Author Topic: 2018-06-16..17 Diversioon ja luure. (milsim) [V.A.L. Airsoft & Softair.ee]  (Read 20290 times)

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
zaG, Sul midagi asjalikku oli ka öelda või lihtsalt oli sitt tuju? :)

Kui seaduse alusel on lubatud riigimetsas käia, siis kõik oli seaduspärane. Thats it! Ei keskkonnakaitse ega Sina ole suutnud tuua välja seaduses punkti, mis konkreetset üritust piiraks. Tegemist ei ole ka eraomandiga, seega otseselt omanikult juba luba küsida ei saa. Olen 100% nõus, et eraomandil mängides tuleb omaniku luba küsida. Riigi omandi kasutamist reguleerivad seadused, mitte keegi omanik nimega Riik (kelleks tegelikult oleme meie kõik Eesti riigi kodanikud).

Jätkuvalt - tänud Remiusele mängu korraldamise eest! Kahjuks ei toimu meil Eestis üleliia kvaliteetseid mänge ning igasuguste niisama inisejate tõttu võib neid tulevikus veel vähem olla. Konsturktiivne kriitika on alati teretulnud, aga peale väidetava konide maha viskamise (mina maas ühtegi koni ei näinud) ei suutnud küll ühtegi konstruktiivset elementi Sinu kriitikas leida.

Küll aga, võiks mõelda tulevikus sellele, et ainult biolagunevate kuulidega metsas mängida (CQB alal vahet pole). Varem oli nende kvaliteet suht kesine võrreldes tavaliste kuulidega, kuid väidetavalt on kvaliteet olulsielt tõusnud.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
zaG, Sul midagi asjalikku oli ka öelda või lihtsalt oli sitt tuju? :)

Kui seaduse alusel on lubatud riigimetsas käia, siis kõik oli seaduspärane. Thats it! Ei keskkonnakaitse ega Sina ole suutnud tuua välja seaduses punkti, mis konkreetset üritust piiraks. Tegemist ei ole ka eraomandiga, seega otseselt omanikult juba luba küsida ei saa. Olen 100% nõus, et eraomandil mängides tuleb omaniku luba küsida. Riigi omandi kasutamist reguleerivad seadused, mitte keegi omanik nimega Riik (kelleks tegelikult oleme meie kõik Eesti riigi kodanikud).

Jätkuvalt - tänud Remiusele mängu korraldamise eest! Kahjuks ei toimu meil Eestis üleliia kvaliteetseid mänge ning igasuguste niisama inisejate tõttu võib neid tulevikus veel vähem olla. Konsturktiivne kriitika on alati teretulnud, aga peale väidetava konide maha viskamise (mina maas ühtegi koni ei näinud) ei suutnud küll ühtegi konstruktiivset elementi Sinu kriitikas leida.

Küll aga, võiks mõelda tulevikus sellele, et ainult biolagunevate kuulidega metsas mängida (CQB alal vahet pole). Varem oli nende kvaliteet suht kesine võrreldes tavaliste kuulidega, kuid väidetavalt on kvaliteet olulsielt tõusnud.

Juba järgmine mäng Rutu metsas on biolagunevate kuulide nõudega :) Ei maksa biolagunevad ka suurt palju rohkem kui tavalised kuulid ja ka kvaliteedi üle kurta ei saa, vähemasti nende üle mida mina testinud olen :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Proovi suuremat pilti näha ning esialgu vähemalt BIO kuulide nõue soovituslikuks teha, mitte kohustuslikuks.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Proovi suuremat pilti näha ning esialgu vähemalt BIO kuulide nõue soovituslikuks teha, mitte kohustuslikuks.

Antud ala järgmisel minu mängul on bio kuulide nõue paratamatult kohustuslik kuna tegu on metsaalaga ja maastikukaitsealaga kus pole airsofti mängitud ja plastikut külvatud, seega oleks igati viisakas see ala ka meie plastikust vabaks jätta, muul juhul jah on bio kuulid esialgu veel soovituslik, aga 10€ 4000 biokuuli eest ei ole ka teab mis kallis kui nii võtta, seda enam kui on võimalus need kuulid juba varem ette tellida :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Küsimus ei ole hinnas. Seal on palju teisi põhjuseid.

Näiteks:
1) Kõigis soovitud kaaludes ei ole BIO kuuli saada
2) Kõik BIO kuulid ei ole mõistliku kvaliteediga, ei sööda salvedes jne
3) Kõik millele märgitud peale "BIO" ei ole tegelikult biolagunev jne. Sisuliselt hiinast tuleb igasugu kraami millele kleebitakse peale mida iganes vaja.

