Author Topic: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis  (Read 16408 times)

Offline Raiko

  • Tavakasutaja
  • Posts: 181
    • View Profile
    • Instagram
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #15 on: June 01, 2018, 21:50:59 »
+1 ja Tallinnast 3 kohta

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #16 on: June 01, 2018, 23:18:20 »
Tekkis selline küsimus:
Kas granaate, mis gaasi jõul kuule välja viskavad on lubatud?

Seekord pole lubatud granaadid.
Minu jaoks on see liiga uus teema, see gaasi jõul kuule välja viskav granaat. Pole ka aega enne mängu, et kontrollida selle ohutust. Ja nagu uudistest kuulsite on igasugune tule tegemine, isegi suitsetamine kuivas looduses väga ohtlik.
Liiga vähe aega, et ka teistele pakkuda võrdseid võimalusi sellise granaadi soetamiseks.
Vältimaks üleliigseid vaidlusi ja ebavõrdsust - seekord ei kasuta mitte mingeid granaate.

Järgnevate mängude eel võib sellel teemal arutada, et kui keegi teab veel nende ohutusest, siis on mõeldav kasutamine.

Offline noFridge

  • Tavakasutaja
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #17 on: June 01, 2018, 23:24:58 »
Promo video v2hemalt yhtedest taolistest granaatidest
https://www.youtube.com/watch?v=_EZaTRKz5Rs

Granaadi kere ise on plastikust, sisse l2heb greengas ja kuulid. Gaas ise on muidugi tuleohtlik, aga ma ei kujuta ette, kust see tuli tulema peaks mis seda sytitaks.
Kui keegi teab miks nad ohtlikud olla v6iksid, v6iks siia kirjutada.
Iseasi kuidas taolistega liiva/mulla peal m2ngida on ...

Tekkis selline küsimus:
Kas granaate, mis gaasi jõul kuule välja viskavad on lubatud?

Seekord pole lubatud granaadid.
Minu jaoks on see liiga uus teema, see gaasi jõul kuule välja viskav granaat. Pole ka aega enne mängu, et kontrollida selle ohutust. Ja nagu uudistest kuulsite on igasugune tule tegemine, isegi suitsetamine kuivas looduses väga ohtlik.
Liiga vähe aega, et ka teistele pakkuda võrdseid võimalusi sellise granaadi soetamiseks.
Vältimaks üleliigseid vaidlusi ja ebavõrdsust - seekord ei kasuta mitte mingeid granaate.

Järgnevate mängude eel võib sellel teemal arutada, et kui keegi teab veel nende ohutusest, siis on mõeldav kasutamine.
TM VSR-10 "Fu*kMyLife edition"
SSG24 Nov

Offline kristjan marvin

  • Tavakasutaja
  • Posts: 103
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #18 on: June 03, 2018, 01:42:56 »
Koha peal ainult kuule müüakse? Ning paljuga

Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #19 on: June 03, 2018, 02:03:23 »
+2
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #20 on: June 03, 2018, 19:07:36 »
Koha peal ainult kuule müüakse? Ning paljuga

Vabandan, olin vara magama läinud ja hommikul kella 05:30-st liikvel, et ei jõudnud enam siia vaadata. Soovitan edaspidi hilsed küsimused otse telefonile teha. Muidu kuule müüsin mina ja ka X-Force. Minul olid 2000 kuuli hinnaga 7 eur – see info oli siin ka esipostituses olemas. Kaliiber.ee oli ka kohal.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Palju palju tänu kõikidele osalejatele ja SEGA´le koostöö eest!!!

Tore oli näha mängijaid, keda pole juba ammu näinud.

Hea oli näha ka hollandlast ja mängijat, kes MESS I seal mõisas end vigastas, ei hirmutanud teda tookord mängult lahkumine kanderaamil kiirabisse, tuli julgelt uuesti – airsoft on ikka tõsine haigus.

