Author Topic: 2018-03-17 Narko sõjad I  (Read 27184 times)

Offline Metsavend

  • Tavakasutaja
  • Posts: 253
  • Krytac Trident SPR MK2
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #30 on: March 21, 2018, 00:24:11 »
Olen ka AndrusK´ga täiesti nõus, füüsiline rünnak on kõige tõsisem, sest airsoft seda ei eelda.

Tulevikus võiks tülid kohapeal ära lahendada, kui kokkuleppele ei jõua siis mõlemad mängult eemaldada, ehk rahustab osalised maha, kui ei siis on närvihaiged eemaldatud.
See aitaks vältida neid päevi hiljem kohtuotsuseid ja kirjandeid teemal "Kuulsin, et oli nii", mis toob asjatuid pingeid.



 

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #31 on: March 21, 2018, 07:46:55 »
Sisuliselt siis mees, kes selle rüselusepisoodi initseeris (lastes surnud, omavahel sõnelevaid inimesi) ja ühele neist lõuga sõitis (kuna surnu vastas talle samaga), pääses põhimõtteliselt puhta nahaga. Krt, peab vist hambakaitsmed standardvarustusse võtma-kui ei saa nõuga, saab lõuga.
« Last Edit: March 21, 2018, 07:55:44 by zaG »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #32 on: March 21, 2018, 09:25:24 »
Väga hea, et püüate asja lahti selgitada.
Loodetavasti on sellest tulevikuks kasu, et vältida füüsilist kaklust airsoftis.
Viimasel ajal on kahjuks kurjust päris palju näha ja kuulda meie lemmik hobis airsoftis. Kui me nii kurjad oleme teineteise vastu, siis kellega meil tulevikus nii mängida on.

Minu palve on, palun hakkame kaasmängijasse paremini suhtuma. Oli mis oli, aga järgnevatele mängudele tulemisega palun suhtu teise mängijasse kui partnerisse, kes seekord on kas Sinu või vastas osapoolel. Partnerile soovi kõige paremat, selleks hoiad teda ausa mänguga ja arusaamatused lahenda sõbralikult.
 
Eks meis kõigis on peidus pisike kurat, kes tahab vahest välja saada. Ma mõistan neid, kes on konfliktil käed/jalad käiku lasknud. Iga inimese närvisüsteem on erinev. Kui ülekohut ei saanud lahendada sõnadega, siis teatud närvisüsteemiga inimestel on end raske tagasi hoida. Mõni suudab kauem mõni vähem rahulikuna olla.
Viibisin ise alles hiljuti ülekuulamisel ja pääsesin napilt vastutusest liigse äkilisuse ja vägivalla pärast.

Et vältida edaspidi füüsilist tõuklemist airsoftis, on üks võimalus konflikti korral: osapooled kohtuvad ja esmalt suruvad rahustuseks teineteise kätt ja siis sõbralikult ühise eesmärgi nimel leitakse lahend.

Kui ikkagi osapool/osapooled tunnevad, et ei saa sõnadega hakkama ja tahaks ikka teisele pasunasse anda, siis võin korraldada neile teisel ajal vabavõitluse kinnaste ja kaitsmetega, mis mul olemas. Vajadusel saan kaitsmeid juurde laenata. Ja siis elage välja kohtuniku silme all. Sest omast kogemusest võin õelda, et kinnasteta võib olla tervisele väga ohtlik. Oma 31 a võitluskunstide kogemusest tean, et kinnasteta pole luid üldse raske lõhkuda, tean mida räägin.

Võitluskunsti turniiri korraldamisega on  mul ka kaks kogemust kui olin esimese karika võitnud kumites, siis treener hr Dmitri Petrjakoviga korraldasime ca 1991-1992a  Kalevi spordihallis ja Majanduskoolis suured turniirid eri stiili võitlejatele.
Nii, et mingi kogemus olemas ja võin soovijatele sparringu korraldada. Peaasi, et te ei kakleks airsofti mängul.

Seega, palun suhtu mängijasse sõbralikult olenemata vanusest ja rahvusest, oleme ju kõik üks pere ja me tahame ju, et mängijaid oleks palju.  Õpime andestama ja hoiame kokku.