Kokkuvõttes: kui tahad olla looduse sõber, siis esmalt tee põhjalik eeltöö millest koosneb biokuul, kaua see laguneb Eesti tingimustes looduses ning milliste tootjate omasid peaks kasutama. Siis tee selles viisakas ülevaade koos soovitustega mängijatele ning määra ära kas ja millised erandid on lubatud. Ja alles siis mõtle kas kohustuslikuks tasub muuta.

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
zaG, Sul midagi asjalikku oli ka öelda või lihtsalt oli sitt tuju? :)

Kui seaduse alusel on lubatud riigimetsas käia, siis kõik oli seaduspärane. Thats it! Ei keskkonnakaitse ega Sina ole suutnud tuua välja seaduses punkti, mis konkreetset üritust piiraks. Tegemist ei ole ka eraomandiga, seega otseselt omanikult juba luba küsida ei saa. Olen 100% nõus, et eraomandil mängides tuleb omaniku luba küsida. Riigi omandi kasutamist reguleerivad seadused, mitte keegi omanik nimega Riik (kelleks tegelikult oleme meie kõik Eesti riigi kodanikud).

Jätkuvalt - tänud Remiusele mängu korraldamise eest! Kahjuks ei toimu meil Eestis üleliia kvaliteetseid mänge ning igasuguste niisama inisejate tõttu võib neid tulevikus veel vähem olla. Konsturktiivne kriitika on alati teretulnud, aga peale väidetava konide maha viskamise (mina maas ühtegi koni ei näinud) ei suutnud küll ühtegi konstruktiivset elementi Sinu kriitikas leida.

Küll aga, võiks mõelda tulevikus sellele, et ainult biolagunevate kuulidega metsas mängida (CQB alal vahet pole). Varem oli nende kvaliteet suht kesine võrreldes tavaliste kuulidega, kuid väidetavalt on kvaliteet olulsielt tõusnud.

No kurat. Ma proovin siis kolmandat korda uuesti seletada.

Ma ei ole kordagi maininud, et mängu toimumine ei olnud kuidagi seadusega kooskõlas. Tõin lihtsalt välja selle, kui oluline on ala kooskõlastamine, et vältida/lihtsustada erinevaid situatsioone, mis võivad tekkida tsiviilisikute/ametiasutustega, eriti kui korraldatakse üritus alal, kus inimesed on harjunud rannas käima. Kogu see jant keskkonna ametiga oleks RMK kooskõlastamise puhul olemata olnud (kuigi nagu selgus siis ei olnud neil praegugi õigus midagi seletada seal). Samuti oleks see tuline konflikt närvilise tsiviiliga kooskõlastuse ettenäitamisega kiiremini/rahumeelsemalt lahenenud, kuna antud juhul küttis seadusest lähtumine, et mina olin enne ja sellest tulenevalt on mul õigus siin üritust korraldada, teda veel rohkem üles.
Jah, see tähendab korraldajale lisatööd aga samas tagab see kogu ürituse sujuvama läbiviimise.

Teiseks, tegu ei olnud ju 24h milsim tüüpi üritusega, mis jagunes kaheks osaks. Päevases osas ei olnud mitte ühtegi mängu elementi, mis oleks kuidagi viidanud sellele, et tegu on mil-sim laadse mänguga ja nagu Ants peale minu tagasisidet ütles siis esimene osa ei olnudki mõeldud sellisena, kuigi algsest kuulutusest seda otseselt välja lugeda ei saanud. Kuna ma tulin sinna eeldusega, et tegelikult ei ole tegu mil-sim üritusega siis ei pidanud ka pettuma ja enda meelest mainisin ka, et mäng ise toimis ilusti ja selle koha pealt ei ole midagi ette heita. Lihtsalt segaduse ja pettumuste vältimiseks tuleks selgeks teha, milliste ürituste käigus kasutada seda mõistet ja kus mitte.

Ehk siis kogu mu esimene tagasiside sama sisu aga rohkemate sõnadega. Kui see ei ole sinu jaoks piisavalt konstruktiivne vaid niisama inisemine siis probleem ei ole enam minus.

