnakse parklasse kronoma, eesmärgiga leida lahend. Aga kas selle lahendi tulemus sõltub sellest, et kronoti briifingu eel kõiki mängijaid või konflikti järgi ainult konflikti osapoolt?

Mõtlen, et kas on nii oluline oma relva võimsus teada saada briifingu eel järjekorras oodates või enne mängupäeva see ise selgeks teha ja punane teip ise külge panna näiteks päästiku juurde.
Kuna pole märganud, et mängudel oleks distantsi pärast palju konflikte, et kas see briifingu eelne kronomise ooteaeg on mõistlik tegevus, just külmal ajal?

Mäletan Humalas, kui oli vist see rekord arv osalejaid, siis oli osapooltel eri kohtades parkla ja kronomine oli mõlemal eraldi, siis varakult kohale tulles ei pidanud järjekorras ootama ja minumeelest algas briifing normaalsel ajal.

Samas eelmise aasta lõpetamisel oli päris pikk järjekord. Eks korraldaja saab ka seda kronomist õigesti planeerides ooteaega lühendada. Aga minu küsimus on jah selles, et kas see kronomine on vajalik enne briifingut või nii nagu siin eelnevalt kirjeldasin, et igaüks ise...

Nüüd kui sain oma mõtted kirja, guugeldasin ja leidsin, et seda teemat on ka varem arutatud ja arvamusi on erinevaid:
https://airsoftfoorum.ee/foorumest/index.php?topic=3079.0
Sealne Haraldi seisukoht on näide praktikast ja nii on.

Mõtlemisainet edaspidiseks...
« Last Edit: March 20, 2018, 11:08:32 by Margus »

Offline Pioneer1065

  • Tavakasutaja
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #6 on: March 20, 2018, 10:41:27 »
Paar sõnad minu poolt. Tulime Tallinast. Mäng  ja ala oli hea. Jah, ikka on mõned asjad mida vaja tööteldeda( ajutine  respawnid ja registreerimine mängu alguses) aga ikkagi mäng teevad mängijad.
Ja veel, poisid hoidke ennast käes, ärge kaklega see on vale koht.

Tänan korraldajad ja mänjijad mängu eest.
Mäng hindan kõva 4.
Nr 413.

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #7 on: March 20, 2018, 19:01:26 »
Alustuseks, mind antud mängul EI olnud, aga olen suhelnud "ära bännitud" mehega ja ka meestega, kes olid seal vahetus läheduses ja nägid kõike pealt.
Olgu öeldud, et nende meeste sõnades ei ole alust kahelda ja ka minu trüikutd "eepos" on lihtsalt peegeldamaks kogu olukorda, et kõik saaksid sellest ikka õigesti aru või vähemalt oleks millega võrrelda.

Olen nõus, et "süüdlane" on terava kõnepruugi ja käitumisega, aga see ei anna alust eeldada. Eriti veel niivõrd tundliku olukorra puhul kui keegi mängudest pikemaks ajaks kõrvaldatakse, olukorda süvenemata.

Selleks, et siin liiga pikalt ei läheks, keskendun kohe tuumikule.
Olgu öeldud, et kõik toimub lagunenud majas.
Tekkis arusaamatus tabamuste märkimise/üles tunnistamisega (väga triviaalses olukorras lisaks), mille järgi justkui "süüdlane" oma tabamusi ei tunnistanud. Märkuse teinud mängija ei hoidnud end tagasi ei roppuste ega ka kõnetooni arvelt, mille peale "süüdlane" reageeris täpselt samamoodi, mäng läheb edasi.
Järgmisel hetkel ronib "kannatanu" maja seinale ja hakkab üle selle, toas olijaid automaat-tulega valama (toas 4 meest + seina najal 1).
Selle peale aktiveerub "süüdlane" ja laseb teda vastu, peale mida ta kallatakse jälle roojaga üle teemal "sa oled ammu surnud", tekkib sõnelus (kõigil relvad maas ja arutavad juhtunut).
Samal ajal tuleb meeste selja taga olevast aknast veel üks "kannatanu" ja hakkab rahulikult kõigile toas olijatele selga täristama.

"Süüdlane" ägestub ja laseb vastu, mille peale "kannatanu 2" lubab talle koheselt kere peale anda.
"Süüdlane" laseb ta kenasti aknast sisse, arvates, et tegemist bluffiga, järgmisel hetkel saab litaka vastu nägu, tekib rüselus.
Rüseluse käigus üritab üks meestest lahutada "süüdlast" ja "kannatanu 2te", mis tal õnnestub, samal ajal imbub veel sisse "kanntanu 3" ja hakkab "süüdlast" samuti roojaga loopima.

