Author Topic: MTÜ Eesti Airsofti Liit  (Read 43961 times)

Offline Harald

  • Tavakasutaja
  • Posts: 816
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #90 on: October 30, 2020, 09:15:57 »
vabandan rumala küsimuse pärast aga kes ja kuidas kontrollib kas prillid peavad 4 jouli vastu? kui mul näiteks ei ole nii võimsat replicat ega raha mitme prillipaari jaoks? tulen esimest korda mängule, vastas seisab kuri onu kes oma "rambo"ga mu ainsad prillid juppideks laseb ja koju minek?

Varem oli see reegel, et kui keegi tuli kahtlaste prillidega, või soovis ise prille kontrollida, siis võeti mängu kõige kurjem vits ja testiti sellega ära. Lihtne reegel. Suurtel mängudel see reegel muidugi ei toimi.
TARTU MILITAARSEIKLUS... SINU ELU SEIKLUS!!!
Pikk 60, Tartu.

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #91 on: October 30, 2020, 12:00:18 »
Ei poolda granaadi reeglis 3-5m raadiust kuna tekitab platsil palju vaidlusi, et kas jäme puu varjab ära või kivimüür kui mängija jääb raadiusesse olles varjatud. Ka ehtsa granaadi puhul ei pruugi juhtuda enamat kui põrutus ja teatud pinnase puhul granaadi killud kõrgema kaarega laiali lendavad, seega killu tabamus. Airsoft ongi aususe mäng ja BB tabamus paksudes riietes ei pruugi tunda anda. Siseruumides väikeste ruumide puhul ruum tühjaks on mõistlik siiski. Lisaks kaob ka raadiuse rakendamise puhul ära mõte kasutada kalleid poe granaate mis ongi killutabamuse mõttega ja mängijad hea meelega võimaluse korral tavalist paugutit kasutavad mis peaks ohutuse tagamiseks avalikelt mängudelt kaduma.

Ehk seletad, mis vaidlusi tekitab 3-5 m raadiuse reegel rohkem, kui lendleva killu pihta saamine/mitte saamine. loomulik on see, et kui inimene on puu taga või kivimüüri taga, siis ei loe. See on ju alati olnud. Samuti tavaline pauguti EI ole olnud granaat kunagi, alati on nõutud lendleva elemendi olemasolu. Killuga pihtasaamise reegel tekkis mingi aeg ja toimis koos raadiuse reegliga, ei näe põhjust, miks peaks asja muutma. Granaaditeemal veel, asi lihtsalt selles, et kalleid granaate võid nõuda suurtel üritustel(hooaja avamine ja lõpetamine jne.) aga väiksemaltele mängudele ei jõua kõik inimesed kalleid granaate osta. Isiklikult ei näe vajadust oma tehtud "granaadi" kasutamise keelustamist, kui mängija näitab selle mängukorraldajale enne mängu algust ette.

Kild või muidu pauk oleneb korraldajast raadiusega granaadi mängude puhul. Endal on tulnud ette vaidlusi sellistel mängudel varem kus 5m raadiuse reegel kehtis ja ma selle raadiuse sees jämeda kuuse taga olin ja arvasin, et puu varjab isegi 5m raadiuse sees, kuid oh seda kisa kui granaadi viskaja puu tagant tuld saades leidis, et 5m on 5m ja mingi puu ei loe.

Teine asi on isetehtud granaatide puhul ohutus kus mõni kipub veel lõhkemata granaati tagasi viskama ja see granaat näeil käes plahvatada võib. Olen ka sellistest juhtudest kuulnud kus tagajärjed olid päris halvad mistõttu liidu koosolekul isetehtud granaadid välja hääletati.

Üks võimalus on muidugi süütenööri lühemaks kärpida, et pigem käigu pauk ära enne sihtmärgini jõudmist. Kuid ka siin jääb korraldajale võimalus teha kinnine mäng kus ta seab reeglid enda tahtmise järgi, kuid kui on tegu liidu liikmeks oleva korraldaja avaliku mänguga, siis peavad seal ka liidu seatud reeglid kehtima.

Samuti kes ütleb 3-5m raadiuse puhul, et kas oli tavaline pauk või kild mis laiali lendas, 3-5m raadiuses on nkn kõik kutud, seda enam kui väidetakse, et ei tundnud mingit killu tabamust või et killud üle pea lendasid jne... Ehk siis küsimus on nii ehk naa mängijate enda aususes ennekõike.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline ranel

  • Tavakasutaja
  • Posts: 479
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #92 on: October 30, 2020, 22:49:19 »


Teine asi on isetehtud granaatide puhul ohutus kus mõni kipub veel lõhkemata granaati tagasi viskama ja see granaat näeil käes plahvatada võib. Olen ka sellistest juhtudest kuulnud kus tagajärjed olid päris halvad mistõttu liidu koosolekul isetehtud granaadid välja hääletati.