See kuradi pehmoühiskond. Kui smailisi ja ainult kiitust ei ole siis kõik võtavavad kriitikat südamesse ja isikliku rünnakuna.
« Last Edit: June 19, 2018, 10:06:58 by zaG »

Offline andres

  • Tavakasutaja
  • Posts: 273
    • View Profile
Nii see kipub olema,et kui tagasiside ei ole kiidusõnad siis oled viriseja jne.Aga samas oodatakse tagasisidet.Zag ju selgelt andis soovitusi mida teha,et neid probleeme saaks kiirelt lahendada.Lihtsalt näitad kooskõlastust ja pole kellegil midagi öelda.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Nii see kipub olema,et kui tagasiside ei ole kiidusõnad siis oled viriseja jne.Aga samas oodatakse tagasisidet.Zag ju selgelt andis soovitusi mida teha,et neid probleeme saaks kiirelt lahendada.Lihtsalt näitad kooskõlastust ja pole kellegil midagi öelda.

Keskonnainspektorid tegid kõne RMK selle metsatuka haldajale ning ütlesid, et metsahaldaja poleks nii ehk naa kooskõlastust andnud kui oleksin seda küsinud, seega oleks see olnud maha visatud aeg mida niigi just väga palju käes ei ole. Ma ei leia mingit mõtet raisata oma aega millelegi mida reaalselt vaja ei ole selleks, et esitada mingi paber vaid ühele närvilisele isikule kes on vihane kõige ja kõigi peale ning poleks teda ka see paber huvitanud, see oli ilmselge algusest peale. Selliseid olukordi tuleb ette, õnneks väga harva siiski ja enamus inimesi on meelestatud väga positiivselt ja on väga mõistvad ja sõbralikud. Edaspidiseks prindin ma välja ja kannan mängudel kaasas kõiki neid paragrahve ja määruseid milled olen internetist suutnud leida ja ei näe ka asjas probleemi seni kuni keegi suudab mulle leida selle seaduseparagrahvi must valgel kus on kirjas, et riigimetsas ürituse korraldamine ükskõik kui suure osalejate arvuga vajab lube ja kooskõlastusi, sest nagu näha ametnike tühja juttu kus nad lihtsalt ütlevad, et seda teist ja kolmandat ei tohi ei saa uskuda kui nad ei esita must valgel seda seadusepügalat mille alusel nad kõiki oma keelde esitavad. Meie lahkudes jäi metsaalune puhtamaks kui meie sinna saabudes, sest korjasime telkimiskoha ümbert ära ka võõra puude alla jäetud prügi. Mis puutub metsa alla parkimisest, siis ma küsiks inspektoritelt, kumb teeb metsale rohkem kahju, kas kümned 20 tonnised soomukid või mõned alla 2 tonnised autod? Kuid kokkuvõttes läks kõik hästi, sai tsiviil ujumas käidud, meie mängitud ja ka inspektorid oma tahtmise, et parkisime autod tee äärde ümber ja metsaalune natukene puhtamaks kui varem :) Seega happy end kõigi jaoks :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Pole veel sellist korraldajat näinud, kes nii põhjalikult vastab küsimustele. Selleks veel eelnevalt teeb põhjaliku eeltöö seaduste uurimisel. Kui Antsu vastused kokku korjata, saaks korraliku õpiku korraldajatele.
Ants, soovin Sulle rahulikku närvi, vastupidavust ja jaksu sellise põhjaliku töö tegemisel!!!!

Mõistan ka zaG´i seisukohta, muidugi on kindlam mängule minna kui on ala omanikuga kooskõlastatud, kindlam nii korraldajale kui ka mängijatele. Olen oma mängude kuulutuste alguses hakanud teavitama kui on ala omanikuga kooskõlastatud, kui seda lauset pole, siis ei ole kooskõlastanud. Siis saab igaüks ise valida, kas riskib tulla.

Teine teema on see, et kui kooskõlastad, siis maksad. Siis kas tasub korraldus ära väiksele seltskonnale...
 Eks siit tekibki korraldajal küsimus, kas kooskõlastada ja maksta või riskida ja mitte maksta...

Näiteks riigi maadel kui olen kooskõlastanud RMK-ga, siis olenemata mängijate arvust kuni 50 või rohkem, esitavad nad igaljuhul arve. Kui mäng on läbinud ainult väikse osa RMK alast, siis on nad küsinud 12 eur, aga tavatariif on ikka 36 eur KM-ga. Kui mängu alal läbib mitme omaniku valdusi, siis on juba küsitav, kas tasub korraldus ära.

 Õnneks on ka era omanikke, kes ei küsi kohe esimese mängu eest raha.
Mina olen tava tariifina pakkunud era omanikele 50 eur või näiteks üks omanik pakkus ise et raha ei taha, aga samas vääringus Hennessy. Ühele omanikule pakkusin 50 eur esimese mängu eest, kui soovisin järgmisel aastal kooskõlastada 30 euroga, siis polnud enam nõus (Paljassaares). On ka omanikke, kellele iga kopikas oluline.