Tuppa tuleb ka "kannatanu1" ja nad kõik neljakesi (3 "kannatanut" ja "süüdlane) vaidlevad omvahel.
Kuna ilmselgelt antud vaidlus tulemust ei toonud, siis "süüdlane" pakkus välja minna lahendama olukorda adminnidega, mindigi.

Edasine on juba kõigile teada ja tulemus samuti.

Kindlasti sooviks lisada, et kõik kolm "kannatanut" ei võtnud korrakski oma peast maski ära, pigem just kohendasid, et nägu paremini katta.
Samuti lisaks, et korraldaja oli kogu konflikti lihtsalt "maha surunud", kuigi osapooled (vähemalt üks) soovis lahendada kogu jama kohapeal ning alles 3 päeva hiljem tuleb kuskilt selline teade ilma selgituste ja lisadeta, kusjuures "kannatanude" nimesid ja hüüdnimesid oleks ka suur huvi teada, kui te peaksite lugema, siis võite kirjutada Michael Vahnitski facebooki.

Sisuliselt tekkis kogu jama sellest, et 3 täiskasvanud meest olid äärmiselt üllatunud kui pealtnäha "noor naga" neile vastab täpselt samal toonil, mis nemad teda kõnetavad, simple as that.

Saan aru, et alles alustasite korraldamisega ja kõik ei saagi kohe hästi välja tulla, aga see on küll valus ämber kui Teie "meeskonnal" on eraldiseisev inimene konfliktide lahendamiseks ja ta ei saa kõige esimese ülesandega hakkama.

Siit ka üleskutse teistele korraldajatele, mõelge mitu korda järgi kuivõrd professionaalsed otsused siit tulevad ja kuivõrd tuleks oma tulevasi mänge ja otsuseid sellest mõjutada.

Samuti lisan, et antud jama prooviti lahendada ka otse korraldajaga virtuaalselt, ilma kogu selle jamata, aga härradel oli nina nii kõrgel, et jah.
Mina leian, et mängija mainet on rikutud ja sellel peaksid olema omad tagajärjed, kui keegi tahab minuga sel teemal vestelda või argumenteerida, siis olge lahked - andmed on üleval. :)

PS! Juhul kui ma siin midagi välja mõtlesin või "kohendasin" võite mulle ka kogu Eesti liikumisest keelu panna (see juba reaalsetele korraldajatele suunatud), sest tõesti piinlik on seda asja pealt vaadata...

*drops the mic*

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #8 on: March 20, 2018, 19:47:39 »
lõpuks tuli siis mingigi info selle konflikti kohta , aga tahaks ikkagi rohkem kuulda/näha kes need kõvad mehed olid ja millest asi ikkagi nii kaugele läx - teinekord teab siis kelle meeskonda boikoteerida - kui see peaks vajalik tunduma

samas "süüdlase" kohta - na**ui on vaja vastu lasta üldse kui selline surnud seis juba oli ? ikka õli tulle !

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #9 on: March 20, 2018, 20:00:10 »
Nimesi ei avalikustatud, aga tean juba konkreetselt kes kogu selle asja initsieeris, ütleme nii, et pole kaugeltki kõige puhtamad tüübid, aga teisi laimama ma siin ei hakka.

No, me oleme sama meelt, lihtsalt see "süüdlane" on selline vend, kes ei lase ülekohut teha endale, aga ta on õiglane.




Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #10 on: March 20, 2018, 20:24:38 »
Alustuseks, mind antud mängul EI olnud, aga olen suhelnud "ära bännitud" mehega ja ka meestega, kes olid seal vahetus läheduses ja nägid kõike pealt.
Olgu öeldud, et nende meeste sõnades ei ole alust kahelda ja ka minu trüikutd "eepos" on lihtsalt peegeldamaks kogu olukorda, et kõik saaksid sellest ikka õigesti aru või vähemalt oleks millega võrrelda.

Olen nõus, et "süüdlane" on terava kõnepruugi ja käitumisega, aga see ei anna alust eeldada. Eriti veel niivõrd tundliku olukorra puhul kui keegi mängudest pikemaks ajaks kõrvaldatakse, olukorda süvenemata.