Kohtumiseni  mängul...
« Last Edit: March 21, 2018, 10:02:10 by Margus »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #33 on: March 21, 2018, 09:34:57 »
Väga hea, et püüate asja lahti selgitada.
Loodetavasti on sellest tulevikuks kasu, et vältida füüsilist kaklust airsoftis.
Viimasel ajal on kahjuks kurjust päris palju näha ja kuulda meie lemmik hobis airsoftis. Kui me nii kurjad oleme teineteise vastu, siis kellega meil tulevikus nii mängida on.

Minu palve on, palun hakkame kaasmängijasse paremini suhtuma. Oli mis oli, aga järgnevatele mängudele tulemisega palun suhtu teise mängijase kui partnerisse, kes seekord on kas Sinu või vastas osapoolel. Partnerile soovi kõige paremat, selleks hoiad teda ausa mänguga ja arusaamatused lahenda sõbralikult.
 
Eks meis kõigis on peidus pisike kurat, kes tahab vahest välja saada. Ma mõistan neid, kes on konfliktil käed/jalad käiku lasknud. Iga inimese närvisüsteem on erinev. Kui ülekohut ei saanud lahendada sõnadega, siis teatud närvisüsteemiga inimestel on end raske tagasi hoida. Mõni suudab kauem mõni vähem rahulikuna olla.
Viibisin ise alles hiljuti ülekuulamisel ja pääsesin napilt vastutusest liigse äkilisuse ja vägivalla pärast.

Et vältida edaspidi füüsilist tõuklemist airsoftis, on üks võimalus konflikti korral osapooled kohtuvad ja esmalt suruvad rahustuseks teineteise kätt ja siis sõbralikult ühise eesmärgi nimel leitakse lahend.

Kui ikkagi osapool/osapooled tunnevad, et ei saa sõnadega hakkama ja tahaks ikka teisele pasunasse anda, siis võin korraldada neile teisel ajal vabavõitluse kinnaste ja kaitsmetega, mis mul olemas. Vajadusel saan kaitsmeid juurde laenata. Ja siis elage välja kohtuniku silme all. Sest omast kogemusest võin õelda, et kinnasteta võib olla tervisele väga ohtlik. Oma 31 a võitluskunstide kogemusest tean, et kinnasteta pole luid üldse raske lõhkuda, tean mida räägin.

Võitluskunsti turniiri korraldamisega on  mul ka kaks kogemust kui olin esimese karika võitnud kumites, siis treener hr Dmitri Petrjakoviga korraldasime ca 1991-1992a  Kalevi spordihallis ja Majanduskoolis suured turniirid eri stiili võitlejatele.
Nii, et mingi kogemus olemas ja võin soovijatele sparringu korraldada. Peaasi, et te ei kakleks airsofti mängul.

Seega, palun suhtu mängijasse sõbralikult olenemata vanusest ja rahvusest, oleme ju kõik üks pere ja me tahame ju, et mängijaid oleks palju.  Õpime andestama ja hoiame kokku.

Kohtumiseni  mängul...

Väga õieti öeldud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #34 on: March 21, 2018, 12:59:47 »
... Iga inimese närvisüsteem on erinev. Kui ülekohut ei saanud lahendada sõnadega, siis teatud närvisüsteemiga inimestel on end raske tagasi hoida...

ja teatud närvisüsteemiga inimesed peaks teatud asutuses viibima mitte rahva sekka tulema sellisele nii ehk naa provokatiivsele üritusele

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #35 on: March 21, 2018, 13:28:23 »
... Iga inimese närvisüsteem on erinev. Kui ülekohut ei saanud lahendada sõnadega, siis teatud närvisüsteemiga inimestel on end raske tagasi hoida...

ja teatud närvisüsteemiga inimesed peaks teatud asutuses viibima mitte rahva sekka tulema sellisele nii ehk naa provokatiivsele üritusele

