Author Topic: 2018-07-14-15 Night ALERT: Infiltrate and Execute. [V.A.L. Airsoft]  (Read 16094 times)

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
ASH, nii AUTRIII kui Remius mängivad baasi kaitse poolel. Seega nende kommentaarid ei olnud eriüksuse huvidest lähtuvalt kirjutatud.

Remius on korraldaja ja paneb mängu reeglid paika. Kellele sobib, neeed tulevad. Kellele ei sobi, need ei tule.

Teeme selle mängu ära, kui näeme et balanss on kaldu ühele või teisele poole, siis juba järgmises mängus korrigeerime mingeid elemente. Arvestades seda, et eelmises mängus sai eriüksus ülesanded raskustega sooritatud ja seekord ülesanded keerulisemad (ja lihtsamalt tõrjutavad), siis võib juhtuda, et järgmisel korral peame reegleid hoopis eriüksuse poole natukene kruttima jälle. Kõikide osapoolte huvi on see, et mäng oleks balansis. Täna usuvad need kes osalised eelmisel mängul, et need reeglid on balansis.

Usutavasti järgmine mäng toimub juba augustis. Remius arvestab mängul osalejate tagasisidega ja teeb parandused/muudatused järgmiseks korraks.


ASH

  • Guest
ASH, nii AUTRIII kui Remius mängivad baasi kaitse poolel. Seega nende kommentaarid ei olnud eriüksuse huvidest lähtuvalt kirjutatud.
jah , olen sellest aru saanud . Minu lauses tegu umbisikulisusega , mitte neid isikuid silmas pidades . (mina üritan kõrvalt objektiivselt asja vaadata , olles ise osapooletu veel hetkel)

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
Mis siin ikka foorumi teksti põhjal üritada. Tule parem mängule :) Kui mäng läbi siis arutame tagasisides (mida võiks isegi kohepeal teha kui aega), mis läks hästi / halvasti ning mida võiks tulevikus paremini teha.

Tahad NVDga mänguda, tule eriüksuse poolele ja kui tahad eriüksust kottida ja segada, siis jäta seade koju ja tule meie vastu mängima.

Oled kahtlemata suurt väärtust loov mängija mõlemale poole. Seega nii eriüksus kui baasi kaitse meeskond oleks Sinu liitumise üle väga õnnelik!
« Last Edit: July 03, 2018, 19:16:06 by lukka »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
ASH, nii AUTRIII kui Remius mängivad baasi kaitse poolel. Seega nende kommentaarid ei olnud eriüksuse huvidest lähtuvalt kirjutatud.
jah , olen sellest aru saanud . Minu lauses tegu umbisikulisusega , mitte neid isikuid silmas pidades . (mina üritan kõrvalt objektiivselt asja vaadata , olles ise osapooletu veel hetkel)

Kui mitmel minu mängul oled sa käinud, kas oled osalenud mõnel mängul kus NVD´d kasutatakse? Ma nagu ei saa aru mis on sinu probleem, kas soovid provotseerida mingit tormilisemat vastureaktsiooni oma kommentaaridele või milles asi? Kui sulle ei meeldi minu korraladatav mäng, siis on asi lihtne, vali mõni muu mäng, 15.juuli päeval on mäng Murrus või püüad sa oma kommentaaridega mõjutada teisi mängijaid mitte osalema minu mängul, mingit kõrval vaataja objektiivsust ma sinu kommentaarides ei näe?

Asi on lihtne, tee oma mäng, sea seal oma reeglid ja ongi kõik, mis mure on sul teise korraldaja reeglitega üldse? Nagu Lukka ütles, tule kohale, mängi ja pärast muljeta tagasisides kuidas oli, mitte ära püüa trashida mängu ilma ise kohal käimata.

Nagu näha sinu kommentaaridest, siis puudub sul kogemus mängudelt kus NVD kasutusel, seega pole mingist kõrval vaataja objektiivsusest mingit juttugi sinu kommentaarides. Tule ja mängi, saa see kogemus ja siis hakka kommenteerima, mitte ära vaidle korraldaja seatud reeglite vastu, samas kui on ilmselge, et sa ei kavatse osaleda, vaid pigem püüad antud üritust mingil sinule teada oleval põhjusel maha teha.

