Author Topic: auhind 100 eur  (Read 7499 times)

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
auhind 100 eur
« on: September 01, 2014, 19:28:41 »
Tean, et paljudel sõdalastel on oma must nimekiri surematutest. Ilmselt minagi olen mõnel seal nimekirjas.

Näiteks laupäevases Männiku lahingus lisandusin kindlasti ühele sellisesse nimekirja. Kui tihedas kuulirahes ei kuulnud/tundnud selga tabamust. Vestist ka nagu loobuda ei taha.

Et igaüks ei hakkaks lahingutes laskmata, niisama hüüdma, et sai mulle selga pihta:

PANEN VÄLJA AUHINNA 100 EUR, kes loob vidina, mis registreerib pihta lennanud plastmasskuuli, inimese küljes oleva punase tule süttimisega ja mingi heliga, kasvõi ka põrke/rikoseti kuuli.  See vidin võiks kaaluda näiteks kuni 1 kg, sellel peaks olema elektroonika, mis võimaldab fikseerida tabamuste üldarvu etteantud ajavahemikul. Nagu näiteks ratta spidokas registreerib eri distantsi aegu ja vahemaid ja salvestab kogu arvu.

Maksan välja juhul kui see peab vastu vähemalt 100 tabamust.

Näiteks maskeerimisvärvi võrkriietus, mis reageerib võnkele alates ...m/s.

Tulevikus võiks selline olla kohustuslik lahing varustuses.
 
Või on see liiga utoopiline???

See pakkumine kehtib esialgu 1 aasta.
« Last Edit: September 01, 2014, 19:46:25 by Margus »

Offline volmer

  • Tavakasutaja
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #1 on: September 02, 2014, 14:38:19 »
Selline lahendus on täitsa olemas ning vahepeal keskine seda ka pakkus kuid huvi oli null, sellel lihtsal põhjusel et softijad tahavad kõik oma reaalsuslähedust tajuda varustuses ning igasugused vilkur-viled ei appelleeri. Kui huvi on suur, leiad ilmselt Mareku või Illimari abiga selle vestide hangeldaja üles.

Offline Jay

  • Tavakasutaja
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #2 on: September 05, 2014, 06:30:54 »
Tere Margus.
Kahjuks on su soov kuuli tabamusi lugevate pindade järgi utoopiline juba eosest enesest. Probleem on see, et kuulitabamused ei ole ammugi ainukesed löögid või impulsid mida sa lahinguajal ringirapsides koged. Selline vest peaks suutma eristada puu-oksatorkeid, seina riivakaid ja igasuguseid muid palju tugevamaid lööke, kasvõi su enda käte liigutisi ja kõhuli ja selili olemisi.
Need signaalid võival olla võrdsed või tugevamad ja on plastikkuulist pea eristamatud. Inimene ei lase neist end häirida kuna teab, et see on ju oks või seinanurk, või et ma rullin end maas ringi aga arvutil pole õrna aimugi.

Ma ei tea mis vestist Volmer räägib aga ma kardan, see ei sobi kõikidesse tingimustesse kui ta selline puutetundlike pindadega on.

Ise olen näinud Airsoftiks arendatud MILES süsteemi ehk kaitseväe lasermarkeerimisüsteemi stiilis lahendust, kus lastes aktiveerub ka relva küljes olev laia vihuga infrapuna laser, mis valgustab sihtmärgi seljas olevaid andureid ja siis arvuti arvutab tõenäosuse järgi, kas see sihtmärk võiks olla surnud või mitte.
Tulemus on kahjuks aga tavaliselt see, see et ühe pauguga võid maha võtta a'la 3 meest ilma, et neist keegi reaalselt plastikuga pihta saaks... Vähemalt nii oli meil Kaitseväes MILES'iga. Lisaks on laseri jaoks tihe võsa kuulikindel.
Plusspoole pealt... Vastase pihta saab avada tule ka juba 300m pealt.
« Last Edit: September 05, 2014, 06:35:13 by Jay »

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #3 on: September 08, 2014, 11:52:52 »
Tere Jay
Tänan kaasa mõtlemast ja selgituse eest!

Relvad.ee -l pole kahjuks nende vestide kontakti.

Eks vaatame, mida aeg teeb...



Offline Alfa

  • Tavakasutaja
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #4 on: October 05, 2014, 02:28:44 »
Mina arvan et 21 sajandil pole see asi midagi nii " Utoopilist ".

Minu variandid:
1. Kuuli sees võiks olla omakorda pisikene magnet, vest reageerib kui magnet puudutab vesti. ( samas oleks ka lihtne lahinguvälja kuulidest puhastada )
2. Püssitoruküljes on pisike laser, mis tulistab pärast mõnda sajandikku peale kuuli väljumist püssitorust lasernoole vastu vastase vesti.
3. Hästi programmeeritud vest. Vestile on programmeeritud kuuli tunnused, kuuli diameeter ja kui kiiresti see diameeter vestist tagasi põrkub.  Kui mõni
oks läheb vastu vesti või roomaksid maas siis need ei suudaks  jäljendada kuuli tabamust.

Vest võib olla näiteks selline pikkade varukkatega särkk / püksid kus on mingid pisikesed rauast kaablid sees mis ei lähe äkiliste liigutustega katki. Siis on see mälu , sim kaart ja nj....