Jah, kui inimene ei suuda jääda rahulikuks, vaid hetkega plahvatab ning hakkab ise asju klaarima mängul mitte ei käitu korraldaja poolsete reeglite järgi ning kui mängijaga on pidevalt probleeme erinevatel mängudel, siis on ilmselgelt sellisel mängijal mingi probleem ning nagu miinimum peaks selline inimene minema viharavile või enesekontrolli õppimise kursustele. Kui airsoft sinu jaoks provokatiivne on ASH, siis tegeled sa ehk vale alaga. Kui sa nimetad aga meie korraldatud üritust provokatiivseks, siis palun selgita, et milles seisneb airsofti ürituse provokatsioon või kuidas oli see üritus provokatiivne, milles seisnes ürituse provokatsioon, sest mina saan sinu tekstist praegu aru nii, et üritus oligi sinu arvates korraldatud eesmärgiga provotseerida antud konflikt millest siin jutt käib?
« Last Edit: March 21, 2018, 13:36:03 by Remius »
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #36 on: March 21, 2018, 14:15:05 »
Sisuliselt siis mees, kes selle rüselusepisoodi initseeris (lastes surnud, omavahel sõnelevaid inimesi) ja ühele neist lõuga sõitis (kuna surnu vastas talle samaga), pääses põhimõtteliselt puhta nahaga. Krt, peab vist hambakaitsmed standardvarustusse võtma-kui ei saa nõuga, saab lõuga.

Kes pääses puhta nahaga? Teine pool konfliktist pidi lahkuma poole mängu pealt erinevalt konflikti provotseerinud süüdlasest kes jäi mängima päeva lõpuni. Korraldaja pakkus konflikti osapooltele võimalust leppida ning suruda kätt ja sõbralikult edasi mängida kui konflikti provotseerinud peasüüdlane ei olnud sellega mitte kuidagi nõus ja tema ainus nõudmine oli, et konflikti teine pool mängult lahkuks mida nad ka tegid. Konflikti provotseerinud peasüüdlane ei tunnistanud kohapeal oma süüd absoluutselt ning korraldajal võttis 2 päeva aega et kuulata ära konflikti pealt näinud mängijate tunnistused ning teha otsus. Otsus ongi selline, et ühe osapoole karistuseks jäi lahkumine poole mängu pealt ja konflikti peasüüdlane kellel polnud see ainus konflikt kogu päeva jooksul sai mitme konflikti koosmõjul 4 kuud bänni meie mängudelt, seega ei pääsenud keegi puhta nahaga.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #37 on: March 21, 2018, 14:57:02 »
Mitte, et ma "peasüüdlase" tegu õigustaks vms aga tuimalt molli sõitmise eest mängult lahkumine ei ole nelja kuulise bänni (korduva sõnelemise ja pihtasaamise mittetunnistamise ) kõrval mitte mingisugune karistus. Minu meelest on kordades hullem kui mingi vend otsustab sõnade asemel käed käiku lasta. Nagu ma aru sain,oli praegu tegemist kahe täiskasvanu vahelise arveteklaarimisega aga mis siis saab kui see sama vend järgmine mäng ära flipib ja mingi alaka tuttu lööb, kuna ta lasi teda liiga palju surnuna "üle"?

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #38 on: March 21, 2018, 15:15:34 »
Back to basics - kas "surnutel" kes ei soovinud et neid üle lastakse punane rätt oli välja võetud ja märgistatud isikud? Kas punase räti kasutus on üldse vajalik Viikingi mängudel? See oleks ehk ära hoidnud surnute üle laskmise. Kui leiad, et ei osale mängus ükskõik mis põhjusel, siis rätt välja ja nähtavale kohale. Kui rätti pole, siis osaled mängus ja võid eeldada, et lastakse sind üle.

Üks positiivne asi ka kogu asja juures - kui Viiking Airsofti esimestes postitustes ei peetud reeglitele viitamist ja lahti kirjutamist tähtsaks, siis nüüd sisaldab pea iga postitus siin teemas viidet nende reeglitele ja reeglite järgimise ja kehtestamise vajadusele. Kiire areng, mis muud!