Kõik ei viitsinud tulla grupipildile:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111334&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp

Leitud umbes 1000 kuuli (mõisast) ja nuga:
https://onedrive.live.com/?cid=A873BD12FD2ED25F&id=A873BD12FD2ED25F%2111333&parId=A873BD12FD2ED25F%213726&o=OneUp
Ülejäänud kaotatud asjad leidsid omaniku.

232 fotot panin alakorruse albumite rubriiki...

Kokkuvõte hiljem.



Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Klooga lahingpäeva kokkuvõte
« Reply #22 on: June 04, 2018, 00:11:42 »
LAHINGPÄEVA KOKKUVÕTE!!!

Eks igaühel oma maitse, aga mulle pealtvaatajana tundus et midagi oli puudu.
Midagi oleks pidanud stsenaariumis teisiti olema, et kogu tegevus ei oleks ainult mõisas.
Nii palju kui angaarides ja viilhallides käisin, oli seal vaikus. Üksikuid kontakte oli kuulda metsas/võsas. Eks järgnevates mängudes püüame teisiti planeerida.
Muidugi oli mul põnev pealt vaadata ägedaid lahinguid mõisas, kus umbes 30 kaitses ja sama palju ründas. Eriti põnev oli kui USMC sisse ründas kahel korral, põnevam kui filmis.
Talvisel ajal meeldis see ala mulle rohkem, aga eks igaühel oma arvamus.


118 mängijat jagunes:
63 Alliance
55 Middle


SISU:

Mängu start kell 11:25;
Esimesed Alliance surnud tulid 10 minutit hiljem, seega kontaktini jõuti kiirelt.
Enne mängu arutasin Sega´ga ja arvasin et äkki lõppeb mäng liiga vara kui 5 lippu kiirelt ära tuuakse, Sega arvas nii nagu tegelikult läks:
Alles kell 13:30 (2 tundi peale starti) jõudis Alliance mõisa (Embassy) esimesse ruumi, aga mitte kaugemale. Lipp asus kaks ruumi kaugemal.
Võibolla jõudis mõni Alliance mängija varem ka majja, aga siis mind seal polnud.

1. lipp jõudis Alliance baasi alles kell 14:28. Sõna „alles“ on vaid minu jaoks, kuna eeldasin, et kõik läheb kiiremini.
Tegelikult oli tõesti raske mõisa vallutada, nähti tõsist vaeva, kuigi seekord (erinevalt talvel) oli võsa palju lähemal mõisa ümber kui talve lahingutes.

2. lipp lahkus mõisast kell 14:42 ja jõudis Alliance baasi umbes kell 14:50.

Seega viiest lipust kaks jõuti ära viia. Järelikult oli mõis (Embassy) mõlema osapoole valduses olnud, rohkem siiski Middle käes.
Linnas (City´s) erilisi võimu võitlusi polnud, nägin seal mõlema osapoole võitlejaid võrdlemisi vähe kui sealt mõned korrad läbi läksin.

Middle surnuala - algselt planeeritud metsast tõime ära, kuna sääski oli seal liiga palju ja siis jäi see mõisale lähemale lagendikule, mis oli poole lähemal mõisale kui oli Alliance surnuala. Eks siit ka eelis mõisa hoidmisel.

Kelle võit?
Seda ma ei oska õelda, vaatan, mida SEGA´ga arvab.
Kui üks osapool arvab, et ta oli parem ja mis põhjusel, siis võite julgelt teada anda. Ma ise ei jõudnud kõikidesse kohtadesse ja ei oma kõige täpsemat infot.

___________________________________________________________________________


Üks Alliance ründaja küsis, et kas mõisa II-korruselt sai vastane lasta?, arvasin, et sinna pole võimalik saada. Siiski üks Middle osav ronija ronis väga kitsalt seinalt sinna üles. Ja albumis fotol nr 200 ja 218 on ka näha, et sinna sai. Sinna üles saamine ja alla ronimine oli päris ekstreemne.
Pildid 198 ja 199 on üks omapärasemiad laske poose, mida olen näinud ainult filmis.
Pildil 214 on näha kuidas esimene lipp staapi jõuab.