Need isetehtud granaadid on ikka kohati päris kurjast. Ma ostsin ka alguses hangeldajate/soovitajate kaudu materjali. Kui ise ära proovisin, siis loobusin nende kasutamisest, sest lõhkeaine hulk 10g on liiast. Väljas veel, aga siseruumis on kindlasti liiga palju. Eriti kehv, kui pisike "granaat" kuhugi kellegi  krae/kapuutsi vahele veel lendab. See tundmise teema on nagunii selline, et adrekas möllab ja lihtsalt ei märgata. Ka siseruumide mängudel varemgi nähtud, kuidas läbi joostakse, aegist lastud plasti põrkab mängija kehalt ja ise polevatki aru saanud. Olen siin nii mõne teemas sõnavõtja näitel seda näinud kui ka endalgi juhtunud. Nii et jah meetrid mõistlikud+reaalselt pihta saamine "killuga".
« Last Edit: October 30, 2020, 22:54:30 by ranel »

Offline KAB

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #93 on: November 02, 2020, 00:36:26 »
Kuna enam mängude korraldamisega raha väga vist ei teenita siis loodi mingi kahtlane, täiesti mõtetu, mtü, et siis läbi selle proovida peedistada ja raha välja huijata mängijatelt. Sellised asjad/teod lõhestavad airsofti kogukonda veelgi rohkem.

Offline Helfury

  • Tavakasutaja
  • Posts: 31
  • Classic Asshole
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #94 on: November 02, 2020, 12:04:25 »
Kuna enam mängude korraldamisega raha väga vist ei teenita siis loodi mingi kahtlane, täiesti mõtetu, mtü, et siis läbi selle proovida peedistada ja raha välja huijata mängijatelt. Sellised asjad/teod lõhestavad airsofti kogukonda veelgi rohkem.

Kus kohas kirjas, et mängumaks läheb kallimaks tänu sellele ?
For the Emperor we march

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #95 on: November 02, 2020, 12:16:42 »
Kuna enam mängude korraldamisega raha väga vist ei teenita siis loodi mingi kahtlane, täiesti mõtetu, mtü, et siis läbi selle proovida peedistada ja raha välja huijata mängijatelt. Sellised asjad/teod lõhestavad airsofti kogukonda veelgi rohkem.

Kus kohas kirjas, et mängumaks läheb kallimaks tänu sellele ?

Inimene ajas miskit segamini vist, liit ei reguleeri ega hakkagi reguleerima mängumaksu, liit pole selleks loodud.
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline KalašIsMyReligion

  • Tavakasutaja
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #96 on: November 02, 2020, 12:42:45 »
Kuna enam mängude korraldamisega raha väga vist ei teenita siis loodi mingi kahtlane, täiesti mõtetu, mtü, et siis läbi selle proovida peedistada ja raha välja huijata mängijatelt. Sellised asjad/teod lõhestavad airsofti kogukonda veelgi rohkem.
Ka mina lugesin seda osa kus 50€ kohustatud mängumaks on millest 75% läheb liidule lmao

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #97 on: November 02, 2020, 13:24:04 »
Aja küsimus, millal kooskõlastatakse uued tasud partei poolt.

Offline KAB

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #98 on: November 02, 2020, 13:27:07 »

[/quote]

Kus kohas kirjas, et mängumaks läheb kallimaks tänu sellele ?
[/quote]

Kas sa esitasid selle küsimuse ise endale? 🙂🙂 ma ei näe et oleks kirjutanud midagi mängu maksust. Kui ikka eesti keelt ei valda siis tasub minna seda õppima.

Offline KAB

  • Tavakasutaja
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #99 on: November 02, 2020, 13:28:11 »
Ja see partei tundub olevat punane 😉

Offline SiMs

  • Alles registreerunud
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #100 on: November 02, 2020, 14:21:21 »
Emm....
 Härrad, ma ei saa aru mis on Teie mureks.

Grupp inimesi ühinesid, tegid oma liidu ning otsustasid omavahel millised on tingimused ja milliste reeglite järgi nad korraldavad OMA mänge.
Juhul kui Teie soovite organiseerida OMA mänge, saate ka otsustada millised reeglite järgi TEIE soovite mängida.

Offline Helfury

  • Tavakasutaja
  • Posts: 31
  • Classic Asshole
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #101 on: November 02, 2020, 14:35:13 »

Kas sa esitasid selle küsimuse ise endale? 🙂🙂 ma ei näe et oleks kirjutanud midagi mängu maksust. Kui ikka eesti keelt ei valda siis tasub minna seda õppima.

No kui sa mängumaksu peedistusest ei räägi siis millest? annetustest ? Kui oma mõtteid ei oska edastada, äkki ei peaks kirjutama ?
For the Emperor we march

Offline Remius

  • Tavakasutaja
  • Posts: 911
    • View Profile
    • https://www.facebook.com/groups/602769200100336/
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #102 on: November 02, 2020, 14:46:24 »
Emm....
 Härrad, ma ei saa aru mis on Teie mureks.

Grupp inimesi ühinesid, tegid oma liidu ning otsustasid omavahel millised on tingimused ja milliste reeglite järgi nad korraldavad OMA mänge.
Juhul kui Teie soovite organiseerida OMA mänge, saate ka otsustada millised reeglite järgi TEIE soovite mängida.

Väga hästi öeldud. +1
F... calm, die in battle and go to Valhalla!

Offline Scuall

  • Tavakasutaja
  • Posts: 1136
  • 471
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #103 on: November 02, 2020, 15:21:45 »
Liit, partei, üritab olla ametlik esindaja softi ja riigi vahel.
Seega arutelu aspekt on õigustatud*

Offline EHRG

  • Tavakasutaja
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: MTÜ Eesti Airsofti Liit
« Reply #104 on: November 02, 2020, 16:34:33 »
Liit, partei, üritab olla ametlik esindaja softi ja riigi vahel.
Seega arutelu aspekt on õigustatud*

Ma olen aru saanud, et pigem liidu liikmeskonna ja riigi vahel. Kes liitu ei soovi kuuluda, sel pole mingit kohustust.