ASH

  • Guest
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #39 on: March 21, 2018, 15:31:31 »
provokatiivne- teiste inimeste laskmine on üpris provokatiivne - ehk siis kogu meie ala on seda . Miks mina peaksin mingi muu alaga tegelema , mina ei olnud see kes käed käiku lasi .
Sul Remius on natuke liiga kaitsev seisukoht hetkel - ole mees ja võta kogu see kriitika ikka vastu nüüd. Analüüsi pikalt ja rahulikult kogu seda sündmuste jada .
 Sa võiksid aru saada, et mina ei kaitse kumbagi osapoolt aga lihtne talupoja loogika ütleb ka mulle sama mis teistelegi , et määratud karistused hetkel ei ole proportsioonis .
Täpselt nagu öeldi - hambakaitsmed põhivarustusse teie mängudeks - mul on need õnneks koguaeg olnud aga veidi teistel põhjustel . Loodan, et ka nii jääb

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #40 on: March 21, 2018, 15:49:04 »
Mitte, et ma "peasüüdlase" tegu õigustaks vms aga tuimalt molli sõitmise eest mängult lahkumine ei ole nelja kuulise bänni (korduva sõnelemise ja pihtasaamise mittetunnistamise ) kõrval mitte mingisugune karistus. Minu meelest on kordades hullem kui mingi vend otsustab sõnade asemel käed käiku lasta. Nagu ma aru sain,oli praegu tegemist kahe täiskasvanu vahelise arveteklaarimisega aga mis siis saab kui see sama vend järgmine mäng ära flipib ja mingi alaka tuttu lööb, kuna ta lasi teda liiga palju surnuna "üle"?

Jätame välja selle "molli" teema, sest MITTE KEEGI tunnistajatest peale ühe osapoole ei räägi "molli" andmisest, vaid kergest tõuklemisest. Te räägite molli andmisest nii nagu oleksite ise kohal olnud ja pealt näinud, mingi löömine pole tõendamist leidnud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #41 on: March 21, 2018, 15:58:40 »
Molli või mitte, mõte jääb samaks..

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #42 on: March 21, 2018, 16:15:17 »
provokatiivne- teiste inimeste laskmine on üpris provokatiivne - ehk siis kogu meie ala on seda . Miks mina peaksin mingi muu alaga tegelema , mina ei olnud see kes käed käiku lasi .
Sul Remius on natuke liiga kaitsev seisukoht hetkel - ole mees ja võta kogu see kriitika ikka vastu nüüd. Analüüsi pikalt ja rahulikult kogu seda sündmuste jada .
 Sa võiksid aru saada, et mina ei kaitse kumbagi osapoolt aga lihtne talupoja loogika ütleb ka mulle sama mis teistelegi , et määratud karistused hetkel ei ole proportsioonis .
Täpselt nagu öeldi - hambakaitsmed põhivarustusse teie mängudeks - mul on need õnneks koguaeg olnud aga veidi teistel põhjustel . Loodan, et ka nii jääb