Üks näiteks arvas vene foorumis, et see ala on liiga suur sajale mängijale...
Jah, sinna mahub palju rohkem, aga oleme saanud edukalt mängida ka palju vähemaga.

Seni oli meil SEGA´ga koostöös kõige rohkem osalejaid MESS 2-l Türisalus, kus osales 112, nüüd siis mõni mängija rohkem. Kloogal MESS I´l oli 87.
  Mind tegelikult ei kõida korraldada suurele (alates 50 mängijat) arvule, kuna siis ei saa ise mängida, egoist selline, onju. Õnneks sain end reedel tühjaks mängida, siis on lihtsam vahelduseks  ka teistele korraldada.
__________________________________________________________________________

VABANDAN:
1) Olen korraldanud 79 mängu ja ikka veel ei tea reegleid. Nimelt sain täna teada, et vene ja eesti foorumites on erinevad reeglid majas laskmise osas. Kui eesti reeglid lubavad majas lasta üksiklaske, siis vene reeglid lubavad valanguid. Olen venelastega koos majades mänginud ja ikka on kehtinud üksiklasu reegel. Täna selgus, et ikkagi erinev. Kui mina patrullisin mõisas, siis vene mängijad lasid üksiklaskudega, aga pärast kuulsin, et kui SEGA patrullis majas, siis olid valangud lubatud. Minu viga, vabandan, polnud teadlik!!!

Eks korraldajal tuleb edaspidi kompromiss leida kui on majades mängimine, et ei oleks erinevad reeglid.
Mul pole vahet, kumb kehtib, peaasi et oleks ühene reegel kõigile...

2) Olen unustanud uutele rääkida, et surnud ei räägi. Edaspidi selgitan uutele ka seda.
Seekord üks kogemustega mängija kurtis, et üks uus selgitas surnuna infot edasi.

___________________________________________________________________________

................., palun austa ausat mängu!!! Arvasin, et levivad lihtsalt tühjad jutud ja ei uskunud, aga kui nägin ise Männiku mängul ja nüüd hilisõhtul kuulsin ka tänase  Klooga mängu kohta, siis juba kokku kolm pretentsiooni. Ja need olid nähtud päris ligidalt. See pole edasiminek, kui kuulen teistelt mängijatelt, ah ta ongi selline.
 Palun tee õiged järeldused kui soovid minu mängudel käia!!! Oled tore inimene ja loodan, et õpid ka ausalt mängima.

Ma ise pole viitsinud viriseda ebaausatega, pigem teen omale põnevamaks, hiilin lähemale ja lasen üle hellematesse kohtadesse...

___________________________________________________________________________

Info neile kes plaanivad korraldada sarnast mängu:
Kulutused asjadele 100 eurot (omanikule, koopiad –värvilised kallimad, joogid, kommid, topsid).
Lisaks mida ei viitsi arvutada: stendid, teibid, ohutuslindid, kilekaaned, bensiin, eelnevad kohtumised ja ala ülevaatamised, eeltöö tundides.
Kohapeal läks asjade laiali veoks/tassimiseks, lippude, stendide, viitade, ohutuslintide, ohutussiltide panekuks meil kahekesi umbes 2 tundi, kuna igale poole ei saa autoga ligi.

Palavaga läks jooki palju, järgi jäi 30 liitrist veest vaid mõni liiter, 12 l mahl läks kõik, 2 kilo mesikäpa mitme eri sordist kommidest läksid peaaegu kõik, Middle surnualas jäi 4 kommi järgi.
___________________________________________________________________________

Aitäh kõigile!!!

Sain uue kogemuse korraldusega ja loodan, et mõni ikka sai positiivsed elamused.
Õppida ja harjutada on veel palju palju,
kohtumiseni...
« Last Edit: June 06, 2018, 08:29:58 by Margus »

Offline GraboN

  • Tavakasutaja
  • Posts: 602
  • Andres
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #23 on: June 04, 2018, 09:25:27 »
Mäng oli igati tore ja äge:) ala on tugev 5.