Vähemalt minu arvamus.

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: auhind 100 eur
« Reply #5 on: October 05, 2014, 08:35:31 »
Mina arvan et 21 sajandil pole see asi midagi nii " Utoopilist ".

Minu variandid:
1. Kuuli sees võiks olla omakorda pisikene magnet, vest reageerib kui magnet puudutab vesti. ( samas oleks ka lihtne lahinguvälja kuulidest puhastada )
2. Püssitoruküljes on pisike laser, mis tulistab pärast mõnda sajandikku peale kuuli väljumist püssitorust lasernoole vastu vastase vesti.
3. Hästi programmeeritud vest. Vestile on programmeeritud kuuli tunnused, kuuli diameeter ja kui kiiresti see diameeter vestist tagasi põrkub.  Kui mõni
oks läheb vastu vesti või roomaksid maas siis need ei suudaks  jäljendada kuuli tabamust.

Vest võib olla näiteks selline pikkade varukkatega särkk / püksid kus on mingid pisikesed rauast kaablid sees mis ei lähe äkiliste liigutustega katki. Siis on see mälu , sim kaart ja nj....

Vähemalt minu arvamus.

1) Plastikust kuuli sisse raskest metallist magnet panna, sealjuures see perfektselt ära tsentraliseerida ning ühtalselt toota. Pakun, et hea tulemuse saavutamiseks kasvaks ühe lasu hind praeguselt sendilt (väga laias laastus) eurini.
2) Selline asi on juba olemas: MILES jms lasersüsteemid ja nendega kaasnevad vestid/andurid. Ei ole vaja jalgratast leiutada. Hind kah armeele sobilik. Tasub WIKI-st lugeda. Kokkuvõttes ei sobi softi: saab nurga taha lasta, sest anduri väli on veidi suurem kui keha. Sobib kompanii tasemel õppusega, et näha laias laastus palju põllul saavad pihta ja palju mitte. Statistika.
3) Kui sa vaatad  mis kiiruse jõu ja pindalaga tabab airsofti kuul tavaliselt mängijat. Siis võrdle point blank jõudu ja 50-60m pealt vaevu välja lendavat kuuli ning selle tabamise kineetilist energiat ning saad isegi aru, et võimatu ülesanne. Võrdluseks: point blank jõud on ca 1J+. 50m pealt 0.25g kuuliga võib see olla vaid 0.1J või vähemgi.

Offline AndrusK

  • Tavakasutaja
  • Posts: 314
    • View Profile
    • Team site
Re: auhind 100 eur
« Reply #6 on: October 05, 2014, 09:48:12 »
Keegi Hellfire paintball bb'sid on proovinud?

https://www.youtube.com/watch?v=ciOD5rV7pt8

Demonstratsioonist tundub, et relva sees nad katki ei lähe, tabamusest aga küll. Mulle tundub siiski, et märgile lennates peaks kuskil olema see kauguse piir, millest alates nad enam ei purune.
See ei adresseeri seda poolt, et kas ohver tunneb tabamust (selle vastu aitab kättesaadavatest vahenditest ainult raskete kuulide ja valangu kasutamine minu arvates), aga ehk aitaks hilisemaid diskussioone vältida.

« Last Edit: October 05, 2014, 10:12:35 by AndrusK »

Offline Bjorn

  • Administraator
  • Tavakasutaja
  • *****
  • Posts: 1467
    • View Profile
    • Airsoft foorum
Re: auhind 100 eur
« Reply #7 on: October 05, 2014, 10:51:57 »
Kunagi testitud. Väga piiratud kasutusega, siiski tavalise BB-ga võrreldes ülimadala kvaliteediga ning olematu lennuomadusega.

Offline Taavipoiss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #8 on: February 26, 2015, 22:45:10 »
Mikrofonid üle keha. BB kuuli langemine teeb igal juhul mingit heli (mis on ka eristatav).

Offline punk

  • Tavakasutaja
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #9 on: February 27, 2015, 22:40:18 »
Aga kui läbi võsa jooksed ?

Offline Taavipoiss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #10 on: February 28, 2015, 16:25:31 »
See vôib küll probleem olla, aga kui on korralikud mikrofonid mis on kuulile kalibreeritud, siis mina isiklikult probleemi ei näe.

Offline kotkas

  • Tavakasutaja
  • Posts: 47
  • Tartu Militaarseiklus Bloodbrothers
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #11 on: March 04, 2015, 15:50:42 »
Arendada võib ju ükskõik mida aga kes selle kõik kinni raatsib taguda.

Offline Taavipoiss

  • Tavakasutaja
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #12 on: March 04, 2015, 16:00:36 »
Ei vaidle vastu, aga ma räägin ainult sellest mida ma isiklikult vôimalikuks pean.

Offline Glatidoz

  • Tavakasutaja
  • Posts: 194
  • Who dares Wins
    • View Profile
Re: auhind 100 eur
« Reply #13 on: April 06, 2015, 21:20:41 »
Leidsin Youtubist sellise lahenduse:

https://www.youtube.com/watch?v=YQrYHzdpq0s
 
See aga tähendaks et kõik peaks selle summuti ja plaadid ostma.