Selleks, et siin liiga pikalt ei läheks, keskendun kohe tuumikule.
Olgu öeldud, et kõik toimub lagunenud majas.
Tekkis arusaamatus tabamuste märkimise/üles tunnistamisega (väga triviaalses olukorras lisaks), mille järgi justkui "süüdlane" oma tabamusi ei tunnistanud. Märkuse teinud mängija ei hoidnud end tagasi ei roppuste ega ka kõnetooni arvelt, mille peale "süüdlane" reageeris täpselt samamoodi, mäng läheb edasi.
Järgmisel hetkel ronib "kannatanu" maja seinale ja hakkab üle selle, toas olijaid automaat-tulega valama (toas 4 meest + seina najal 1).
Selle peale aktiveerub "süüdlane" ja laseb teda vastu, peale mida ta kallatakse jälle roojaga üle teemal "sa oled ammu surnud", tekkib sõnelus (kõigil relvad maas ja arutavad juhtunut).
Samal ajal tuleb meeste selja taga olevast aknast veel üks "kannatanu" ja hakkab rahulikult kõigile toas olijatele selga täristama.

"Süüdlane" ägestub ja laseb vastu, mille peale "kannatanu 2" lubab talle koheselt kere peale anda.
"Süüdlane" laseb ta kenasti aknast sisse, arvates, et tegemist bluffiga, järgmisel hetkel saab litaka vastu nägu, tekib rüselus.
Rüseluse käigus üritab üks meestest lahutada "süüdlast" ja "kannatanu 2te", mis tal õnnestub, samal ajal imbub veel sisse "kanntanu 3" ja hakkab "süüdlast" samuti roojaga loopima.

Tuppa tuleb ka "kannatanu1" ja nad kõik neljakesi (3 "kannatanut" ja "süüdlane) vaidlevad omvahel.
Kuna ilmselgelt antud vaidlus tulemust ei toonud, siis "süüdlane" pakkus välja minna lahendama olukorda adminnidega, mindigi.

Edasine on juba kõigile teada ja tulemus samuti.

Kindlasti sooviks lisada, et kõik kolm "kannatanut" ei võtnud korrakski oma peast maski ära, pigem just kohendasid, et nägu paremini katta.
Samuti lisaks, et korraldaja oli kogu konflikti lihtsalt "maha surunud", kuigi osapooled (vähemalt üks) soovis lahendada kogu jama kohapeal ning alles 3 päeva hiljem tuleb kuskilt selline teade ilma selgituste ja lisadeta, kusjuures "kannatanude" nimesid ja hüüdnimesid oleks ka suur huvi teada, kui te peaksite lugema, siis võite kirjutada Michael Vahnitski facebooki.

Sisuliselt tekkis kogu jama sellest, et 3 täiskasvanud meest olid äärmiselt üllatunud kui pealtnäha "noor naga" neile vastab täpselt samal toonil, mis nemad teda kõnetavad, simple as that.

Saan aru, et alles alustasite korraldamisega ja kõik ei saagi kohe hästi välja tulla, aga see on küll valus ämber kui Teie "meeskonnal" on eraldiseisev inimene konfliktide lahendamiseks ja ta ei saa kõige esimese ülesandega hakkama.

Siit ka üleskutse teistele korraldajatele, mõelge mitu korda järgi kuivõrd professionaalsed otsused siit tulevad ja kuivõrd tuleks oma tulevasi mänge ja otsuseid sellest mõjutada.

Samuti lisan, et antud jama prooviti lahendada ka otse korraldajaga virtuaalselt, ilma kogu selle jamata, aga härradel oli nina nii kõrgel, et jah.
Mina leian, et mängija mainet on rikutud ja sellel peaksid olema omad tagajärjed, kui keegi tahab minuga sel teemal vestelda või argumenteerida, siis olge lahked - andmed on üleval. :)

PS! Juhul kui ma siin midagi välja mõtlesin või "kohendasin" võite mulle ka kogu Eesti liikumisest keelu panna (see juba reaalsetele korraldajatele suunatud), sest tõesti piinlik on seda asja pealt vaadata...