Probleem: Kogu mäng käis lõpuks Embassy ümber .. mida oli väga raske rünnata ja vastaste spawn oli 4x lähemal. Kuna maastik oli suht N*ss siis lõpuks väsitas korralikult see kõmpimine ära ja viskas üle ( koju ära ).

Citys alguses oli mingi möll ja lõpuks oli täiesti tühi. Vastastel polnud mingit asja sinna .. kõik see mant istus Embassys .. mõned üksikud uitasid metsas ringi. Pmts ala ja kõik oli kift aga stsenaarium oli mööda.

NB! Võiks Ürituste Tagasiside teema uuesti tekitada :P koguaeg otsi siin neid teemasi ja lappa lehti, et tagasisidet lugeda/kirjutada.


Offline AIFO

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 206
  • #551|GHK M4 CO₂ + 1911 HiCapa 5.3 CO₂
    • View Profile
    • AIFO
Re: Klooga lahingpäeva kokkuvõte
« Reply #24 on: June 04, 2018, 11:03:31 »
1. lipp jõudis Alliance baasi alles kell 14:28. Sõna „alles“ on vaid minu jaoks, kuna eeldasin, et kõik läheb kiiremini.
Tegelikult oli tõesti raske mõisa vallutada, nähti tõsist vaeva, kuigi seekord (erinevalt talvel) oli võsa palju lähemal mõisa ümber kui talve lahingutes.

2. lipp lahkus mõisast kell 14:42 ja jõudis Alliance baasi umbes kell 14:50.

ma tundsin ka, et 14:xx hakkas mäng voolama - soojendus sai läbi :)

ise pooldan küll pikemaid mänge. pole mõtet muidu 3..4h sõita, et 3..4h mängida.
Kui CQB oleks, siis ma võiks isegi 8h sõita, et 1h mängida vahest :D


Hollandlane, palun austa ausat mängu!!! Arvasin, et levivad lihtsalt tühjad jutud ja ei uskunud, aga kui nägin ise Männiku mängul ja nüüd hilisõhtul kuulsin ka tänase  Klooga mängu kohta, siis juba kokku kolm pretentsiooni. Ja need olid nähtud päris ligidalt. See pole edasiminek, kui kuulen teistelt mängijatelt, ah ta ongi selline.
 Palun tee õiged järeldused kui soovid minu mängudel käia!!! Oled tore inimene ja loodan, et õpid ka ausalt mängima.

Ma ise pole viitsinud viriseda ebaausatega, pigem teen omale põnevamaks, hiilin lähemale ja lasen üle hellematesse kohtadesse...

kui keegi ei saa misiganes põhjusel aru, et ta pihta ei saanud, siis tuleks seda kohe öelda (või vähemalt peale kontakti lõppu).
mitu päeva naised saunas mind taga rääkisid talvel, enne kui keegi mulle viimaks ütles, et ma ei tunnista kõhtu pihta saamist  (kuna mu aretatud kõhukaitse oli liiga hea)? :|
rääkisin temaga ja palun ka teistel kohe öelda, kui näha on. vaatame ta varustuse ka üle koos igaksjuhuks. Tegu siiski just alustanud airsoftlasega

muidu see baas oli väga huvitav, ehkki tehniline maastik, ja järv on mu uus lemmik!
väga hästi korraldatud mäng oli, tänud :)
❰tel: ⑤⑥⑥0⑨⑦⑨⑤❱ ❰FB: AIFO❱ ❰yt: AIFO❱

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #25 on: June 04, 2018, 11:17:41 »
Tagasisides mainisin mängijat, kellega on olnud probleeme ausa mängu suhtes. Ta reageeris kiirelt mu kaebuse peale ja edastas sellist:
Mängus on hoog ja adre laes, et ta tõesti ei tunne pihta saamisi. Eks tal tugev nahk. Kui kellegil on probleeme siis palun tulge kohe ütlema, ta palub vabandust ja proovib edaspidi jätkata paremini.