Kui sul on mingi isiklik kana minu isikuga kitkuda, siis palun, saame kokku ja räägime asjad selgeks, muul juhul lõpeta see mängu reeglite vastu vaidlemine ära, sest sinu vaidlemine ei pane mind reegleid muutma, mine jonni kusagil mujal, aga mitte siin.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
ASHil on tegelikkuses korralik NVD kogemus olemas. Olen tema vastu isegi mänginud ja pean piinlikusega tunnistama, et surma saanud (tänu oma rumalusele). Korralik õppetund oli :)

Mängul näeme!
« Last Edit: July 03, 2018, 21:16:59 by lukka »

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
ASHil on tegelikkusest korralik NVD kogemus olemas. Olen tema vastu isegi mänginud ja pean piinlikusega tunnistama, et surma saanud (tänu oma rumalusele). Korralik õppetund oli :)

Mängul näeme!

Aga siis on ta ju igati oodatud mängule, tulgu proovigu järgi minu seatud stsenaarium ja peale mängu arutame asja nii nagu eelminegi kord :) Iga mängija on väärt mängija ja antud hetkel tundub, et eriüksus vajab kindlasti lisa meest juurde.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Rando1204

  • Tavakasutaja
  • Posts: 6
    • View Profile
Tere

Olen seekordses öises mängus baasikaitse ülem. Lugedes siin, et öövaatlusega võitlejatel oleks mingi eelis siis seis sedasi ei ole kuna kaitses on arvukuselt rohkem võitlejaid ja kerge tehnoloogiline ülekaal ajab kaalukausid rohkem võrdseks. Eelmine mäng, mis me alla jäime ja nagu ka Ants mainis, tehti ka mõned taktikalised vead. Need vead ei olnud mängijate tehtud vaid minu enda valearvestused vastase tegevuste kohta. Ka too moment meie kõige suuremaks eeliseks oli meie arv ja väga hea meeskonna töö, millega me suutsime vastast päris pikalt kinni hoida.

Seekordses mängus ma proovin olla parem ülem ja käia ka ala vaatamas, Antsuga räägitud, et saaksin juba teie jaoks suure eeltöö ära teha ja valmis mõelda oma kaitseplaani. Nagu vastane ka mainis siin siis seekord tuleb neil keerukam ülesanne ja meil ka rohkem inimesi. Mängureeglid, mis meil siin on lihtsalt tekitavad selle sobiva õhustiku, mis mängu stsenaariumiga läheb kokku ja kindlasti ei taha me rikkuda kalleid seadmeid kasutades vahendeid, mis neid rikuvad. Küll aga ärge laske ennast kergetest piirangutest heidutada, sest tuleb olla kavalam ja kiirem kui vastane. Mõelge pigem kuidas tehnoloogiliselt paremat vastast üle kavaldada, sest ma ise olen ideedele avatud ja proovin sama teha. Varustus ei tee võitlejast eriüksuslast vaid tema mõtteviis ja oskused lahinguväljal nii individuaalselt kui ka meeskonnas.

Lõpetuseks tahan öelda ühe parima lause, mida kuulnud olen ja see on: "Teamwork makes the dream work!" ehk lepime piirangutega aga tõhustame omavahelist koostööd ja teeme vastasel elu veel raskemaks.


Rando1204
Wortex Airsoft lahinguvälja juht
Rando1204
Wortex Airsoft lahinguvälja juht

Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Hea motivatsioonikiri osapoole juhilt sai otsustavaks osalemises.
Aitäh, et keegi oskab ilusti motiveerivalt kirjutada.
Ilmselt päris hommikuni ma ei mängi, et jõuaks Rummu mänguks välja puhata.
Edukat korraldust!!!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Hea motivatsioonikiri osapoole juhilt sai otsustavaks osalemises.
Aitäh, et keegi oskab ilusti motiveerivalt kirjutada.
Ilmselt päris hommikuni ma ei mängi, et jõuaks Rummu mänguks välja puhata.
Edukat korraldust!!!

Wortex´i team on noor, aga väga tubli ja nende teamleader nagu kogu meeskond täis positiivsust, rõõm mängida selliste mängijatega kes ka kõiki teisi positiivsusega nakatada suudavad :) Tuleb väga põnev lahing kui võtan arvesse baasi ülema tagasisidet peale ala ülevaatamist. Antud hetkel koostab baasi ülem oma plaane ja eriüksus jällegi enda plaane, et saab siis näha mida on vastaspooled mängu ajaks välja mõelnud, millise taktikaga tegutsetakse, et võit omale saada.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Hetkeseisuga registreerunuid 31, vabu kohti veel 19. Tulge mängu nautima, et ühe mängu lõpetate, põrrate järgmisele ja sealt edasi veel järgmisele, võimalik mängida 3 mängu järjest ühel nädalavahetusel nagu näha, tõsine mängumaratoni nädalavahetus tulemas :D
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Ja nagu ikka on ilm taas suviselt mõnus ja nauditav mängu ajaks :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Väike kokkuvõte siis ka öisest mängust 14-15.juuli achtung.ee väljakul.