*drops the mic*

Kuna Andy Beginsat´l kasutajat siin ei ole annan ise edasi miks ja mille alusel tegi ta oma otsuse ja miks alles eile õhtuks. Otsus tuli eile õhtu peale paljude mängijatega vestlust kes ka toimunut pealt nägid. Parklasse tõi tülitsevad osapooled Viiking gruppi meeskonnaliige kes jõudis kahjuks antud kohta natukene hiljem kui konflikti olukord juba täiega kees. Parklas oli meie kui korraldajate ainus viga, et me ei eraldanud konflikti osapooli erinevatesse nurkadesse, et tülilahendaja saaks mõlemad osapooled rahulikult ära kuulata nii, et keegi vahele ei segaks. Üks osapooltest tunnistas oma tehtud viga kohapeal ning pakkus, et surume kätt ja mängime edasi millega teine osapool mitte kuidagi nõus ei olnud ja leppimist pakkunud osapool lahkus mängult. Antud konflikt ei olnud ainsaks 4 kuu bänni põhjuseks, vaid oli ka vähemalt veel üks konflikt sellel mängijal mis jäi ka kaamerasse. Ka oli samal mängijal konflikt meie eelmisel mängul samas kohas teise mängijaga mille puhul me otsustasime teemat mitte üles võtta peale vestlust teise mängijaga, vaid anda süüdlasele ühe võimaluse veel. Me ei saa iga mängija sabasse kohtuniku sörkima panna kes jälgiks iga mängija ausust ja kas isegi siis tunnistataks oma süüd? Võimalus on, et ostame ise mitu kasti kaameraid ning kinnitame mängijate külge või kehtestame nõude, et mängida saavad ainult kaameratega mängijad, et siis videosalvestuste järgi tülisid lahendada, aga kui kalliks selline lahendus lõpuks läheb ja kas sellel on mõtet? Briifingul juhtisin ma valjuhääldist kõigi mängijate tähelepanu just sellele, et kui peaks tekkima vaidlus, siis otsitakse mänguväljalt üles meie meeskonna liige kes tülitsejad parklasse juhatab ning kutsub kohale tüli lahendamiste eest vastutava korraldaja, ka tutvustasin ma mängijatele meie tiimiliikmeid kelle poole vajadusel pöörduda, kuid pöördujaid oli 0. Vaata ka antud videot alates  9:35 teisest konfliktist.  https://www.youtube.com/watch?v=UJ2d8ie6_9Q&feature=share Videos on selgelt kuulda kus relv laseb normaalselt moonaga ja kus algavad tühilasud. Ka palume mängijatel tungivalt tutvuda meie grupi reeglitega mis olid ka siin foorumis eraldi postitusena välja toodud. Edaspidi kaalume ka mängu alguses mängijatelt allkirja võtmist paberkandjale, et mängija on enne mängu tutvunud meie reeglitega. Antud pikalt kirjeldatud konflikti nägid algusest peale pealt paljud mängijad, ka Rakverest tulnud kellega Andy sammuti vestles enne kui tegi otsuse karistuse määramise kohta. Seega karistus ei tulnud mitte ühe konkreetse intsidendi eest, vaid mitme intsidendi koosluse tõttu.

Lisan ka Andy postituse copy/paste meie facebooki grupist antud asja kohta:

Andy Beginsat
22 tundi · Garkalne, Latvia
Nii Kuna meil oli 17.03.2018 üritusel Narkosjad 1 konflikt ja esines vägaebasportlikku käitumist ühe mängija poolt. Kes on ka varasemalt sedasi käitunud ja saanud ka juba hoiatuse kuid hoolimata sellest jätkanud sama käitumist. Olen otsustanud et see isik on saanud meie poolt ajalise Bänni 4 kuud kui peale seda tulles meie mängule jätkub samasugune käitumine siis saab igavese mängu keelu meie mängudel.Tuletan kõigile meelde et airsoft on aumeeste mäng. ¤ 4 kuud mängu keeldu mängijale (Mängija täisnimi postitusest eemaldatud tema kirjalikul palvel)

Peale tüli rusikatega enam ei vehita. Ilmselgelt ei saanud tüli lahendaja emotsioonide põhjal teha otsust koheselt, vaid võttis piisavalt aega kõigi temani jõudnud tunnistuste ja tõendite analüüsimiseks enne otsuse tegemist ning teatas otsusest meie facebooki grupis.
Lisan siia ka copy/paste meie grupi kirjelduses sees olevast tülide lahendamise reeglist. Grupi kirjelduse mitte lugemine pole vabandus et ei teadnud sellisest reeglist mitte midagi, sest oleks elementaarne lihtsalt võtta aega ja lugeda läbi grupi kirjeldus isegi siis kui keegi teine sind lisas saamaks teada kuhu sind üldse lisati ja seda enam on normaalne grupi reegleid lugeda neil kes ise grupiga soovivad liituda. Ka valmib meil mingi aeg koduleht kus on veelgi mugavamalt kõik põhiline nagu ka reeglid välja toodud:

