Author Topic: Termo kaamerad  (Read 5255 times)

Offline vanakaru

  • Tavakasutaja
  • Posts: 357
    • View Profile
Termo kaamerad
« on: April 16, 2017, 18:15:45 »
Tere!
Kas kellegil on juba kogemusi nende kaameratega Reveal 9Hz või ...

https://www.airsoftzone.com/m/en/Seek-Thermal/

https://www.youtube.com/watch?v=-kUx8mxQf48
filmis on just kui kena
Väga kaugele ei võta aga kuulid ka ei lenda ju üle 50 m


Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Termo kaamerad
« Reply #1 on: April 17, 2017, 09:57:47 »
Ilmselt on odavate termokaameratega sihtimine üsna keerukas, eriti kui sensor ja pilt on 90kraadise nurga all. 9hz eriti ei mõjuta kaugemal olevat pilti, lähedal asuvaid asju kujutatakse tuntava viitega. Pigem vaata midagi, millel on sensor ja ekraan samal teljel, teeb sihtimise palju loomulikumaks. Flir-il tuli veidi aega tagasi välja odav termokaamera

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: Termo kaamerad
« Reply #2 on: April 17, 2017, 10:13:44 »
FLIR-i odavama otsa kaamera pilt. Igaks juhuks panen siia pildi, et kui kvaliteetseid pilte termokaamerast siiski reaalselt saab. Ja see on tehtud mul -20c väljas, nii et kontrast on väga suur. Aga jah, metsa all saab tõesti inimeste osas midagi sellega tuvastada, aga see on suht piinarikas siiski. Pisike ekraan ja madal reso. Suvel paistavad paistavad inimesed tumelilla laiguna maksimaalselt ekraanilt, kui kaugemalt vaadata. (ühes lastelaagris kasvatajad hoidsid lastel silma peal teistesse kämpadesse hiilijate osas). Öövaatlusseade on oluliselt mõnusam. Lisaks ei põle endale ekraan ka näkku.


Originaalresolutsioonis pilt.

« Last Edit: April 17, 2017, 10:18:48 by ranel »

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: Termo kaamerad
« Reply #3 on: April 17, 2017, 11:13:55 »
Kui kunagi Flir One ostsin, siis arvasin, et saan märkimisväärse edu teiste airsofterite ees ja suudan need metsas kaugelt tuvastada (kasvõi 30m). Reaalsus on see, et väljas päike soojendab erineva tumedusega pindu päris kõvasti (eriti suvel) ning valepositiivseid tuvastusi oli üksjagu. Seade töötab ideaalselt seal 15-25m vahel, kuid 50+m on kindlasti vaja mingit optikat.

Seega päeval ma selle seadmega erilist effekti ei saavutanud. Olen kasutanud ka väga korralikku Armasight Prometheust (http://www.armasight-international.com/thermal-imaging/thermal-imaging-monoculars/armasight-prometheus-c-336-2-8x25-60-hz) (maksab umbes 2,5k€) ning tänu 2x zoomile ja milspec optikale on vastased seal 100-150m pealt täitsa ok´lt näha. Ehk seda seadet kasutame spottimiseks, küll aga mitte reaalseks võitlemiseks. Sama võimekust ma kindlasti 500€ seadmelt ei ootaks.

Flir One andis päris olulise eelise öösel (kui meil veel öövaatlust ei olnud). Siis toimetasime 5-6 liikmelise pundiga ja ma spottisin vastast. Eks sai ise ka natukene lastud. Miinus on see, et sihikut Sa sinna keskele manada ei saa ning öösel kuule ka ei näe (ilma lambi või öövaatluseta). Öösel oli Flir One miinuseks ka see, et isegi kui heledus telefonis kõige madalama peale keerata, siis ikka kiirgas natukene valgust. Idee oli ju ikka selles, et liikuda ilma igasuguse valguseta. Prometheusiga probleeme ei olnud, sest vastu silma läheb seade.

Kokkuvõttes:
Päev - sedavõrd odavast seadmest päeval eriti kasu ei ole. Liiga palju erinevaid segavaid faktoreid. Silmaga spotib oluliselt kaugemalt ära kui selle seadmega. Üksnes 2,5€k seadmega oli ka päeval vastaseid kaugelt spottida OK ning korralda äkkrünnak (kus enam termot ei kasutanud).
Öö - Öösel oli spottimiseks kõvasti abi, kuid sihtida oli keerline + eritas valgust. Seega kui keegi oleks tähelepanelikult meie poole vaadanud, siis oleks meid näinud. Kui öömängud või pimedad ruumid on eesmärk, siis pigem osta sama raha eest gen1+ öövaatlus (~250-600€), IR lamp (~20€-100€) ja IR täpp (~70€-100€). IR lamp reedab Sind küll ära siis kui ka teistel on öövaatlusseade, aga mõistlikult kasutades ei ole Eestis airsofti mängides IR lamp probleem.

P.S Erinevalt öövaatlusest, ei saa termokaamerale lisada kaitsvat läätse, sest tavaline klaas ei lase soojust läbi. Lääts on nendel sigakallis (odavamad seadmed võib prügikasti visata kui lääts katki, kallimate puhul või vahetus olla kuni 50% seadme hinnast). Seega CQB airsofti lahingusse ma termoga kindlasti ei jookseks.

Offline aa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 162
    • View Profile
Re: Termo kaamerad
« Reply #4 on: April 17, 2017, 12:26:42 »
P.S Erinevalt öövaatlusest, ei saa termokaamerale lisada kaitsvat läätse, sest tavaline klaas ei lase soojust läbi. Lääts on nendel sigakallis (odavamad seadmed võib prügikasti visata kui lääts katki, kallimate puhul või vahetus olla kuni 50% seadme hinnast). Seega CQB airsofti lahingusse ma termoga kindlasti ei jookseks.
Olen kunagi katsetanud mingi killflash filtriga, millel oli võrk üsna suurte aukudega, termokaamera nägi sellest läbi ja ekraanil ei olnud näha seda filtrit. Põhimõtteliselt võib proovida ja katsetada, äkki toimib

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Re: Termo kaamerad
« Reply #5 on: April 17, 2017, 13:00:45 »
Hea mõte! Mul 3D printer olemas ning saaksin selle sinna ise välja lasta.

Proovime ära!