Veel eile enne mängu tunnistan ausalt olin ma suht kahtleval seisukohal antud ala asjus, kuid minu meel muutus täielikult-tegu on super laheda alaga ning kindlasti korraldan sellel alal veel mänge.

Ala suurus umbes 300X360m on ideaalne isegi 50 mängija jaoks ja mahutab vabalt rohkemgi mängijaid.

Mängust endast. Kohale tuli meid siis kokku 18 mängijat 24´st registreerunust, 6 eriüksuse poolel ja 12 baasi kaitsjat. (Kahjuks ei mõju hästi mängijate arvule olukord kui samal nädalavahetusel on korraga 4 mängu, nii ei jagu mängijaid ühelegi mängule kunagi piisavalt ja mängijad peavad valima millisele mängule minna kuigi arvatavasti soovitaks proovida kõiki võimalikke mänge, aga see selleks.)

Vaatamata sellele, et planeeritust vähem mängijaid oli, ei olnud meil hetkegi igav, öösel oli ka ilm talutavam kui päeval kuigi vett kulus ka öösel mõnuga.

Eriüksuse ülesanneteks kujunes tappa baasi ülem ning varastada baasist pudel üliohtliku mürgiga.

Baasi ülema tapmisega sai eriüksus hakkama öösel umbes kella 2-3 vahel, kuid pudel mürgiga mis oli neil haarde ulatuses jäi neil leidmata.

Sealt edasi hakkas eriüksusel asi viltu vedama kui nende liikmed järjest vangi hakkasid langema varajase koiduga kuna nende öövaatlusseadmete eelis hakkas kaduma.

Lõpuks katsel vabastada oma mehi vangist kukkus lõksu kogu eriüksuse meeskond millega oli eriüksus seekordse mängu kaotanud.

Baasi kaitsjatel oli kasutada 2 autot baasi alal patrullimiseks, ka kasutas baasi ülem kavalust liikudes baasis pidevalt erinevate punktide vahel ringi ning korra organiseeriti isegi võlts baasiülema eskort mille õnge eriüksus isegi läks :D

Kontaktid olid pöörased ja tuld anti teineteise pihta mehiselt.

Lõpptulemuseks oli kõigil väga lõbu hoolimata isegi sellest, et paar baasi kaitsjat sattusid madinasse maamesilastega ning jäid selles madinas kaotajateks :D

Suured tänud kõigile kes osalesid, oli väga lõbus mäng väga heal alal.

Tänud ka Kevin´le selle ala idee ja teostuse eest, suured tänud ka achtung.ee omanikule kes on nii hea ala ehitanud, kindlasti naaseb V.A.L. Airsoft sellele alale korraldama oma mänge (y)

Mõned pildid jõudsin siis ka mina vahepeal enne ja peale mängu ning patrullides klõpsata.

Rohkem pilte meie facebooki grupis: https://www.facebook.com/groups/602769200100336/

Olete teretulnud liituma meie grupiga ning saama osa meie mängudest.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Ära jäi mainimata üks meie päris uus mängija, väga asjalik ja tubli Segaja1 :) Tänud osalemast, oli väga hea koostöö ja hea mäng :)
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline lukka

  • Tavakasutaja
  • Posts: 329
  • Bloodbrothers - Lukka
    • View Profile
TAGASISIDE:

Meile (nö eriüksuse poolele) mäng väga meeldis! Mängu lõpus kõikide näugusi nähes tundus, et kõiki tulijad jäid rahule.

Mäng oli hästi balansis. Võimalusi jagus mõlemale poolele. Lisaks tavapärasele airsoftile oli ka palju nuputamist, et kus täpselt otsitav ese asub. Kõik majad saime enda kambaga läbi kammitud, kuid seoses sellega, et otsitav ese oli koguaeg liikvel (liikust hoonest hoonesse), siis kahjuks jäi ese tabamata. Küll aga saime vastaste commanderi maha, mis oli ka üheks kahest ülesandest.

Baase kaitse töötas väga efektiiselt ning valgel ajal oli oma grupiga üpris keeruline kaitstavesse objektidesse sisse murda. Olukord muutus öö saabudes. Siis suutsime täna öövõimekusele läbi murda. Kahjuks eset ikka ei leidnud :) Kuulsin, et suutsime astastele vahepeal tekitada tunde, et meid on 6 asemel 12 ning võtame seda tõsise komplimendina.

Vastased tundus ka alati rohkem kui paberil kirjas. Nad olid hästi liikuvad ning seetõttu olid kõik meie rünnakud väga kiired ja agressiivsed.