Vot siis nii kirjutagi, et kogu ala on provokatiivne. Siin pole midagi kaitsta. Sama mehega on pidevalt probleeme, Oli ka probleem sama mehega meie eelmisel mängul samas kohas. See et teie pole millegagi nõus, ok, korraldage mäng, määrake reeglid ja karistage vastavalt ooma reeglitele ja äranägemisele. Ma ei saa senini aru, kas te kõik keste te räägite mingist löömisest olite sündmuse juures ja nägite löömist pealt või, sest mängijad kes toimunut pealt nägid ütlebad, et mingit löömist ei olnud, oli ainult tõuklemine. Olgem ausad, kui väidetav lööja oleks löönud, siis teine mees poleks omal jalal parklasse jõudnud, sest väidetav lööja on füüsiliselt ikkagi vägagi suur mees. Teeme nii, et te jätate selle löömise jutu ära juba ainuüksi seetõttu, et seda pole mitte keegi tõendanud peale ühe konflikti osapoole. Kuidas on nii, et kõigil teistel meie mängudel mida pole just vähe pole olnud MITTE ÜHTEGI tõsisemat konflikti, vaid on ALATI asjad selgeks saadud hetkega ja ainult kahel mängul on läinud tõsisemaks sõneluseks ja just ühe ja sama isikuga erinevatel mängijatel? Ka just samal mängul ei olnud peasüüdlasel see ainus konflikt kogu päeva jooksul, aga seda ignoreerid sina kui ka peasüüdlase sõbrad, kordan veelkorra, peasüüdlase karistus on määratud erinevate konfliktide tekitamise koosluses, mitte ühe konkreetse konflikti eest. Ilmselgelt on peasüüdlane ka ise väga lühikese süütenööriga niiöelda ja seda enam ei taha ta mitte kuidagi tunnistada ei pihta saamist ega ka oma süüd millegis. Seega mis kriitikast sa siin räägid? Mängult lahkunud mängijad tunnistasid oma süüd koheselt ja ka vabandasid ning pakkusid lepitust millest peasüüdlane keeldus ilma oma süüd tunnistamata ja mängult lahkunutel oli see ainus konflikt meie mängul mitte aga korduv. Seega on karistused igati proportsioonis ja karistus jääb jõusse sellisena nagu see on, sest meie teistel mängudel selliseid probleeme pole teiste mängijatega olnud ja ma loodan, et ei tule ka. Airsoftis pole mitte midagi provokatiivset, vaid see on aumeeste mäng või tahad sa, et airsofti saavad mängida ainult need kellel on kaamerad, et saaks vaidlusalused olukorrad kohe kohapeal videos üle vaadata, kujutad sa ette kui tehniliseks ja kalliks ning vähestele kättesaadavaks see hobi siis muutub samas kui me soovime airsofti just nimelt uusi mängijaid juurde meelitada. Kui sa said pihta, ole aus, tõsta käsi ja astu minema, tõsta käsi ka juhul kui sa pole kindel vältimaks mõttetuid vaidlusi, käi surnualas ära ja mängi edasi, sest ega selle surnualas ära käimisega sinu mäng ei lõppe. Terminaatorlust tuleb kahjuks nii ehk naa mängudel ette ja sinna pole midagi parata, sest MITTE ÜKSKI korraldaja pole nii rikas, et osta sadu kaameraid mida siis mängijate külge kinnitada, et vajadusel videomaterjalide põhjal olukorda järelvaadata, ka ei ole võimalik panna kohtunikku iga mängija järgi luusima, et fikseerida igat tabamust ja isegi sellistel juhtudel pole kindel, et mängija ei hakka vaidlema. Seega ainus võimalus on mängijate enda ausus. Meie soov on teha sõbralikke konflikti vabu mänge ja see on meile ka õnnestunud peale 2 mängu ühes ja samas kohas kus on osalenud konflikti osapoolena üks ja sama isik, seega ainus kriitika saab olla see, et me konflikti peasüüdlast juba eelmine kord oma mängudelt ära ei bänninud vältimaks uusi konflikte sellel mängul.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

ASH

  • Guest
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #43 on: March 21, 2018, 16:21:26 »
selge , kui löömist pold siis kõik õige !
Aga kas on tõestatud, et löömist polnud ? Kas sina olid juures, et tead, et seda polnud ?
krdi demagoogiaks kisub . Tehke siis selgeks , oli või ei , ennist väideti et olid ikkagi seal ruumis ju teised mängijad ka , kes olla näinud pealt seda kõike !

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: 2018-03-17 Narko sõjad I
« Reply #44 on: March 21, 2018, 16:33:34 »
selge , kui löömist pold siis kõik õige !
Aga kas on tõestatud, et löömist polnud ? Kas sina olid juures, et tead, et seda polnud ?
krdi demagoogiaks kisub . Tehke siis selgeks , oli või ei , ennist väideti et olid ikkagi seal ruumis ju teised mängijad ka , kes olla näinud pealt seda kõike !

Löömist väidab ainult peasüüdlane ja mitte ükski toimunu pealtnägija. Kuna videomaterjali antud olukorrast pole, siis ei saa 100% kindlalt kumbagi väidet kinnitada, ei saa kinnitada ei löömist ega selle puudumist, kuid hinnates kahe tõugelnu füüsilisi näitajaid, siis löömise puhul oleks vaja olnud juba meediku abi väljakul.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!