Ja kolmandaks kas meil on enam selliseid rikkaid korraldajaid, kes korraldavad tasuta. Varem on nad sõna võtnud, aga paraku pole neilt enam mänge näha. Järgi on jäänud need korraldajad, kellele on mängumaks ikkagi oluline. Minusugusele vaesele korraldajale on iga kopikas oluline, nii ma näiteks Suurekivi mängumaksu ja kütuse kompensatsiooni ootasin 30 päeva vahepealsete meeldetuletustega, juuni alguse Klooga mängumaksu ootan senini kahelt mängijalt, selline on see vaese korraldaja eluke...

Aga õnneks on uusi korraldajaid juurde tulemas, palju jaksu neile!!!

Offline zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Keskonnainspektorid tegid kõne RMK selle metsatuka haldajale ning ütlesid, et metsahaldaja poleks nii ehk naa kooskõlastust andnud kui oleksin seda küsinud, seega oleks see olnud maha visatud aeg mida niigi just väga palju käes ei ole.
See tähendab ju sisuliselt seda, et mäng toimus vastu omaniku/haldaja tahtmist..

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Margusel on hea point - mängu kirjeldusse kirja panna kas ja millised kooskõlastused on olemas (ala kas haldajaga või seadusest tulenev õigus). Siis saab iga mängija ise otsustada kas soovib mängule tulla. Nagu Margus välja tõi, siis alati kas ei ole võimalik või otstarbekas luba küsida / saada. Samas olen ka nõus ZAGi mõttega, et osad isikud ei tahaks mängida kui luba ei ole (mis sest et seda seaduse järgi pole vaja).

Sellest MIL-SIMi jutust ei saanud täpselt aru. Äkki keegi täpsustaks millised mängu kirjelduses lubatud elemendid jäid täpselt tegemata? Õhtune osa oli täiega MIL-SIM. Palju luuramist ja diversioone ning harvad kuid kiired lahingud. Olid selgelt toimivad meeskonnad ning mõlemale poolele arusaadav ülesanne. See ei ole isegi võrreldav tavalise pühapäeva mänguga, kus jaotatakse poisid kaheks ja seejärel lastakse üksteist maha :)

ZAG, palun korralda üks korralik mäng. Tuleme hea meelega ja õpime kuidas neid mänge siis tegelikult korraldatakse. Mida rohkem erinevaid mänge Eestis korraldatakse, seda ägedam.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Keskonnainspektorid tegid kõne RMK selle metsatuka haldajale ning ütlesid, et metsahaldaja poleks nii ehk naa kooskõlastust andnud kui oleksin seda küsinud, seega oleks see olnud maha visatud aeg mida niigi just väga palju käes ei ole.
See tähendab ju sisuliselt seda, et mäng toimus vastu omaniku/haldaja tahtmist..

Ei tähenda see sisuliselt seda. Siit tulebki välja ametnike oma suva tõlgendada asju nagu nemad soovivad ja sinu usk ametniku aususesse ilma, et ametnik sulle must valgel ka tõendaks, et miskit vastu tahtmist toimus. RMK oma koduleht ütleb, et üritustele alla 50 osalejaga pole neilt luba vaja küsida, telkida riigimetsas võib kuni 1 ööpäeva järjest, sellised on nende enda reeglid ja seadus. Tegu on riigimetsaga ning mitte ükski ametnik pole riigimetsa omanik, vaid ainult haldaja, selle metsa omanikud oleme meie sinuga ehk kõik Eesti Vabariigi kodanikud ja kui me kõik seda metsa viisakalt ja heatahtlikult kasutame, ei tassi prügi sinna nagu paljud seda teevad, ei lõhu ega laamenda seal, ei künna üles metsaalust mootortehnikaga ega millegi muuga, siis pole ka ametnikel kui selle metsa haldajatel mitte miskit öelda ega õigust keelata meil seal mängida.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Ma ei pea ennast kohe kindlasti mitte mingiks ingliks ja ideaalsest pühakust olen ma ikka kohe väga kaugel, kuid olen püüdnud ja püüan ka edaspidi teha head nii palju kui see minu moraalsest seisukohast vajalik ja võimalik on, kas siis korjata metsa alt kaasa võõras prügi, et see prügikasti visata, aidata rannas liiva kinni jäänud auto välja, organiseerida mänge ning promoda airsofti noortele, et nad arvuti tagant ja lolluste tegemisest eemale tõmmata värske õhu kätte või tegelen võimalusel heategevusega. Ideaalseid inimesi pole olemas ja mina olen ideaalist ka siiski väga kaugel nagu juba mainisin.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!