Ootame järgmisi öö lahinguid :) Neljapäeval läheme soome ning seal saab 3 ööd madistada.




Offline Margus

  • Tavakasutaja
  • Posts: 2376
    • View Profile
Palavusega liigub mõte aeglasemalt ja mälestused ajust kirjapilti venisid...

Palju tänu korralduse eest!!!
Kui mängib kogu ala, siis palju põnevam. Seni olin seal mänginud vaid väikeste alade kaupa.
Loodetavasti tehakse seal veel mänge kus kogu ala mängib.

Ala omanik on ka päris aktiivne, jälle oli uusi masinaid juurde tekkinud. Lahedad olid swat´i kirjades kaks bussi, millel mõlemal katusel laskepesa. Külgedel laskeavad. Sain need pildile ka.
Nüüd on sinna ehitise hoovi raskem tungida teed mööda.

Nagu ette hoiatati, tuligi seekord valvata ja patrullida rohkem kui võis laskmist oodata.

Aga vältimaks tühja passimist harjutasin hiilimist omadele ligi. Seekord oli täiesti tuulevaikne – nagu toas, metsaalune ja isegi rohumaa oli nii kuiv, et iga kuivem kõrs praksus jala all.

Hiilimisel proovisin kahte viisi talla maha panekul, järjekorras:
1) kand külg varvas
2) varvas külg kand.
Esimese puhul sai pikema sammu teha, aga kui pikalt ette sirutatud jalg tundis ohtliku oksa, siis oli tasakaalu raskem hoida ja jalga tagasi tõmmata. Selle pärast kasutasin rohkem teist varianti (varvas külg kand), sellega oli samm lühem, aga jõudsin kergemini jala tagasi võtta kui midagi kahtlast talla all. Ma ei tea kas keegi mõistis mida nüüd kirjutasin, aga mina vähemalt kasutasin ooteaega enda treenimiseks.

Hämaras patrullis oli päris kõhe, tumedast võsast võis kõike oodata.

Parima adrelaksu sain ainukeses kontaktis oma osapoole mängijaga:
Kui kaasmängija asus kontakti, siis hiilisin vasakult kaarega, lootes eriüksust üllatada küljelt. Aga nad kadusid ja nii ma hämaras hiilisin üksi metsa all kuni teine meie osapoole mängija avas ootamatult tule. Peale hämaruses roomamist ja tulevahetust tegime suu lahti ja selgus, et oma mees.

Kui senised 4 aastat olen minu suunas varitsusest tule avamisel kahjuks tardunud ja oodanud pihta saamist, siis nüüd viiendal aastal tänu venelaste trennile (palju tänu vene grupile!!!) ja enda häälestamisele olen suutnud mõni kord õpitut praktikas realiseerima, hüpates koheselt pikali. Ja see teeb hingele suurt rõõmu, et lõpuks ometi saad oma vähemalt ühest veast üle. See alati veel ei õnnestu, aga iga mänguga püüan end eelnevalt häälestada ja siis see on ka vahest õnnestunud.
Proovige ja te püsite lahingus kauem elus ja teete sellega oma lahingud palju põnevamaks.

Praktika on näidanud, et varitsusest avatud tulel ei pruugi alati esimesed kuulid pihta tulla, kas vale sihiku või muude  takistuste (oksad, rohi) pärast. Ja kui suudad koheselt pikali viskuda, siis on päris suur lootus ellu jääda.
Järgmine etapp (mida alles vaja hakata harjutama) on tegutsemine pikali viskumise järel:
1) asukoha kiire muutmine: rullumine/roomamine;
2) vastutuli muudetud asukohast.
Seega saab iga mängija ise teha oma lahingud põnevamaks...

Peale minu eemaldumist paraleelkaeviku liinidesse pimedas võsas tehti meie osapoole missioon minu otsimiseks, raadiosaatja väsis mul ära-minu viga.
Kui väljusin kaevikust, siis nägin hämaruses liikumist ja sain varitsusest mõne meetri kauguselt omadele suusõnalise varitsuse teha, adre muidugi laes. Põnev oli...

Mängu juurde tagasi tulles, oli korraldus hea, mõlemal osapoolel head juhid, käsuliin korras, pidevad ülesanded, kõik OK!

 Et vangla mänguks välja puhata lahkusin kell 00:30.

Mõned üksikud pildi jõudsin ka teha:
https://1drv.ms/f/s!Au_wTv7WhKqSijJxXW6Jl4uxjteG

Oli hea hilisõhtu heas seltskonnas!!!
« Last Edit: July 18, 2018, 13:28:54 by Margus »