Et vältida talle probleeme tööalaselt ja isiklikus elus võtsin ta nime foorumist maha. Soovin temale kõike paremat!!!

Eks meil kõigil omad vead ja head, aga rääkides saame kõigest üle. Ootan ikka teda oma mängudele ja kohanemist meie tingimustega, palju edu!!!
« Last Edit: June 04, 2018, 11:23:09 by Margus »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Klooga- kes võitis?
« Reply #26 on: June 06, 2018, 08:29:38 »
Kaaskorraldaja Sega ütles, et võitis Middle osapool, palju õnne!!! Ma ei vaidle vastu. Kas on kellgilt vastet?

Eesmärk oligi, et Middle osapoolel oligi lihtsam kaitsta oma linna ja saatkonda. Ja et mässulisel Alliancel oleks raskem mässata linnas ja saatkonnas.
Ma ei tea miks, aga kui läks osapoolte jagamiseks, siis siit foorumist ligi 95% tahtsid kõik minna Alliance poolele ja ka mõned vene tiimid nõudsid sama...

Alliancel oli rohkem ründav roll, aga mõisas passivatele Middlele tuletasin meelde mitu korda, et nad ei pea seal igavlema vaid võivad minna Alliance alasid hõivama.

Peale analüüsi ja arvutusi saime osalenute arvuks kaks rohkem, ehk siis osales 118 mängijat. Tegin muudatuse ka tagasisides.


Tore oli ka näha soodushinna klassi kuuluvaid naisi, kaitseväelasi ja isegi üks noorkotkas.
Ei tea kas hinna soodustus meelitab, aga tore oli näha päris palju nais mängijaid.

Rohkem negatiivset ja positiivset tagasisidet on lugeda avatumate hingedega vene foorumist...

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #27 on: June 08, 2018, 09:38:34 »
Analüüsides tagasisidet ja mängijate vastupidavust mängudel on selgelt näha, et mängijad kes osalevad vaid üksikutel mängudel aasta jooksul, siis ega nad ei peagi lõpuni vastu.
Täiesti mõistetavalt ei pea organism pikemale koormusele vastu kui pole selleks treenitud.
Kindlasti oleneb ka lahingala maastiku raskus ja surnualade kaugus.
Need kes soovivad osaleda pikematel mängudel ja milsim´del, soovitan eelnevalt endaga vastupidavus tööd teha...

Ja pole ka kohustus lõpuni vastu pidada, lahkud millal soovid, airsoft on siiski vabatahtlik hobi. Eks mängijaid kindlasti kurvastab, kui lahkub korraga palju mängijaid. Seekord Kloogal pidasid õnneks peaaegu kõik selle lühikese lahingpäeva lõpuni vastu.

Ainult üks mängija, kes liitus mänguga hiljem, tuli peale mängu küsima, et kas rohkem midagi ei toimu. Jah, ma ise olen ka harjunud lahingpäevad pikemana tegema ja viimastega võtame maksimumi...

Mõtlen, et kui korraldaja soovib teha pikema (alates 4 tunnist) mängu, siis et mängijaid kauemaks jätkuks, tuleks teha vahepeal puhke/söögi pause, et ka nõrgemad jõuaksid taastuda ja jätkata.
Sügav kummardus Bjorni ees, et annab airsofteritele võimaluse end proovile panna pikema lahingpäevaga.

AUS MÄNG:
Olen ka korduvalt kuulnud seisukohta, et mida kaugemal on surnuala, seda rohkem on ebaausaid mängijaid. Et kuidas seda olukorda lahendada sellistel mängudel...
Mina olen seni läinud lihtsamat vastupanu teed ja olen korraldanud elluärkamise võimalikult lähedale ja lihtsaks. Täiesti mõistetavalt väldivad selliseid mänge milsim´i huvilised.

