Author Topic: Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?  (Read 3766 times)

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?
« on: October 10, 2015, 18:41:23 »
Boafeng UV-5R, tehtud reset ja seadistatud paika tavalised kanalid 1-8.
Kui TDR (dual channel kuulamine) sisse lülitada ja panna kuulama näiteks kanalit 2 ja 6, siis ma kuulen ka kanaleid 1,3,5,7,8. Ehk siis võtab ka eelmise/järgmise kanali ka.

Kas on mingi setting, mis selle omapära välja lülitaks ja saaks kuulata neid kahte, mis display peal valinud olen?

Offline Valle

  • Tavakasutaja
  • Posts: 337
  • nucleo
    • View Profile
Re: Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?
« Reply #1 on: October 10, 2015, 20:17:45 »
Seadetes on võimalik valida narrow/wide vahel. Kui sul on wide sisse lülitatud, siis võib kuulda ka teisi kanaleid. Proovi narrow peale panna.

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Re: Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?
« Reply #2 on: October 10, 2015, 21:01:28 »
WN saab panna narrow peale, tekib ülesse N täht, aga kui menüüst välja minna siis see N täht kaob ära. Kui minna tagasi settingutesse, siis näitab jälle "wide". Kas peabki nii olema või on see pigem minu saatja viga?

Offline olavi

  • Tavakasutaja
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Airsoft relvad ja varustus
Re: Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?
« Reply #3 on: October 10, 2015, 21:32:40 »
Kui olen VFO rezhiimil, ehk siis sisestanud kanalid käsitsi, siis see narrow toimib, kui lülitada MR peale, siis see N kaob ära. Nüüd on küsimus, kuidas ma need salvestatud kanalid MR kasutusega narrow peale saaks salvestada..

Offline soorebane

  • Tavakasutaja
  • Posts: 283
  • Tõnu
    • View Profile
Re: Boafeng UV-5R kuuleb ka kõrval kanaleid. kuidas muuta?
« Reply #4 on: October 11, 2015, 11:58:58 »
Arvutiga sobrades saab ehk midagi mugavamalt sättida. Kaabli võid minu käest soovi korral laenuks saada.
Tarkvarana soovitatakse kasutada Chirp'i http://chirp.danplanet.com/projects/chirp/wiki/Home

Nende jaamade põhiprogramm on sisse "keevitatud", seda üle kirjutada ei saa. Muuta saab seadete osa. Valdav osa settingutest on vist jaama enda ekraani/menüü kaudu häälestatavad, arvutis on lihtsalt parem ülevaade asjadest.