Igasugused tülid mis platsil tekivad viiakse platsilt eemale ja kutsutakse korraldaja kes siis tüli osapooled ära kuulab ja olukorra lahendab. Meie meeskonna tüli lahendaja on Andy Beginsat, seega edu neile kes mänguväljal tülli peaks pöörama ja Andy palge ette astuma. Korraldaja otsused on lõplikud ning ei kuulu kusagil edasikaebamisele.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #11 on: March 20, 2018, 20:40:04 »
et siis banni ei saanud mees kes valas aknast ruumis olevad surnud kuulidega üle tõenäoliselt teades mida ta teeb - sai vastu valangu ja läks kätega kallale (siinkohal ta ei käitunud üldse ebasportlikult- box on ikkagi spordiala ) vaid see- kes sai molli kuna lasi surnuna olles vastu ja ei tunnistanud tabamusi (kuna ta käitumine oli ebasportlik)  ?

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #12 on: March 20, 2018, 20:49:22 »
et siis banni ei saanud mees kes valas aknast ruumis olevad surnud kuulidega üle tõenäoliselt teades mida ta teeb - sai vastu valangu ja läks kätega kallale (siinkohal ta ei käitunud üldse ebasportlikult- box on ikkagi spordiala ) vaid see- kes sai molli kuna lasi surnuna olles vastu ja ei tunnistanud tabamusi (kuna ta käitumine oli ebasportlik)  ?

Väide oli, et mängija astus uksest sisse ja küsis kas siin elusaid on, mille peale vastati jah ning mängija väidetavalt tulistas igale elusale kuuli ning hakkas lahkuma kui süüdlane talle valangu selga tulistas. Selline olukorra kirjeldus jõudis tülilahendajani. Igasugune rüselemine oleks ära jäänud kui oleks järgitud korraldaja kehtestatud reegleid KOHESELT.
« Last Edit: March 20, 2018, 21:03:21 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #13 on: March 20, 2018, 20:54:55 »
Samuti lisan, et antud jama prooviti lahendada ka otse korraldajaga virtuaalselt, ilma kogu selle jamata, aga härradel oli nina nii kõrgel, et jah.
Mina leian, et mängija mainet on rikutud ja sellel peaksid olema omad tagajärjed, kui keegi tahab minuga sel teemal vestelda või argumenteerida, siis olge lahked - andmed on üleval. :)

2 päeva jooksul enne otsuse tegemist, EI ÜRITANUD MITTE KEEGI virtuaalselt võtta ühendust korraldajatega, et selgitada olukorda ning püüda leida lahendus privaatvestluses. Virtuaalselt võeti korraldajaga ühendust alles peale tülilahendaja otsuse teatavaks tegemist ning tülilahendaja vestles ka inimestega öösell antud teemal, hommikul olles autoroolis tööl ei saanud ta kuidagi jätta autot seisma, et koheselt vastata, seega kuidas olid meil "härradel" ninad püsti? Minu vastus süüdlasele hommikul oli kirjutada tüli lahendajale, sest meil on vastav kokkulepe, et mina tülilahendaja otsustesse ei sekku.
« Last Edit: March 20, 2018, 21:02:45 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #14 on: March 20, 2018, 21:09:18 »
Saan aru, et alles alustasite korraldamisega ja kõik ei saagi kohe hästi välja tulla, aga see on küll valus ämber kui Teie "meeskonnal" on eraldiseisev inimene konfliktide lahendamiseks ja ta ei saa kõige esimese ülesandega hakkama.

Kuidas sina siis oleks seal selle olukorra lahendanud kui oleksid olnud tülilahendajaks olukorras kus üks osapool ei lase teisel rääkida ja segab vahele kogu aeg, kas oleksid karjuma hakanud? Tülilahendaja jäi antud olukorras rahulikuks ning püüdis mõlemad osapooled ära kuulata, et saaks otsuse teha. Kas pole mitte elementaarne viisakus, et kui keegi teine räägib, siis ei segata vahele oma kommentaaridega või mis? Pakuti ju võimalust suruda kätt ja edasi mängida, kus on ämber? Me pole psühhiaatrid, et karjuvaid osapooli rahustada mängudel. Kui inimene on keevavereline ja e oska ennast talitseda, läheb kergesti närvi, siis pole tal ka vähemasti meie mängudele asja.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!