Aga kuidas oleks õige teha ebaausate mängijate vähendamist kaugete surnualadega mängudel, seda veel ei tea...

Online zaG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 287
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #28 on: June 08, 2018, 11:12:51 »
...Mõtlen, et kui korraldaja soovib teha pikema (alates 4 tunnist) mängu, siis et mängijaid kauemaks jätkuks, tuleks teha vahepeal puhke/söögi pause, et ka nõrgemad jõuaksid taastuda ja jätkata...

Minu kogemus on näidanud vastupidist, just pikemate pauside ajal kipub suur osa mängijaid lahkuma, sest siis tuleb väsimusest tekkinud laiskus sisse. Ja see läheb veel hullemaks kui kõht ääreni  täis mugitakse.
V-b on neid inimesi veel aga mind isiklikult häirib see, et  n-ö pühapäeva mängud on muutunud mingiks piknikuks ja mokalaadaks. Saan aru kui tehakse kiireid lühikesi pause, et moona ja varustust täiendada (nagu siiani sinu mängudel Margus olnud on) aga ilgelt tüütu on oodata, kuniks mõni oma kolme käigulist lõunat lõpetab, ning pool sellest ajast heietamisele kulutab..Mitte et muljetamine halb oleks aga seda on enne ja pärast mängu piisavalt aega teha..
Lühemate mängude puhul piisab täiesti paarist energiabatoonist, mida saab surnualasse minnes või seal olles ära süüa ning pikemate mängude puhul tekib nkn selliseid aeg maha momente, kus oma katel käima ajada ja toit sisse süüa.

AUS MÄNG:
Olen ka korduvalt kuulnud seisukohta, et mida kaugemal on surnuala, seda rohkem on ebaausaid mängijaid. Et kuidas seda olukorda lahendada sellistel mängudel...
Mina olen seni läinud lihtsamat vastupanu teed ja olen korraldanud elluärkamise võimalikult lähedale ja lihtsaks. Täiesti mõistetavalt väldivad selliseid mänge milsim´i huvilised.

Aga kuidas oleks õige teha ebaausate mängijate vähendamist kaugete surnualadega mängudel, seda veel ei tea...
Ebaausasse mängu tuleks suhtuda resoluutselt, kui tuleb ikka mitmelt mängijalt info ebaausa mängija kohta siis esimene kord hoiatus ja peale seda koju saatmine. Senikaua kuni mingeid tagajärgi ei ole, ei muutu ka suhtumine..

Offline speedy gonzales

  • Tavakasutaja
  • Posts: 208
  • 595
    • View Profile
Re: 2018-06-03 MESS 3 Klooga baasis
« Reply #29 on: June 08, 2018, 11:49:59 »
Palju te neid termikaid mängu jooksul kohtate? Ma nüüd relva üle lapanud paar korda, sest no lihtsalt ei lähe tüübid ära distantsilt, kust ise saan normilt tuld alla mingi cyma aksu käest.
Peale viimast Klooga mängu sain aru, et relvaga on kõik korras, lihtsalt üldse ei tahaks, et see näkku spraymine sisse kuluks ja harjumuseks muutuks, aga muud üle ei jäänud..

Samuti austage kaasmängijaid ja nende relvi/klasse, tean veel paari tüüpi, kes pidevalt relvi üle lappavad, sest märki lendab, aga mängul millegi pärast jälle "ei lenda".
Kui kuulen mingit kahtlast tabamust, aga ei saa aru, kas see oli oks, mis mingi pinge vabanemisel vastu varustust kolksas või kuul, jään ootama paar sekundit samas asendis, et vajadusel sniper saaks üle lasta(seda kaheldavas olukorras, kus nt. vastast/lasku kuulda pole). Samuti ärge kartke teammatedele ette heita neid tabamusi kui näete/kuulete, vb tõesti ei märgatud vms.

Mängu teevad mängijad ise ja suhtumisega "ah, ma ei ole korraldaja", aitate pm. sellele jamale ainult kaasa.